خرید کولرگازی براساس متراژ خانه

به نظر می آید انتخاب کولر گازی متناسب با شرایط و محیط استفاده آن تا حدودی برای افراد مشکل باشد. زیرا بسیار پیش آمده که مشتریان این سوال را از ما پرسیده اند که با توجه به مساحت و محیط استفاده کولرگازی، چه ظرفیتی مناسب خواهد بود؟ سوال خوبی است. اگر کسی بتواند بر اساس مساحت ساختمان و محیط استفاده کولرگازی خرید کند، هم مطمئن خواهد بود که کولرگازی مورد نظر جوابگوی نیازهای ایشان است و هم خیالش از بابت اینکه بیش از حد هزینه نکرده باشد راحت است. هدف از نوشتن این چکیده راهنمایی مشتریان در خصوص ظرفیت مناسب با شرایط و مساحت ساختمان مورد استفاده است. پس با ما همراه باشید.

قبل از هر چیزی لازم است در مورد واحد اندازی گیری ظرفیت کولرها مختصری توضیح دهیم. برای مثال وقتی گفته می شود ظرفیت یک کولرگازی ۱۲۰۰۰ است یعنی چی؟ برای بیان این عدد از چه متغییرهایی استفاده می شود؟ باید بگوییم که واحد اندازه گیری ظرفیت کولرها BTU است. این حروف مخفف عبارت British Thermal Unit بوده و معادل میزان گرمایی است که به یک پوند آب (۴۵۳ گرم) داده می شود تا دمای آن یک درجه فارنهایت بالا رود. با این تفاسیر روشن شد که یک کولر گازی با ظرفیت ۱۲۰۰۰ قادر خواهد بود که ۱۲۰۰۰ بی تی یو را در عرض یک ساعت از محیط مورد استفاده بگیرد و فضای اطراف خود را خنک کند.

پیشنهاد ویژه :  اینورتر چیست ؟ بررسی اسپلیت اینورتر دار ، کولر گازی های اینورتر دار بانه

حال با توجه به توضیحات بالا این میزان سرمایش (گرمایش) را براساس محیطی که قرار است کولرگازی در آن استفاده شود، رتبه بندی می کنیم. به عبارت دیگر ظرفیت کولرگازی مناسب برای هر مساحتی را مشخص می کنیم. البته برای محاسبه این آمار و ارقام از یک سری روابط استفاده می شود که آوردن این محاسبات در این چکیده نمی گنجد و فقط به همین بسنده می کنیم که ظرفیت مناسب هر کولرگازی متناسب با ساختمان مورد استفاده چقدر باید باشد.

ظرفیت کولر گازی

مساحت مورد استفاده

ظرفیت ۹۰۰۰Btu/hr

برای متراژ ۱۰ تا ۲۰ مترمربع

ظرفیت ۱۲۰۰۰Btu/hr

برای متراژ ۲۰ تا ۴۰ مترمربع

ظرفیت ۱۸۰۰۰Btu/hr

برای متراژ ۴۰ تا ۶۰ مترمربع

ظرفیت ۲۴۰۰۰Btu/hr

برای متراژ ۶۰ تا ۸۰ مترمربع

ظرفیت ۳۰۰۰۰Btu/hr

برای متراژ ۸۰ تا ۱۰۰ مترمربع

جدول فوق در حالت کلی ظرفیت کولرگازی را برای استفاده در شرایط مختلف نشان می دهد. اگر بخواهیم ریزتر و با توجه به کاربری محل مورد استفاده یک کولرگازی انتخاب کنیم آنگاه آمار فوق دقیقتر بوده و به شکل جدول زیر محاسبه خواهند شد. البته ناگفته نماند تعداد افرادی که در این موقعیتها وجود دارند و نیز استفاده از سایر لوازم الکتریکی تا حدودی بر دمای محیط تاثیر خواهند گذاشت که ما از این موارد صرف نظر می کنیم.

پیشنهاد ویژه :  قابلیت‌های گوشی‌های پرچم‌دار گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس سامسونگ

نوع کاربری/ظرفیت(BTU)

۱۲۰۰۰

۱۸۰۰۰

۲۴۰۰۰

۳۰۰۰۰

مسکونی

۲۹ متر

۴۳ متر

۵۸ متر

۸۸ متر

اداری

۲۵ متر

۳۷ متر۵۱ متر

۷۴ متر

بیمارستان

۲۰ متر۳۰ متر۴۱ متر

۶۰ متر

مغازه

۱۷ متر۲۵ متر۳۳ متر

۵۰ متر

رستوران

۱۲ متر۲۱ متر

۲۹ متر

۴۲ متر

    مطالب جذاب دیگر:
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *