معرفی تلویزیون های Outdoor تولید SunBrite 2 Signature

آیا استفاده از تلویزیون محدود به یک فضای بسته است؟ تلویزیون هایی که در بازار وجود دارند معمولا برای استفاده در یک فضای بسته به کاربرده می شوند. کاربران از تلویزیون در خانه خود برای تماشای تصاویر استفاده می کنند و شرکت های سازنده هم با همین مناسبت ویژگی های درخور نوع استفاده کاربران از تلویزیون را در محصولات خود قرار می دهند، اما نکته قابل توجه آن است که استفاده از تلویزیون به یک فضای بسته محدود نمی شود و تلویزیون هایی هستند که در فضای بیرونی هم از آنها استفاده می شود و شرکت های سازنده آنگاه باید بر اساس محیط مورد استفاده که بیرون از فضای بسته می باشد ویژگی ها را در آنها اتخاذ کنند. خرید تلویزیون Outdoor نسبت به خرید تلویزیون ال جی و یا خرید تلویزیون سونی و یا هر برند دیگری با هزینه بالاتری صورت می پذیرد.

تلویزیون های OutDoor

OutDoor به معنی بیرون است و تلویزیون Outdoor تلویزیونی است که در برای استفاده در یک فضای باز طراحی و ساخته شده است. شرکت های سازنده این نوع تلویزیون باید ویژگی های منحصر به فردی در اینگونه تلویزیون ها قرار دهند اما چرا؟ تلویزیون های Outdoor همانگونه که از اسم و نام آن پیدا است در فضای بیرون به کار برده می شود و فضای بیرون هم امنیت کمتری نسبت به یک فضای بسته دارد. در فضای بیرونی هوای مرطوب، نور آفتاب و گرمی هوا، گردوغبار، برف و باران و باد و…  می تواند تاثیر منفی بر تلویزیون  و عملکرد آن می گذارد. 

تلویزیون های Outdoor چه ویژگی هایی را دارند؟

اینگونه تلویزیون ها توسط شرکت هایی و به صورت کاملا سفارشی ساخته می شوند. تلویزیون های Outdoor تا سه برابر روشنایی صفحه نمایش بیشتری نسبت به تلویزیون های Indoor و یا تلویزیون هایی که در فضای بسته مورد استفاده قرار می گیرند را دارند. تلویزیون های Outdoor خصوصیت ضد اب را دارند و آب باران و یا برف نمی تواند در داخل آنها نفوذ کند. در این تلویزیون های با توجه به اینکه روشنایی سه برابری نسبت به تلویزیون های indoor دارند به خصوصیت Anti Glare مجهز هستند یعنی نور آفتاب تاثیری روی کیفیت تصویر آنها ندارد. در این تلویزیون ها به جای قاب پلاستیکی از فریم آلمینیومی استفاده شده است وریموت کنترل آن هم ضد آب یعنی Water Proof می باشد. این تلویزیون های اسپیکر ندارند و برای بهره مندی از صدای آن ها از اسپیکر های جانبی استفاده می شود.

تلویزیون های Outdoor معمولا چه کاربردی دارند؟

تلویزیون های Outdoor معمولا برای تماشای محتوا و تصاویر در فضای باز به کار گرفته می شوند. حتما دیده اید زمانی که ظرفیت یک ورزشگاه پر می شود برای بهره مندی از تماشای بازی از یک تلویزیون بزرگ در خارج از ورزشگاه و در یک فضای گسترده استفاده می شود و شما تصویر کنید که در آن لحظه هم باران ببارد و یا در طول روز باشد و نور خیره کننده افتاب هم بتابد، کاربرد تلویزیون های Out door هم متناسب با این نوع شرایط است. ویژگی هایی که این تلویزیون ها دارند می توانند در قسمت هایی از خیابان جهت پخش محتوا، برای کنسرت ها، بازی ها و… مورد استفاده قرار گیرند.

کیفیت تصویر در تلویزیون های Outdoor

 در این تلویزیون ها همانند تلویزیون های Indoor  از انواع کیفیت تصویر استفاده شده است. در این تلویزیون ها از کیفیت تصویر HD ، Full HD و 4K UHD استفاده شده است و معمولا این تلویزیون گیرنده دیجیتال مطابق آخرین تکنولوژی ها را دارند و سرعت پورت های خروجی و ورودی آنها فوق العاده است.

جمع بندی

استفاده از تلویزیون به فضای بسته و یا داخل بسنده نمی شود بلکه می توان از تلویزیون در فضا های باز هم استفاده کرد. تلویزیون ها برای استفاده در فضای باز بایستی ویژگی های منحصر به فرد و فناوری های متفاوت تری را نسبت به تلویزیون های Indoor داشته باشند. تلویزیون های outdoor دارای ویژگی ضد آب، ضد ضربه، ضد رطوبت و حتی ضد گرد و غبار هستند. در این تلویزیون بیشتر قسمت ها از آلمینیوم ساخته شده است و برای جلوگیری از تاثیر نور آفتاب و پیدایش Glare در تصویر از روشنایی سه برابری نسبت به تلویزیون های Indoor استفاده شده است. تلویزیون های Outdoor کاربرد های منحصر به فرد دارند و به صورت سفارشی ساخته می شوند، معمولا شرکت های بزرگ و یا اورگان ها بسته به نوع نیاز خود از آنها استفاده می کنند. این تلویزیون در اندازه های 43 اینچ تا 100 اینچ در بازار به فروش می رسند و قیمت تلویزیون های Outdoor بسیار بیشتر از قیمت تلویزیون سونی و یا برند هایی است که در فضای بسته مورد استفاده قرار می گیرند.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *