معرفی تلویزیون ۵۵RU7300 سامسونگ و ویژگی های آن

تلویزیون خمیده سامسونگ مدل ۵۵RU7300U از نظر طراحی نمره کاملی کسب کرده است به گونه ای می توان گفت دارای طراحی نمایشگر بسیار زیبا و منحصر به فرد می باشد. و تصویر به صورت طبیعی به نمایش گذاشته شود به گونه ای که بیننده اجسام داخل تصویر را در مقابل چشمان خود نیز احساس کند. سامسونگ RU7300U یک تلویزیون خمیده مناسب ۴k است که کیفیت تصویر مناسبی را با رنگ های مشکی عمیق ، یکنواخت و عملکرد زاویه دید خوب ارائه می دهد. این تلویزیون دارای تاخیر در ورودی کم می باشد که بسیار عالی است و برای تجربه بازی بسیار جذاب است ، اما فاقد برخی ویژگی های پیشرفته بازی در تلویزیون های برتر سامسونگ است ، مانند FreeSync. همچنین این تلویزیون دارای حرکات متوسط است. منحنی بودن نمایشگر باعث شده تا زاویه دید به صورت چشمگیری افزایش پیدا کند اما  متأسفانه تصویر از یک زاویه به بعد در هنگام مشاهده رو تاری می نهد ، بنابراین برای کسانی که دارای یک منطقه دید وسیع هستند مناسب نیست. تلویزیون RU7300U عملکرد HDR محدود دارد ، زیرا نمی تواند بسیار دارای روشنایی باشد و در نتیجه نمی تواند آنگونه که باید طیف گسترده ای از رنگ را به نمایش بگذارد.

RU7300U از طراحی مناسب و تقریباً مشابه NU7300 در سال گذشته و بسیار شبیه RU7100 اما دارای صفحه خمیده است. از کیفیت ساخت مناسب و یک پایه ساده برخوردار است که تلویزیون را به خوبی پشتیبانی می کند اما تا حدودی دارای لرزش است. قسمت پشتی تلویزیون از پلاستیک ساخته شده است و دارای  مسیر کابل ضعیفی است. با توجه به انحنای صفحه نمایش ، تلویزیون کاملاً ضخیم تر از مدل های غیر خمیده است ، بنابراین اگر این تلویزیون بر روی یک میز قرار بگیرد، نسبت به حالت نصب روی دیوار نمای بهتری خواهد داشت.

 

نمای پشت

قسمت پشتی بسیار ساده است و با اکثر تلویزیونهای سامسونگ سال ۲۰۱۹ یکسان است. مانند RU7100. برای مدیریت کابل متصل به تلویزیون مسیر خاصی طراحی نشده است و شما فقط می توانید کابلها را به پایه ها متصل کنید که زیاد آشفته نباشند و همچنین از لای شیارهایی که دقیقاً بالاتر از پایه قرار گرفته اند می توانید برای عبور دادن کابل ها در پشت تلویزیون استفاده کنید. RU7300U همچنین می تواند با استاندارد VESA نصب شود ، اما به دلیل انحنای پشت نصب کردن آن روی دیوار منظره جالبی ندارد.

پیشنهاد ویژه :  سامسونگ از تلویزیون ۴۳ اینچی سری Frame TV رونمایی کرد

پایه ها

پایه های تلویزیون RU7300U وزن تلویزیون را به خوبی پشتیبانی می کند اما اگر با این تلویزیون برخورد جزئی به وجود بیاید تا حدودی در آن لرزش به وجود خواهد آمد. پاها به دور از هم قرار گرفته اند ، بنابراین در صورت عدم نصب روی دیوار، به میز بزرگتر احتیاج دارد. این باعث می شود فضای کافی برای قرار دادن یک ساندبار با اندازه متوسط در مقابل تلویزیون مهیا شود.

 

ضخامت

حداکثر ضخامت: ۴٫۰۲ اینچ (۱۰٫۲ سانتی متر)
به دلیل انحنای صفحه نمایش ، RU7300U کاملاً ضخیم تر از RU7100 است ، بنابراین در صورت نصب روی دیوار طبق استاندارد VESA با تلویزیون RU7100 متمایز است.

حاشیه ها

حاشیه ها: ۰٫۵۹ اینچ (۱٫۵ سانتی متر)
حاشیه های RU7300U کمی ضخیم تر از تلویزیون های سامسونگ با کیفیت عالی است ، اما هنوز هم به اندازه کافی نازک هستند و به لحاظ ظرافت قابل تامل هستند.

کیفیت تصویر

سامسونگ RU7300U کیفیت کلی عکس مناسب ، بسیار شبیه NU7300 و RU7100 ارائه می دهد. این یک نسبت کنتراست عالی است که رنگ سیاه راعمیق و یکنواختی عالی سیاه را ارائه می دهد. در نمایش محتوای SDR از روشنایی اوج مناسبی برخوردار است اما در HDR به اندازه کافی روشنایی ندارد تا در بعضی صحنه ها نکات برجسته کوچک را نشان دهد. پنل این تلویزیون VA می باشد و همانند سایر تلویزیونهای همنوع خود دارای زاویه دید بسیار زیادی نسبت به کیفیت تصاویرش نیست.

 

کنتراست

Samsung RU7300 از کنتراست بسیار خوبی برخوردار است و بسیار مناسب برای تماشای فیلم در یک اتاق کاملاً تاریک است. نگاه کردن به این تلویزیون در یک محیط کم نور می تواند تجربه بسیار عالی را از یک تصویر خوب برای شما به ارمغان بیاورد.

گام رنگ

تلویزیون از طیف رنگی مناسبی برخوردار است اما از توانایی نمایش یک طیف گسترده ای برخوردار نیست. این تلویزیون نمی تواند طیف گسترده ای از رنگهای سبز و قرمز مورد نیاز برای محتوای HDR را بسیار برجسته نشان دهد. در حالتهای “فیلم” و “بازی” تلویزیون به صورت متوسط عمل می کند. منظور از متوسط این است که صفحه نمایش تا حدودی کم رنگ به نظر می رسد اما در کل قابل قبول است.

پیشنهاد ویژه :  Local Daiming در تلویزیون چیست؟

زاویه دید در تلویزیون UE55RU7300U

تلویزیون مانند اکثر تلویزیونهای با پنل VA دارای زاویه دید زیادی نیست. تصویر در این تلویزیون اگر کمی بیشتر از حد معمول نسبت به تلویزیون قرار بگیرید تا حدودی کدر می شود و رو به تاری می نهد. در کل زاویه دید این تلویزیون نسبت به کیفیت و وضوح تصویر آن، پایین است. اگر از پنل IPS در این تلویزیون استفاده می شد، شاید اوضاع به این شکل نبود. چنانکه می دانید زاویه دید در تلویزیونهای با پنل IPS بسیار بیشتر از تلویزیونهای با پنل VA است.

 local dimming در تلویزیون UE55RU7300U

این تلویزیون از ویژ گی  local dimming به خوبی پشتیبانی نمی کند و ویدیوی زیر فقط محض نمایش کیفیت این تلویزیون ارائه شده است.

نمایش محتوا با کیفیتهای متفاوت در تلویزیون UE55RU7300U

کیفیت صوتی تلویزیون UE55RU7300U

سیستم صوتی به کار رفته بر روی تلویزیون ۵۵RU7300U سامسونگ تا حدی قدرتمند است که این امکان را می‌دهد تا حس بالاتری از صحنه‌های در حال پخش را دریافت نمایید. توان صوتی این تلویزیون برابر ۲۰ وات می‌باشد و با فناوری‌های پیشرفته‌ای تولید و ارائه می شود. فناوری Dolby Digital Plus با تولید صدایی کاملا شبیه واقعیت، سایر ویژگی های این تلویزیون را برجسته کرده است. قابلیت Dialog Enhancement بر روی این تلویزیون اسمارت میزان وضوح صدا را افزایش می‌دهد تا گفتگوها و اخبار با حداکثر وضوح بازتولید شوند. کیفیت کلی صدا مناسب ، تقریباً مشابه RU7100 است. اگر صدای اتاق زیاد باشد ، یا اگر سر و صدای زیادی در محیط اتاق دارید، تا حد زیادی می تواند در سروصدای بلند نیز کیفیت خوبی داشته باشد، اما ممکن است به اندازه کافی صدای بلندی نداشته باشد. برای صدای بهتر ، بلندگوهای اختصاصی یا ساندبارها توصیه می شود.

پیشنهاد ویژه :  معرفی تلویزیون SK8000 ال جی و ویژگی های آن

 

پاسخ فرکانس (Frequency Response)

آشفتگی

ویژگی های هوشمند تلویزیون UE55RU7300U

Samsung RU7300U از ویژگی های هوشمند مناسبی برخوردار است. این نسخه از بالا به پایین از رابط کاربری Tizen OS و SmartHub سامسونگ پشتیبانی می کند که تقریباً دارای ویژگی های مشابه تلویزیون های برتر سامسونگ است ، اما انیمیشن های کمتری دارد. این تلویزیون مجهز به ریموت کنترل اصلی سامسونگ است که به دید مستقیم تلویزیون نیاز دارد و کنترل صدا ندارد.

قابلیت Bluetooth Low Energy در این محصول مورد استفاده قرار گرفته است تا اتصالات گسترده ای در اختیار داشته باشید. با فناوری Wi-Fi Direct امکان اتصال چند وسیله جانبی به تلویزیون و به صورت همزمان فراهم شده، می توانید شبکه‌ی خانگی بی سیمی ایجاد کنید که محتوا با تنوع زیاد و سرعت قابل توجه در آن رد و بدل خواهد شد. در کنار این قابلیت‌ها پردازنده‌ی ۴ هسته‌ای مورد استفاده قرار گرفته است تا این امکانات با سرعت بالا اجرا شوند.

مطالب جذاب دیگر:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *