سری 6 بوش bosch یا سری 8 بوش

تفاوت بین ظرفشویی های سری 4 و سری 6 و سری 8 بوش

هر چه زمان می گذرد مردم در داخل کشورمان بیشتر به خرید لوازم خانگی از جمله ظرفشویی های بوش تمایل نشان می دهند گرچه هنوز به علت برند سازی فوق العاده توسط شرکت های ال جی و سامسونگ ، این دو برند کره ای انتخاب اول مردم ایران می باشند. اما دلایلی که مردم را به سوی ظرفشویی های بوش می کشاند کیفیت فوق العاده این ظرفشویی ها و همچنین ساخت آلمان بودن آن هاست. بسیاری از ظرفشویی هایی که فروشگاه های معتبر بانه از جمله فروشگاه بانه 90 در بانه وارد کشور می کنند مصرف داخلی خود کشور آلمان نیز می باشد که همین باعث شده است هر روز به علاقه مردم برای خرید محصولات بوش افزوده شود گرچه باید گفت قیمت کمی بالاتر از ظرفشویی های ال جی و سامسونگ می باشد.

مقایسه کلی سری های ماشین ظرف شویی بوش سری  4، 6 و 8:

ماشین های ظرفشویی بوش با تفاوت در امکانات، برنامه و آپشن ها و طراحی داخلی و بیرونی از هم متمایز می شوند. ممکن است در یکی از ماشین های ظرفشویی بوش امکاناتی وجود داشته باشد که در دیگری موجود نباشد . ماشین های ظرفشویی بوش با سری های 2، 4، 6 و 8  رده بندی شده و وارد بازار می شوند که در بازار کشور فقط سری های 4، 6 و 8  موجود می باشد و معمولا هر چه عدد سری بزرگتر باشد امکانات آن به روز تر از سری های قبلی است. در زیر برنامه ها و امکانات و طراحی ماشین های ظرفشویی بوش را مورد بررسی قرار داده و مشخص می کنیم که هر سری چه ویژگی هایی دارد:

برنامه Auto شستشوی کاملا اتوماتیک

این برنامه در ماشین های ظرفشویی سری 4 و 6 و 8  موجود می باشد. در این برنامه زمان و میزان مصرف آب و حتی میزان مصرف انرژی به صورت خودکار انتخاب شده و شستشوی ظرف ها خودکار انجام می شود. در ماشین های ظرفشویی سری 4 و 6 یک انتخاب برای برنامه Auto وجود دارد و ماشین  ظرفشویی سری 4  شستشو را با دمای 45 تا 55 درجه سانتیگراد و ماشین ظرفشویی سری 6 شستشو را با دمای 45 تا 65 درجه سانتیگراد انجام می دهد. ماشین های ظرفشویی سری 8 بوش برای برنامه Auto انتخاب زیادی دارند که این انتخاب ها با دکمه طراحی شده و اجرا می شود. برنامه Auto شماره 1 با دمای 35 تا 45 درجه سانتیگراد؛ برنامه Auto شماره 2 با دمای 45 تا 65 درجه سانتیگراد و برنامه Auto شماره 3 با دمای 65 تا 75 درجه سانتیگراد ظرف ها را شستشو می دهد بنابراین انتخاب در ماشین های ظرفشویی سری 8 بوش برای برنامه Auto بیشتر است.( برنامه شستشوی ظروف بسیار کثیف در دمای 70 درجه Intensive، برنامه شستشوی ظروف شیشه ای در دمای 40 درجه Glass، برنامه شستشوی سریع در دمای 45 درجه Quick Wash، برنامه شستشو با کمترین میزان صدا در دمای 50 درجه Silence، برنامه شستشوی اقتصادی در دمای 50 درجه در ماشین های ظرفشویی سری 4 و 6 و 8 وجود دارد، با این تفاوت که در ماشین ظرفشویی سری 6 در برنامه ECO بعد از فرایند شستشو درب به صورت اتوماتیک تا 15 درجه جهت خشک شدن بهینه باز می شود).

 آپشن PerfectDry بر اساس Zeolith (خشک شدن کامل ، حتی روی پلاستیک ها):

درماشین های ظرفشویی بوش از تکنولوژی بسیار کارآمد برای خشک کردن ظرف ها استفاده شده است و این تکنولوژی خشک کردن زئولیتی نام دارد.  در قسمت کناره ماشین ظرفشویی از ذرات زئولیت استفاده شده که قدرت جذب رطوبت بسیار بالایی را دارند و جالب تر آنکه این رطوبت را به حرارت تبدیل کرده و به محفظه شستشو باز می گردانند. شما زمانی که برنامه Perfect Dry را برای شستن و خشک کردن ظرف ها هنگام تنظیم برنامه انتخاب می کنید ظرف ها به خوبی و با کارایی بالا خشک می شوند.  حتی ظرف های پلاستیکی که قدرت جذب بالای آب را دارند به خوبی خشک می شوند. این برنامه یعنی perfect Dry  و فناوری زئولیت در ماشین ظرفشویی های سری 8 و بعضی از مدل های سری 6 وجود دارد.

برنامه سکوت silence(ساکت ترین راه برای اجرای ماشین ظرفشویی خود است):

ماشین های ظرفشویی بوش و به طور کلی اکثر محصولات بوش دارای موتور Eco Silence Drive هستند که صدا و لرزش کم از ویژگی های اصلی آنها است. اما جدا از آن برنامه ای یا به عبارتی آپشنی برای شستشوی کاملا بی صدا ظرف ها در نظر گرفته شده است که می توان با استفاده از این برنامه حتی شستن ظرف ها را موقع خواب هم انجام داد. این برنامه در  ماشین ظرفشویی های سری   4 و 6 و 8 موجود است و بر روی پنل ماشین های ظرفشویی بوش  دکمه Silence به آن اختصاص داده شده است و با این آپشن ظرف ها در دما 50 درجه سانتیگراد شسته می شوند.

ویژگی Water Softener در ماشین های ظرفشویی بوش:

در ماشین های ظرفشویی بوش از نرم کننده آب water Softener استفاده شده است که در آن میزان املاح و مواد معدنی مانند کلسیم و منزیم گرفته شده و آب به عبارتی نرم می شود. شاید به مراتب دیده باشید که هنگام اتو کردن لباس ذراتی سفید رنگ از قسمت خروجی بخار خارج می شود یا در بعضی از موارد هنگام شستن ظرف ها  با دست و بدون پارچه کشیدن آنها آثاری از لکه رو آنها باقی می ماند. دلیل این لکه ها و ذرات سفید چه چیرزی می تواند باشد؟ در واقع و در یک کلمه می توان دلیل آن سختی آب است.

مزیت های Water Softener: کاهش میزان مصرف مواد شوینده، کاهش هزینه های نگه داری ماشین ظرفشویی، افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی، جلوگیری از ایجاد پسماند های کلسیم و منزیمی Soap Crub و جلوگیری از ایجاد لکه بر روی ظرف ها از مزیت های این ویژگی کاربردی و موثر است.این  ویژگی در سری  4  و 6و  8 موجود است.

اما جدا از برنامه های شستشو از آپشن هایی استفاده شده که بسیاری از کاربران به اشتباه آنها را برنامه می خوانند. در واقع گزینه های کمکی هستند که به فرایند شستشو و برنامه اضافه می شوند و تاثیر خیلی زیادی در کارایی شستشو و مصرف انرژی دارند. ما در اینجا آپشن ها را توصیف خواهیم کرد:

آپشن سرعت متنوع Vario Speed:

 این آپشن بنا به انتخاب کاربر می تواند به جریان شستشو اضافه شود یعنی بعد از انتخاب برنامه می توان دکمه Vario Speed را زده که با استفاده از این آپشن تا 60 درصد کارایی شستشو افزایش یافته و زمان شستشو کاهش می یابد. این آپشن در سری 4 و 6 و 8 وجود دارد.

آپشن شستشوی بهداشتی ظرفها یا باکتری زدایی ظرف ها Hygiene Plus:

 این آپشن گزینه کمکی برنامه ها است و استفاده از آن به صورت انتخاب بوده و توسط کاربر انجا می شود. با Hygiene Plus تا 99.99 درصد باکتری ها از روی ظرف ها حذف می شوند و این کار معمولا با بالا رفتن دما تا 70 درجه در اواخر فرایند شستشو انجام می شود. این آپشن در سری 4 و 6 و 8 وجود دارد.

آپشن  Extra Dry (گزینه خشک کردن کامل برای بارهای خشک و سخت):

 در ماشین های ظرفشویی بوش همه چیز انتخابی و اتوماتیک است، شما می توانید در هنگام تنظیم و دادن برنامه برای سیکل شستشو از آپشن و یا برنامه Extra Dry استفاده کنید. در این برنامه میزان درجه حرارت تا حدی بیشتر از معمول بالا می رود و کمک می کند تا ظرف ها به صورت ایده آل خشک شوند. مزیت دیگری که این برنامه دارد که با بالا رفتن درجه حرارت سطح ظرف ها تا 99.99 درصد باکتری زدایی شده و آثار لکه ها که معمولا از خشک شدن قطرت آب ایجاد می شود بر روی ظرف ها باقی نمی ماند. این برنامه در سری 4 و 6 و 8 موجود است.

آپشن شروع شستشو با تاخیر Start in Hour

شما می توانید بعد از دادن برنامه و تنظیم آپشن ها دکمه Start in Hour را زده و سپس زمان تاخیر در شستشو را مشخص کنید. این گزینه یا آپشن قابلیت تاخیر شستشو از 1 تا 24 ساعت را دارد. گزینه خیلی کاربردی و موثر در مصرف انرژی به شمار می رود چون که شما می توانید زمان شستشو را به ساعات کم باری به تعویق بیندازید و از مصرف انرژی صرفه جویی کنید، البته نگران صدای ماشین های ظرفشویی بوش نباشید چرا که صدای بسیار پایین آنها امکان شستشوی ظرف ها را در نصف شب هم فراهم می کند.

آپشن محافظت از ماشین ظرفشویی Machine Care:

البته  فقط شستشوی ایده آل ظرف ها ملاک شرکت سازنده و یا مصرف کننده نیست و قطعا نمی خواهید هر دو سال یک بار یک ماشین ظرفشویی جدید را خریداری کنید. شما می توانید در هنگام تنظیم برنامه دکمه Machine Care را زده تا بعد از فرایند شستشو، ماشین ظرفشویی به صورت خود کار شستشو داده شود و برای سیکل بعدی آماده به کار باشد. این آپشن تاثیر زیادی در افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی دارد. این آپشن در سری 4 و 6 و8 وجود دارد.

طراحی  پنل کنترل ماشین های ظرفشویی بوش سری 4 و 6 و 8

سری های تولیدی هر شرکت و کارخانه ای با طراحی ها متفاوتی وارد بازار می شوند و معمولا سری جدید خوش طرح تر و مخاطب پسند تر است هر چند انتخاب سلیقه ای است و سلیقه ها هم متفاوت هستند. ماشین ظرفشویی سری 8 دارای دکمه های تنظیم مخفی است و هنگام بستن درب دیده نمی شوند ولی بر روی درب و در قسمت بالایی یک صفحه نمایش دیجیتال وجود دارد که شما را از برنامه های تنظیم شده و میزان زمان باقی مانده و.. آگاه می سازد. ماشین های ظرفشویی سری 6 دارای صفحه نمایش بادکمه های لمسی در قسمت جلوی درب هستند که این صفحه نمایش دارای قسمتی دیجیتالی در وسط و دکمه های برنامه و آپشن در اطراف آن قرار دارند به گونه ای که برنامه ها با ردیف های سه تایی در چپ و راست صفحه نمایش  قرار گرفته اند. ماشین های ظرفشویی سری 4 هم صفحه نمایشی شبیه به صفحه نمایش سری 6 دارند با این تفاوت که دکمه ها لمسی نبوده و در سمت چپ و راست دارای دکمه روشن/خاموش و دکمه ریست کردن برنامه های تنظیم شده هستند که در داخل کادر صفحه نمایش قرار نگرفته است و همرنگ بدنه ماشین ظرفشویی است.

مصرف انرژی در ماشین های ظرفشویی سری 4 و 6 و 8

 ماشین های ظرفشویی بوش مصرف انرژی کمی دارند و موتور آنها Eco Silence Drive است که به مصرف انرژی کم و صدای کم ادعای شرکت سازنده موتور بسیار کارآمد بوش است. رده مصرف انرژی در ماشین های ظرفشویی بوش سری 4 و 6  ++A  و در ماشین های ظرفشویی بوش سری 8  +++A است با اختلاف خیلی کم مصرف انرژی در ماشین های ظرفشویی بوش سری 8 کمتر است.

طراحی داخلی ماشین های ظرفشویی سری 4 و 6 و 8

طراحی داخلی برای هر نوع ماشین ظرفشویی موثر و کاربردی است. ماشین های ظرفشویی سری 4 و6 و8 دارای 3 طبقه هستند که طبقه بالایی به کارد و چنگال و ظروف کوچک اختصاص داده شده است. اگر بخواهیم این طبقه را توصیف کنیم می توان گفت طبقه بالایی 3rd Rack در ماشینهای ظرفشویی سری 8 به صورت V شکل و جادار تر و انعطاف پذیرتر از طبقه بالایی 3rd Rack در ماشینهای ظرفشویی سری  6 وطبقه بالایی 3rd Rack در ماشینهای ظرفشویی  سری 6 هم جادار تراز  طبقه بالایی 3rd Rack در ماشینهای ظرفشویی سری 4 است. تفاوت ها برای طبقه سوم هم به همین صورت است. برای مثال در طبقه دوم سری 8 برای ظرف شکستنی و لیوان ها از آپشنی بسیار کارآمد استفاده شده که لیوان ها در آن می گیرند، که در سری 4 و 6 این آپشن وجود ندارد.

امکانات موجود در سری های 4 و 6 و 8 ماشین های ظرفشویی بوش 

در هر سه سری ویژگی AquaStop وجود دارد که با توجه به سنسور هایی خطاهای به وجود در آمده در جریان اب خروجی و ورودی را تشخیص داده و جلوی جریان آب را می گیرد در نتیجه هم ایمنی ماشین ظرفشویی تامین شده و هم از خیس شدن فضای آشپزخانه جلوگیری می شود. در ماشین های ظرفشویی بوش سری 8 ویژگی Home Connect   و بعضی از مدل های سری 6 مانند SMS68TW06E وجود دارد. سری  4 فاقد این ویژگی است. با این ویژگی می توان ماشین ظرفشویی را با وای فای به تلفن های همراه وصل کرده و روند و فرایند شستشو را در اختیار داشته باشید. در سری 8 از لامپ های LED برای روشنایی داخل ماشین ظرفشویی استفاده شده است و همینطور دارای لامپ LED در قسمت زیر درب و هنگام انجام فرایند روشن می باشد ماشین های ظرفشویی سری 4 و 6 این ویژگی ها را ندارند.

برای مثال یکی از ظرفشویی های سری 8 بوش را بررسی می کنیم :

ظرفشویی ۱۳ نفره بوش مدل SMS88TI36E

ساخت آلمان
بسیار کم مصرف با رده مصرف انرژی +++A
سوپر سایلنت
سبد و کشو های با سایز متغیر
سه کشو
دارای تکنولوژی زئولیت ( خشک شدن سریع ظروف )

photo_۲۰۱۷-۱۰-۰۷_۲۱-۱۱-۵۱

مشاهده این کالا در وبسایت شرکت سازنده ( بوش در آلمان )

201 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. فرزانه
  فرزانه گفته:

  با سلام
  ممنوت میشم به خوبی راهنماییمون کنین
  ما بهترین مدل سری ۶ مد نظرمونه اما باز هموقیمتش بالاست برامون
  بنابراین لطف کنین بهترین مدل ظرفشویی سری ۴ ، ۱۴ نفره،رنگ نقره ای رو معرفی کنین
  ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
 2. حوریه
  حوریه گفته:

  سلام خسته نباشید ممنون از اطلاعاتتون،
  ببخشید این مدل ظرفشویی اصل هست؟؟
  SMS-88tw02m
  از کجا بفهمیم ماله ترکیه،ماله المان؟؟
  این مدل سری ۸ و آیا زئولیت دار؟ و قیمت به روزش چند می باشد؟ و آیا برنامه نیم شور داره؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   این مدل اصل و مونتاژ المان می باشد
   سری 8 زئولیت دار و نیم شور دار
   برای استعلام قبمت با بخش فروش سایت تماس بگیرید.

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   بله این مدل اصل و مونتاژ ترکیه می باشد. لینک سایت بوش:
   https://www.bosch-home.com/sa/en/supportdetail/product/SMS67NW10M/13
   برای اطلاع از قیمت روز با همکارانمان در بخش فروش تماس بگیرید.

   پاسخ
 3. سارا اسلامی مذهب
  سارا اسلامی مذهب گفته:

  سلام وقت بخیر، ممکنه بفرمایید ماشین ظرفشویی بوش مدل Sms46mw20 سری چهار، آیا اصل آلمان هست؟ ودیگه اینکه ماشین خوبی هست یا خیر؟ پیشاپیش از توجهتون سپاسگزارم 🙏 🙏 🙏

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   این مدل از لحاظ شکل ظاهری بله اصلی می باشد ولی تا این تاریخ سایت بوش آن را درج نکرده است.
   در کل ماشین های ظرف شویی بوش از هر لحاظ عالی هستند.

   پاسخ
 4. ف معظمی
  ف معظمی گفته:

  سلام یکی از فروشنده ها میگفت ظرف شویی مدلsms46mw20m دارای سنسور تشخیص وزن و تنظیم مصرف آب و مواد شوینده است ؟
  به نظر شما این حرف فنی و منطقیه ؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   این ظرف شویی به تازگی وارد بازار ایران شده است و به لحاظ ظاهری اصلی می باشد. ولی در حال حاضر شرکت بوش آن را در سایت bosch-home وارد نکرده است.

   پاسخ
 5. ف معظمی
  ف معظمی گفته:

  سلام مدل sms46mw20m ساخت کدوم کشوره آلمان یا ترک؟
  علامت مشخص کننده کشور سازنده در نام مدل چیه ؟
  ممنون از راهنمایی هاتون

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   ساخت آلمان می باشد.
   در نام مدل علامت مشخصی ندارد که ساخت کدام کشور است . فقط از روی سریال نامبر و برچست مشخصات می توان تشخیص داد.

   پاسخ
 6. فرحناز
  فرحناز گفته:

  سلام
  ممنون از سايت خوب واطلاعات مفيدتون وهمچنين از صبر وپاسخگوييتوو
  لطفا تفاوت حروف اخر سري ٨كه با EياBياMهستن در چيه ؟
  واقعا سردر گم شدم

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   حرف آخر در ظرف شویهای بوش به معنای این است که این مدل به سفارش کدام منطقه جغرافیایی است. به معنای این نیست که ساخت کدام کشور است.
   مثلا e به سفارش اروپاست
   de برای مصرف داخلی آلمان
   m به سفارش خاورمیانه
   b به سفارش خاور نزدیک (منظور کشورهایی مثل ترکیه و ایران و آذربایجان و …)

   پاسخ
 7. Fatemeh
  Fatemeh گفته:

  سلام. خسته نباشید. من تاحالا ماشین ظرفشویی نداشتم و اطلاعاتی در موردش ندارم. لطفا مرا راهنمایی بفرمایید تا یک ماشین ظرفشویی خیلی خوب بخرم و هروقت استفاده کنم شما رو دعا کنم که چنین پیشنهادی دادید

  پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   با سلام و احترام
   لطفا برای مشاوره و یا خرید با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید.
   ۰۸۷۳۴۲۴۳۸۱۳ – ۰۹۱۸۵۲۹۰۰۰۱ – ۰۹۱۸۵۲۱۳۹۰۸ – ۰۹۱۸۵۲۱۳۹۰۷

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   این مدل در سایت بوش موجود هست برای مشاهده خصوصیات و شکل ظاهری به لینک سایت بوش مراجعه کنید.
   https://www.bosch-home.com/ae/supportdetail/product/SMS68N02ME/93

   پاسخ
 8. محسن
  محسن گفته:

  سلام
  وقت بخیر.
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  ماشین ظرفشویی بوش مدل SMS69T08EU اصل آلمان هست؟ در نت جستجو کردم ولی پیدا نکردم! اصلا چنین مدلی ساخت آلمان هست؟

  پاسخ
 9. محسن
  محسن گفته:

  سلام
  وقت بخیر.
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  ماشین ظرفشویی بوش مدل SMS669T08EU اصل آلمان هست؟ اصلا چنین مدلی برای آلمان هست؟

  پاسخ
 10. محسن
  محسن گفته:

  سلام
  میشه خواهش کنم در مورد اصل یا تقلبی بودن مدل sms 46NW01D و کیفیت دستگاه توضیح بدین ؟
  حدود قیمتش چطوره و آیا مدل مشابه در رنج قیمتی این ماشین هست؟

  پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام این مدل اصل می باشد و در فروشگاه بانه90 موجود است، در زیر لینک این محصول را قرارداده ام که شما با مراجعه به این لینک با امکانات این محصول آشنا و در پایین صفحه نیز لینکی به سایت سازنده آن قرار داده ایم که شما می توانید عکس و مشخصات کالا را در سایت تولید کننده مشاهده کنید.
   http://baneh90.com/product/sms46nw01d-bosch/
   برای دریافت قیمت روز با بخش فروش سایت تماس حاصل فرمائید.

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   نام مدل sms68ti20m می باشد .
   بله اصلی است:
   https://www.bosch-home.com/ae/productlist/dishwashers/free-standing-dishwashers/dishwashers-with-60cm-width/SMS68TI20M
   در بین سری های شش مدل sms68mi04e مدل خیلی با امکانات و با کیفیتی می باشد.

   پاسخ
 11. پارسا
  پارسا گفته:

  با سلام
  آیا ماشین ظرف شویی بوش مدل sms67w02 در بین مدل های سری ۶ کیفیت مناسبی دارد یا پیشنهاد دیگری دارید؟ ممنون می ََشوم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   نام مدل رو اشتباه نوشتین مدل درست sms67tw02b هست.
   در کلا ظرف شویی های بوش دارای بهترین کیفیت هستند فقط مدلهای مختلفی در هر سری دارد که با توجه به مونتاژ و سفارش هر کشور و نوع برنامه ها با هم متفاوت هستند که مشتری با توجه به توانایی و نیازش مدل مورد نظر رو انتخاب میکند.
   در رنگ سفید بهترین مدل sms68tw06e
   در رنگ استیل بهترین مدل sms68mi04e

   پاسخ
 12. Arash
  Arash گفته:

  سلام
  می خواستم ببینم مدل Sms46mw10m/63 اصل هست و اینکه آیا سری ۴ از این مدل بالا تر هم وجود داره و اگر هست مدلش چی هست.
  ممنون

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   بله این مدل اصل و مونتاژ ترکیه ست.
   لینک سایت بوش برای این محصول:
   https://www.bosch-home.com/ae/supportdetail/product/SMS46MW10M/63
   از این مدل بهتر مدل sms46nw03e المانی و sms46nw01d المانی موجود می باشد.

   پاسخ
 13. Sh
  Sh گفته:

  سلام وقت به خیر یه راهنمایی میخواستم ازتون در حال حاضر بهترین مدل سری 6 و 8 ماشین ظرفشویی که مال خود المان باشه رنگ سیلور کدوم کد میشه؟؟

  پاسخ
 14. رادمهر
  رادمهر گفته:

  سلام وقت بخیر ماشین ظرفشویی بوش sms68tw06e و LG512 از نظر کارایی و کیفیت چه تفاوت هایی دارند،و شما کدوم پیشنهاد میدین؟ممنون

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   بله این دو مدل هر دو اصلی می باشند
   مدل بوش سه طبقه و نیم شور و دارای سیستم زئولیت (خشک کن) و ساخت آلمان و 14 نفره است.
   مدل ال جی دو طبقه و نیم شور و ساخت کره و 14 نفره است.
   پیشنهاد ما برند بوش است.
   برای اطلاع بیشتر از مشخصات این دو مدل به لینک سایت بوش و ال جی مراجعه فرمایید.
   https://www.bosch-home.com/de/produktliste/SMS68TW06E
   https://www.lg.com/ae/dishwashers/lg-DFB512FW

   پاسخ
 15. فری
  فری گفته:

  سلام.وقت بخیر
  من ظرفشویی بوش مدل69p28 eu/b6 سری 6 رو داریم.لمسی نیست میخاستم بدونم اصلی هست ایا؟و اینکه روی بعضی از ظرفا لک میمونه چرا؟؟و اینکه کاتولوگ فارسی کجا تهیه کنم؟ممنون از وقتی که برا پاسخگویی میزارین

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   وارد لینک زیر شوید (لینک سایت بوش را برای این مدل )و شکل آن را با مدل خریداری شده مطابقت دهید که مشابه باشد.
   https://www.bosch-home.com/de/produktliste/SMS69P28EU

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *