معنی کلمات روی یخچالهای ساید بای ساید | مفهوم عبارات روی یخچالها

کلمات روی صفحه نمایش ساید بای ساید از مهم ترین مواردی هستند که برای استفاده از آن باید با معنا و مفهوم هر یک آشنا باشید. البته لازم به ذکر است که با توجه به برند و قابلیت های مختلفی که برای دستگاه در نظر گرفته شده است، کلیدهای ساید بای ساید ممکن است متفاوت باشند. در ادامه نگاهی جامع به معنای کلمات روی ساید بای ساید برندهای مختلف خواهیم داشت.

 • Freezer set: از مهم ترین کلیدهای روی یخچال ساید می توان به freezer set اشاره نمود. با این دکمه می توانید دمای مورد نیاز و نرمال را برای قسمت فریزر تعیین کنید.
 • Super freezer: یکی از کلیدهای ساید بای ساید که با نام های مختلف روی برندها وجود دارد، super freez می باشد. همان طور که از نام این کلید مشخص است برای سرماسازی سریع در قسمت فریزر کاربرد دارد.
 • fridge: برای تنظیم دمای داخل کابین یخچال ساید می توان از این دکمه استفاده نمود. این دکمه در برندهای مختلف با نام های متفاوتی ممکن است نمایش داده شود. به عنوان مثال در ساید بای ساید دوو با refrigerator set می توان دما را تنظیم نمود.
 • Ice type: یکی از کاربردی ترین کلمات روی صفحه نمایش ساید بای ساید می باشد که نوع یخ را می توان با آن مشخص نمود. به عبارت دیگر، با فشار دادن این دکمه می توان قالبی بودن و یا خرد شدن یخ را تعیین کرد.
 • Filter: از دیگر کلیدهای روی ساید بای ساید که باید به آن دقت زیادی داشته باشید، filter می باشد. سبز بودن چراغ این دکمه به معنای فعال بودن فیلتر آب می باشد و قرمز بودن آن نشانه خرابی دستگاه فیلتر است. در این صورت باید فلیتر آب را تعویض کنید.
 • Fresh air filter: با توجه به اینکه هوای داخل یخچال ساید بای ساید خیلی زود نامطبوع می گردد، به همین خاطر fresh air filter برای این مساله در نظر گرفته شده است. فیلتر هوای تازه از جمله کلمات روی ساید بای ساید می باشد که حالت auto و power دارد. حالت auto باعث میشود تا فیلتر هوا به مدت 10 دقیقه عمل کند و 110 دقیقه خاموش شود. اما در حالت power به مدت 4 ساعت، 10 دقیقه روشن و 5 دقیقه خاموش میشود.
 • Ice plus: برای تولید یخ زیاد در مدت زمان کم می توانید از این دکمه استفاده کنید.
 • Ice maker lock: برای فعال و غیر فعال کردن یخساز ساید بای ساید می توان از این دکمه استفاده نمود. با این امکان می توان تا حد زیادی در مصرف برق صرفه جویی نمود.
 • Lock: یکی از مهم ترین کلید های روی ساید بای ساید، قفل کودک می باشد که بر روی برندهای مختلف با کلمات متفاوتی نمایش داده شده است. به عنوان مثال در یخچال ساید دوو با lock نمایش داده شده و در سامسونگ با child lock مشخص میشود.
 • Alarm door: در صورت باز بودن درب یخچال فریزر بیشتر از مدت زمان مشخص هشدار داده میشود.
 • Power cool: از دیگر کلمات روی صفحه نمایش ساید بای ساید power cool می باشد که شباهت زیادی با super freeze دارد. با این تفاوت که این دکمه برای سرمای سریع کابین یخچال می باشد.
 • Lighting: این دکمه که در واقع نشانگر لامپ می باشد، برای روشن و یا خاموش کردن led آبسردکن و یخساز کاربرد دارد.
 • Sleep: صدای یخچال فریزر ساید بای ساید ممکن است در برخی ازمواقع مخصوصا در شب آزار دهنده باشد. با این کلید می توانید دستگاه را در حالت خواب قرار دهید. بعد از 12 ساعت به صورت خودکار مجدد دستگاه به حالت نرمال برگشته و تمام برنامه های آن انجام میشود.
 • Water/ice: با این کلید می توانید مشخص کنید که مشخص کنید که آب خارج شود یا یخ قالبی و خرد شده. این کلید روی ساید بای ساید دوو وجود دارد.

یخچالها یکی از ضروری ترین دستگاههای مورد نیاز هر خانه ای هستند و از این رو باید اهمیت ویژه ای به آنها داده شود. چه بسا که اگر با نحوه استفاده از آنها آشنایی کامل نداشته باشیم، با استفاده نادرست از آنها، طول عمر کمتری خواهند داشت. در هر حال نکاتی که در بالا یاد شدند از مهم ترین عبارات و اصطلاحات به کار رفته روی یخچالها هستند و با اطلاع از معانی این عبارات، استفاده از یخچالها و ساید بای سایدها راحت تر می شود. آشنایی با مفاهیم نیز می تواند لازمه خرید یخچال باشد. اگر به فکر خرید یخچال از بانه هستید پیشنهاد می کنیم از یخچالهای موجود در فروشگاه بانه90 دیدن کنید. قیمت یخچال بانه در این فروشگاه در منصفانه ترین سطح قرار داشته و با توجه به استانداردهای موجود، قیمت گذاری می شوند.

مطالب جذاب دیگر:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *