نقد و بررسی یخچال فریزر دوقلوی ال جی ۴۰۱/۴۰۴ و یخچال فریزر دوقلوی سامسونگ RR39/RZ32

یخچال فریزر به عنوان هسته اصلی در محیط آشپزخانه تلقی می شود. امروزه علاوه بر قابلیت های سرد و سالم نگه داشتن مواد غذایی، ویژگی های طراحی ، جادار بودن و ویژگی های هوشمند در یک یخچال فریزر از اهمیت بالایی برخوردار هستند. امروزه در بازار انواع مختلف یخچال فریزر وجود دارد که این یخچال فریزرها طراحی های متفاوت و متمایز دارند، در میان این یخچال فریزرها، یخچال فریزرهای دوقلو به واسطه حمل راحت تر و شیوه نصب آسانتر و ظرفیت بیشتر، مخاطبان زیادی دارند. ما در این نوشته یخچال فریزر دو قلوی  ال جی GC-B404EVRZ / GC-F401EVDZ  و یخچال فریزر دوقلوی سامسونگ RR39/RZ32 را مورد نقد و بررسی قرار می دهیم:

موتور اینورتر در یخچال های دوقلوی ال جی ۴۰۱/۴۰۴ و دوقلوی سامسونگ rr39/rz32

در یخچال های قدیمی صدای موتور بالا بود و موتور بازده بالایی در سرد نگه داشتن یخچال نداشت، به گونه ای که بعد از ۲ سال به تعمیر اساسی یا شارژ کردن گاز مبرد نیاز داشتند. موتور به عنوان هسته یخچال فریزر، از مهمترین قسمت های یخچال فریزر است. موتورهای موجود در یخچال فریزرهایی که اخیرا وارد بازار شده اند، ویژگی هایی مانند  اینورتر ، مصرف انرژی پایین و صدای کم را دارند.  اینورتر از یک طرف از موتور یخچال در برابر نوسانات برق و شوک های الکتریکی محافظت کرده و از طرفی دیگر با تبدیل جریانات برق ، مصرف برق را تا حد زیادی کاهش می دهد. در یخچال فریزر دوقلوی ال جی ۴۰۱/۴۰۴ از موتور اینورتر خطی و در یخچال فریزر دوقلوی سامسونگ rr39/rz32 از موتور اینورتر دیجیتال استفاده شده است. عملکرد و کارایی این موتور ها یا کمپرسور ها شبیه هم بوده و از لحاظ دوام و طول عمر و مصرف انرژی تفاوت چندانی ندارند.

گاز مبرد پربازده در یخچال فریزر های دوقلوی سامسونگ rr39/rz32 و ال جی ۴۰۱/۴۰۴

پیشنهاد ویژه :  یخچال فریزر های دو قلوی تقلبی ال جی

گاز مبرد در یخچال های قدیمی بازده خوبی نداشت. گزینه های زیادی در عملکرد موتور و کاهش استهلاک آن تاثیرگذار هستند. در یخچال هایی که اخیرا وارد بازار فروش شده اند از گاز مبرد R600a برای سرمایش استفاده شده است که این گاز کارایی زیادی در سرد نگه داشتن فضای داخل یخچال و کاهش استهلاک موتور و افزایش دوام موتور دارد. در هر دوی این یخچال فریزر های دوقلو ال جی و سامسونگ از گاز مبرد R600a استفاده شده است.

طراحی دریخچال فریزر های دوقلوی سامسونگ rr39/rz32 و ال جی ۴۰۱/۴۰۴

این یخچال فریزر ها طراحی دوقلو دارند. بر روی درب یخچال از آبریز و یخساز استفاده شده است که قابلیت  یخساز خودکار در دو اندازه متفاوت را دارند. در این یخچال فریزر ها ، درب یخچال به طرف راست و درب فریزر به طرف چپ باز می شود. دستگیره های آنها در یخچال فریزر دوقلو ال جی کوتاه تر از دستگیره های یخچال فریزر دوقلو سامسونگ است. یک صفحه نمایش  در قسمت های بالایی درب یخچال و فریزر وجود دارد، که این پنل برای یخچال فریزر دوقلوی ال جی کوتاه تر و مشکی رنگ و برای یخچال فریزر سامسونگ بلندتر و به رنگ یخچال فریزر است.  

قابلیت اتصال به آب شهری در یخچال فریزر های دوقلوی سامسونگ rr39/rz32 و ال جی ۴۰۱/۴۰۴

یخچال ها قابلیت اتصال به آب شهری دارند و دیگر شما مجبور نیستید که هر بار مخزن آب سرد کن و یا یخساز را پر کنید، برای این منظور در داخل یخچال از فیلتر های بهداشتی تصفیه آب استفاده شده است که کارایی فوق العاده ای در تصفیه کردن آب دارند. فیلتر های تصفیه قابل تعویض بوده و مدل های مختلفی از آنها در بازار موجود می باشد. این یخچال فریزر ها هیچکدام قابلیت اتصال به آب شهری را ندارند.

پیشنهاد ویژه :  سامسونگ توسعه و عرضه تلویزیون های خمیده را فعلاً متوقف نمی کند

سیستم های سرمایش دریخچال فریزر های دوقلوی سامسونگ rr39/rz32 و ال جی ۴۰۱/۴۰۴

امروزه در یخچال ها از سیستم های سرمایشی متفاوتی استفاده می شود. سیستم های سرمایش Metalcooling،TwinCooling ،Triple Cooling ، Door Cooling و All Around Cooling هستند که با توجه به طراحی یخچال و قرار گیری یخچال و فریزر از آن ها استفاده می شود. این سیستم های سرمایش از کارایی بالایی برخوردارند و با توجه به سنسور های دمایی که برای قسمت های مختلف یخچال اتخاذ می شود ، برای هر قسمت دمای متفاوتی در نظر گرفته می شود. البته در بعضی از یخچال ها برای فریزر و یخچال از موتور های جداگانه استفاده می شود، یعنی در آن ها دو موتور وجود دارد. یخچال فریزر های دوقلوی ال جی ۴۰۱/۴۰۴ و سامسونگ rr39/rz32 دارای سیستم سرمایشی Top Cooling هستند و جریان هوای سرد از بالای یخچال یا فریزر اعمال می شود.

آبریز و یخساز در یخچال فریزر های دوقلوی سامسونگ rr39/rz32 و ال جی ۴۰۱/۴۰۴

در یخچال ها از آبریز و یخساز برای اهداف خاصی استفاده شده است. امروزه اکثر یخچال ها آبریز و یخساز دارند. آبریز و یخساز کمک می کند تا برای دسترسی به آب سرد یا یخ، مجبور نباشید درب را باز کنید. بنابراین آبریز و یخساز جدا از اینکه استفاده از یخچال را آسانتر می کنند بلکه موجب افزایش کارایی و بازده سردکنندگی یخچال نیز می شوند. در این یخچال فریزر های دوقلو سیستم آبریز و یخساز بر روی درب یخچال وجود دارد و محفظه اب هم قابل جدا شدن است.

 بو زدایی با فیلتر های با کیفیت Hygiene Fresh در یخچال فریزر های دوقلوی سامسونگ rr39/rz32 و ال جی ۴۰۱/۴۰۴

در یخچال های امروزی از یک تا ۳ فیلتر بهداشتی که دارای کارایی فوق العاده در جذب باکتری ها هستند، استفاده می شود. این فیلتر ها به خوبی بوی بد ناشی از بعضی از مواد غذایی را گرفته و موجب جلوگیری از تاثیر بر روی سایر مواد غذایی می شوند. بعضی از مواد غذایی بوی خاص خود را دارند، با این فیلتر ها دیگر نگران بوی بد یخچال و فریزر نخواهید بود. فیلتر های مورد استفاده معمولا Hygiene Fresh و  pure  N Fresh هستند که کارایی بالایی در جذب بو دارند.

پیشنهاد ویژه :  نحوه شناسایی و تشخیص ماشین ظرفشویی سامسونگ تقلبی

ظرفیت در یخچال فریزر های دوقلوی سامسونگ rr39/rz32 و ال جی ۴۰۱/۴۰۴

این یخچال فریزرها به واسطه طراحی دوقلویی که دارند از ظرفت بالایی برخوردار هستند به گونه ای که به آسانی نیازهای خانواده های پرجمعیت را برطرف می کنند.  یخچال فریزر دوقلوی ال جی ۴۰۱/۴۰۴ دارای ظرفیت یخچال ۴۰۵ لیتر و ظرفیت فریزر ۳۶۵ لیتر است. یخچال فریزر دوقلوی سامسونگrr39/rz32 نیز ظرفیت یخچال ۳۸۵ لیتر و ظرفیت فریزر هم ۳۳۰ لیتر است. 

جمع بندی

یخچال فریزر دوقلوی ال جی ۴۰۱/۴۰۴ و یخچال فریزر دوقلوی سامسونگ rr39/rz32 دارای ظرفیت بالا هستند. این یخچال فریزر ها تقریبا دارای طراحی یکسان هستند. فضای داخل آنها به خوبی با شیشه های حرارت دیده تقسیم بندی شده است. هر دوی این یخچال فریزر ها دارای آبریز و یخساز بر روی درب یخچال هستند و درب یخچال به طرف راست و درب فریزر به طرف چپ باز می شود. امکاناتی چون فیلتر بهداشتی تصفیه هوا و خواص جذب باکتری ها در هردو یخچال فریزر وجود دارد. این یخچال فریزر ها در ویژگی های انجماد سریع، قفل کودک، هشدار باز ماندن درب، محفظه آب قابل جداشدن، گاز مبرد R600a،  محل قرارگیری پنل کنترل دقیقه شبیه هم هستند. دستگیره های یخچال فریزر دوقلوی سامسونگ کشیده تر از دستگیره های یخچال فریزر دوقلوی ال جی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *