نقد و بررسی یخچال فریزر دوقلوی ال جی 401/404 و یخچال فریزر دوقلوی سامسونگ RR39/RZ32

یخچال فریزر به عنوان هسته اصلی در محیط آشپزخانه تلقی می شود. امروزه علاوه بر قابلیت های سرد و سالم نگه داشتن مواد غذایی، ویژگی های طراحی ، جادار بودن و ویژگی های هوشمند در یک یخچال فریزر از اهمیت بالایی برخوردار هستند. امروزه در بازار انواع مختلف یخچال فریزر وجود دارد که این یخچال فریزرها طراحی های متفاوت و متمایز دارند، در میان این یخچال فریزرها، یخچال فریزرهای دوقلو به واسطه حمل راحت تر و شیوه نصب آسانتر و ظرفیت بیشتر، مخاطبان زیادی دارند. ما در این نوشته یخچال فریزر دو قلوی  ال جی GC-B404EVRZ / GC-F401EVDZ  و یخچال فریزر دوقلوی سامسونگ RR39/RZ32 را مورد نقد و بررسی قرار می دهیم:

موتور اینورتر در یخچال های دوقلوی ال جی 401/404 و دوقلوی سامسونگ rr39/rz32

در یخچال های قدیمی صدای موتور بالا بود و موتور بازده بالایی در سرد نگه داشتن یخچال نداشت، به گونه ای که بعد از 2 سال به تعمیر اساسی یا شارژ کردن گاز مبرد نیاز داشتند. موتور به عنوان هسته یخچال فریزر، از مهمترین قسمت های یخچال فریزر است. موتورهای موجود در یخچال فریزرهایی که اخیرا وارد بازار شده اند، ویژگی هایی مانند  اینورتر ، مصرف انرژی پایین و صدای کم را دارند.  اینورتر از یک طرف از موتور یخچال در برابر نوسانات برق و شوک های الکتریکی محافظت کرده و از طرفی دیگر با تبدیل جریانات برق ، مصرف برق را تا حد زیادی کاهش می دهد. در یخچال فریزر دوقلوی ال جی 401/404 از موتور اینورتر خطی و در یخچال فریزر دوقلوی سامسونگ rr39/rz32 از موتور اینورتر دیجیتال استفاده شده است. عملکرد و کارایی این موتور ها یا کمپرسور ها شبیه هم بوده و از لحاظ دوام و طول عمر و مصرف انرژی تفاوت چندانی ندارند.

گاز مبرد پربازده در یخچال فریزر های دوقلوی سامسونگ rr39/rz32 و ال جی 401/404

گاز مبرد در یخچال های قدیمی بازده خوبی نداشت. گزینه های زیادی در عملکرد موتور و کاهش استهلاک آن تاثیرگذار هستند. در یخچال هایی که اخیرا وارد بازار فروش شده اند از گاز مبرد R600a برای سرمایش استفاده شده است که این گاز کارایی زیادی در سرد نگه داشتن فضای داخل یخچال و کاهش استهلاک موتور و افزایش دوام موتور دارد. در هر دوی این یخچال فریزر های دوقلو ال جی و سامسونگ از گاز مبرد R600a استفاده شده است.

طراحی دریخچال فریزر های دوقلوی سامسونگ rr39/rz32 و ال جی 401/404

این یخچال فریزر ها طراحی دوقلو دارند. بر روی درب یخچال از آبریز و یخساز استفاده شده است که قابلیت  یخساز خودکار در دو اندازه متفاوت را دارند. در این یخچال فریزر ها ، درب یخچال به طرف راست و درب فریزر به طرف چپ باز می شود. دستگیره های آنها در یخچال فریزر دوقلو ال جی کوتاه تر از دستگیره های یخچال فریزر دوقلو سامسونگ است. یک صفحه نمایش  در قسمت های بالایی درب یخچال و فریزر وجود دارد، که این پنل برای یخچال فریزر دوقلوی ال جی کوتاه تر و مشکی رنگ و برای یخچال فریزر سامسونگ بلندتر و به رنگ یخچال فریزر است.  

سیستم های سرمایش دریخچال فریزر های دوقلوی سامسونگ rr39/rz32 و ال جی 401/404

امروزه در یخچال ها از سیستم های سرمایشی متفاوتی استفاده می شود. سیستم های سرمایش Metalcooling،TwinCooling ،Triple Cooling ، Door Cooling و All Around Cooling هستند که با توجه به طراحی یخچال و قرار گیری یخچال و فریزر از آن ها استفاده می شود. این سیستم های سرمایش از کارایی بالایی برخوردارند و با توجه به سنسور های دمایی که برای قسمت های مختلف یخچال اتخاذ می شود ، برای هر قسمت دمای متفاوتی در نظر گرفته می شود. البته در بعضی از یخچال ها برای فریزر و یخچال از موتور های جداگانه استفاده می شود، یعنی در آن ها دو موتور وجود دارد. یخچال فریزر های دوقلوی ال جی 401/404 و سامسونگ rr39/rz32 دارای سیستم سرمایشی Top Cooling هستند و جریان هوای سرد از بالای یخچال یا فریزر اعمال می شود.

آبریز و یخساز در یخچال فریزر های دوقلوی سامسونگ rr39/rz32 و ال جی 401/404

در یخچال ها از آبریز و یخساز برای اهداف خاصی استفاده شده است و به صورت دستی می باشد به معنی که توسط کاربر محفظه آن پر می شود . امروزه اکثر یخچال ها آبریز و یخساز دارند. آبریز و یخساز کمک می کند تا برای دسترسی به آب سرد یا یخ، مجبور نباشید درب را باز کنید. بنابراین آبریز و یخساز جدا از اینکه استفاده از یخچال را آسانتر می کنند بلکه موجب افزایش کارایی و بازده سردکنندگی یخچال نیز می شوند. در این یخچال فریزر های دوقلو سیستم آبریز و یخساز بر روی درب یخچال وجود دارد و محفظه آب هم قابل جدا شدن است.

 بو زدایی با فیلتر های با کیفیت Hygiene Fresh در یخچال فریزر های دوقلوی سامسونگ rr39/rz32 و ال جی 401/404

در یخچال های امروزی از یک تا 3 فیلتر بهداشتی که دارای کارایی فوق العاده در جذب باکتری ها هستند، استفاده می شود. این فیلتر ها به خوبی بوی بد ناشی از بعضی از مواد غذایی را گرفته و موجب جلوگیری از تاثیر بر روی سایر مواد غذایی می شوند. بعضی از مواد غذایی بوی خاص خود را دارند، با این فیلتر ها دیگر نگران بوی بد یخچال و فریزر نخواهید بود. فیلتر های مورد استفاده معمولا Hygiene Fresh و  pure  N Fresh هستند که کارایی بالایی در جذب بو دارند.

ظرفیت در یخچال فریزر های دوقلوی سامسونگ rr39/rz32 و ال جی 401/404

این یخچال فریزرها به واسطه طراحی دوقلویی که دارند از ظرفت بالایی برخوردار هستند به گونه ای که به آسانی نیازهای خانواده های پرجمعیت را برطرف می کنند.  یخچال فریزر دوقلوی ال جی 401/404 دارای ظرفیت یخچال 405 لیتر و ظرفیت فریزر 365 لیتر است. یخچال فریزر دوقلوی سامسونگrr39/rz32 نیز ظرفیت یخچال 385 لیتر و ظرفیت فریزر هم 330 لیتر است. 

جمع بندی

یخچال فریزر دوقلوی ال جی 401/404 و یخچال فریزر دوقلوی سامسونگ rr39/rz32 دارای ظرفیت بالا هستند. این یخچال فریزر ها تقریبا دارای طراحی یکسان هستند. فضای داخل آنها به خوبی با شیشه های حرارت دیده تقسیم بندی شده است. هر دوی این یخچال فریزر ها دارای آبریز و یخساز بر روی درب یخچال هستند و درب یخچال به طرف راست و درب فریزر به طرف چپ باز می شود. امکاناتی چون فیلتر بهداشتی تصفیه هوا و خواص جذب باکتری ها در هردو یخچال فریزر وجود دارد. این یخچال فریزر ها در ویژگی های انجماد سریع، قفل کودک، هشدار باز ماندن درب، محفظه آب قابل جداشدن، گاز مبرد R600a،  محل قرارگیری پنل کنترل دقیقه شبیه هم هستند. دستگیره های یخچال فریزر دوقلوی سامسونگ کشیده تر از دستگیره های یخچال فریزر دوقلوی ال جی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *