نکات کاربردی که قبل از خرید یخچال فریر باید به آنها توجه کرد

یخچال فریزر یکی از وسایل خانگی است که بسیار مورد استفاده قرار گرفته است و زندگی امروزه به آن وابسته است. شرکت های تولید کننده مدل های متنوعی را روانه بازار کرده اند که هر مدل خصوصیات و ویژگی های مربوط به خود را دارد. در اکثر موارد خریدار باید اطلاعات لازم را در مورد یخچال فریزری که می خواهد خریداری کند را داشته باشد. نکات مهمی وجود دارد که اگر به آنها توجه شود در نهایت به انتخاب بهترین گزینه توسط خریدار کمک می کند.

عملکرد سریع و رسیدن به دمای ایده آل

یخچال فریزر زمانی که به برق زده می شود عملکرد موتور آن آغاز شده و به عبارتی یخچال فریزر شروع به کار می کند اما  عملکرد یخچال چگونه است؟ در واقع یخچال فریزر همانند کولر گاز هوای محیط را گرفته و آن را  به هوایی با دمای پایین تبدیل می کند. هر چه یخچال سریعتر به دمای ایده آل (همان دمایی که توسط کاربر و یا به صورت اتوماتیک برای آن در نظر گرفته شده است) برسد کارایی یخچال بالا بوده و عملکرد موتور آن فوق العاده تلقی می شود. برای یخچال و فریزر ۲ دمای جدا گانه در نظر گرفته می شود مثلا برای فریزر دمای ۰ درجه سانتیگراد و برای یخچال ۵ درجه سانتیگراد در نظر گرفته می شود.  زمانی که انرژی برق یا الکتریکی قطع شود و سپس وصل شود یخچال فریزر باید قابلیت رسیدن سریع به دمای مورد نظر را داشته باشد تا از رشد باکتری ها و یا ذوب شدن مواد منجمد جلوگیری شود. 

تنظیم دما وابسته به عملکرد موتور یا کمپرسور

موتور یخچال فریزر باید قابلیت تنظیم دما و جلوگیری از ایجاد خلاء یا فاصله دمایی را داشته باشد. دمای یخچال در ۵ درجه و دمای فریزر در ۰ درجه سانتیگراد تنظیم می شود، اگر موتور عملکرد خوبی نداشته باشد این دو دما برای یخچال و فریزر افزایش می یابد در نتیجه مواد داخل فریزر ذوب شده و از طرفی در داخل یخچال مواد تازگی خود را از دست خواهند داد چراکه دمای ۸ درجه سانتیگراد نقطه شروع رشد باکتری ها است.

نگهداری بهینه رطوبت داخل یخچال

یکی از ویژگی هایی که در یک یخچال فریزر بسیار حائز اهمیت است نگهداری رطوبت به صورت بهینه است. اگر یخچال فریزر توانایی نگهداری رطوبت را به صورت بهینه نداشته باشد چه اتفاقی می افتد؟ در واقع رطوبت برای سالم و تازه ماندن مواد غذایی لازم است، در یخچال معمولا میوه و سبزی و … قرار می گیرد، اگر طوبت داخل یخچال خیلی زیاد باشد معمولا میوه ها پوسیده می شوند و اگر رطوبت داخل یخچال کم باشند سبزی ها آب خود را از دست می دهند ، بنابراین نگه داشتن رطوبت در یک رنج بهینه برای یخچال فریزر امری ضروری و مهم است. در اکثر یخچال فریزر هایی که امروزه در بازار وجود دارد کشوی نگه داری میوه و سبزی وجود دارد که خصوصیات این کشو نگه داری رطوبت در یک رنج بهینه است.

فضای در دسترس در یخچال فریزر

فضای در دسترس در یخچال فریزر از اهمیت بالایی برخوردار است. آنچه در خصوصیات یک یخچال فریزر در مورد ظرفیت نوشته و اعلام می شود به صورت کلی است. قسمت های زیادی در یک یخچال فریزر میزان ظرفیت آن را کاهش می دهد، قسمت یخساز و آبریز و یا قسمت هایی که برای تقسیم بندی طبقه ها استفاده شده است می توانند ظرفیت یخچال فریزر را کاهش دهند. لازم به ذکر است که هر چه میزان فضای خالی یخچال کمتر باشد عملکرد سرمایشی یخچال افزایش می یابد بنابراین توصیه می شود مطابق نیاز، ظرفیت های متناسب را خریداری کنید. 

پیشنهاد ویژه :  نقد وبررسی یخچال فریزرهای ال جی J257 و J267

میزان انرژی مصرفی یا رده انرژی

میزان مصرف انرژی در یخچال فریزر می تواند هزینه های بعد از خرید را تحت تاثیر قرار دهد. میزان مصرف انرژی در یخچال فریزر با رده انرژی مصرفی بیان می شود که این رده از D پایین ترین تا A بالاترین رده انرژی را شامل می شود. رده انرژی میزان کارایی موتور را نشان می دهد. یک موتور به میزان انرژی که مصرف می کند باید به همان میزان راندمان و بازده داشته باشد. برای مثال یخچال با رده انرژی مصرفی B عملکرد بهتری نسبت به یخچال با رده انرژی مصرفی C دارد.

راحتی استفاده، کاربری آسان

نه تنها برای یخچال بلکه برای هر وسیله الکترونیکی ، کاربری از اهمیت بالایی برخوردار است. شما امروزه یخچال فریزر هایی را مشاهده می فرمایید که دارای وای فای بوده و هوشمند هستند. کاربر می تواند  با استفاده از تلفن هوشمند خود به آن وصل شده و کنترل یخچال  و تنظیمات دمای آن را انجام دهد.  در بعضی از یخچال فریزر ها باز شدن درب به صورت اتوماتیک انجام می شود و این عملکرد به واسطه سنسوری است که در پایین ترین قسمت یخچال نصب شده است، بنابراین یک یخچال فریزر ایده آل کاربری آسان را خواهد داشت.

نمونه هایی از یخچال فریزر های پر طرف دار و پرفروش برند ال جی و سامسونگ:

یخچال ساید بای ساید ال جی مدل GR-J337CVBL و GR-J337CVAL

این یخچال فریزر دارای ظرفیت ۸۵۵ لیتر یا ۳۴ فوت بوده و معمولا یخچال فریزر با ظرفیت بالا قلمداد می شود. طراحی این یخچال به صورت ساید بای ساید و درب تو درب Door In Door است ، ۳ درب برای این یخچال در نظر گرفته شده است. یخچال در سمت راست قرار گرفته که دارای ویژگی Door In Door  یا بار است و فریزر در سمت چپ قرار گرفته و آبریز و یخساز بر روی آن قرار گرفته است. این یخچال فریزر بسیار جادار بوده و برای خانواده های پر جمعیت مورد استفاده قرار می گیرد . در دو رنگ سفید و نقره ای موجود  می باشد که هر دو رنگ آن مخاطب پسند هستند. ویژگی های بارز آن حفظ رطوبت با عایق سیکلوپنتان است که در نتیجه آن رطوبت در سطح بهینه ای نگه داشته می شود، موتور اینورتر خطی در یخچال فریزر های ال جی کم مصرف، کم صدا و طول عمر بالایی دارد که نتیجه آن رده انرژی مصرفی بالا است.  نمایی از یخچال فریزر ال جی J337  در زیر می توانید مشاهده فرمایید:

یخچال ساید بای ساید ال جی مدل  GC-J247JABV 

این یخچال فریزر دارای ظرفیت ۵۹۱ لیتر یا ۲۱ فوت بوده و معمولا یخچال فریزر با ظرفیت بالا قلمداد می شود. طراحی این یخچال به صورت ساید بای ساید و درب تو درب Door In Door است ، ۳ درب برای این یخچال در نظر گرفته شده است. یخچال در سمت راست قرار گرفته که دارای ویژگی Door In Door است و فریزر در سمت چپ قرار گرفته و آبریز و یخساز بر روی آن قرار دارد. این یخچال فریزر بسیار جادار بوده و برای خانواده های پر جمعیت مورد استفاده قرار می گیرد . در دو رنگ سفید و نقره ای موجود  می باشد که هر دو رنگ آن مخاطب پسند هستند. ویژگی های بارز آن حفظ رطوبت با عایق سیکلوپنتان است که در نتیجه آن رطوبت در سطح بهینه ای نگه داشته می شود، موتور اینورتر خطی در یخچال فریزر های ال جی کم مصرف، کم صدا و طول عمر بالایی دارد که نتیجه آن رده انرژی مصرفی بالا است. این یخچال فریزر دارای سیستم عیب یابی هوشمند Smart Diagnosis است که به صورت اتوماتیک مشکل به وجود آمده برای یخچال فریزر را شناسایی کرده و در صورت اتصال اینترنت و ایجاد ارتباط با تلفن های هوشمند می توان عیب آن را برطرف کرد. نمایی از یخچال فریزر ال جی J247 در زیر می توانید مشاهده فرمایید:

پیشنهاد ویژه :  معایب تلویزیونهای منحنی

یخچال ساید بای ساید ال جی مدل  j34 

این یخچال فریزر دارای ظرفیت ۸۸۹ لیتر  بوده و معمولا یخچال فریزر با ظرفیت بالا قلمداد می شود. طراحی این یخچال به صورت ساید بای ساید و درب تو درب Door In Door است ، ۵ درب برای این یخچال در نظر گرفته شده است. یخچال در بالا قرار گرفته که دارای ویژگی Door In Door  در سمت راست و دارای آبریز و یخساز در سمت چپ و فریزر پایین قرار گرفته  است. این یخچال فریزر بسیار جادار بوده و برای خانواده های پر جمعیت مورد استفاده قرار می گیرد . در دو رنگ دودی و نقره ای موجود  می باشد که هر دو رنگ آن مخاطب پسند هستند. ویژگی های بارز آن حفظ رطوبت با عایق سیکلوپنتان است که در نتیجه آن رطوبت در سطح بهینه ای نگه داشته می شود، موتور اینورتر خطی در یخچال فریزر های ال جی کم مصرف، کم صدا و طول عمر بالایی دارد که نتیجه آن رده انرژی مصرفی بالا است. این یخچال فریزر دارای سیستم عیب یابی هوشمند Smart Diagnosis است که به صورت اتوماتیک مشکل به وجود آمده برای یخچال فریزر را شناسایی کرده و در صورت اتصال اینترنت و ایجاد ارتباط با تلفن های هوشمند می توان عیب آن را برطرف کرد. نمایی از یخچال فریزر ال جی J34 در زیر می توانید مشاهده فرمایید:

یخچال  ساید بای ساید ال جی مدل GSX961NSAZ

این یخچال فریزر دارای ظرفیت ۶۰۱ لیتر  بوده و معمولا یخچال فریزر با ظرفیت بالا قلمداد می شود. طراحی این یخچال به صورت ساید بای ساید و درب تو درب Door In Door است ، ۳ درب برای این یخچال در نظر گرفته شده است. یخچال در سمت راست قرار گرفته که دارای ویژگی Door In Door است که جدا از آن خصوصیت Insta View را دارا می باشد و با زدن ضربه کوچک و یا لمس کردن شیشه آن می توان داخل یخچال در آن قسمت را مشاهده کرد و فریزر در سمت چپ قرار گرفته و آبریز و یخساز بر روی آن قرار دارد. این یخچال فریزر بسیار جادار بوده و برای خانواده های پر جمعیت مورد استفاده قرار می گیرد . این یخچال فریزر دارای رنگ استیل می باشد. ویژگی های بارز آن حفظ رطوبت با عایق سیکلوپنتان است که در نتیجه آن رطوبت در سطح بهینه ای نگه داشته می شود، موتور اینورتر خطی در یخچال فریزر های ال جی کم مصرف، کم صدا و طول عمر بالایی دارد که نتیجه آن رده انرژی مصرفی بالا است.  نمایی از یخچال فریزر ال جی X961  در زیر می توانید مشاهده فرمایید:

یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RH77

این یخچال فریزر دارای ظرفیت ۷۶۸ لیتر یا ۳۴ فوت بوده و معمولا یخچال فریزر با ظرفیت بالا قلمداد می شود. طراحی این یخچال به صورت ساید بای ساید بوده  و ۲ درب برای این یخچال در نظر گرفته شده است. یخچال در سمت راست و  فریزر در سمت چپ قرار گرفته و آبریز و یخساز بر روی آن قرار دارد. این یخچال فریزر بسیار جادار بوده و برای خانواده های پر جمعیت مورد استفاده قرار می گیرد . این یخچال فریزر دارای رنگ استیل می باشد و طراحی ساده و جذابی دارد. ویژگی های بارز آن حفظ رطوبت با عایق سیکلوپنتان است که در نتیجه آن رطوبت در سطح بهینه ای نگه داشته می شود، موتور اینورتر دیجیتال در یخچال فریزر های  سامسونگ کم مصرف، کم صدا و طول عمر بالایی دارد که نتیجه آن رده انرژی مصرفی بالا است.  نمایی از یخچال فریزر سامسونگ RH77  در زیر می توانید مشاهده فرمایید:

پیشنهاد ویژه :  مقایسه صفحه نمایش های VA و IPS در تلویزیون های 2020

یخچال ساید بای ساید سامسونگ RS51

این یخچال فریزر دارای ظرفیت ۵۱۰ لیتر یا ۲۸ فوت بوده و معمولا یخچال فریزر با ظرفیت بالا قلمداد می شود. طراحی این یخچال به صورت ساید بای ساید بوده و  ۲ درب برای این یخچال در نظر گرفته شده است. یخچال در سمت راست و  فریزر در سمت چپ قرار گرفته و آبریز و یخساز بر روی آن قرار دارد. این یخچال فریزر بسیار جادار بوده و برای خانواده های پر جمعیت مورد استفاده قرار می گیرد . این یخچال فریزر دارای دو رنگ  نقره ای و سفید می باشد و طراحی ساده و جذابی دارد. ویژگی های بارز آن حفظ رطوبت با عایق سیکلوپنتان است که در نتیجه آن رطوبت در سطح بهینه ای نگه داشته می شود، موتور اینورتر دیجیتال در یخچال فریزر های سامسونگ کم مصرف، کم صدا و طول عمر بالایی دارد که نتیجه آن رده انرژی مصرفی بالا است.  نمایی از یخچال فریزر سامسونگRS51 در زیر می توانید مشاهده فرمایید:

 

نوشته های مرتبط:

مقایسه و بررسی یخچال فریزر ال جی مدل J327 و j337

مقایسه وبررسی یخچال فریزر سامسونگ RH77 و یخچال فریزر ال جی J337

مقایسه و بررسی یخچال فریزر های ال جی مدل J247 و J961

مقایسه و بررسی یخچال فریزر های ال جی مدل J33 و J34

 

جمع بندی

در یخچال ها از ویژگی های زیادی استفاده شده است بعضی از این ویژگی ها در طراحی و برخی دیگر در کاربرد فنی یخچال نقش ایفا می کنند. ویژگی های طراحی مانند رنگ های متنوع، قرار گرفتن آبریز و یخساز،  بوفه و بار بر روی درب های یخچال فریزر ، دستگیره های توکار و… هستند. ویژگی های فنی هم  موتور، سیستم های سرمایشی مختلف  Twin Cooling، Triple Cooling و All Arround Cooling هستند که کارایی بالایی در سرد نگه داشتن فضای داخل یخچال دارند. در یخچال ها نیز مانند دیگر وسایل هوشمند از ویژگی های هوشمند استفاده شده است و امروزه بیشتر یخچال ها وای فای دارند و می توان از طریق گوشی به آن ها وصل شد و کنترل آنها را در دست گرفت. ویژگی های انجماد سریع، سیستم سرمایشی Multi Air Flow و بدون برفک، قفل کودک، هشدار باز ماندن درب، کشوی حفظ رطوبت برای میوه و سبزیجات، طبقه نگهداری بطری ، موتور اینورتر  ، گاز مبرد R600a، فیلتر تصفیه هوا و… در اکثر یخچال فریزر ها وجود دارد برای انتخاب یک یخچال باید بعد از انتخاب رنگ و یا طراحی، ظرفیت را انتخاب کرد و انتخاب ظرفیت مناسب خیلی مهم است چراکه فضای خالی داخل یخچال عملکرد موتور را به شدت پایین می آورد، میزان مصرف انرژی هم از اهمیت بالایی برخوردار است همیشه یخچال فریزری را باید انتخاب کرد که رده مصرف انرژی بالا یا به عبارتی دیگر انرژی مصرفی آن پایین باشد، موتور های اینورتر مصرف انرژی پایینی دارند و در عین حال کارایی بالایی از آنها استخراج می شود.  

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *