مقایسه تلویزیون سامسونگ با ال جی

تلویزیون ال جی یا سامسونگ

تلویزیون ال جی و سامسونگ دارای ویژگی ها و فناوری های متمایز هستد. یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده تلویزیون صفحه نمایش است و این دو برند یعنی ال جی و سامسونگ در صفحه نمایش های به کاربرده شده در تلویزیون های خود کاملا متفاوت هستند. شرکت ال جی از صفحه نمایش IPS و شرکت سامسونگ از صفحه نمایش VA استفاده می کند.  هر دوی این صفحه نمایش ها تصاویر جذابی را نمایش می دهند اما زمانی که تخصصی تر به شیوه عملکرد و کارایی آنها نگاه می کنیم، عملکردها به صورت متفاوتی موجب نمایش تصاویر می شود. در صفحه نمایش IPS آرایش پیکسل ها افقی بوده و این آرایش زاویه دید افقی تلویزیون را زیاد می کند یعنی اگر از گوشه ها به صفحه نمایش تماشا کنید کیفیت تصویر تا زاویه ۱۷۸ درجه حفظ می شود از طرفی در صفحه نمایش های VA سامسونگ که آرایش پیکسلی در آنها عمودی است زاویه دید کمتر و کیفیت تصویر زمانی که از گوشه و کنار به صفحه نمایش تماشا شود کاهش می یابد و به عبارتی تصویر تا حدودی تیره و تار می شود اما کیفیت تلویزیونهای سامسونگ در زاویه کمتر، بیشتر از تلویزیونهای ال جی است و به همین دلیل بسته به نیاز خریدار و شیوه استفاده می توان هریک از تلویزیون های سامسونگ و یا ال جی را برگزید و خریداری کرد. اگر فضای مورد استفاده طوری ایجاب می کند که همیشه از روبه رو به تلویزیون تماشا شود، صفحه نمایش سامسونگ بهتر است اما زمانی که در یک فضای گسترده از تلویزیون استفاده می شود  با توجه به زاویه دید بالا تلویزیون های ال جی بهترین گزینه برای خرید هستند.

تلویزیونهای سامسونگ خلوص رنگ بیشتری دارند و از دقت رنگ بالایی برخوردار هستند اما این به معنی نامطلوب بودن خلوص رنگ و دقت رنگ تلویزیونهای ال جی نیست، بلکه همانطور که در بالا گفته شد این تلویزیونها هر کدام در محیط خاص خود بهترین نتیجه را عاید می کنند. برای مثال تلویزیونهای ال جی در محیطهای پر نور، بسیار با کیفیت تر هستند در حالی که تلویزیونهای سامسونگ در محیطهای با نور نه چندان زیاد کیفیت بالاتری از خود نشان داده اند. به همین دلیل است که باید ابتدا محیط استفاده تلویزیون به نحو احسن سنجیده، سپس نسبت به انتخاب و خرید تلویزیون اقدام شود.

بر اساس تجربیات ثابت شده که طول عمر تلویزیونهای ال جی نسبت به سایر تلویزیونها بیشتر است و همین نیز موجب افزایش تعداد کاربران آنها شده است. البته منظور از بیشتر بودن طول عمر این نیست که سایر تلویزیونها از طول عمر کمی برخوردار هستند بلکه این مقایسه میان زیاد و زیادتر است. با این اوصاف فیلد دیگری نیز به معیارهای انتخاب تلویزیون برای شما تعیین شد وآن طول عمر تلویزیون بر اساس نوع استفاده از آن است.

مطالب مرتبط

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *