معنی و مفهوم مدل تلویزیون های ال جی

شرکت های تولید کننده تلویزیون مانند شرکت ال جی ، سامسونگ  و سونی از اصلی ترین شرکت ها هستند که در مقیاس وسیعی تلویزیون تولید می کنند،  این شرکت ها فناوری ها و تکنولوژی های جدید را به تلویزیون های خود اضافه کرده و در قالب اسم و یا نام خاصی به بازار فروش عرضه می کنند. تا به امروز و مخصوصا در سال های اخیر تلویزیون های زیادی روانه بازار شده است. برای هر کشور معمولا تلویزیون های متفاوتی تولید می شود، این تلویزیون ها نامها و سریال های متفاوتی دارند و در بیشتر موارد با هم شبیه بوده و تفاوتی در آنها دیده نمی شود. ما دراین نوشته به توصیف مدل و سریال تلویزیون ها و مشخصات آنها می پردازیم.

 بررسی  تلویزیون ال جی  با توجه به مدل کامل آن

تلویزیون هایی که اخیرا وارد بازار شده اند امکانات و ویژگی های منحصر به فردی دارند به گونه ای که می توان گفت تلویزیون در 5 سال اخیر پیشرفت های تکنولوژی زیادی به خود دیده است. کشور های مصرف کننده بسته به موقعیت در زمان های مختلفی از این تلویزیون ها و ویژگی های جدید در آنها برخوردار بوده اند. یک مدل از تلویزیون و یا اسم  و نام آن گویای بسیاری از ویژگی ها در آن است.شرکت ال جی از یک قاعده خاص برای توضیح و نامگذاری مدل تلویزیونهای خود پیروی می کند.

شما می توانید  مدلی را که در تصویر زیر آورده ایم مشاهده کنید:

تلویزیون ال جی SK9500 که در بازار موجود بوده و تلویزیون پر فروشی است مخاطبان زیادی دارد، اما این تلویزیون چه خصوصیاتی دارد ؟ بسیاری از ویژگی های کلی تلویزیون را می توان از روی مدل کامل آن پیدا کرد که ما از سمت چپ به توصیف آن می پردازیم.

دو رقم اول در نام مدل در تلویزیون ال جی:

در سمت چپ عدد 65 را مشاهده می کنید که این عدد اشاره به اندازه صفحه نمایش تلویزیون دارد بنا براین اندازه صفحه نمایش این تلویزیون 65 اینچ است.

حرف S  که بعد از عدد 65 قرار گرفته است نشانگر چه ویژگی است؟

حرف S  که بعد از اندازه صفحه نمایش قرار می گیرد نشان از مشخصه کیفیت تصویر دارد، در اینجا بالاترین کیفیت تصویر، یعنی سوپر الترا اچ دی SUHD ودارای ویژگی نانو سل nano cell می باشد و مربوط به بعد از سال 2017 است. حرف های دیگری هستند که نشان گر کیفیت های  دیگری از تصویر یا صفحه نمایش هستند. حرف U نشان از کیفیت تصویر UHD یا Ultra HD یا 4k دارد. حرف E ، نوع صفحه نمایش و یا کیفیت آن را بیان می کند و در اینجا به معنی OLED است.حرف L به معنی  کیفیت تصویر FHD (فول اچ دی)  است و حرف P به معنی پلاسما تا قبل از 2012 است.

حرف K نشان از کدام ویژگی در تلویزیون های ال جی است؟

حرف k در اینجا به معنی سال تولید تلویزیون است.

M=2019

K=2018

J=2017

H=2016

F،G=2015

B،C=2014

N،A=2013

عدد 9500 در مدل 65SK9500PUA کدام مشخصه تلویزیون را بیان می کند؟

عدد 9 به معنی سری تولیدی تلویزیون است. سری تلویزیونهای ال جی از 5 شروع شده و تا الان که در اواخر سال 2019 هستیم تا سری 9 ادامه داشته است. شرکت ال جی در سریهای جدید تر ویژگی های جدیدی را قرار می دهد و می توان گفت هر چه عدد مربوط به سری بزرگتر باشد کیفیت و کارایی تلویزیون بالاتر خواهد بود.عدد 5 در مدل 65SK9500PUA،منظور ششمین کاراکتر از سمت چپ به معنی مدل تولیدی در سری است شاید در یک سری انواع مدل موجود باشد.عدد 00، نمایان گر تغییرات در مدل است که با افزایش آن تغییراتی نسبت به مدل مبنا ایجاد می شود.

حرف p در مدل 65SK9500PUA نمایانگر چیست؟

این حرف ویژگی زیادی را در تلویزیون ها بیان می کند. با این کاراکتر می توان گفت از سوی شرکت سازنده تلویزیون برای کدام کشور تولید شده است. همچنین به معنی این است که مدل مورد نظر در کدام کشورها قابل فروش و دستیابی است.(منطقه فروش تلویزیون)

حرف P ، منطقه فروش تلویزیون برای کشور های اروپایی، ایالات متحده آمریکا و بیشتر کشور ها

حرف W، منطقه فروش تلویزیون  برای کشور کره جنوبی

حرف S، منطقه فروش تلویزیون برای انگلستان و سنگاپور

حرف A ، منطقه فروش تلویزیون برای  ایالات متحده آمریکا

حرف U در مدل تلویزیون 65Sk9500PUA نشانگر چیست؟

این حرف و موقعیت قرار گیری آن در مدل نشانگر تیونری است که برای تلویزیون در نظر گرفته شده است که برای هر کشور متفاوت است و از انواع حرف برای مشخصه های آن استفاده شده است.

حرف U بیان گر تیونر ATSC،Clear QAM برای کشور های آمریکا ، کانادا و مکزیک

حرف L بیانگر تیونرC/ S/ S2/ T/ T2/ T2HD برای کشور های اروپایی ، ترکیه و روسیه

حرف N بیانگر تیونر ATSC 3.0/ ATSC1.0 برای کشور کره جنوبی

حرف S بیانگر تیونر SVBTVD برای کشور های برزیل آرژانتین و شیلی

حرف j بیانگر تیونرBS 110 برای کشور ژاپن

حرف V بیانگر تیونرDVB-T2/ C/ S2 برای کشور های عربستان سعودی، کویت، آفریقای جنوبی و امارات

حرف T بیانگر تیونر MPEG-2/4 ،DVB-T2 برای استرالیا، سنگاپور و هندوستان

حرف NO بیانگر تیونر DVB-T2/C/S2 برای کشور نیوزیلند

حرف C بیانگر تیونرDTMB برای کشور چین، شهر هونگ کنگ

حرف A در مدل 65SK9500PUA نشانگر چیست؟

این حرف که در آخر مدل قرار می گیرد نشانگر طراحی تلویزیون است با طراحی های مختلف این حرف هم تغییر کرده و از سوی شرکت سازنده برای هر طراحی یک حرف اختصاص داده شده است. تلویزیون ها با کناره های باریک، ویژگی های منحنی و پایه های نگه دارند و رنگ متمایز می شوند.

چند مثال:

49lk5730pvc

این مدل تلویزیون ال جی سایز 49 اینچ ، دارای کیفیت تصویر فول اچ دی، سال ساخت 2018، سری پنج ، منطقه فروش اکثر کشورها ، دارای تیونر DVB-T2/ C/ S2 برای کشور های عربستان سعودی، کویت، آفریقای جنوبی و امارات 

55um7100pvb

این مدل تلویزیون ال جی  سایز 55 اینچ ، دارای کیفیت تصویر فورکی (4k)، سال ساخت 2019، سری هفت ، منطقه فروش اکثر کشورها ، دارای تیونر DVB-T2/ C/ S2 برای کشور های عربستان سعودی، کویت، آفریقای جنوبی و امارات 

65sk8500pva

این مدل تلویزیون ال جی  سایز 65 اینچ ، دارای کیفیت تصویر suhd سوپر فورکی و نانوسل، سال ساخت 2018، سری هشت ، منطقه فروش اکثر کشورها ، دارای تیونر DVB-T2/ C/ S2 برای کشور های عربستان سعودی، کویت، آفریقای جنوبی و امارات 

شناسایی و تشخیص تلویزیون های ال جی اولد OLED از سال 2016 تا سال 2019 از روی مدل آنها

برای تلویزیون های اولد ال جی الگویی دیگر وجود دارد و می توان با استفاده از آن بسیاری از ویژگی های اولد OLED و تلویزیون های ال جی را تشخیص داد و یا شناسایی کرد. تلویزیون های اولد یک فناوری جدید هستند که در سال های اخیر وارد بازار فروش شده اند و می توان گفت تا الان آخرین تکنولوژی و فناوری در صنعت تلویزیون به شمار می روند. نام گذاری تلویزیون های ال جی اولد OLED به صورت زیر است:

 

شما در تصویر بالا یک مدل از تلویزیون های ال جی اولد OLED را مشاهده می کنید . ما به تفسیر و توضیح مدل و کاراکتر های آن می پردازیم و نشان می دهیم که هر کاراکتر و عدد نشانگر چه چیزی در مورد تلویزیون است.

عدد 65 در اول یعنی در سمت چپ نشانگر اندازه صفحه نمایش تلویزیون است. حرف C نشانگر طراحی و مدل در تلویزیون های اولد OLED ال جی است که حرفهای A-B-C-E می توانند در موقعیت حرف C  قرار گیرند، اگر در موقعیت حرف C، حرف R قرار گیرد به این معنی است که طراحی تلویزیون قابل جمع شدن ویا رول شدن است و اگر حرف Z قرار گیرد به معنی کیفیت تصویر 8K در تلویزیون اولد ال جی است. عدد 8 نشانگر سال تولید تلویزیون اولد OLED ال جی است، برای مثال 9 =2019، 8=2018، 7=2017 و 6=2016  سال تولید تلویزیون های اولد ال جی هستند.

حرف P در مدل و نامگذاری تلویزیون های اولد ال جی نشانگر چیست؟ حرف P به دو صورت در نامگذاری تلویزیون های ال جی اولد OLED به کار گرفته شده است به گونه ای که تا سال 2018  به عنوان معرفی برای گیرنده دیجیتال و یا آنالوگ در تلویزیون کاربرد داشته است. برای مثال حرف V،J  نماینگر تیونر DVB-T2/C/S2،حرف p نماینگر تیونر ATSC،ISDB ،حرف Dنمایانگر DVBT/T2HD/C/S/S2 و حرف T نمایانگر تیونر DVB T2 است. از سال 2018 به بعد حرف P و موقعیت مکانی آن در نام گذاری مدل تلویزیون های ال جی اولد، معرف مکان و یا کشور فروش تلویزیون بوده است برای مثال، حرف P، نماینگر فروش تلویزیون در کشور های اروپایی، آمریکا و بقیه کشور ها بوده است یا تلویزیون برای  این کشور ها تولید شده است، حرف W، نماینگر این است که تلویزیون تولید در بازار کشور کره جنوبی به فروش رسیده یا برای کشور کره جنوبی تولید شده است،حرف S، نمایانگر تولید تلویزیون برای کشور انگلستان و سنگاپور است و در آخرحرف A، نمایانگر فروش تلویزیون در کشور آمریکا است.

حرف U، در مدل تلویزیون های اولد ال جی نشانگر کدام خصوصیت تلویزیون است؟

حرف U در مدل 65C8PUA نشانگر تیونر دیجیتال است و حرف های دیگر نیز هستند که در آن موقعیت قرار می گیرند که ما آن ها را به طور خلاصه توضیح می دهیم:

حرف U بیان گر تیونر ATSC،Clear 

حرف L بیانگر تیونرC/ S/ S2/ T/ T2/ T2HD 

حرف N بیانگر تیونر ATSC 3.0/ ATSC1.0 

حرف S بیانگر تیونر SVBTVD 

حرف j بیانگر تیونرBS 110 

حرف V بیانگر تیونرDVB-T2/ C/ S2

حرف T بیانگر تیونر MPEG-2/4 ،DVB-T2 

حرف NO بیانگر تیونر DVB-T2/C/S2

حرف C بیانگر تیونرDTMB

جمع بندی

با پیشرفت در زمینه تولید صفحه نمایش از اسم و نام های مختلفی برای آنها استفاده می شود. بیشتر کاربران این اسم ها و نام ها را اشتباه گرفته و در هنگام خرید دچار اشتباه می شوند. تلویزیون های موجود در بازار همگی ال سی دی هستند و از نور پس زمینه ال ای دی استفاده می کنند و به این دلیل است که گاها به آنها LED  ال ای دی گفته می شود. تلویزیون ها دارای کیفیت های تصویر و امکانات  متفاوت هستند. با دانستن و یا تشخیص دیکد کردن مدل های تلویزیون می توان کارایی و طراحی و یا کیفیت تلویزیون را شناسایی کرد. 

9 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *