Miracast چیست و چه کاربردی را دارد؟

همانطور که می دانید اشتراک داده برای کاربر می تواند بسیار کارآمد باشد. کابر دوست دارد تا تصاویر موجود در گوشی تلفن همراه خود و یا نوت بوک و تبلت را بر روی صفحه نمایشی بزرگتر مانند صفحه نمایش تلویزیون به نمایش بگذارد. تلویزیون های 2020 معمولا از قابلیت هایی برخوردار هستند که در نهایت رضایت کاربران را موجب شده اند. اشتراک داده به قابلیت های هوشمند و ویژگی هایی منحصر به فرد مربوط می شود که در اینجا Miracast را ارائه می دهیم.

نمایش تصاویر موجود در سایر دستگاه ها بر روی تلویزیون

کاربر دوست دارد تا تصاویر موجود در گوشی تلفن همراه و یا تبلت و… را بر روی تلویزیون نمایش دهد. برای نمایش تصاویر به کابل هایی مانند کابل HDMI و یا کابل USB نیاز است. اما خوب کابل ها می توانند استفاده را محدود کنند. اولا اینکه کابل ها طول زیادی را ندارند تا کاربر بتواند آزادانه از آن استفاده کند و دوما کابل ها موجب شلوغی اطراف تلویزیون می شوند و فضایی اشفته را به وجود می آورند. در اینجا روش های ارسال داده با ساتفاده از بلوتوث و وای فای اهمیت پیدا می کند.

Miracast چیست؟

میراکست Miracast به قابلیت اتصال به صورت وای فای به تلویزیون گفته می شود. اخیرا روش هایی برای انتقال داده به صورت بیسیم فراهم شده است که یکی از انها میراکست می باشد. میراکست در واقع جایگزین کابل HDMI می باشد. با میراکست می توان عکس فیلم را از دستگاه های دیگر بر روی تلویزیون به نمایش گذاشت. میراکست Miracast توسط انجمن وای فای ابداع شده اس و استفاده از آن فراگیر شده است.

آیا میراکست Miracast به اینترنت نیاز دارد؟

همانطور که می دانید انتقال داده می تواند از طریق اینترنت هم صورت بگیرید. با این فرض تلویزیون و دستگاه های دیگر مانند تلفن و کامپیوتر و… از طریق IP به هم لیتک می شوند. انتقال داده با استفاده از میراکست Miracast به اینترنت نیاز ندارد و نیازی نیست تا برای آن IP تعریف شود. این شیوه ارسال داده تنها با Wi-Fi Direct و بدون نیاز به اینترنت صورت می گیرد. نکته جالب توجه آنجاست که می توان صفحه کلید و یا موس را هم به تلویزیون لینک کرد.

کدام تلویزیون های میراکست Miracast را دارند؟

کدام تلویزیون کدام ویژگی را دارد، همیشه برای کاربران جای سوال دارد. توصیه می شود که در هنگام خرید تلویزیون همیشه جزئیات و مشخصات را در نظر داشت. تلویزیون های با سیستم عامل اندروید  در سال 2020 و تلویزیون های با سیستم عامل تایزن و WeBOS از ویژگی میراکست برخوردار هستند.

جمع بندی

میراکست Miracast از کاربردی ترین روش ارسال داده می باشد که روز به روز استفاده از آن بیشتر می شود. میراکست Miracast می تواند از شلوغی کابل های اطراف تلویزیون جلوگیری کند و در عین حال استفاده کاربر از آن را راحت محقق کند. با Miracast بدون نیاز به اینترنت می توان محتوا و یا تصاویر را از گوشی، تبلت و یا کامپیوتر را بر روی تلویزیون و یا پروژکتور نمایش داد. در اکثر تلویزیون های موجود در بازار که در سال 2020 وارد بازار شده اند از این ویژگی استفاده شده است و می توان از آن استفاده کرد. توصیه می شود قبل از خرید تلویزیون از ویژگی های موجود در تلویزیون آگاه شوید. قیمت تلویزیون وابسته به ویژگی هایی است که در آن وجود دارد.


برای مشاهده تلویزیونهای OLED و منحنی در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED سامسونگ در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED ال جی وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED سونی در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *