تلویزیونهای 2021 ال جی | تلویزیون QNED Mini-LED ال جی

CES تقریباً در حال برگزاری است و ال جی به تازگی مجموعه جدیدی از صفحه نمایش های QNED Mini-LED را به نمایش گذاشته است. با استفاده از این LED های کوچک، صفحه های QNED قادر به ارائه روشنایی و کنتراست برتر با ساختار صفحه جدید هستند و این فقط برای یک بار و در یک اندازه پرچمدار در دسترس نخواهد بود بلکه 10 تلویزیون QNED در سال 2021 با دو کیفیت 4K و 8K تا سایز 86 اینچ وارد بازار می شوند و این یک حرکت جدی از طرف LG است.

شاید تعجب کنید وقتی بدانید QNED بسیار شبیه به فناوری QLED است که توسط سامسونگ (و سایر شرکت ها) استفاده می شود. نسخه ال جی از ترکیبی از نقاط کوانتومی (quantum dots) و فناوری NanoCell برای ایجاد محدوده رنگی گسترده و تصویر واضح استفاده می کند و به همین دلیل نیز دارای تشابه اسمی زیادی هستند. ال جی هنوز اطلاعات بیشتری درباره مجموعه های QNED خود ارائه نداده است. دقیقاً چگونگی کار نانوسل (NanoCell) و نقاط کوانتومی (quantum dots) در کنار یکدیگر (هر دو فناوری به طور سنتی بر روی بهبود رنگ تمرکز دارند) یا مشخصات بیشتری را ارائه نکرده اند؛ در بزرگترین اندازه ها همچنین دقیقاً اعلام نکرد که چه مدل هایی از QNED استفاده می کنند یا اندازه و وضوح صفحه نمایش (4K یا 8K) دارند. نمایندگان شرکت قول داده اند که جزئیات بیشتری را به هنگام برگزاری 2021 CES ارائه دهند.

از نظر کنتراست، ال جی می گوید QNED به معنای نسبت کنتراست 1:1،000،000 و تقسیم بندی صفحه نمایش به 2500 ناحیه برای پاک کنندگی موضعی (local dimming) برای ارائه رنگ سایه در سطح رنگ سیاه تلویزیونهای OLED است. جدا از این که این تلویزیون ها احتمالاً “حداکثر” 30،000 مینی LED در پنل نور پس زمینه خود دارند، ذکر نرخ (refresh rate) تازه سازی 120 هرتز احتمالاً خبر خوبی برای دارندگان کنسول های بازی نسل جدید باشد که در جستجوی تلویزیونی با نرخ تازه سازی 120 هرتز و کیفیت 4K هستند. اما نباید انتظار داشته باشید که قیمت آنها پایین باشد؛ تا جایی که نگاه کردن به آنها می تواند پولی باشد!!! این تلویزیون ها تجربه ای را ارائه می دهند که آنها را از سایر تلویزیون های LCD جدا می کند و از تعهد ال جی به نوآوری و فشار دادن استاندارد به سمت جلو صحبت می کند و دیری طول نخواهد کشید که منتظر دیدن آنها در عمل خواهیم بود. تلویزیون 86 اینچی 8K QNED در غرفه مجازی ال جی در CES نمایش داده می شود.

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *