تفاوت تلویزیون هایSUHD ال جی با تلویزیون های SUHD سامسونگ

شرکت های سازنده تلویزیون پیشرفت های زیادی را در تلویزیون قرار داده اند. این شرکت ها فناوری و تکنولوژی های مدرن را در انواعی از مدل های تلویزیون خود قرار داده و با آن سعی در جذب مخاطب و انحصار بازار را دارند. شرکت  ال جی و شرکت سامسونگ از عبارت SUHD  برای تلویزیون هایی که در آن از فناوری های جدید استفاده کرده اند استفاده می کنند. SUHD در تلویزیون های سامسونگ و ال جی کارایی و کاربرد تقریبا متفاوتی دارند و شیوه عملکرد آنها نیز متفاوت است.

تلویزیون های SUHD ال جی

شرکت ال جی روز به روز در تلویزیون های خود از ویژگی های جدید و تکنولوژی های روز استفاده می کند این شرکت پنل یا صفحه نمایش تلویزیون های خود را ارتقا  و کارایی نمایش آنها را تا حد زیادی افزایش داد.  اولین تکنولوژی صفحه نمایش های ال جی IPS بوده که به واسطه آن زاویه دید تا حد زیادی افزایش پیدا کرد به گونه ای که در تلویزیون های IPS زاویه دید 178 درجه است. فناوری دیگری که شرکت ال جی در تلویزیون های خود قرار داد و در واقع ارتقا یافته همان فناوری اولیه یعنی IPS است، Nano Cell نام دارد. در این فناوری از یک لایه یا صفحه متشکل از ذرات نانو استفاده شده است که نور را تصفیه کرده و با جذب دامنه ای از طول موج های نور موجب خلوص رنگ های قرمز و سبز می شود. با این عملکرد محدوده رنگی غنی تر و روشنایی تصویر هم افزایش می یابد. 

تلویزیون های SUHD سامسونگ

شرکت سامسونگ نیز به مانند شرکت ال جی برای اینکه در جریان بازار باقی بماند  و قسمتی از بازار فروش را در انحصارخود داشته باشد، باید در عرصه رقابت بماند و روز به روز فناوری های جدیدی را در تلویزیون های خود قرار دهد. شرکت سامسونگ در یکی دو سال گذشته نور پس زمینه را در تلویزیون های خود ارتقا  داد و تا حدی تغییراتی در ساختار صفحه نمایش ایجاد کرد. شرکت سامسونگ مانند شرکت ال جی از یک صفحه متشکل از  ذرات ریز برای تصفیه  رنگ ها استفاده کرد . در این صفحه که در بین صفحه نمایش و نور پس زمینه قرار می گیرد ذرات کریستالی ریز غیر هم اندازه وجود دارد. دلیل غیر هم اندازه بودن ذرات کارایی زیادی دارد و کاربرد آن به آسانی قابل فهم است. در این فناوری چون بر اساس تابش نقطه ای یا کوانتومی است، زمانی که یک فوتون نوری به ذره بزگتر می تابد نور قرمز و زمانی که به ذره کوچکتر می تابد نور سبز را با خلوصیت بیشتر ارائه می دهد.

تفاوت های تلویزیون های SUHD ال جی و سامسونگ

شرکت ها برای بیان کیفیت تصویر در تلویزیون های خود از واژه ها و عبارت های مختلفی استفاده می کنند که ما در تصویر زیر نمونه های آن را آورده ایم:

معرفی تلویزیون ها توسط شرکت های سازنده 

تلویزیون های SUHD سامسونگ دارای روشنایی بیشتر ، خلوص رنگ بیشتر، تنوع رنگ بیشتری نسبت به تلویزیون های SUHD ال جی هستند، و این نشان می دهد که تابش نقطه کوانتومی و جذب درصدی از نور، در تلویزیون های SUHD سامسونگ کارایی بهتر دارد، از طرفی زاویه دید در تلویزیون های ال جی به واسطه ویژگی Nano Cell که ارتقا یافته فناوری IPS است بیشتر است. اما لازم به ذکر است که میزان رزولوشن و یا اندازه پیکسل ها و تعداد پیکسل ها در تلویزیون های SUHD سامسونگ و ال جی برابر است.

مقایسه وبررسی تلویزیون های ۵۵ اینچ ال جی SM8600 و SM9000

صفحه نمایش Micro LED چیست؟

جمع بندی

در تلویزیون ها از ویژگی های زیاد و پیشرفته ای برای ارائه تصویر شفاف و غنی از رنگ های متنوع استفاده می شود. تلویزیون ها در دهه اخیر پیشرفت های زیادی را به خود دیده تا حد زیادی کارایی چشمگیری را از خود نشان داده اند. تلویزیون ها یا از نور پس زمینه استفاده می کنند و به آنها LED  گفته می شود قرار گرفتن حرف S به عنوان پیشوند در نام گذاری تلویزیون های ال جی و سامسونگ نشان از برتر و کیفیت نسبت به مدل های قبلی دارد، برا نمونه میزان تصفیه رنگ ها، شفافیت تصویر و روشنایی در تلویزیون هایی که با عبارت SUHD وارد بازار شده اند بیشتر است، در تلویزیون های سامسونگ حرف S  کنتراست خارق العاده Stunning Contrast ، رنگ های غنی Spectacular Color، نمایش جزئیات فوق العاده Superb UHD Detail را بیان می کند و در تلویزیون های ال جی به معنی کیفیت بالاتر و روشنایی و نمایش جزئیات بیشتر نسبت به مدل ها و تلویزیون های UHD است.

4 پاسخ
  • admin2
   admin2 گفته:

   تقریبا بله، تلویزیون های SUHD سامسونگ فناوری کیولدی کوانتومی دارند و تلویزیون های SUHD ال جی فناوری نانوسل که تقریبا کارایی برابر دارند اما نوع پنل ها متفاوت است که تلویزیون های سامسونگ پنل VA و تلویزیون های ال جی پنل IPS دارند که زاویه دید تلویزیون های IPS بالاتر می باشد

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *