تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی

روش تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی ، تلویزیون تقلبی

در عصری زندگی میکنیم که آن را عصر تکنولوژی می نامند. یکی از مصادیق تکنولوژی انواع و اقسام لوازم الکترونیکی کوچک و بزرگ است. برای تولید این لوازم الکترونیکی چندین هزار ساعت مطالعه و پژوهش در بخش تحقیق و توسعه کارخانه های بزرگ برندهای معروف صرف شده است. در این بین سودجویانی نیز وجود دارند که محصولات کم کیفیت خود را به نام محصولات برندهای مشهور به مشتریان عرضه میکنند. در این بین سوالی که مطرح می شود این است که چگونه میتوانیم محصولات اصلی را از نسخه های تقلبی آنان تشخیص دهیم. در کشور ما انواع تلویزیون های برند ال جی از استقبال بسیار خوبی در بین مشتریان برخوردار است. در این نوشته قصد داریم ساده ترین روش ها را برای تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی معرفی کنیم. اگر مایل هستید تلویزیون های اصلی سامسونگ را از نسخه های تقلبی آن تشخیص دهید اینجا را بخوانید.

تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی

اولین روش برای تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی این است که مدل تلویزیون را در سایت گوگل جستجو کرده وبعد به سایت ال جی مراجعه کرده و تصاویرو امکانات ذکر شده  درسایت ال جی را با تلویزیونی که قرار است خریداری شود مقایسه کنید باید شکل ظاهری و رنگ دور قاب  و پایه ها و اندازه و امکانات دقیقا یکی باشد. همچنین سریال نامبر برچسب پشت تلویزیون را با سریال نامبر داخل دستگاه قسمت تنظیمات (about this Tv) مقایسه کنید که یکی باشند.

برای مثال یک مدل تلویزیون ال جی موجود در فروشگاه بانه 90 را بررسی می کنیم:

مدل:  55sm8100pva

نام کامل مدل را بدون کلمه فارسی در گوگل جستجو میکنیم:

اولین لینک پیشنهادی گوگل ، سایت ال جی است. حال وارد سایت ال جی می شویم تا عکس تلویزیون و مشخصات آن را بررسی کنیم.

لینک سایت ال جی برای مدل 55sm8100pva:

https://www.lg.com/levant_en/tvs/lg-55SM8100PVA

حال شما به صورت اینترنتی برایتان مشخص شد که شرکت ال جی تلویزیونی با نام 55sm8100 دارد و نام مدل را جستجو کرده و مشخصات و عکس تلویزیون را در سایت ال جی مشاهده و بررسی کردید.بعد از طی این مراحل نوبت به این می رسد که تلویزیونی که فروشنده برای شما فرستاده است یا خودتان در فروشگاه به صورت حضوری خرید کرده اید را مقایسه کنید که دقیقا همان مدل موجود در سایت باشد. برای این کار باید نام مدل و سریال نامبر و برند ال جی بر روی کارتن و برچسب پشت دستگاه و داخل تنظیمات دستگاه دقیقا ذکر شده باشد و هر سه تا نوشته یکی باشند.همچنین شکل تلویزیون و شکل پایه و رنگ آن باید دقیق شبیه تصاویر موجود در سایت ال جی باشد.

بسته بندی و برچسب کارتن مدل 55sm8100pva:

روش ساده دیگری که می توان با توجه به آن تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی را انجام داد توجه به ریموت کنترل تلویزیون است. ریموت کنترل تلویزیون های ساخت ال جی از سال 2013 تا حال حاضر همگی به شکل های زیر هستند.

تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی

Untitledfsadfsr34

lg-an-mr650-4

بسیاری از ریموت کنترل های تقلبی لوگوی بزرگ ال جی در پایین کنترل را ندارند که به سادگی می توان تقلبی بودن آن ها را تشخیص داد.

روش دیگر استفاده از سریال نامبر Serial Number محصول است. در پشت تلویزیون های اصلی ال جی همان طور که در شکل زیر میبینید سریال نامبر محصول به همراه اسم مدل درج شده است.

تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی

روش دیگر برای تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی استفاده از نام مدلی است که فروشنده در اختیار ما می گذارد.

رمزگشایی شماره مدل های تلویزیون ال جی  2011-2020 (LG TV Models Number Decode 2011-2020)

روش نام گذاری مدل های تلویزیون های ال جی به سه صورت کلی زیر است:

در سال 2018 ، برچسب زدن به مدل های ال جی اندکی تغییر یافت. این تغییر به دلیل اتحاد تلویزیونها است ، یعنی آوردن به همان برچسب زدن تلویزیونهای OLED و LED.

شناسایی شماره مدل های تلویزیون ال جی ، از سال 2018 (2018-2020)

شماره مدل تلویزیون ال جی در سال 2020
2020 – اصل اختصاص شماره مدل به تلویزیون ال جی تغییر نکرده است. برای تلویزیونهای OLED مدل 2020 ، از حرف X به جای شماره ای که نشان دهنده سال توسعه است استفاده می شود. نمونه ای از مارک تلویزیون های OLED 2020 OLED65CXPUA.

تلویزیون های NanoCell و تلویزیون های LED سال توسعه با حرف N. مشخص خواهد شد. علامت گذاری شماره مدل تلویزیون NanoCell نیز تغییر کرده است و به نظر می رسد 65NANO99UNA

تشریح مدل 65sk9500pua

65 – اندازه  صفحه نمایش بر حسب اینچ
S – نوع کیفیت تصویر تلویزیون . از سال 2020 ، یک برچسب جداگانه برای تلویزیونهای NanoCell معرفی شده است.

(s:به معنای سوپر فورکی. U: به معنای UHD یا فورکی. L: به معنای فول اچ دی )
k – تلویزیون ساخت چه سالی است؟
2020 – N
2019 – M
2018 – K
2017 – J
2016 – H
2015 – F، G
2014 – B ، C
2013 – N ، A
2012 – W، M، S
2011 – V

9 – سری، با توجه به طبقه بندی قدیمی تلویزیون (سری 5-9)
5 – مدل در سری
00 – اصلاح
P :

به معنای منطقه فروش این تلویزیون است که در اینجا p به معنای این است که این تلویزیون در اکثر کشورها به فروش می رسد.

U:نوع تیونر دیجیتال
U – ATSC ، Clear QAM (ایالات متحده ، کانادا ، مکزیک)
L – DVB T / T2 / T2HD / C / S / S2 (اروپا ، ترکیه ، روسیه)
N – ATSC 3.0-ATSC 1.0. (کره جنوبی)
S – SBTVD (برزیل ، آرژانتین ، شیلی)
J – BS 110 (ژاپن)
V – DVB-T2 / C / S2 (عربستان سعودی ، OAE ، کویت ، آفریقای جنوبی)
T – MPEG-2/4 DVB-T2 (استرالیا ، سنگاپور ، هند)
NO – DVB-T2 / C / S2 (نیوزیلند)
c- DTMB (چین ، هنگ کنگ)
A: طراحی

 شماره مدل تلویزیون های ال جی سال 2011 تا 2017

شناسایی شماره مدل های تلویزیون  اولد ال جی LG OLED

تعیین شماره مدل ، تلویزیونهای OLED LG – شامل اطلاعات زیر در مورد تلویزیون است.

OLED – نوع تلویزیون
65 اندازه صفحه تلویزیون در اینچ به صورت مورب است.
C – تلویزیون های مدل B ، C ، E ، W با وضوح 4K و پایین تر بودن الفبای آن ، تلویزیون گزینه های بیشتری دارد و طراحی پیچیده تری دارد. از سال 2019 ، دو تغییر از تلویزیون R اضافه شده است – صفحه تلویزیون رو به بالا می رود و تلویزیون های Z-با وضوح 8K.
8 – سال توسعه مدل تلویزیون ، مطابق با آخرین رقم سال ، 2018 است. از سال 2020 ، از حرف X استفاده می شود.
X– 2020
9 – 2019
8 – 2018
7 – 2017
6 – 2016
PUA – در بالا توضیح داده شده است.

با استفاده از توضیحات نحوه نام گذاری تلویزیون های ال جی از فروشنده نام مدل و اطلاعات مربوط به آن را دریافت کنید و اگر تناقضی در اطلاعات فروشنده و نحوه نام گذاری مدل های تلویزیون های ال جی مشاهده کردید صد در صد مطمئن باشید که تلویزیون مورد نظر تقلبی است.

در پایان تیم فروشگاه بانه 90 امیدوار است با در اختیار گذاشتن این اطلاعات، کمک هر چند کوچکی در راستای  تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی به شما کرده باشد. لطفا تجربیات خود را در مورد خرید تلویزیون های ال جی با ما در میان بگذارید.

404 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تردیدگاه های جدیدتر »
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   با سلام بله این مدل اصلی می باشد – این تلویزیون در روشگاه بانه 90 نیز موجود می باشد برای دیدن محصول وارد لینک زیر شوید
   http://baneh90.com/product/65un8000-lg/
   برای مشاوره خرید و یا خرید با شماره تلفن های فروشگاه تماس بگیرید.

   پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   با سلام مشخصاتی از مدل نامبرده در سایت سازنده مشاهده نکردیم – تلویزیون های c9 فروشگاه بانه 90 از نوع C9PVA میباشد که میتوانید عکس آنرا هم در فروشگاه و هم در سایت سازنده مشاهده فرمایید. ما در پایین هر محصول لینکی با نام “مشاهده محصول در سایت سازنده” قرار داده ایم که با کلیک بر روی آن میتوانید عین محصول فروشگاه بانه 90 را در سایت سازنده آن مشاهده فرمایید. میتوانید تلویزیون خود را با عکسهای داخل فروشگاه که لینک آن را در زیر قرار داده ام مقایسه بفرمایید.
   http://baneh90.com/product/55c9-lg/

   پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام، شما مدل را اشتباه تایپ کرده اید، حرف “صفر 0″ درست است نه ” اُو ” این محصول نیز در فروشگاه بانه 90 موجود است و شما میتوانید با ورود به لینک زیر آنرا مشاهده کنید یا حتی از لینک موجود در پایین صفحه وارد سایت سازنده این مدل بشوید.
   http://baneh90.com/product/55un711c0zb-lg/

   پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام، الجی در مصر کارخانه مونتاژ دایر کرده است که این محصولات دارای کیفیت عالی و اصلی می باشند. ویژگی SMART بیشتر به قابلیت اینترنت و توانایی جست جو در آن اشاره میکند و باید گفت که اکثر تلویزیونهای تولیدی هوشمند می باشند.

   پاسخ
 1. mosleh
  mosleh گفته:

  سلام وقت بخیر ببخشیدمن یه تلوزیون الجی خریدم روکارتتش نوشته
  65UN71
  بغل کارتنم نوشته
  UN711
  کارتنشم زرشکی رنگه آیا این اصله یانه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام، شما بهتر است که سریال نامبر پشت دستگاه را با داخل منو تلویزیون از قسمت GENERAL تطابق بدهید که باید دقیقا یکی باشند.

   پاسخ
 2. مجيد م
  مجيد م گفته:

  سلام من تلويزيون الجي فوركي ٥٠اينچ مدل7240خريدم مونتاژ مصر هست.شبكه هاي hd تلويزيون نگاه ميكنم ي خورده گيره داره ولي رو حالت هاي ديگه حتي فيلم هاي فوركي hd خوبه فقط رو تلويزيون شبكهhd ي خورده انگار گيره ايا ممكنه از انتن خونه باشه؟؟ ايا اين مدل تلويزيون هاي جنس خوبي هست؟

  پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام بله این مدل اصلی می باشد و شما می توانید در زیر لینک این محصول را در فروشگاه بانه90 مشاهده فرمائید. و برای اطمینان کامل از اصل بودن تلویزیون همیشه سریال نامبر پشت دستگاه را با سریال داخل منو کالا مقایسه کنید (باید عینا یکی باشند).
   http://baneh90.com/product/50tu7000u-samsung/

   پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام اطلاعاتی درباره این محصول به هر علتی که باشد سایت در سازنده یافت نشد، بهتر است که شماره سریال پشت دستگاه و کارتن را با شماره سریال داخل منو تنظیمات تلویزیون مقایسه فرمائید (باید عینا تکرار شده باشند).

   پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام شرکت الجی در مصر بدلیل نیروی کار ارزان این کشور چندین کارخانه مجهز دایر کرده است، تلویزیون های مونتاژ این کارخانه هیچ تفاوتی با همان مدل ساخت کره ندارد و دارای کیفیت ساخت عالی می باشد.

   پاسخ
 3. Sara
  Sara گفته:

  سلام ميشه در خصوص تلويزيون 43un7340راهنمايي كنيد مونتاژ كجاست از كجا متوجه اصل بودن آن بشيم چون كارتون آن رنگي و روي كارتون 43un73درج شده پشت تلويزيونmade in Egypt’s درج شده

  پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام این محصول اصل و مونتاژ مصر می باشد، برای شناسایی تلویزیون اصل باید سریال نامبر پشت دستگاه را با همان سریال در منو تلویزیون مقایسه کنید (باید هر دو سریال یکی باشند). یا تصویر تلویزیون در سایت سازنده را با خود محصول مقایسه فرمائید. لطفا برای مطالعه وارد لینک زیر شوید.
   http://baneh90.com/how-to-know-if-an-lg-tv-is-fake-or-real/

   پاسخ
 4. Amir
  Amir گفته:

  سلام و عرض ادب تلویزیون tu8500 خریداری کردم داخل تنظیمات تلوزیزون ننوشته tu8500 فقط نوشته سامسونگ سری ۸ ولی پشت تلوزیزون مدل و شماره سریال قید شده شماره سریال پشت تلوزیزون با شماره سریال داخل تلوزیزون یکی هست فقط داخل تنظیمات مدل قید نشده فقط نوشته شده سامسونگ سری ۸ ایا تلوزیزون اصل می باشد؟؟

  پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام، بله این تلویزیون از سری 8سامسونگ می باشد و اگر شماره سریال پشت دستگاه با داخل منو یکی باشند، تلویزیون اصل می باشد. برای اطمینان هم میتوانید این محصول را با عکسهای سایت سازنده مقایسه کنید.

   پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام بله این مدل اصل می باشد و از بهترین تلویزیونهای led شرکت الجی می باشد.
   این محصول نیز در فروشگاه موجود می باشد در زیر لینک این مجصول را قرار داده ام که شما میتوانید کالای خریداری شده خود را با تصاویر لینک زیر مقایسه فرمائید.
   http://baneh90.com/product/55nano80-lg/

   پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام، تلویزیونی با این شماره مدل موجود می باشد که ساخت 2016 است. البته بهتر است مدلهای جدیدتر تلویزیون را خریداری کنید که هم امکانات بروزتری دارند و هم کیفیت تصویر بهتر، در ضمن بهتر است از فروشگاههای معتبر خرید کنید که احتمال خرید کالای تقلبی یا کار کرده کم شود. در زیر لینک این محصول در سایت سازنده را قرار داده ام که میتوانید تصاویر تلویزیون اصلی را مشاهده فرمائید.
   https://www.lg.com/ar/televisores/lg-49UH6500

   پاسخ
 5. علی
  علی گفته:

  سلام و وقت بخیر
  ایا تلویزیون ۵۵nano 86 رو میشه منوشو فارسی کرد ؟؟ اگه میشه چطوری ؟ لطفا راهشو بگید ممنونم ازتون

  پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام, خیر امکان فارسی ساز موجود نیست تنها راه این می باشد که شاید در آپدیت شرکت الجی برای تلویزیون شما از زبان فارسی پشتیبانی کند در غیر اینصور امکان فارسی سازی نیست

   پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام بله اصل می باشد لینک خرید این محصول در سایت فروشگاه، شما می توانید از این لینک هم وارد سایت ال جی بشوید
   http://baneh90.com/product/43lm5500pla-lg/

   پاسخ
 6. سام
  سام گفته:

  سلام داداش این سوال من سریع جواب بده ممنون میشم ازت
  تلویزیون الجی نانو سل مدل LG55sm86
  بعد ۸۶ هیچ صفری نداره اصل یا نه ممنون

  پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام هردو مدل درست می باشد بهتر است برای اصل یا فیک بودن تلویزیون از روش های ی که در مقاله توضیح داده شده است استفاده کنید.

   پاسخ
 7. بهزاد
  بهزاد گفته:

  سلام من تلوزیون الجی 43lv751hخریدم میخواستم بدونم اصله یا نه ویکی اینکه برنامه اینترنت نداره و تنظیمات وای فای ولی پورت اینترنت داره چیکار کنم

  پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام تلویزیون های هر برندی کارایی خودش رو دارد، مثلا تلویزیون های ال جی بیشتر برای کاربری گیمینگ، تماشای مسابقات ورزشی و استفاده به عنوان مانیتور-تلویزیون مناسب می باشد. تلویزیونهای سامسونگ برای محیط های روشن مناسب است (به علت نور صفحه خوب در مکانهای روشن تصاویر دچار افت کیفیت نمی شود.) و تلویزیون های سونی هم بهترین دقت رنگ را دارند. برند های شیائومی، هایسنس و… ارزان قیمت تر می باشند. پس بسته به بودجه و کارایی که مد نظر شما می باشد گزینه های پیشنهادی متفاوت می باشد. بهتر است برای راهنمای بیشتر با شماره تلفن های سایت تماس بگیرید.

   پاسخ
 8. صدرا
  صدرا گفته:

  سلام. وقت بخیر. خسته نباشید. ممنون از توضیحات بسیار مفیدتون
  من یه تلویزیون الجی مدل 55NANO80VNA خریدم. فروشنده توی فاکتور قید کرده که به شرط اصلی بودن. حالا چند تا سوال برام پیش اومده که ممنون میشم جواب بدید:
  1. طبق فرمایش شما من این تلویزیون رو در اینترنت سرچ کردم و مدل و مشخصاتش رو آورد. اما سریال نامبر رو هرجا سرچ میکنم نمیاره. از کجا بفهمم که این سریال نامبر درسته و این تلویزیون اصلیه؟
  2. فرق این مدل با مدل 55NANO80TNA چیه؟
  3. من این تلویزیون رو آپدیت کردم. ولی جالبه که در قسمت software version قید شده 03.10.60 اما در قسمت TV Information نسخه مربوط به webos قید شده: 5.1.0
  سوال من اینه که چرا این دو تا با هم متفاوتند؟
  4. حافظه داخلی این تلویزیون چقدره؟

  پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام
   1شماره سریال را نباید در نت جستجو کنید باید آنرا با شماره سریال موجود روی کارتن محصول، پشت دستگاه و داخل منو تلویزیون از بخش about this Tv مقایسه کنید باید هر سه سریال یکی باشند.
   2- 55NANO80VNA میزان رفرش ریت 60 هرتز می باشد و رفرش ریتتلویزیون دیگر 50 هرتز است- کشور مبدا تلویزیون 55NANO80TNA هند می باشد (بیشتر تفاوت این دو مدل مربوط به منطقه فروش می شود.)
   3 نسخه نرمافزار با نسخه یا ورژن سیستم عامل متفاوت است و دو مورد متفاوت می باشند.
   4 حافظه این تلویزیون به احتمال زیاد مانند بیشتر تلویزیون های lg همان 8گیگابایت باشد.

   پاسخ
 9. پناهی
  پناهی گفته:

  سلام وقت بخیر هر تلویزیون ال جی که میخوایم بخریم اگر همان مدل در سایت ال جی باشد یعنی آن تلویزیون اصل است؟

  پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام بله با تطابق مشخصات ظاهری تلویزیون با مدل داخل سایت می توانید در مورد اصل بودن یا نبودن تلویزیون نظر دهید.

   پاسخ
 10. محمد
  محمد گفته:

  سلام ممنونم ازراهنمایی شما.خواستم یه ۵۵اینچ بخرم بنظرشما چه مارک وچه مدلی پیشنهاد میدید.دراصل اگه خودشما بخواهید بخرید گزینه های ۱ت۳شما چیشت ممنونم اگه قیمتش رو بفرمایید

  پاسخ
 11. صبا
  صبا گفته:

  با سلام من ال ای دی 55UM751COZA ال جی خریدم که وقتی توی مرورگر گوگل سرچ میکنم فقط فروشگاه‌های بانه میاد لطف میکنید بگید اصلیه یا نه ممنونم

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   در نام مدل به جای حرف انگلیسی (o) عدد صفر بنویسید چون نام مدل اصلی 55um751c0za می باشد.
   لینک سایت ال جی:
   https://www.lg.com/de/support/produkt/lg-55UM751C0ZA

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تردیدگاه های جدیدتر »

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *