نقد وبررسی یخچال فریزرهای ال جی J257 و J267

یخچال فریزر به عنوان هسته اصلی در محیط آشپزخانه تلقی می شود. امروزه علاوه بر قابلیت های سرد و سالم نگه داشتن مواد غذایی، ویژگی های طراحی ، جادار بودن و ویژگی های هوشمند در یک یخچال فریزر از اهمیت بالایی برخوردار هستند. یخچال های قدیمی بیشتر طراحی بالا و پایین را داشتند، به گونه ای که فریزر شامل بخش کوچکی بود که در بالای یخچال قرار می گرفت، اما امروزه در طراحی و ویژگی های فنی پیشرفت هایی صورت گرفته و توسط شرکت های سازنده در یخچال ها قرار گرفته است. شرکت ال جی یخچال فریزر های زیادی را با طراحی و کارایی های مختلف به بازار فروش عرضه کرده است که ما در این نوشته یخچال فریزر های ال جی مدلGC-J267PHL و یخچال فریزر ال جی مدل GRJ257JSXN که در بازار فروش به J267 و J257  معروف هستند را مورد نقد و بررسی قرار می دهیم.

موتور اینورتر در یخچال فریزر های ال جی J267 و J257

در یخچال های قدیمی صدای موتور بالا بود و موتور بازده بالایی در سرد نگه داشتن یخچال نداشت، به گونه ای که بعد از 2 سال به تعمیر اساسی یا شارژ کردن گاز مبرد نیاز داشتند. موتور به عنوان هسته یخچال فریزر، از مهمترین قسمت های یخچال فریزر است. موتور های موجود در یخچال فریزر تا سال 2019، ویژگی هایی مانند  اینورتر ، مصرف انرژی پایین و صدای کم را دارند.  اینورتر از یک طرف از موتور یخچال در برابر نوسانات برق و شوک های الکتریکی محافظت کرده و از طرفی دیگر با تبدیل جریانات برق ، مصرف برق را تا حد زیادی کاهش می دهد.  در یخچال فریزر های ال جی مدل J267 و J257 از موتور اینورتر خطی استفاده شده است و از لحاظ کارایی و راندمان سرمایشی این دو یخچال فریزر شبیه به هم هستند.

گاز مبرد پربازده R600a در یخچال فریزر ال جی J267 و J257

 گزینه های زیادی در عملکرد موتور و کاهش استهلاک آن تاثیر گذار هستند. در یخچال فریزر های ال جی J267  و J257  که اخیرا وارد بازار فروش شده اند از گاز مبرد R600a برای سرمایش استفاده شده است که این گاز کارایی زیادی در سرد نگه داشتن فضای داخل یخچال و کاهش استهلاک موتور و افزایش دوام موتور دارد. این یخچال فریزر ها کارایی بالایی در سرد نگه داشتن فضای داخل یخچال دارند و تازگی مواد غذایی را به خوبی حفظ می کنند.

طراحی در یخچال فریزر های ال جی J267 و J257

یخچال فریزر های ال جی J267 و J257 دارای طراحی ساید بای ساید و Door in Door هستند. این یخچال فریزر ها دارای بار یا بوفه بر روی درب یخچال هستند که از بالا تا وسط درب یخچال را پوشش می دهد. در بار می توان مواد غذایی را که زیاد مورد استفاده قرار می گیرند را قرار داد تا از باز کردن مداوم درب یخچال  و هدر رفتن هوای سرد یخچال جلوگیری شود. در این یخچال فریزر ها، یخچال در سمت راست و فریزر در سمت چپ قرار گرفته است و بر روی درب یخچال بوفه یا بار و بر روی درب فریزر آبریز و یخساز وجود دارد. پنل کنترل هر دو مدل از این یخچال فریزر ها، بالای آبریز و یخساز است و دارای دکمه های mini LED است.

ظرفیت یخچال فریزر های ال جی J267 و J257

 یخچال فریزر ال جی J267  دارای ظرفیت 668 لیتر و یخچال فریزر J257 دارای ظرفیت 670 لیتر است که برای هر دو یخچال فریزر این مقدار بین یخچال و فریزر تقسیم شده ومعمولا یخچال سهم بیشتری را از ظرفیت کل به خود اختصاص می دهد و دلیل آن هم وجود آبریزر و یخساز بر روی درب فریزر است که مقداری از فضای داخل فریزر را به خود اختصاص می دهد . به صورت کلی می توان گفت که این دو یخچال در ظرفیت دقیقا مثل هم هستند و تفاوت آنچنانی با هم ندارند.  

سیستم های سرمایش در یخچال فریزر های ال جی J267 و J257

امروزه در یخچال ها از سیستم های سرمایشی متفاوتی استفاده می شود. سیستم های سرمایش Metalcooling،TwinCooling ،Triple Cooling ، Door Cooling و All Around Cooling هستند که با توجه به طراحی یخچال و قرار گیری یخچال و فریزر از آن ها استفاده می شود. این سیستم های سرمایش از کارایی بالایی برخوردارند و با توجه به سنسور های دمایی که برای قسمت های مختلف یخچال اتخاذ می شود ، برای هر قسمت دمای متفاوتی در نظر گرفته می شود. البته در بعضی از یخچال ها برای فریزر و یخچال از موتور های جداگانه استفاده می شود، یعنی در آن ها دو موتور وجود دارد.  یخچال فریزر های ال جی J267 و J257  از سیستم سرمایشی Multi Air Flow بهره می گیرند که جریان های چند منظوره از بالا به پایین یخچال و فریزر جریان دارد و کارایی سرمایشی فوق العاده ای را به نمایش می گذارد.

آبریز و یخساز در یخچال فریزر های ال جی J267 و J257

در یخچال ها از آبریز و یخساز برای اهداف خاصی استفاده شده است. امروزه اکثر یخچال ها آبریز و یخساز دارند. آبریز و یخساز کمک می کند تا برای دسترسی به آب سرد یا یخ، مجبور نباشید درب را باز کنید. بنابراین آبریز و یخساز جدا از اینکه کاربری یخچال را آسانتر می کنند موجب افزایش کارایی و بازده سردکنندگی یخچال نیز می شوند. آبریز و یخساز یخچال فریزر های ال جی J267 و J257 شبیه به هم هستند. پنل کنترل بالای آبریز در یخچال فریزر J267 همرنگ یخچال و در J257 مشکی رنگ است.

بوفه یا بار در یخچال فریزر های ال جی J267 و J257

بوفه و بار هم کاربردی شبیه به آبریز و یخساز دارند. در این سیستم طراحی قسمتی از یخچال که معمولا بر روی درب یخچال قرار دارد به مواد غذایی که زیاد مورد استفاده قرار می گیرند مانند آب، شربت  و یا بطری های آبمیوه اختصاص داده شده است و کارایی آن هم جلوگیری از تلف شدن هوای سرد یخچال و افزایش راندمان موتور است.  یخچال فریزر های ال جی J267 و J257 هر دو دارای بوفه یا بار بر روی درب یخچال هستند که درب بار از بالا تا وسط درب یخچال را پوشش می دهد.

 بو زدایی با فیلتر های با کیفیت Hygiene Fresh در یخچال فریزر های ال جی J267 و J257

در یخچال های امروزی از یک تا 3 فیلتر بهداشتی که دارای کارایی فوق العاده در جذب باکتری ها هستند، استفاده می شود. این فیلتر ها به خوبی بوی بد ناشی از بعضی از مواد غذایی را گرفته و موجب جلوگیری از تاثیر بر روی سایر مواد غذایی می شوند. بعضی از مواد غذایی بوی خاص خود را دارند، با این فیلتر ها دیگر نگران بوی بد یخچال و فریزر نخواهید بود. فیلتر های مورد استفاده  در یخچال فریزر های ال جی J267 و J257 از نوع hygiene Fresh هستند و کارایی بالایی در تصفیه هوای داخل یخچال دارند.

قابلیت های هوشمند در یخچال فریزر های ال جی J267 و J257

امروزه قابلیت های هوشمند به یک ویژگی کاربردی و مخاطب پسند در یخچال ها و دیگر محصولات خانگی تبدیل شده است. قابلیت هایی چون وصل شدن به اینترنت یا به گوشی های هوشمند و کنترل آسانتر آن ها با استفاده از تلفن همراه موجب کاربری آسانتر یخچال فریزر ها شده است. یخچال های موجود در بازار دارای وای فای هستند و قابلیت کنترل از راه دور دارند.   یخچال فریزر های ال جی J267 و J257 قابلیت هوشمند و عیب یابی هوشمندSmart Diagnosis را دارند و می توان از طریق وای فای و با استفاده از گوشی تلفن همراه با سایت سازنده ارتباط برقرار کرده و مشکل به وجود آمده احتمالی برای یخچال را در اسرع وقت بدون نیاز به تکنسین برطرف کرد.

نوشته های مرتبط:

مقایسه و بررسی یخچال فریزر ال جی مدل J327 و j337

مقایسه وبررسی یخچال فریزر سامسونگ RH77 و یخچال فریزر ال جی J337

مقایسه و بررسی یخچال فریزر های ال جی مدل J247 و J961

مقایسه و بررسی یخچال فریزر های ال جی مدل J33 و J34

 

جمع بندی

در یخچال ها از ویژگی های زیادی استفاده شده است بعضی از این ویژگی ها در طراحی و برخی دیگر در کاربرد فنی یخچال نقش ایفا می کنند. ویژگی های طراحی مانند رنگ های متنوع، قرار گرفتن آبریز و یخساز  بوفه و بار بر روی درب های یخچال فریزر ، دستگیره های توکار و… هستند. ویژگی های فنی هم موتور ، موتور اینورتر دیجیتال در یخچال های سامسونگ و موتور اینورتر خطی در یخچال های ال جی، سیستم های سرمایشی مختلف  Twin Cooling، Triple Cooling و All Arround Cooling هستند که کارایی بالایی در سرد نگه داشتن فضای داخل یخچال دارند. در یخچال ها نیز مانند دیگر وسایل هوشمند از ویژگی های هوشمند استفاده شده است و امروزه بیشتر یخچال ها وای فای دارند و می توان از طریق گوشی به آن ها وصل شد و کنترل آنها را در دست گرفت.  یخچال فریزر های ال جی J267 و J257 در ویژگی های انجماد سریع، سیستم سرمایشی Multi Air Flow و بدون برفک، قفل کودک، هشدار باز ماندن درب، کشوی حفظ رطوبت برای میوه و سبزیجات، طبقه نگهداری بطری ، موتور اینورتر خطی ، گاز مبرد R600a، رنگ استیل روشن، فیلتر تصفیه هوای Hygiene Fresh با هم مشترک هستند. ظرفیت یخچال فریز ال جی J267  با ظرفیت یخچال فریز J257 برابر است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *