تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی

تفاوت بین مدل های مشابه با پسوند های مختلف در تلویزیون های ال جی

با توجه به اینکه برخی از مدل های تلویزیون های ال جی تنها در یک پسوند با هم تفاوت دارند در رابطه با برخی مدل های محبوب مشتریان بانه نود مکررا این سوال را مطرح می کنند که مثلا تفاوت بین 42ub820t با 42ub820v چیست و یا اینکه  49ub850t چه فرقی با 49ub850v دارد  در اینجا کد مدل تلویزیون های ال جی را تشریح خواهیم کرد و به صورت شما می توانید تفاوت بین مدل های مشترک با پسوند های متفاوت را در این برند درک کنید.

روش نام گذاری مدل های تلویزیون های ال جی به سه صورت کلی زیر است:

 • تلویزیون های OLED 2016

از سال 2016 روش نام گذاری تلویزیون های اولد ال جی تفاوت کرد به این صورت که ابتدای اسم مدل کلمه OLED ذکر می شود. به عنوان مثال تلویزیون OLED55B6V را در نظر بگیرید. این یک تلویزیون oled تخت ساخت 2016 است. برای تلویزیون های اولد ساخت سال 2016 شرکت ال جی تصمیم به تغییر در نام گذاری گرفت و کلمه OLED را به ابتدای نام مدل اضافه کرد. برای تلویزیون های دیگر ال جی ساخت سال 2016 ابتدای نام مدل با سایز صفحه به اینچ شروع میشود. بعد از کلمه OLED عددی که ظاهر می شود نشان دهنده سایز صفحه به اینچ است که در مورد OLED55B6V یعنی این تلویزیون 55 اینچ است. حرف بعدی در اینجا B است که نشان دهنده نوع طراحی است این حرف می تواند E یا C نیز باشد و معنی خاصی ندارد و فقط برای تشخیص دادن مدل های تلویزیون ها از یکدیگر به کار میرود. حرف بعدی در این تلویزیون ها نشان دهنده سال ساخت است. در اینجا عدد 6 نمایانگر این است که  در سال 2016 ساخته شده است. حرف آخر نشانگر نوع تیونر ( وسیله تنظیم جریان برق) است. حرف V  نشانگر تیونر های  DVB-T2/DVB-C/DVB-S2 است. اگر حرف P در انتها ظاهر شود نشان دهنده تیونرهای ATSC/ISDB  است. اگر حرف D ظاهر شود نشانگر تیونرهای DVB-T/DVB-T2/DVB-HD/DVB-C/DVB-S/DVB-S2 است و در نهایت اگر حرف J ظاهر شود نشانگر تیونرهای DVB-T2/DVB-C/DVB-S2 است. برای اینکه این نام ها را بیشتر درک کنید به یاد داشته باشید که DVB مخفف کلمه  Digital Video Broadcast به معنی پخش ویدیوی دیجیتال است.اگر حرف T در انتهای DVB ظاهر شود مخفف کلمه Terrestrial به معنی زمینی است. اگر S ظاهر شد مخفف کلمه St…lite  است. اگر C ظاهر شد مخفف Cable یا کابلی است

 • تلویزیون های LED 2016 و کلیه تلویزیون های ال جی 2015

نام گذاری تلویزیون های LED 2016 و کلیه تلویزیون های ال جی 2015 از یک الگو پیروی می کند. نام این تلویزیون ها ابتدا با یک عدد که نشان دهنده اندازه صفحه اسکرین به اینچ است شروع شده و حرف بعدی در این نام گذاری نشان دهنده تکنولوژی مورد استفاده در این تلویزیون هاست. به عنوان مثال EG نشان دهنده تلویزیون های منحنی ال جی با فناوری 4K هستند. EF برای تلویزیون های 2016 نشان دهنده تلویزیون های OLED flat-screen است و برای مدل های قبل از سال 2016 نشان دهنده تلویزیون های منحنی ال جی با فناوری 4k  هستند. UF نشان دهنده تلویزیون های صفحه تخت ال جی با فناوری UHD است و در نهایت LF نشان دهنده تلویزیون های Full HD ال جی است. حرف بعدی نشان دهنده سال ساخت تلویزیون است به عنوان مثال F و G نشان دهنده سال ساخت 2015 هستند. B و C نشان دهنده سال ساخت 2014 هستند. N یا A سال ساخت 2013 رانشان میدهند. W، M یا S نشان دهنده سال ساخت 2012 هستند و V نشان دهنده سال ساخت 2011 است. برای روشن تر شدن بحث یک مثال میزنیم. تلویزیون هوشمند ال جی مدل 43LF540V در نظر بگیرید. عدد 43 نشانگر آن است که این تلویزیون 43 اینچ است. LF نشان دهنده آن است که این یک تلویزیون FULL HD است. عدد 5 نشانگر سال ساخت این تلویزیون که 2015 است؛ می باشد. عدد 4 نشان دهنده آن است که سری این مدل، سری 4 است. سری 4 نشان دهنده ی تلویزیون های با سایز صفحه کوچک است؛ سری 3 نشانگر تلویزیون هایی با قیمت و مدل های پایین است. سری 5 نشان دهنده تلویزیون های تا 50 اینچ غیر سه بعدی است. سری 6 نشانگر تلویزیون های تا 60 اینچ سه بعدی است. سری 7 مانند تلویزیون های سری 6 است فقط مقداری ویژگی ها در آن پیشرفت داشته است. سری 8 نیز مانند سری 7 است منتها یک سری لوازم جانبی مانند دوربین برای اسکایپ به تلویزیون اضافه شده است. امکانات تلویزیون های سری 9 مانند تلویزیون های سری 8 است ولی به تلویزیون هایی با سایز صفحه 80 تا 100 اینچ سری 9 گفته می شود. عدد بعدی در تلویزیون 43LF540V که می تواند در بازه ی 0 تا 9 باشد نمایانگر مدل خاص آن سری خاص است. آخرین حرف تلویزیون 43LF540V نشانگر تیونر (وسیله تنظیم جریان برق) است که در تلویزیون های منحنی سال 2016 کاملا توضیح داده شد.

67179-070550601

 • مدل های قدیمی تر

در بعضی از مدل های قدیمی تر بعد از عدد سایز تلویزیون به اینچ حرفی ظاهر میشود که نشان دهنده کیفیت تصویر تلویزیون است. به عنوان مثال حرف های A، M و N نشان دهنده تصویر Full HD با رزولوشن 1,920×1,080 یا بالاتر است. علاوه بر این ها حروف L، U، E یا P نیز می توانند ظاهر شوند. L نشان دهنده LED است، U مخفف UHD LED است؛ E نشانگر تلویزیون های منحنی است و P نمایانگر تلویزیون های پلاسما است.

مدلهای جدید:

در پایان تیم فروشگاه بانه 90 امیدوار است با در اختیار گذاشتن این اطلاعات، کمک هر چند کوچکی در راستای  خریدی آسوده و مطمئن کرده باشد.

بهترین و جدیدترین مدل های تلویزیون

26 پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام
   هر دو در اصل یک مدل هستند اما الجی هر کدام را برای یک منطقه جغرافیایی طراحی کرده است. اختلاف بیشتر به نوع گیرنده تلویزیونی مربوط می شود.

   پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام، این محصول اصل و ساخت الجی می باشد.
   ساخت 2020
   دارای سیستم عامل هوشمند webOS
   دارای انواع گیرنده (پشتیبانی از شبکه های اچ دی صدا و سیما)
   دارای قابلیت جدید و جالب FILMMAKER MODE
   و کلی قابلیت دیگر
   لینک این محصول در فروشگاه بانه90
   http://baneh90.com/product/55un711c0zb-lg/

   پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام تلویزیون SK9500 ساخت 2018 و تلویزیون SM9000 ساخت 2019 می باشند
   از لحاظ کیفیت تصویر تفاوت خاصی با هم ندارند تنها تفاوت زیاد این دو، پشتیبانی SM900 از HDMI نسخه 2.1 است که این نسخه می توان گفت کارایی بیشتری دارد.

   پاسخ
 1. محمد حسینی
  محمد حسینی گفته:

  سلام.
  کدوم‌مدل یا سری تلویزیون اولد ال جی سریعترین زمان پاسخ‌گویی و بالاترین فرکانس رفرش ریت را دارد.
  با تشکر از پاسخ‌گویی

  پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام، اصولا همه تلویزیون های اولد زمان پاسخگویی آنی و رفرش ریت بالایی دارند تلویزیون های c9 ساخت 2019 و تلویزیون cx ساخت 2020 می توان گفت بهترین تلویزیون های 4k موجود در بازار می باشند. و تلویزیون های B9 و BX جز تلویزیون های اولد ارزان قیمتر می باشند.

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   مدل lm6300 تولید 2019 و مونتاژ مصر و مدل lk6100 تولید 2018 و مونتاژ کره است ولی در بازار موجود نیست .هر دو مدل با کیفیت و هوشمند هستند.

   پاسخ
  • ادمین
   ادمین گفته:

   سلام خدمت شمادوست عزیز
   تلویزیونای سری SM جزو تلویزیونای رده بالای ال جی هستن. اگر به کیفیت و کارایی و سرعت عمل تلویزیون خود زیاد اهمیت می دهید و یا وقت زیادی را با تلویزیون سپری می کنید، پیشنهاد ما یکی از سری های SM90، SM95 و یا SM98 خواهد بود. در غیر این صورت تلویزیونهای سری SM81 و SM86 گزینه مناسبتری برای شما خواهند بود. این تلویزیونها تا 90 درصد فناوریهاشون یکی هست.

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   منظور از 49lf540t این است که این مدل 49 اینچ فول اچدی ال جی تولید سال 2014 و سری پنج دارای گیرنده دیجیتال است.
   برای اطلاع از قیمتهای روز با بخش مشاوره و فروش تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   شرکت ال جی از یک قاعده خاص برای توضیح و نامگذاری مدل تلویزیونهای خود پیروی می کند. برای مثال مدل 43lk5730pvc را توضیح می دهیم.
   ———————————————————————————————–
   43: عدد اول در مدل بالا به معنی سایز صفحه نمایش است .در این مدل یعنی این تلویزیون 43 اینچ می باشد.
   ———————————————————————————————–
   L: حرف اول بعد از سایز به معنی نوع کیفیت تصویر است.(L) به معنی فول اچدی و (U) به معنی فورکا 4k یا uhd و S به معنی suhd یا سوپر فورکا می باشد . در این مدل مثال ما یعنی این تلویزیون دارای کیفیت تصویر فول اچدی است.
   ———————————————————————————————–
   k: حرف دوم بعد از سایز و نوع کیفیت تصویر به معنی سال تولید تلویزیون می باشد.
   2019 – m
   2018 – K
   2017 – J
   2016 – H
   2015 – F, G
   ———————————————————————————————-
   5: عدد اول بعد از حرف سال به معنی سری ساخت مدل می باشد.
   عدد 5 یعنی سری پنج و عدد 6 یعنی سری شش و 7 یعنی سری هفت و 8 یعنی سری هشت و 9 یعنی سری نه می باشد.
   ———————————————————————————————-
   7: عدد دوم به معنی نوع مدل در سری مورد نظر است.
   ———————————————————————————————-
   30: عددهای بعدی به معنی تغییرات در نوع مدل آن سری می باشد.
   ———————————————————————————————-
   P: حرف اول بعد از عددها به معنی منطقه و کشوری است که این تلویزیون در آن می تواند به فروش برسد. p به معنی تمام کشورهاست. یعنی این تلویزیون در تمام کشورها قابل فروش است.
   ————————————————————————————————
   V: حرف دوم به معنی نوع تیونر دیجیتال می باشد. که (v) به معنی تیونر مخصوص خاورمیانه ( کشورهایی مانند عربستان و امارات و کویت و افریقا) اگر (L) باشد تیونر مخصوص اروپا و ترکیه و روسیه است و (u)برای آمریکاست.
   ————————————————————————————————-
   A: حرف آخر هم نوع طراحی تلویزیون است که به صورت حروف a , b c می باشد.
   ————————————————————————————————

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *