دلیل بوی سوختگی ماشین لباسشویی

بوی سوختگی از ماشین لباسشویی به چه علت است؟ از علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی، بوی سوختگی آن می‌تواند باشد؟ علائم سوختن موتور ماشین لباسشویی چیست؟ علت داغ شدن ماشین لباسشویی چه چیزی می‌تواند باشد؟ بین ضرورت تعمیر موتور ماشین لباسشویی و استشمام بوی سوختگی ارتباطی است؟ چرا بوی سیم سوخته از ماشین لباسشویی می‌آید؟ آیا این‌ سوالات ذهن شما هم کلافه کرده است؟

اولین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: پارگی تسمه لباسشویی

بوی سوختگی ماشین لباسشویی میتواند ناشی از پوسیدگی و پارگیتسمه ماشین لباسشویی باشد، در واقع پولی موتور و دیگ لباسشویی توسط یک تسمه لاستیکی به هم متصل شده اند که اگر تسمه پوسیده باشد و درست در جای خود قرار نگیرد با سایش به دیگر قطعات باعث بوی سوختگی می‌شود.

دومین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: خرابی موتور لباسشویی

نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی می‌تواند دلیل بوی سوختگی از ماشین لباسشویی باشد. چرا که ممکن است بر اثر استفاده زیاد پشت سر هم یا وزن اضافه لباس در لباسشویی سیم پیچی موتور لباسشویی آسیب ببیند در این مواقع موتور بوی سوختگی از خود منتشر می‌کند. در مواقعی سفت بودن تسمه نیز باعث فشار به موتور و بوی سوختگی می شود.

سومین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: سوختگی لاستیک المنت

برای آب بندی المنت داخل دیگ اصلی لباسشویی یک لاستیک نصب شده اگر اتصالی در المنت پیش آید و باعث گرم شدن بیش از حد المنت شود بوی سوختگی لاستیک المنت به مشام می‌رسد. رفع آسیب این قظعه در روند تعمیرات دیگر لوازم برقی آشپزخانه در هر برندی از اهمیت بالایی برخوردار است.

چهارمین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: آسیب به المنت لباسشویی

خرابی برد یا تایمر نیز می تواند علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی باشد. در واقع خرابی برد باعث می‌شود در زمانی که آب داخل دیگ لباسشویی نیست، (مانند زمان خشک کردن) المنت در مدار قرار گیرد و شروع به داغ شدن کند، این مسئله می‌تواند باعث بوی سوختگی شود.

پنجمین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: سوختن سیم کشی‌ها

اتصالی در سیم کشی و یا یکی از قطعات لباسشویی موجب بالا رفتن جریان الکتریکی در سیم کشی می‌شود و موجب سوختن روکش و عایق سیم‌ها شده و بوی سوختگی منتشر می‌شود.

ششمین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: آسیب به دوشاخه برق

طبق گفته تکنسین‌ها، در بعضی از موارد مشاهده شده که اتصالی دوشاخه برق باعث سوختگی دوشاخه و بوی بد سوختگی شده، بعضی از مدل‌های لباسشویی سیم رابط سه شاخه دارند، که در کشور ما پریز ها به شکل دو شاخه ای هستند برای همین یک تبدیل سه شاخه به دو شاخه نصب شده خرابی این تبدیل نیز باعث انتشار بوی سوختگی می‌شود.

هفتمین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: معیوب شدن پمپ تخلیه

 پمپ تخلیه ماشین لباسشویی، دارای تسمه محور، موتور متحرک و یا موتور الکتریکی است. بوی سوختگی ماشین لباسشویی در حین فرایند شستشو و یا بعد از آن می‌تواند نشان دهنده متوقف شدن پمپ تخلیه باشد. فرسودگی و خرابی قطعات وابسته به پمپ تخلیه مثل نیز در بروز این مشکل تاثیر بسزایی دارد.  این ایراد گاها علت تمیز نشستن لباس در ماشین لباسشویی و بروز نشتی و آبریزی ماشین لباسشویی نیز می باشد.

هشتمین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: خراب شدن کلاچ لباسشویی

بوی سوختگی از ماشین لباسشویی ناشی از فرسوده شدن کلاچ است. در واقع برخی از لباسشویی های درب از بالا از یک کلاچ برای حرکت دادن سبد شستشو در حین فرایند چرخش استفاده می‌کنند. بوی سوختگی از ماشین لباسشویی، نتیجه فرسوده شدن کلاچ است و احتمالا لباسشویی شما در حین کار نیز صدای خراشیدن بلندی ایجاد می‌کند.

نهمین علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی: خرابی قرقره موتور لباسشویی

از دلایل بوی سوختگی ماشین لباسشویی، خراب شدن قرقره موتور لباسشویی است. چراکه قرقره ماشین لباسشویی می‌تواند بر اثر گذشت زمان دچار فرسودگی یا شکستگی شود. قرقره موتور می‌تواند زنگ بزند و خراب شود و همین امر باعث ایجاد اصطکاک بیش از حد شود و باعث شود تا قرقره شروع به سوختن و ذوب شدن کند.

علائم سوختن موتور ماشین لباسشویی 

در صورتی که موتور سوخته یا نیم سوز شده باشد، بوی سوختگی از ماشین لباسشویی به مشام خواهد رسید. در واقع می توان گفت نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی، دلیل بوی سوختگی لباسشویی است. به خاطر داشته باشید که استفاده زیاد و پشت سر هم از دستگاه میتواند باعث نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی و سوختن آن شود. همچنین توجه داشته باشید که با اولین بوی سوختگی ماشین لباسشویی، هیچ اقدامی نکنید زیرا ممکن است باعث بروز مشکلات بیشتر در این دستگاه شوید. با توجه به اهمیت موتور در لباسشویی حتما تعمیر آن را به دست تعمیرکار خبره بسپارید.

سخن پایانی

ماشین لباسشویی دستگاهی بسیار پرکاربرد و مفید است که باید حین استفاده از آن بسیار مراقب بوده تا مشکلاتی برای خود اعضای خانواده به وجود نیاورد. البته جنس و برند ماشین لباسشویی نیز در ایمنی استفاده از آن تاثیر دارد. به عبارتی اطمینانی که از کار با ماشینهای لباسشویی برندهای بوش، ال جی و سامسونگ حاصل می شود، در سایر برندها ممکن است حاصل نشود. در هر صورت اگر قصد خرید لباسشویی از بانه را دارید می توانید از محصولات ما دیدن کنید. قیمت لباسشویی بانه در پایین ترین سطح خود قرار دارد. پس با خیالی راحت می توانید خرید خود را از بانه انجام دهید.

مطالب جذاب دیگر:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *