index

تست پیکسل تلویزیون ال جی ، سامسونگ ، سونی و …

تست تمامی پیکسل های تلویزیون با یک عکس کاملا سفید

اولین گامی که برای تست یک تلویزیون اهمیت دارد اطمینان از سالم بودن تمامی پیکسل های صفحه نمایش می باشد و خوشختانه این کار به راحتی انجام پذیر می باشد برای این کار شما می توانید تصویر زیر را مشاهده بفرمایید
مشاهده تصویر تست پیکسل سوخته تلویزیون
این تصویر را دانلود کنید و به فلاشی که اماده کرده اید منتقل کنید و ان را در تلویزیون اجرا کنید تصویر سفید کاملی است که برای شما همه پیکسل ها تلویزیون رو فعال میکنه و در صورتی که مورد مشکل داری باشد نمایش داده میشود.

تعریف کامل پیکسل : پیکسل کوچکترین واحد سازنده ی یک تصویر در صفحه نمایشکر هست. یک عدد پیکسل خودش از ۳ تا زیر پیکسل یا Sub-Pixel تشکیل شده . سه ساب پیکسل RGB یا همون قرمز و سبز و آبی

با ترکیب این سه تا رنگ می تونیم بقیه رنگ ها رو بسازیم . در واقع رنگ های قرمز ، سبز و آبی رنگ های اصلی هستن . اساس کار نمایشگر ها هم به همین شکله .

پیشنهاد ویژه :  سامسونگ از تلویزیون ۴۳ اینچی سری Frame TV رونمایی کرد

index
بررسی پیکسل سوخته یا مرده ( Dead pixel) :

به طور ساده می شه گفت اگر روی صفحه نمایشگر تلویزیونتون نقطه ای سیاه دیدید و مطمئن شدید که گرد و خاک نیست باید بگوییم که یکی از پیکسل های صفحه نمایشتون سوخته پس حتما تصویر سفیدی که در بالا توصیه کردیم را دانلود و آن را با تلویزیون خود تست کنید.

این پیکسل‌ها که در واقع خاموش شده‌اند، در هر سه ساب پیکسل خود دچار مشکل شده‌اند که ممکن است مشکل از خود پیکسل و یا اجزای پشتیبانی کننده‌ی الکتریکی و یا نوری آن‌ها باشد. به هر حال هنگامی که چنین اتفاقی برای صفحه نمایش می‌‌افتد، به تعداد پیکسل‌های سوخته نقاط سیاه رنگ همیشه دیده می‌شوند و متاسفانه در این حالت هیچ راهی جز تعویض کلی پنل مانیتور یا تلویزیون وجود ندارد. در این هنگام ضربه زدن به پیکسل و یا استفاده از رنگ‌های چشمک زن مکرر معمولا جواب نداده و در روش فیزیکی ضربه زدن حتی ممکن است پیکسل‌های مجاور نیز دچار سوختگی شوند !

پیشنهاد ویژه :  راهنمای محاسبه سایز مناسب تلوزیون

index

 

 

پیکسل داغ (Hot Pixel) :

پیکسل های داغ پیکسل های فردی هستند که به نظر بسیار روشن تر از آن هستند که باید باشند. آنها همچنین نامرئی نامیده می شوند. اکثر دوربین ها دارای تعداد کمی از آنها در ISO های بالاتر هستند. طبیعی است. آنها می آیند و با گذشت زمان می روند. در این حالت همه‌ی زیر پیکسل‌های یک پیکسل بدون توجه به تصویر و رنگ در حال نمایش، هم‌ زمان روشن می‌مانند که نتیجه‌ی آن ترکیب رنگ‌های سبز، قرمز و آبی ( RGB ) می باشد.

پیکسل داغ

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *