جاروبرقی کیسه دار بخریم یا مخزن دار؟؟

اگر شما هم قصد خریدجاروبرقی دارید مطمئنا سر انتخاب میان نمونه های مختلف با مشکل مواجه شده اید. یكی از طبقه بندی های جاروبرقی ، كیسه ای یا بدون كیسه است . اجماع عمومی این است که ، چه جاروبرقی کیسه ای داشته باشید و چه بدون کیسه ، خانه شما به هر صورت تمیز خواهد شد. با این حال ، تفاوت های کمی وجود دارد که ممکن است تصمیم شما را برای خرید یکی از آن ها عوض کند. هر کدام از این مدل ها دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند. پیشنهاد می کنیم قبل از خرید جاروبرقی، با ویژگی های هر کدام بیشتر آشنا شوید .

جاروهای کیسه ای: به دلایلی همچون کیفیت بالا، مزایا و ویژگی های بی نظیر، تنوع زیاد در مدل ها وطرح ها، مقرون به صرفه بودن و… از محبوبیت بالایی در بازار برخوردار هستند. کیسه این نوع جاروبرقی ها از سه جنس مختلف، کاغذی، پارچه ای و پلیمر ساخته می شود. هر یک از این کیسه ها مزایا و معایب خود را دارند.

جاروبرقی های مخزن دار: به مدل هایی گفته می شود که دارای یک مخزن ( عموما از جنس پلاستیک شفاف ) جهت جمع آوری آلودگی ها و گرد و خاک موجود در محیط می باشند. این نوع از جاروبرقی ها که قدمت بیشتری نیز نسبت به جاروبرقی های کیسه ای دارند، ابتدا به صورت سطلی ساخته شدند.  این دستگاه ها به دلیل قدرت مکش بالایی که دارند، همچنان سلیقه عده خاصی از افراد بوده و در کارگاه ها و مکان های تجاری مورد استفاده قرار می گیرند.

تفاوت جاروبرقی کیسه ای و مخزن دار

1- بهداشتی بودن جارو برقی کیسه ای : جاروبرقی کیسه ای شما نیاز به شستشو ندارد به همین دلیل خاک و گردوغبار ها و زباله ها، داخل کیسه درب دار جمع می شوند و به راحتی می توانید کیسه را عوض کنید. این روش کاملا بهداشتی است و به دلیل اینکه کیسه ها دارای ۵ لایه هستند هیچ باکتری و گرد و غباری از آن خارج نمی شود. اما جاروبرقی های مخزندار باید هرچند مدت یکبار مخزن آن را خالی کرده و آن را شستشو نمایید که این کار خطرات بهداشتی را پیش رو دارد.

2- کم هزینه بودن جاروبرقی مخزن دار نسبت به جاروبرقی کیسه ای :همانطور که گفته شد برای قابل استفاده بودن جاروبرقی های کیسه ای باید از کیسه های یک بار مصرف استفاده نمایید. خرید کیسه های یک بار مصرف که بسته به حجم تمیز کاری شما ممکن است هر هفته یک بار و یا هر ماه یک بار مورد نیاز باشد، هزینه هایی را در پی دارد که ممکن است برخی از شما را از خرید این نوع از جاروبرقی ها منصرف نماید.

3- قدرت مکش: لازم به ذکر است که در حالت عادی تفاوتی در این زمینه وجود ندارد و پر بودن مخزن یا کیسه می تواند یکی از دلایل کم شدن مکش به شمار رود. با تعویض به موقع کیسه یا تخلیه مخزن می توان این مشکل را حل کرد. اما چون مخزن جاروبرقی های بدون کیسه روکار بوده و کاملا محتویات داخل آن قابل مشاهده است، به محض پر شدن می توان آن را تخلیه و قدرت مکش را افزایش داد. این در حالیست که در بسیاری از مواقع کیسه جاروبرقی پر میشود و متوجه نخواهید شد و به همین دلیل مکش نیز کاهش می یابد. از طرفی موتور جاروبرقی های مخزن دار بدلیل بزرگ تر بودن سایز جاروبرقی ، بزرگتر بوده و متعاقبا دارای قدرت مکش بیشتری هستند. اما خطر سوختن موتور در این مدل جاروبرقی ها بسیار زیاد است و مراجعات زیادی برای تعمیر یا تعویض موتور این مدل جاروبرقی ها به مراکز تعمیراتی صورت میگیرد.

4- ظرفیت مخزن و کیسه زباله:معمولا حجم کیسه مورد استفاده در جاروبرقی های کیسه ای برابر با 4 الی 6 لیتر می باشد این در حالیست که مخزن بسیاری از نمونه های مخزن دار بیشتر از 3 لیتر آشغال را در خود جای نمی دهد.

5- یکی از بهترین مزایای جاروبرقی مخزن دار در مقایسه با بدون مخزن، در آوردن آسان وسایل با ارزش از آنها می باشد. در بسیاری از مواقع ممکن است وسایل با ارزش و کوچک در حین جاروزدن وارد کیسه یا مخزن دستگاه شوند. در جاروبرقی های کیسه ای به سختی می توان محتویات درون آن را بررسی و وسیله را خارج کرد. این در حالیست که بدنه شفاف مخزن جاروبرقی های بدون کیسه باعث میشود براحتی بتوانید درون آن را ببینید و وسیله را خارج کنید.

6- افزایش عمر مفید موتور جارو برقی کیسه ای نسبت به مخزن دار یکی از مزایای جاروبرقی کیسه ای است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.