تلویزیونهای OLED از نگاهی دیگر

تلویزیونهای OLED که عموما توسط شرکت ال جی وارد بازار می شوند دارای کیفیتی فوق العاده هستند که به نسبت رزولوشنی که دارند این کیفیت دور از انتظار است. به عبارتی دیگر اگر یک تلویزیون LED و یک تلویزیون OLED که هر دو دارای رزولوشن 2160*3840 هستند را برای مقایسه تصاویر کنار همدیگر بگذارید متوجه می شوید که کیفیت نمایش این دو تلویزیون اختلاف زیادی با هم دارد و این اختلاف نیز ناشی از نوع پنل مورد استفاده در این تلویزیونهاست. در پنل مورد استفاده در تلویزیونهای LED از یک لایه شامل لامپهای LED برای نوردهی و یا به اصطلاح نور پس زمینه استفاده شده است ولی در تلویزیونهای OLED این لایه حذف و به جای آن از پیکسلهای خود جوش استفاده شده است. به عبارتی در این تلویزیونها عبارت نور پس زمینه مفهومی ندارد. این، ایده جالبی بوده که شرکت ال جی با این کار توانسته هم به کیفیت نمایش تلویزیونهای خود اضافه کند و هم اینکه از ضخامت آنها نسبت به تلویزیونهای LED تا حد بسیار چشمگیری بکاهد. و همین نیز باعث شده که این تلویزیونها تمام صحبتها را متوجه خودشان کنند و با استقبال ویژه ای از طرف کاربران مواجه شوند. برای کسی که قصد خرید تلویزیون داشته و فقط کیفیت آن برایش اهمیت داشته باشد، تا همینجا کافی است تا تلویزیون OLED را انتخاب کند. زیرا کیفیت آنها خیره کننده است و اگر به صورت تصادفی هم متوجه تصویر این تلویزیونها شوید مطمئن باشید که جذب تصاویر فوق العاده پروضوح آنها خواهید شد.

هوش مصنوعی در تلویزیونها اولد OLED

اما تنها کیفیت تصویر و طراحی این تلویزیونها نبود که باعث چنین پیشرفت بی سابقه ای شد، بلکه امکانات و توانایی هایی که در این تلویزیونها به کار رفته نیز سهم به سزایی در این ترقی داشته اند. شرکت ال جی با توجه به خواسته هایی که اکثر کاربران محصولاتش دارند به طراحی این تلویزیونها پرداخته است. این تلویزیونها موجودات هوشمندی هستند که از قابلیتهای فراوانی بهره می برند. شما از طریق آنها حتی قادر خواهید بود با سایر لوازم خانگی خود در ارتباط باشید و آنها را در کنترل داشته باشید. برای مثال می توانید از طریق تلویزیون به جاروبرقی هوشمند خود دستور دهید که شروع به کار کند و یا خاموش شود. می توانید به لباسشویی هوشمند خود دستور دهید که شستن لباسها را با تاخیر 3 ساعت شروع کند. به سیستم هوشمند روشنایی منزل خود دستور دهید که نوردهی را زیاد و یا کم و یا رنگهای دیگر برای روشنایی استفاده کند. و کارهایی دیگر که گفتن آنها بی لذت نیست اما در چهارچوب این نوشته نمی گنجد. شما تمامی این کارها را می توانید با استفاده از صحبت کردن با ریموت کنترل هوشمند این تلویزیونها به انجام برسانید، بدون اینکه از جای خود تکان بخورید. این است که ما امروز به این تلویزیونها موجودات هوشمند می گویم تا شاید از نامی که واقعا برازنده آنهاست استفاده کرده باشیم.

دیدگاه کاربران در خصوص تلویزیونهای اولد OLED

محبوبیت این تلویزیونها تنها در قالب سخن نیست و مصداق این موضوع را می توان در وبسایت جهانی یوتیوب مشاهده کرد. نظر کاربران این تلویزیونها در این وبسایت شنیدنی است. برخی از این کاربران گفته اند که با وجود تلویزیونهای OLED ال جی به آسایش دست یافته ایم، زیرا هم از مشاهده کیفیت آنها سیر نمی شویم و هم اینکه اکثر کارهای روزمره منزل را می توانیم در کنترل داشته باشیم بدون اینکه نیاز باشد تا از جای خود تکان بخوریم. برخی دیگر نیز گفته اند که با وجود این تلویزیونها به آرزوهای خود رسیده ایم! ما نیز با وجود سابقه نه چندان زیاد، اما مفیدی که در زمینه تلویزیون داشته ایم به این نتیجه رسیده ایم که با وجود تلویزیونهای OLED ال جی زندگی راحت تر و لذت بخش تر شده است.  البته ناگفته نماند که این صحبتها به طور کل در خصوص تلویزیونهای OLED ال جی است و اگر نظر ما را در مورد انتخاب یکی از تلویزیونهای OLED و یا QLED بخواهید قطعا” گزینه ای را به شما پیشنهاد نخواهیم کرد زیرا تلویزیونهای QLED نیز همانند تلویزیونهای OLED ما را شیفته خود کرده اند. در خصوص این تلویزیونها در روزهای آتی صحبت خواهیم کرد.

مطالب مرتبط:

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *