بهترین تلویزیون برای تماشای فیلم کدام است؟

تلویزیون ها کاربری های متفاوت را دارند. برای نمونه یک تلویزیون ممکن است که برای بازی کارایی بالایی را داشته باشد و برای تماشای فیلم ها قابلیت آنچنانی را از خود نشان ندهد. در تلویزیون از ویژگی ها و امکاناتی استفاده می شود که این ویژگ می توانند هر کدام به نوعی کاربر پسند باشند. تلویزیون های موجود در بازار از برند های مختلف هستند اما هر برند از لحاظ یک کاربردی و یا کاربری توانایی بالاتری را از خود به نمایش می گذارد.

چه ویژگی هایی در تلویزیون برای تماشای فیلم مهم است؟

در تلویزیون ها ویژگی هایی وجود دارند که این ویژگی می توانند تماشای فیلم ها را جذاب تر کنند. در تلویزیون نور پس زمینه می تواند برای تماشای  فیلم بسیار کاربردی باشد. هر چه نور پس زمینه قوی تر باشد روشنایی صفحه نمایش بیشتری شده و تماشای فیلم را برای کاربر بهتر می کند. در تلویزیون ها از دو نوع نور پس زمینه استفاده می شود که یکیDirect و دیگری Edge نام دارد. نور پس زمینه Direct برای تماشای فیلم بهتر است چون از تعداد بیشتری لامپLED تشکیل شده است و همچنین فناوری هایی چون Dimming راحت تر و با کارایی بهتر بر روی آن ها قابل اعمال است. فناوری Dimming می تواند تماشای فیلم را بهتر کند. در تلویزیون هایی که از این فناوری استفاده می کنند، نمایش رنگ سیاه عمیق و یا تمایز بین جزئیات افزایش می یابد. تلویزیون های منحنی که از روبه رو به تصویر آن تماشا شود می توانند بهتر از تلویزیون های تخت عمل کنند. نوع صفحه نمایش گزینه دیگری است که در نمایش فیلم ها تاثیر مستقیم دارد و به استفاده کاربر بستگی دارد. اگر کاربر از روبه رو به تلویزیون نگاه کند صفحه نمایش VA و اگر از کناره ها به تلویزیون تماشا کند صفحه نمایش IPS بهتر است. هر برند ویژگی های منحصر به فرد را دارد و نمی توان یکی را بر دیگری برتری داد.

ال جی

ال جی در تلویزیون های خود از ویژگی های منحصر به فرد استفاده می کند و برای هر تلویزیون می توان کاربری های متفاوتی را برجسته کرد. ال جی اخیرا با ارائه فناوری هایی چون نانوسل NanoCell توانسته میزان نمایش رنگ ها و روشنایی صفحه نمایش را افزایش دهد. این شرکت تلویزیون های اولد را هم روانه بازار کرده است که به نوبه خود از کیفیت بالایی برخوردار بوده و در حال حاضر جزء بالارده ترین تلویزیون های موجود در بازار هستند. برای تماشای فیلم تلویزیون های ال جی چگونه عمل می کنند. تلویزیون های ال جی که نور پس زمینه Direct و یا فناوری Full Array Local Dimming را دارند برای کاربری تماشای فیلم کارایی بیشتری را از خود به نمایش می گذارند. صفحه نمایش در همه تلویزوین های ال جی از نوع IPS می باشد که از کناره ها هم کیفیت تصویر دارد.

سامسونگ

سامسونگ دو دسته تلویزیون دارد که یکی تلویزیون های LED بدون فناوری کیولد و دیگری تلویزیون های LED با فناوری کیولد است. در این تلویزیون ها از صفحه نمایش VA یا Vertical Alignment استفاده می شود که آرایش پیکسلی عمودی دارند. این نوع پنل زاویه دید بالایی ندارد ولی کیفیت تصویر ، کنتراست، نمایش جزئیات در آن از رو به رو فوق العاده است. برای تماشای فیلم از روبه روی تلویزیون صفحه نمایش VA بهتر است مخصوصا در تلویزیون های کیولد که نمایش رنگ فوق العاده ای دارند. زمانی که از روبه رو به تلویزیون تماشا شود تلویزیون منحنی برای تماشای فیل جذابیت خاصی را ایجاد می کند. سامسونگ تلویزیون های NU7300 و RU7300 را با طراحی منحنی روانه بازار کرده است.

سونی

سونی بیشتر تلویزیون LED دارد هر چند مدل های کمی از تلویزیون های اولد این برند در بازار وجود دارد. سونی تعداد تلویزیون کمی دارد اما برای تماشای فیلم و یا بازی های کامپیوتری متنوع تر از برند های دیگر عمل کرده است. برای نمونه در تلویزیون های سونی ممکن از در هر مدل از دو نوع پنل VA و IPS بسته به اندازه صفحه نمایش استفاده شده باشد. یا اینکه در یک مدل دو نوع نور پس زمینه به بسته به اندازه صفحه نمایش استفاده شده باشد. به صورت کلی برای اگاهی بیشتر باید مشخصات موجود در تلویزیون های سونی را در نظر داشت و ویژگی هایی که در بالا به انها اشاره کردیم برای بازی بهتر هستند.

هایسنس

هایسنس از صفحه نمایش VA استفاده می کند و از این لحاظ شبیه سامسونگ است. در تلویزیون های این برند بیشتر از نور پس زمینه Direct و با فناوری Full Array Local Dimming استفاده می شود به همین دلیل می توانند کاربری مناسبی برای تماشای فیلم داشته باشند. هایسنس یک برند نوپا است. این برند قصد دارد در تلویزیون های آینده خود از نور پس زمینه لیرزی استفاده کندو آن را با فناوری Dual Cell همراه کند که به تناسب کیفیت نمایش فیلم ها و یا نمایش رنگ سیاه عمیق را افزایش خواهد داد
شیائومی
شیائومی در تلویزیون های خود از نور پس زمینه Direct و صفحه نمایش IPS استفاده می کند بنابراین آنچه واضح است زاویه دید بالا در این تلویزیون های است. شیائومی از این نظر شبیه تلویزیون های ال جی عمل می کند. شیائومی اخیرا تلویزیون های خود را روانه بازار کرده است و به نظر می رسد که از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

جمع بندی

برای کاربری بازی تلویزیون ها باید ویژگی هایی منحصر به فرد داشته باشند که از آن ها می توان به زاویه دید بالا برای تماشا از کناره ها و یا کنتراست و نمایش رنگ سیاه عمیق فوق العاده باشند.نور پس زمینه در تلویزیون ها هم می تواند کیفیت نمایش فیلم را تحت تاثیر قرار دهد که در این صورت نور پس زمینه Direct و فناوری Full Array Local Dimming برای تماشای فیلم بهتر است. اگر از روبه رو به تلویزیون تماشا می کند تلویزیون های سامسونگ و هایسنس، مخصوصا تلویزیون های کیولد سامسونگ می توانند بسیار کاربردی باشند ولی اگر از کناره ها به تلویزیون تماشا کنید تلویزیون های ال جی و بعد شیائومی کارایی بهتری را از خود به نمایش می گذارند.

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *