دلیل تمیز نشستن لباسها در ماشین لباسشویی

علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی یکی از ابهاماتی است که افراد در هنگام استفاده از این وسیله به دنبال پاسخ آن هستند. مواجه شدن با لباس‌های کثیف پس از اجرای فرآیند شستشو شک آور و ناراحت کننده است. همین امر بر اهمیت یافتن علت تمیز نشستن لباسها توسط ماشین لباسشویی افزوده است. علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی سامسونگ، ال جی و دیگر برند‌های ماشین لباسشویی تا حد زیادی عوامل مشترکی است. عدم اطلاع کافی از نحوه عملکرد ماشین لباسشویی، استفاده ناصحیح از مواد شوینده، اصلی ترین دلایل تمیز نشستن ماشین لباسشویی می‌باشند.

بهم خوردن روند اجرای فرآیند شسشتوی لباس در ماشین لباسشویی در اثر موارد مختلف نتیجه نامطلوب چرک مردگی و لکه دار شدن لباس‌ها را به دنبال دارد. یافتن علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی از ضروری ترین موارد در هنگام مواجه شدن با مشکلات بیان شده است. مطالعه کامل دفترچه راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی و اندازه معین مواد شوینده و نسبت آب به مواد ضدعفونی کننده در جلوگیری از بروز این مشکل تاثیر زیادی دارد. در این نوشته برخی دلایل اصلی مشترک برای تمیز نشستن ماشین لباسشویی به صورت زیر جمع بندی و ارائه شده است.

1- اندازه نامتعادل شوینده‌ها، علت تمیز نشدن ماشین لباسشویی

برخی افراد بر این باورند که استفاده بیش از اندازه از تاید یا مایع لباسشویی در تمیز کردن لباس‌ها تاثیر بیشتری دارد. اما خوب است بدانید همین باور غلط در جلوگیری از تمیز شستن لباسشویی تاثیر مستقیم دارد. استفاده بیش از حد از مواد شوینده در روند شستشوی لباس‌ها اختلال ایجاد کرده و منجر به لکه دار شدن و کثیف ماندن آنها می‌شود.

2-انتخاب برنامه و زمان نامناسب برای شستن لباس‌ها در لباسشویی

وضعیت لکه، نوع پارچه، میزان کثیفی لباس و حجم آنها، تعیین کننده انتخاب برنامه شستشو و تایم مناسب برای اجرای این فرآیند است. تنظیمات اشتباه هر کدام از این موارد می‌تواند علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی در مدل‌های مختلف باشد.

3-حجم بالای لباس علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی

لباس‌های کثیف را بطور کامل به یکباره در دیگ شسشتو قرار ندهید. این امر علاوه بر درست شسسته نشدن لباس‌ها امکان لکه دار شدن لباس‌های روشن در کنار لباس‌های تیره را به دنبال دارد. در حالت کلی یکی از اصلی ترین دلایل تمیز نشستن لباسشویی حجم بالای آنها در مخزن شستشو است.

4-کثیفی محفظه جاپودری دلیل تمیز نشستن ماشین لباسشویی

گرفتگی جاپودری لباسشویی و مسیر اضافه شدن مواد شوینده به لباس‌ها در زمان شسشتو را می‌توان علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی دانست. تمیز کردن مداوم محفظه پس از اتمام فرآیند شسشتوی لباس در جلوگیری از بروز این مشکل بسیار موثر است.

5- کثیف بودن درام لباسشویی علت تمیز نشستن لباس در لباسشویی

نداشتن عادت به تمیز کردن درام و مخزن ماشین لباسشویی پس از هر فرآیند شسشتوی لباس علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی است. بنابراین تمیز کردن درام و دیگ شسشتوی ماشین لباسشویی را جدی بگیرید.

6- مسدود بودن راه تخلیه دلیل تمیز نشستن لباس در لباسشویی

مسدود بودن شلنگ تخلیه یا پیچ خوردگی در مسیر قرارگیری در تمیز نشستن ماشین لباسشویی نقش دارد. در این حالت با بررسی وضعیت شلنگ تخلیه و نحوه اتصال آن مسیر خروج آب را پاکسازی کنید.

7- گرفتگی فیلتر علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی

در حالت کلی اگر فیلتر تخلیه پمپ لباسشویی دچار گرفتگی شده روند شسشتوی لباس‌ها به درستی انجام نمی‌شود. در این حالت پس از بررسی شیلنگ تخلیه، وضعیت فیلتر را مشاهده و در صورت تجمع رسوب نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید.

8-نداشتن اطلاعات کافی و استفاده نادرست از ماشین لباسشویی

عدم مطالعه دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی و همین طور نداشتن اطلاعات کافی برای راه اندازی صحیح این وسیله در بیشتر مواقع، با لباس‌های کثیف و لکه دار ختم خواهد شد. بنابراین قبل از شروع فرآیند شستشوی لباس درباره نحوه عملکرد صحیح دستگاه و وظیفه دکمه‌های تعبیه شده بر روی آن مطالعه کنید. بهم خوردن زمان، سرعت و همین طور دیگر برنامه‌های پیش فرض ماشین لباسشویی برای لباس‌های مختلف از دلایل تمیز نشدن آنها پس از تکمیل پروسه شستشو است. توجه داشته باشید برای لباس‌های مختلف، نوع لکه‌ها و رنگ لباس‌های متنوع برنامه اجرای ماشین لباسشویی باید به درستی تنظیم شود.

سخن پایانی

ماشین لباسشویی دستگاهی بسیار پرکاربرد و مفید است که باید حین استفاده از آن بسیار مراقب بوده تا مشکلاتی برای خود اعضای خانواده به وجود نیاورد. البته جنس و برند ماشین لباسشویی نیز در ایمنی استفاده از آن تاثیر دارد. به عبارتی اطمینانی که از کار با ماشینهای لباسشویی برندهای بوش، ال جی و سامسونگ حاصل می شود، در سایر برندها ممکن است حاصل نشود. در هر صورت اگر قصد خرید لباسشویی از بانه را دارید می توانید از محصولات ما دیدن کنید. قیمت لباسشویی بانه در پایین ترین سطح خود قرار دارد. پس با خیالی راحت می توانید خرید خود را از بانه انجام دهید.

مطالب جذاب دیگر:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *