نحوه تشخیص ظرفیت واقعی کولر گازی

ظرفیت کولرهای گازی بر اساس قطر لوله های رفت و برگشت گاز

خیلی از ما تا حالا برامون سوال شده که به هنگام خرید کولرگازی از کجا بفهمیم که ظرفیت کولر گازی دقیقا همانی است که انتظار داشتیم؟ برای مثال اگر یک کولرگازی ۱۸۰۰۰ خریده اید از کجا باید فهمید واقعا ظرفیت این کولر ۱۸۰۰۰ است؟ این مطلب را نمی توان نادیده گرفت که هر کدام از ما به هنگام خرید کولر گازی این سوال برایمان پیش آمده است. زیرا اولا خرید یک کولر گازی در شرایط بازار امروزی برای ۹۰ درصد از افراد جامعه هزینه ای قابل تامل دارد. پس نمی توان بی اهمیت به موضوع نگاه کرد. بسیاری از مشتریان که قصد خرید کولرگازی دارند، قبل از هر چیزی این سوال را می پرسند که از کجا بدانیم ظرفیت کولر گازی همانی است که می خواهیم؟ بر همین اساس ما جهت رفاه هرچه بیشتر مشتریان و اطمینان از اینکه ظرفیت کولر گازی دقیقا آن چیزی است که اعلام شده است به چگونگی دستیابی به این مهم پرداخته ایم.

پیشنهاد ویژه :  معرفی امکانات موجود در یخچال فریزر تا سال 2019

اگر تا کنون به کندانسور یک کولر گازی دقت کرده باشید، بر روی آن یک برچسب قرار داده شده که مشخصات کلیدی و اصلی کولر گازی بر روی آن قید شده است. از جمله ظرفیت کولر گازی، مصرف کولر گازی، نوع کمپرسور کولر گازی و یا نوع گاز مبرد آن. پس با مراجعه به برچسب فنی کولرگازی می توان فهمید که ظرفیت کولر گازی چقدر است. این کمیت براساس BTU بیان می شود و آن نشان دهنده میزان گرمایی است که به یک پوند آب (۰٫۴۵۳ کیلوگرم) داده می شود تا دمای آن به اندازه یک درجه فارانهایت زیاد شود. تصویری که در بالا مشاهده می کنید نمونه برچسب فنی یک کولر گازی گری است که در آن ظرفیت گرمایی و سرمایی این کولر گازی هر دو به میزان ۱۱۹۴۲ BTU درج شده است که تقریبا معادل ۱۲۰۰۰ است و این یعنی ظرفیت کولرگازی. در برخی کولرهای گازی این عدد درج نمی شود. اما با توجه به قطر و سایز لوله های رفت و برگشت گاز مبرد تا حدودی می توان فهمید که ظرفیت کولرگازی چقدر است. ما در اینجا اطلاعاتی را جمع آوری کردیم که با استفاده از آن می توانید ظرفیت کولر گازی را تخمین بزنید.

پیشنهاد ویژه :  لباسشویی ال جی تقلبی جعل شده از لباسشویی میدیا
ظرفیت کولرگازیقطر لوله کولر بدون اینورترقطر لوله کولر اینورتردار
۹۰۰۰ (۱/۴ اینچ) ۶mm(۳/۸ اینچ) ۱۰mm(۱/۴ اینچ) ۶mm(۳/۸ اینچ) ۱۰mm
۱۲۰۰۰(۱/۴ اینچ) ۶mm(۱/۲ اینچ) ۱۲mm(۱/۴ اینچ) ۶mm(۱/۲ اینچ) ۱۲mm
۱۸۰۰۰(۳/۸ اینچ) ۱۰mm(۵/۸ اینچ) ۱۶mm(۱/۴ اینچ) ۶mm(۵/۸ اینچ) ۱۶mm
۲۴۰۰۰(۳/۸ اینچ) ۱۰mm(۵/۸ اینچ) ۱۶mm(۱/۴ اینچ) ۶mm(۵/۸ اینچ) ۱۶mm
۳۰۰۰۰(۳/۸ اینچ) ۱۰mm(۵/۸ اینچ) ۱۶mm(۳/۸ اینچ) ۱۰mm(۵/۸ اینچ) ۱۶mm
۳۶۰۰۰(۳/۸ اینچ) ۱۰mm(۳/۴ اینچ) ۲۰mm(۳/۸ اینچ) ۱۰mm(۳/۴ اینچ) ۲۰mm

(۱/۴ اینچ یعنی یک چهارم اینچ)

در این جدول مشاهده می کنیم که قطر لوله رفت و برگشت گاز در بعضی کولرهای گازی بدون اینورتر یکسان است و همین موضوع نیز باعث شده که متقلبان کولرهای با ظرفیت ۱۸۰۰۰ و یا ۲۴۰۰۰ را با عنوان کولرگازی ۳۰۰۰۰ بفروشند. البته شما برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مطالعه نوشته های زیر اطلاعات خود را بالا ببرید و کولرهای گازی تقلبی را از اصل تشخیص دهید.

پیشنهاد ویژه :  گلکسی نوت ۸ در کنار آیفون ۸ پلاس، به توانمند‌ترین دوربین دنیای گوشی‌های هوشمند مجهز شده است
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *