جدیدترین تکنولوژی سونی؛ IMAX

در تلویزیونهای سونی از فناوریهای زیادی برای جلب رضایت کاربران بهره برده شده است که نتیجه مطلوبی هم داشته و این تلویزیونها محبوبیت خاصی در میان کاربران دارند. شرکت سونی برای به نمایش گذاشتن کیفیت والای نمایشگرهای خود از یک نوع تکنولوژی که از چند جهت موجب ارتقای سطح کیفیت تلویزیونهای سونی می شود، استفاده می کند که از آن با عنوان IMAX یاد می کند. این تکنولوژی به عنوان ارتقا دهنده سطح مطلوبیت اکتسابی استفاده قرار گرفته است. صدای اکثر تلویزیونهای سونی به صورت acoustic-multi audio تولید می شود که با وجود فناوری IMAX و با استفاده از DTS به دیکد کردن آواهای صوتی پرداخته و صدایی که شامل تمام طول موجهای گوشنواز است در محیط طنین انداز می شود. تفاوت صدای تولید شده در فناوری IMAX با حالت عادی به وضوح قابل احساس است و این کیفیت صدا را نمی توان انکار کرد.

هر چه تصاویر در یک تلویزیون صاف تر و درخشندگی بیشتری داشته باشند، می توان آن تلویزیون را کاربرپسند دانست. زیرا هدف اصلی تلویزیونها جلب توجه چشم انسانها برای کسب رضایت مشتری است و این، جز در سایه کیفیت مطلوب به دست نخواهد آمد. تلویزیونهای سونی خود در ابتدای تولد دارای کیفیتی رضایت بخش هستند حال با وجود فناوری IMAX که موجب پاکسازی تصویر از رنگهای مزاحم و نیز افزایش درخشندگی آنها تا اندازه بسیار چشمگیری، تصور کنید که کیفیت نمایش این تلویزیونها تا چه اندازه پیشروی داشته است. مقایسه تلویزیونهای سونی که از این فناوری بهره می برند با آنهایی که فاقد این تکنولوژی هستند همانند مقایسه دو خودروی سواری لامبورگینی و مزدا ۳ است. هر دوی این اتومبیلها در سطح بالایی از کیفیت قرار دارند اما اگر در آنها را در سطوح بالا مقایسه کنیم متوجه خواهیم شد که این دو اتومبیل تفاوت زیادی با هم دارند. در تلویزیونهای سونی نیز به همین روال است.

پیشنهاد ویژه :  تلویزیون ال جی یا سامسونگ

همچنین تلویزیونهای سونی با استفاده از این تکنولوژی، به وسعت نمایش تصاویر بر روی صفحه نمایش خود افزوده اند. برای مثال گاها مشاهده می شود که برخی از محتواهای تولید دارای کادری مخصوص هستند که صفحه نمایش تلویزیون به صورت کامل توسط تصویر پر نمی شود و گوشه هایی از صفحه نمایش سیاه است. به عبارتی دیگرچهارچوب محتوا به اندازه صفحه نمایش تلویزیون نیست و همین نیز باعث ایجاد حالتی ناخوشایند می شود. اما با وجود تکنولوژی IMAX می توانید تصاویر را با وسعت و جزئیات بیشتری بر روی صفحه نمایش تلویزیونهای سونی مشاهده کنید.

فناوری IMAX به خودی خود موجب ارتقای کیفیت تصاویر بر روی تلویزیونهای سونی می شود و با پشتیبانی از HDR، آن هم در حد آخرین نسخه یعنی dolby vision دیگر حرفی برای گفتن باقی نخواهد گذاشت. تصور کنید که قرار است کیفیتی که فناوری IMAX ایجاد می کند، در وسعت رنگی که dolby vision به نمایش می گذارد، خودنمایی کند. نمی توان دقت و عمق رنگی که از این ترکیب حاصل می شوند را توصیف کرد. با پشتیبانی از این نسخه از hdr ماموریت فناوری IMAX تکمیل می شود. شما می توانید  با مشاهده فیلم زیر، توانایی های این فناوری را مشاهده کنید.

پیشنهاد ویژه :  تلویزیون سامسونگ یا ال جی ، بهترین برند تلویزیون ، بهترین مارک تلویزیون

مطالب مرتبط

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *