معرفی امکانات موجود در ماشین های لباسشویی تا سال ۲۰۱۹

ماشین لباسشویی نیز مانند دیگر وسایل خانگی نسبت به سال های اخیر تکنولوژی و فناوری های زیادی را به خود دیده است. شرکت های تولید کننده ماشین لباسشویی ویژگی های جدیدی را به تولیدات خود اضافه کرده و سعی در انحصار قسمت بیشتری از بازار فروش را دارند. امکانات زیادی به ماشین لباسشویی در سال های اخیر توسط شرکت های سازنده افزوده شده است. ویژگی های اضافه کردن لباس در هنگام فرایند شستشو، شستشو با بخار، اضافه شدن برنامه و شستشوی سریع و ارائه طراحی زیبا و کارآمد که به ماشین های لباسشویی اضافه شده است و کارایی فوق العاده ای را از خود به نمایش گذاشته اند را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم:

قابلیت اضافه کردن آیتم یا لباس در هنگام فرایند شستشو

این ویژگی در بیشترماشین های لباسشویی با طراحی ها و کارایی متفاوتی وجود دارد، برای نمونه در ماشین های لباسشویی سامسونگ از یک درب جداگانه روی درب اصلی برای اضافه کردن آیتم استفاده شده است و نیازی نیست که فرایند شستشو را متوقف کرد. ولی برای ماشین های لباسشویی ال جی باید دکمه Stop را زده و بعد از ۳ ثانیه درب آن را باز کرده و لباس را به فرایند شستشو اضافه کرد و بعد از بستن درب، دکمه Start را زد. این ویژگی کاربرد و کارایی زیادی دارد چرا که در بعضی از مواقع فراموش می شود که آیتمی در ماشین لباسشویی قرار گیرد در ماشین لباسشویی هایی که این ویژگی را ندارند باید تا فرایند شستشوی بعدی و جمع شدن لباس ها صبر کرد و عملا آن آیتم یا لباس بلا استفاده می ماند.

شستشو با بخار در ماشین های لباسشویی True Steam

این ویژگی کارایی زیادی در از بین بردن باکتری ها و منابع آلرژی زا دارد. در این فرایند یا ویژگی دما تا ۱۰۰ درجه سانتیگراد بالا می رود وآب به بخار تبدیل شده و موجب نفوذ به داخل الیاف لباس ها می شود. از آنجا که افزایش دما و افزایش بی نظمی(آنتروپی) موجب تشدید واکنش بین آب و مواد شوینده می شود در نتیجه آن، مواد شویند لکه های موجود در لباس ها را بهتر در خود حل کرده و از روی لباس ها پاک می کند. در داخل ماشین لباسشویی قسمتی بخار ساز وجود دارد و بخار با فشار بر روی لباس ها اعمال می شود.

پیشنهاد ویژه :  مقایسه و بررسی ماشین های لباسشویی بوش مدل wak24260gc و waw324de

شستشوی سریع Turbowash

شستشوی سریع کارایی زیادی در فرایند شستشو دارد. در این ویژگی زمان شستشو تا ۲۰ دقیقه کاهش می یابد و متناسب با آن انرژی مصرفی کاهش و دوام موتور ماشین لباسشویی افزایش می یابد. در شستشوی Turbo آب از طریق ۲ نازل بر روی لباس ها جریان می یابد و متناسب با آن لباس ها سریع تر شسته شده و مراحل انحلال مواد شوینده نیز یک گام  جلوتر می افتد.

موتور ماشین های لباسشویی

موتور های ماشین لبایشویی به دلیل اینکه به صورت مداوم در فرایند شستشو کار می کنند، باید از دوام بالایی برخوردار باشد. افزایش دوام و طول عمر موتور با ویژگی های دیگری صورت می گیرد که توسط شرکت های سازنده در ماشین های لباسشویی قرار داده می شود. اینورتر Inverter یک قطعه الکترونیکی است که جهت محافظت از موتور ماشین لباسشویی جریان برق را به موتور منتقل کرده و از تاثیر نوسانات برق بر روی موتور جلوگیری می کند. شرکت ال جی از موتور اینورتر خطی و شرکت سامسونگ از موتور اینورتر دیجیتال استفاده می کند و کارایی آنها دقیقا شبیه هم است.  شرکت ال جی از موتور های گیربکسی استفاده می کند که این موتور ها انرژی کمی مصرف می کنند و دوام و طول عمر بالایی دارند.

قابلیت های ضد آلرژی و ضد چروک با Eco Babble 

 در فرایند شستشوی لباس با ماشین لباسشویی، لباس ها چروک می شوند، برای این گونه شرایط شرکت های سازنده برای ماشین های لباسشویی ویژگی های کاربردی را قرار می دهند. در ماشین لباسشویی مواد شوینده در فرایند انحلال با آب به حباب هایی تبدیل می شوند، این حباب ها در فرایند شستشو سریعتر وارد لکه های موجود روی لباس ها می شوند و لکه ها را در خود حل می کنند. در این فرایند تا ۹۹٫۹ در صد مواد آلرژی زا از روی لباس ها حذف می شود و با توجه به عملکرد نرم حباب ها از چروک شدن لباس ها جلوگیری می شود.

پیشنهاد ویژه :  مزایا و معایب ماشینهای لباسشویی

سنسور های تشخیص وزن لباس و نشتی آب

تشخیص وزن لباس برای یک ماشین لباسشویی بسیار مهم است. در ماشین های لباسشویی سنسور های زیادی توسط شرکت سازنده قرار داده می شود که هر کدام کارایی و کاربرد خاص خود را دارد. سنسور تشخیص وزن لباس ، وزن لباس ها را سنجیده و متناسب با آن از دور بیشتر یا کمتر و یا میزان باز شدن پمپ آب را تعیین می کند. سنسور نشت آب هم کارایی زیادی دارد. در مواقعی که ماشین لباسشویی نشت آب دارد، ماشین لباسشویی به صورت خوکار متوقف شده و اخطار می دهد. این ویژگی موجب تضمین ایمنی ماشین لباسشویی و موتور آن می شود.

ویژگی تاخیر در زمان شستشوTime-Delay

این ویژگی در ماشین های لباسشویی بسیار کاربردی است. شما می توانید با قرار دادن لباس ها در ماشین لباسشویی، فرایند شستشو را به مواقع کم باری ( زمانی که مصرف انرژی کمتر است) به عقب بیندازید. برای مثال شما می توانید فرایند شستشو را به ساعت اول صبح به عقب بیندازید. در اینگونه شرایط مصرف انرژی کمتر شده و با توجه به اینکه نوسانات برق در اول روز به خاطر استفاده کمتر مصرف کنندگان کمتر است ایمنی دستگاه و موتور آن حفظ شده و شوک کمتری به آن وارد می شود. شما می توانید ماشین لباسشویی را روشن کنید و بعد از تنظیم برنامه های شستشو و تعیین برنامه مناسب با دکمه Time Delay زمان به تعویق انداختن آن را معین کنید. پس از طی زمان تعیین شده ماشین لباسشویی به صورت خودکار شروع به کار می کند.

پیشنهاد ویژه :  ۸ اشتباه در استفاده از ماشین لباسشویی

ویژگیSmartThinQ  و Smart Diagnosis در ماشین های لباسشویی

ویژگی Smart ThinQ به قابلیت های هوشمند و اتصال به اینترنت گفته می شود ماشین لباسشویی ها امروزه این ویژگی را دارند.  شما می توانید از طریق وای فای گوشی همراه خود را به ماشین لباسشویی وصل کرده و از طریق آن ماشین لباسشویی را کنترل کنید. برای مثال اکثر وسایل ال جی این قابلیت را دارند. قابلیت دیگری به نام سیستم عیب یابی هوشمندSmart Diagnosis کمک می کند تا از طریق اتصال با گوشی و اتصال گوشی به اینترنت عیب یا مشکل پیش آمده برای ماشین لباسشویی را بر طرف کرد.

ویژگی NFC یا Near Field Connection در ماشین های لباسشویی

این ویژگی برای  افزایش برنامه ها از طریق اینترنت به کار می رود. شما می توانید از طریق گوشی همراه خود برنامه های مورد نظر را که شرکت سازنده در سایت خود قرار می دهد، دانلود کنید. سپس  آن برنامه ها را بر روی ماشین لباسشویی خود اعمال کنید. با اینکار برنامه ها آپدیت شده و برنامه های اضافی  را در اختیار خواهید داشت.

جمع بندی

ماشین لباسشویی از جمله وسایل خانگی مورد نیاز در منزل است. شرکت های تولید کننده ماشین لباسشویی هر ساله ویژگی های جدیدی را به ماشین های لباسشویی اضافه می کنند که کارایی این ویژگی ها برای سلامت دستگاه و یا راحتی کاربران از اهمیت زیادی بر خوردار است. امروزه ویژگی های زیادی در ماشین های لباسشویی وجود دارد که ما در بالا توضیح دادیم البته لازم به ذکر است که در بعضی از مدل ها شاید یک ویژگی موجود نباشد ولی به صورت کلی این ویژگی ها در بازار و در ماشین های لباسشویی موجود هستند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *