آشنایی با انواع کفی اتو های بخار

یکی از مهم ترین مواردی که باید در هنگام خرید اتو بخار درنظر بگیرید، جنس کف اتو بخار است. می توان گفت برای گرفتن بهترین نتیجه از یک اتو بخار، جنس کف اتو نقش مهمی دارد.گرما و بخار آب از طریق کفه یا سینی و سوراخ های زیربن انتقال داده می شوند. جنس کفی اتو ها در کیفیت عمل اتو کشیدن و هدایت بهتر گرما به سطح پارچه موثراند.در گذشته ما از اتوهای زغالی و خیس کردن سطح پارچه استفاده می کردیم اما بعدها این روال به شکل مکانیزه یا اتومات در آمد و نقش دست کمتر شد. در اتوهای جدید، شرکت ها از نوع استیل، سرامیک و تیتانیوم واستیم گلاید برای تولید کفه استفاده می کنند که نوع سرامیکی و تیتانیوم واسلایم گلاید آن به دلیل عملکرد بهتر هنگام اتوکشی و همچنین مقاوم بودن در برابر خراشیدگی از اولویت بالاتری برای خرید برخوردار اند.

در مورد کف اتو بخار، باید به یک معیار مهم دیگر نیز اشاره کرد: طراحی کفی اتو بخار. هر چقدر کف اتو بخار عریض تر باشد، به شما این امکان را می دهد که با یک بار کشیدن اتو بر روی لباس، به راحتی بتوانید بخش زیادی از آن را اتو نمائید. همچنین محل قرار گیری سوراخ های خروجی بخار را نیز درنظر داشته باشید.

ویژگی اتو جنس کفی استیل

در گذشته از کفی های آهنی و بعد متعلق به استیل در اتو ها استفاده میشد. کفه های استیل بیشتر در ساخت اتوهای بدون بخار یا به اصطلاح خشک به کار می رود این کفی های استیل ترکیبی از فولاد ضد زنگ و کروم هستندکه در حال حاضر از رده خارج شده است .

۱- توزیع کننده خوب گرما

۲- انتقال دهنده خوب گرما

۳- محکم بودن

۴- سطح صاف، صیقلی و تمیز کردن آسان

اتوهایی که جنس کفی آنها استیل است ارزان تر بوده اما ممکن است لباسها (خصوصاٌ لباسهای مشکی) را برق بیندازند و احتمال چسبندگی پارچه‌ها مخصوصا پارچه‌های غیرنخی و نایلونی به کفی‌های استیل بسیار بالاست . و یکی از معایب اتو ها با جنس استیل سنگین وزن بودن آنهاست.

ویژگی اتو با کفی از جنس سرامیکی

کفی سرامیکی را از خاک می سازند و معمولا به عنوان یک لایه روی فلزی مانند استیل قرار می دهند .کفه سرامیکی حرارت را در کمترین زمان ممکن و همچنین به صورت یکنواخت در خود پخش خواهد کرد. به همین دلیل با کار بدن کفه سرامیکی، هم به لباس ها آسیب نخواهد زد و موجب براق شدن آها نمی شودو هم سرعت اتو کردن و گرم شدن را بالا برده است. در کل دارای ویژگی های زیر است.

۱- سطح صاف،صیقلی و نچسب

۲- توزیع کننده خوب گرما

۳- هدایتگر سریع گرما

۴- تمیز کردن آسان وسریع سطح (ضد لکه)

ویژگی اتو با کفی از جنس تیتانیوم

کفی های تیتانیوم را معمولا با ترکیبی از آلومینیوم یا فولاد ساخته سپس در سینی اتو به کار می رود. این کفی سبک و صاف است ودر برابر خوردگی ، اکسیداسیون و آسیب ناخواسته ، خراش ، ترک مقاومت دارند. در کل میتوان گفت این جنس کفی

۱- سیار بادوام وسبک وزن

۲- انتقال سریع گرما

۳- سطح براق، صیقلی و ضد لکه

۴- مقاوم در برابر شکنندگی و خوردگی

۵-  احتمال چسبندگی بیشتری با سطح پارچه دارد و امکان سوزاندن لباس به دلیل انتقال گرمایش بسیار بالایی که دارد

یک اشکال قابل توجه در این نوع کفی این است که تیتانیوم هدایت حرارتی کم دارد.

ویژگی اتو با کفی از جنس استیم گلاید

 کفی اتو از جنس استیم‌گلاید در برابر خط‌ و خش مقاوم است و حرکت روانی روی سطح پارچه دارد. این کفی کل سطح آن دارای سوراخهای متراکم با قطرهای مختلف است و یکی از بهترین و باکیفیت ترین جنس کفی محسوب میشود. و نسبت به جنس کفی های استیل و سرامیک برتری دارد .

ویژگی اتو با کفی از جنس تفلون

پوشش تفلون به آرامی پارچه های نازک را کنترل می کند و آنها را نمی سوزاند و تقریباً هیچ اثری از خود به جای نمی گذارد. ضعف این کفی با چنین پوششی شکنندگی هنگام اتو کردن وسایل جانبی مانند قفل ، زیپ ، دکمه بسیار زیاد است که بر عملکرد کفی تأثیر بیشتری خواهد گذاشت.

ویژگی اتو با کفی از جنس استیم گلایدپلاس

baneh90.com/steam-iron/(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

جنس کفی اتو استیم گلاید پلاس که علاوه بر استحکام روی پارچه به خوبی حرکت میکند و مانع چسپیدن الیاف به اتو میشود. این کفی یکی از مرغوب ترین کفی های استفاده شده در اتو بخار و مخزندار است.. نوک تیز این کفی امکان اتوکشی اطراف دکمه‌ها ، درزها و پلیسه‌ها را به راحتی برای شما فراهم می‌کند

 مشاهده اتوهای موجود در سایت بانه ۹۰

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *