خرید کولر گازی کم مصرف از بانه

کم مصرف ترین کولرهای گازی بازار

اگر توجه کرده باشید همه ما به هنگام خرید لوازم خانگی، یکی از گزینه هایی که مد نظر داریم، میزان مصرف انرژی دستگاه است. این گزینه برای لوازمی که نیازمند نیروی برق زیادی هستند تا نیازهایمان را برطرف کنند، بسیار حائز اهمیت هست. چرا که اگر در انتخاب خود دچار اشتباه شویم و وسیله ای را انتخاب کنیم که بیش از آنچه انتظار داریم مصرف داشته باشد، ممکن است نوع محصول به طور کلی از دیدمان بیافتد. پس باید به هنگام خرید لوازم خانگی متناسب با انتظاراتمان و نیازهایمان انتخاب کنیم و نیز محصول را از نظر مصرف بسنجیم. نمونه ای از محصولات که نیازمند مصرف نیروی برق زیادی است، کولر گازی است. البته میزان مصرف کولرهای گازی زیاد نیست اما نسبت به سایر لوازم منزل ممکن است از مصرف بالاتری برخوردار باشند. بر همین اساس شرکتهای سازنده کولرگازی ازجمله ال جی و گری دست به کار شدند تا این نظرات را که موجب بدبین شدن کاربران نسبت به کولرگازی شده بود، از میان بردارند.

کولرگازی اینورتردار

نحوه کار کولرهای گازی که تا این اواخر تولید می شدند به این صورت بود که ابتدا کولرگازی روشن می شد و تا زمانی که دمای اتاق پایین آمده و بیش از اندازه خنک می شد، کار می کردند. با استفاده از سنسورهایی که در داخل آنها کار گذاشته شده بود، دمای هوا سنجیده می شد و زمانی که این حسگرها متوجه می شدند که دما بیش از حد پایین آمده است، دستور خاموش شدن را به کمپرسور کولرگازی می دادند و کولر نیز خاموش می شد تا دمای اتاق دوباره زیاد شود و آنگاه دوباره با تشخیص سنسورهای حرارتی، فرمان روشن شدن برای کمپرسور کولرگازی صادر می شد. همین خاموش و روشنها منجر به مصرف بیش از اندازه انرژی به نسبت سایر لوازم خانگی می شد. تا اینکه شرکتهای سازنده کولرگازی براین شدند که قطعه ای به این دستگاهها اضافه کنند که علاوه بر خنک کنندگی عالی، مصرف کم کولرگازی را نیز منجر شوند. این شرکتها، قطعه افزوده شده را اینورتر نام گذاری کردند.

اینورتر چیست؟

اینورتر یک قطعه الکتریکی است که بر روی موتور یا کمپرسور کولرگازی نصب می شود و عملیات آن را تحت کنترل می گیرد. به این صورت که پس از روشن شدن کولرگازی و رسیدن به دمای مطبوع، کمپرسور خاموش نمی شود بلکه با سرعت بسیار کمی به کار ادامه می دهد. این کار باعث می شود که فضای خنک اتاق به طور ناگهانی گرم نشود و کم کم به دمای اتاق اضافه شود. پس از اینکه دمای اتاق با تشخیص سنسورها به میزان قابل توجهی بالا رفت، سرعت کمپرسور اضافه شده و با سرعت نرمال شروع به کار می کند تا دمای اتاق دوباره پایین آید.

این چرخه در کولرگازی مدام تکرار می شود و در طول زمان روشن بودن دستگاه، هیچگاه خاموش نمی شود. به این ترتیب از میزان مصرف کولرگازی تا حد چشمگیری کاسته شد و نیز کارایی دیگری به کولر گازی اضافه شد و آن اینکه هنگامی که دمای اتاق بیش از اندازه پایین بیاید، برای متعادل سازی آن، دمای اتاق (در اثر خاموش شدن کولرگازی) به طور ناگهانی بالا نمی رود بلکه به تدریج و آرام آرام به دمای اتاق افزوده می شود چرا که کولرگازی دیگر خاموش نمی شود و فقط با سرعت کمتری در حال خنک کردن است.

اما کدام کولرهای گازی دارای اینورتر هستند؟

تشخیص اینکه چه کولرهای گازی دارای اینورتر هستند، به صورت فنی در چکیده ای دیگر تحت عنوان “تشخیص کولرگازی اینورتر از کولرگازی بدون اینورتر” تشریح شده است و قید دوباره مطالب خارج از دامنه این نوشته می باشد. اما به طور کلی در حال حاضر برندهای ال جی، گری، توشیبا و هیتاچی توانسته اند به کولرهای گازی خود اینورتر اضافه کنند و سایر برندها تا کنون این قطعه را به کولرهای گازی خود اضافه نکرده اند.

لیست قیمت تمامی کولرهای گازی موجود در بازار

برای مشاهده لیست قیمت و همچنین کشورهای مونتاژ کننده تمامی کولرهای گازی موجود در بازار، اعم از گری، جنرال، اجنرال، ال جی، ایوولی، فوجی، جنرال گلد، جنرال مکس، شارپ، توشیبا و ….. روی دکمه زیر کلیک کنید

    مطالب جذاب دیگر:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *