تلویزیون مقرون به صرفه OLED ال جی | تلویزیون اقتصادی ال جی

تلویزیون‌های OLED برخی از بهترین تلویزیون‌هایی هستند که می‌توانید بخرید، اما تلویزیونهای دارای این فناوری بسیار گران هستند. امسال، ال‌جی یک نمونه ارزان قیمت را پیشنهاد کرد: LG A1 مقرون‌به‌صرفه‌ترین تلویزیون OLED است که می‌توانید بخرید، اما برای اینکه شگفتی‌های بصری خود را با تخفیف به دست آورید، باید از ویژگی‌های کلیدی که اغلب یافت می‌شوند چشم پوشی کنید.

برچسب قیمت نسبتاً مقرون به صرفه A1 یک معامله برای ویژگی های از دست رفته و کاستی های عملکردی است.
A1 می تواند مناسب افرادی باشد که به سطوح مشکی عمیق و زوایای دید گسترده تلویزیون OLED علاقه دارند، اما نیازی به ویژگی های بازی محور Xbox Series X یا PlayStation 5 ندارند. کنتراست عالی تلویزیون، یک منظره دیدنی است، اما پنل نسبتا کم نور آن نیز در محیط‌های با نور زیاد آنچنان که باید عمل نمی کند ولی اگر به دقت رنگ علاقه مند هستید، این تلویزیون می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

اساسا، LG A1 تنها یک تلویزیون عالی است زیرا یک تلویزیون OLED است و علیرغم اینکه یک OLED بسیار مقرون به صرفه است، تلویزیون های بهتری در این محدوده قیمت برای گیمرها یا افرادی با فضای زندگی روشن وجود دارد. با در نظر گرفتن اینکه می‌توانید C1 OLED ال‌جی را (که هم روشن‌تر است و هم با چندین نقاط قوت دیگر) با کمی پول بیشتر تهیه کنید، خریدار ایده‌آل برای A1 ممکن است کم باشد.

درگاههای ارتباطی A1

A1 با گزینه های اتصال کافی برای اکثر افراد مجهز است، اما علاقه مندان به A/V ممکن است این انتخاب را کم بیابند، زیرا A1 دارای ورودی HDMI 2.1 نیست. درگاههای ارتباطی این تلویزیون عبارتند از:

  • 3x HDMI 2.0 (1x eARC)
  • 2x USB 2.0
  • اتصال RF (کابل/آنتن)
  • ورودی اترنت (LAN).
  • خروجی صدای دیجیتال (اپتیکال)
  • جک 3.5 میلی متری هدفون

کنتراست فوق العاده با وجود یک تصویر نسبتا کم نور

مزیت اصلی فناوری صفحه نمایش OLED توانایی آن در روشن شدن نیست، بلکه توانایی آن در تاریک شدن است. در حالی که اکثر تلویزیون‌ها برای روشن کردن پیکسل‌های نمایشگر به نور پس‌زمینه LED وابسته هستند، تلویزیون‌های OLED خودنور هستند، به این معنی که هر پیکسل جداگانه می‌تواند روشنایی خود را به طور کاملا مستقل از بقیه تنظیم کند. نتایج، سطوح سیاه بی نقص تصویر و کنترل کنتراست است که نه تنها عالی به نظر می رسد، بلکه تقریباً هر جنبه دیگری از عملکرد، از تولید رنگ گرفته تا یکنواختی صفحه نمایش را بهبود می بخشد.

این فناوری چشمگیر دلیلی است که LG A1 بدون توجه به آنچه که تماشا می کنید فوق العاده به نظر می رسد؛ اگرچه محتوای HDR به طور خاص در این تلویزیون زیبا است. این تلویزیون دارای تصویری بدون پراکندگی نور است، با جزئیات بسیار زیاد.

هنگامی که در کنار یک تلویزیون LCD/LED مقایسه می‌شود، مزایای تلویزیون‌های OLED غیرقابل کتمان است. اما در حالی که حتی تلویزیون‌های LED بالارده نمی‌توانند کاملاً با عمق سیاهی در تلویزیون‌های OLED مقایسه شوند، تلویزیون‌های OLED هنوز نمی‌توانند با روشنایی مطلق یک تلویزیون LED یا QLED درجه یک مقابله داشته باشند.

با این حال، اگر فضای نشیمن با نور کمی داشته باشید، لزوماً به روشنایی درخشان یک تلویزیون LED سطح بالا مانند Samsung QN90A یا Hisense U8G نیاز ندارید. بعلاوه، اگر از آن دسته افرادی هستید که ترجیح می دهید نورها را در طول شب فیلم کم کنید، LG A1 بسیار مناسب است، کنتراست باورنکردنی باعث ایجاد تصویری خارق العاده در تاریکی می شود.

طراحی تلویزیون A1

همانطور که در بالا ذکر شد، OLED‌ها نور پس‌زمینه ندارند و پیکسل‌های خودنور آن‌ها کیفیت تصویر فوق‌العاده‌ای را ایجاد می‌کنند، اما این فناوری موجب شده که تلویزیونهای OLED از طراحی نازک تری برخوردار باشند. عدم وجود نور پس زمینه به این معنی است که قطعات بسیار کمتری برای جا دادن در صفحه نمایش وجود دارد. A1 از بغل به نازکی یک گوشی آیفون است، فقط در قسمت میانی حجم زیادی پیدا می‌کند تا وسایل داخلی را در خود جای دهد.

اگر یک چیز در مورد ظاهر A1 وجود داشته باشد که با اولدهای دیگر متفاوت باشد، آن طراحی پایه تلویزیون است. دو پایه بومرنگ‌شکل که پنل را از سمت گوشه‌ها بلند می‌کنند. اگر در چند سال گذشته تقریباً تلویزیون جدیدی دیده باشید، ظاهری آشنا است. علیرغم توجه ال‌جی به این جنبه از طراحی، A1 بدون در نظر گرفتن زیبایی‌شناسی اتاق، مطمئناً و تقریباً در هر اتاقی زیبا به نظر می‌رسد. به لطف ظاهر باریک و پنل فوق‌العاده باریک آن، در موقعیت دیواری بسیار زیباتر به نظر می‌رسد.

زاویه دید عالی

اگر کنتراست در سطح جهانی و یک پنل بسیار نازک برای خرید یک تلویزیون OLED کافی بود، این را در نظر بگیرید: تلویزیون‌های OLED وسیع‌ترین زاویه دید را دارند که می‌توان در حال حاضر با پول خریداری کرد. LG A1 به همین دلیل برای تماشای گروهی کاملاً سازگار است. حتی اگر در موقعیتی خارج از زاویه نشسته باشید (مثلاً دو تا چهار متر دورتر از یک صندلی رو به روی تلویزیون) تصویر، کنتراست چشمگیر خود را حفظ می کند. این در مورد اکثر تلویزیون های LED صدق نمی کند، زیرا کیفیت تصویر آنها در حین مشاهده خارج از زاویه (گاهی اوقات به شدت) کاهش می یابد.

زوایای دید تلویزیون صرف نظر از اندازه ای که می خواهید خرید کنید، مهم است، اما اگر در بازار چیزی با اندازه 65 اینچ یا بالاتر خریداری کنید، بسیار مهم هستند. وقتی صحبت از قابلیت اطمینان زاویه دید به میان می آید، A1 77 اینچی به دلیل ماهیت نمایشگرهای OLED یکی از بهترین ها در اندازه خود است، خصوصا اگر روی دیوار نصب شود؛ برای تماشای گروهی بسیار مناسب خواهد بود.

تیره تر از بسیاری از تلویزیون ها در محدوده قیمت آن

نمایشگرهای OLED هنوز هم از نظر روشنایی از نمایشگرهای LED عقب هستند و این تفاوت به ویژه زمانی که تلویزیون LED مورد بحث در محدوده قیمت A1 قرار دارد، شدیدتر است. در پرنورترین حالت خود در HDR، A1 توانایی کمی بیش از 500 نیت را دارد. با این حال، یک تلویزیون LED سطح بالا با برچسب قیمت مشابه (چیزی مانند Hisense U8G یا Vizio P-Series Quantum) ممکن است بسته به محتوا، حداکثر روشنایی بین 900 تا 2000 نیت را ارائه دهد.

A1 همچنین نسبت به بسیاری از تلویزیون‌های OLED، کم نورتر است. ال‌جی G1 و سونی A90J، اگرچه گران‌تر از A1 هستند، اما روشنایی HDR را در محدوده 700 تا 800 نیت ارائه می‌کنند. ال‌جی C1 فقط کمی گران‌تر از A1 است، اما همچنان پنل خود را در طول HDR به 700-750 نیت می‌رساند. اگر واقعاً می‌خواهید در اعماق غواصی کنید، Vizio OLED سال گذشته، که هنوز با قیمتی تقریباً مشابه LG A1 در دسترس است، در طول HDR کمی روشن‌تر از A1 است (ما OLED Vizio را در حدود 500 تا 600 نیت تست کرده ایم).

آیا A1 ارزش خرید دارد؟

سخت است که تحت تأثیر تصویر LG A1 قرار نگیرید. یک نگاه به سطوح سیاه فوق‌العاده عمیق و یکنواختی فوق‌العاده تلویزیون‌های OLED برای جلب توجه کافی است. اما داستان به همین جا ختم نمی شود و ویژگی های دیگری نیز وجود دارند که شما را به سمت OLED A1 سوق میدهند.

اگر زیاد تمایل ندارید که روی تلویزیون خود بازی کنید و فقط می خواهید کیفیت تصویر یک تلویزیون OLED داشته باشید، A1 بهترین گزینه است، زیرا اکثراً کیفیت تصویری را که ما از تلویزیون OLED انتظار داریم را با قیمتی کمتر از قیمت معمول این تلویزیون ها ارائه می دهد. اگر تنها چیزی که نیاز دارید یک صفحه نمایش OLED با کمترین قیمت ممکن است، A1 دقیقاً همین را ارائه می دهد.

سخن پایانی

تلویزیونها یکی از بهترین وسایل برای اوقات فراغت به شمار می روند از این رو شرکتهای تولید کننده با کار گذاشتن انواع مختلف فناوریها در این محصولات، زمینه کاربرد آنها را در عرصه تبلیغات و سرگرمی فراهم می کنند. اگر به دنبال خرید تلویزیون از بانه هستید پیشنهاد می کنیم به فروشگاه اینترنتی ما سر بزنید و از محصولات ما دیدن فرمایید. قیمت تلویزیون ال جی و سامسونگ و سونی در فروشگاه ما بر اساس معیارهای استاندارد مشخص شده بنابراین از منصفانه ترین قیمتها برخوردار هستند.

مطالب جذاب دیگر:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *