تلویزیون های 2020 سامسونگ با طراحی متفاوت تر از همیشه

سامسونگ یکی از شرکت های تولید کننده تلویزیون است که تنوع مدل هایی را که روانه بازار می کنید بسیار زیاد است. این شرکت فراملیتی در کره جنوبی واقع شده که در کشور های دیگر هم شعبه مونتاژ و یا تولید دارد، کاربران و یا خریداران هنگام خرید تلویزیون لازم نیست که نسبت به کشور سازنده و یا مونتاژ نگرانی داشته باشند چرا تمام تلویزیون هایی که تولید می شوند یک پروسه و فرایند تست و نظارت بر روی آنها انجام می شود. سامسونگ در تلویزیون های جدید خود بسیاری از ویژگی ها را ارتقا داده است، برای نمونه از پردازنده جدید تر، ویژگی HDR متمرکز تر و طراحی زیبا تر استفاده کرده است. در این نوشته می خواهیم طراحی تلویزیون های سامسونگ 2020 را مورد بحث و بررسی قرار دهیم:

 طراحی در تلویزیون 

از آنجا که کاربران انتظار یک طراحی زیبا را از یک تلویزیون دارند شرکت های سازنده سلیقه های متفاوتی را بر روی طراحی تلویزیون های خود پیاده می کنند هر چند بعضی از المان های طراحی را نمی توان تغییر داد. طراحی صفحه نمایش و قاب دور آن، طراحی اسپیکر های موجود در تلویزیون و طراحی پایه ها در طراحی نهایی تلویزیون تاثیر مستقیم دارند. کاربران تلویزیون دوست دارند تا تلویزیون طراحی باریک و خوش تراش را داشته باشد و برای این منظور شرکت های سازنده تلویزیون هم در این زمینه و جهت گام بر می دارند.

ابعاد صفحه نمایش

ابعاد صفحه نمایش برحسب اینچ بیان می شود و طول قطری که دو گوشه روبه رو از صفحه نمایش را به هم وصل می کند بر حسب اینچ به عنوان اندازه صفحه نمایش بیان می شود. ابعاد صفحه نمایش در تلویزیون به گونه ای است که اندازه طول یعنی ضلع افقی همیشه بیشتر از اندازه عرض یعنی ضلع عمودی است، بنابراین کمتر پیش می آید که تلویزیونی با ابعادی مربعی در بازار باشد. 

طراحی قاب صفحه نمایش

شرکت سازنده معمولا برای محافظت و گاه زیبایی صفحه نمایش از قابی استفاده می کند که این قاب سرتاسر صفحه نمایش را فرامی گیرد. هر چه قاب صفحه نمایش باریک تر و خوش تراش تر باشد ظرافت تلویزیون بیشتر خواهد بود. در تلویزیون با حاشیه دور صفحه نمایش Bezel می گویند و در تلویزیون هایی که حاشیه صفحه نمایش کم باشد Nano Bezel  و یا Bezel less می گویند و معمولا قیمت بالاتری هم دارند. 

طراحی اسپیکر ها در تلویزیون

اسپیکر ها در تلویزیون تاثیر زیادی در طراحی نهایی دارند. شاید این سوال را در ذهن داشته باشید که چرا اسپیکر های با قدرت صوتی زیاد در تلویزیون ها وجود ندارد تا نیاز کتاربران به سینما خانگی بر طرف شود؟ جواب این سوال آسان است، هر چقدر صدای اسپیکر بیشتر باشد بایستی متناسب با آن حجم اسپیکر افزایش یابد از طرفی کاربران طراحی باریکی را از تلویزیون انتظار دارند. شرکت های تولید کنند تلویزیون از اسپیکر های 20 وات و یا نهایتا 40 وات در تلویزیون های خود استفاده می کنند که بیشتر از آن نیاز به حجیم کردن تلویزیون دارد. در تلویزیون همیشه قسمت پایینی پشت تلویزیون ضخامت بیشتری دارد و آن هم به خاطر اسپیکر ها و برد های الکترونیکی است.

طراحی پایه های تلویزیون

در تلویزیون ها انواعی از پایه ها برای نگه داری وزن تلویزیون توسط شرکت های سازنده قرار گرفته است. پایه های V شکل که به صورت دوتایی در دو طرف تلویزیون قرار می گیرند و تک پایه ای که در وسط تلویزیون به صورت قوسی در وسط تلویزیون قرار می گیرد و وزن تلویزیون را نگه می دارد. 

سامسونگ تلویزیون های 2020 را با چه طراحی روانه بازار کرده است؟

سامسونگ در سال 2020 ویژگی های زیادی را به تلویزیون های خود اضافه کرده است که یکی از این ویژگی ها به طراحی مربوط می شود. ساسمونگ طراحی در تلویزیون های 2020 خود را با عنوان Boundless Design معرفی کرده است و می خواهیم ببینیم این تعریف چه مفهمی برای کاربران خود دارد؟

طراحی در تلویزیون های 2020 با حداقل حاشیه صفحه نمایش همراه است. قبلا ال جی از ویژگی حاشیه صفحه نمایش کم به عنوان Nano Bezel و یا Bezel less گفته بود اما سامسونگ برای آن از Boundless Design استفاده کرده است. یکی از تلویزیون هایی که شرکت سامسونگ در سال 2020 وارد بازار کرده است تلویزیون TU7100 می باشد که طراحی آن به گونه ای است که انگار قابی دور صفحه نمایش قرار نگرفته است و از حداکثر صفحه مساحت صفحه نمایش استفاده شده است. تصاویر تلویزیون سامسونگ TU7100 را در زیر آورده ایم:

جمع بندی

سامسونگ در سال 2020 خیلی فعال و با برنامه عمل کرده است تا به امروز دو مدل از تلویزیون های سامسونگ وارد بازار شده اند که هر کدام از آنها دارای ویژگی های فوق العاده هستند. این شرکت کره ای در سال 2020 طراحی تلویزیون را نیز هدف گرفته و با باریک تر کردن قاب صفحه نمایش و قرار دادن پایه های باریک تر برای نگه داری وزن تلویزیون و یا اتخاذ ویژگی مدیریت کابل Cable Management بر روی پایه های تلویزیون توانسته جذابیت خاصی را در تلویزیون های خود ایجاد کند و متناسبا جایگاه خود را در بازار بیشتر تثبیت کند. خرید تلویزیون سامسونگ می تواند تجربه باشد اما برای خرید نه تنها تلویزیون بلکه هر وسیله ای دیگر نیاز به اطلاعات کافی وجود خواهد داشت بنابراین خریدار باید تلویزیون مورد نظر خود را از هر لحاظ بشناسد چرا که در غیر این صورت از بسیاری از قابلیت ها و کارایی های تلویزیون بی بهره خواهد ماند. قیمت تلویزیون سامسونگ که با طراحی منحصر به فرد تری وارد بازار شده است معمولا بالاتر خواهد بود و این نشان می دهد که هر تغییر در تلویزیون حتی اگر طراحی باشد هزینه هایی را در پی دارد.


برای مشاهده تلویزیونهای OLED و منحنی در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED سامسونگ در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED ال جی وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED سونی در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید

4 پاسخ
  • admin2
   admin2 گفته:

   سلام
   بله بیشتر مدل 2020 سامسونگ این ویژگی را دارند که کابل های اتصال را می توان بر روی پایه تلویزیون سوار کرد تا اطراف تلویزیون شلوغ نشود

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *