تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی

روش تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی ، تلویزیون تقلبی

در عصری زندگی میکنیم که آن را عصر تکنولوژی می نامند. یکی از مصادیق تکنولوژی انواع و اقسام لوازم الکترونیکی کوچک و بزرگ است. برای تولید این لوازم الکترونیکی چندین هزار ساعت مطالعه و پژوهش در بخش تحقیق و توسعه کارخانه های بزرگ برندهای معروف صرف شده است. در این بین سودجویانی نیز وجود دارند که محصولات کم کیفیت خود را به نام محصولات برندهای مشهور به مشتریان عرضه میکنند. در این بین سوالی که مطرح می شود این است که چگونه میتوانیم محصولات اصلی را از نسخه های تقلبی آنان تشخیص دهیم. در کشور ما انواع تلویزیون های برند ال جی از اقبال بسیار خوبی در بین مشتریان برخوردار است. در این نوشته قصد داریم ساده ترین روش ها را برای تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی معرفی کنیم. اگر مایل هستید تلویزیون های اصلی سامسونگ را از نسخه های تقلبی آن تشخیص دهید اینجا را بخوانید.

photo_۲۰۱۸-۰۳-۱۲_۱۵-۲۸-۵۵

در تصویر بالا تمونه ای از تلویزیون های تقلبی ال جی رو مشاهده می فرمایید که بعد مدتی کوتاه استفاده تصویر آن دچار مشکل شده است

تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی

ساده ترین روش برای تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی دقت به بسته بندی تلویزیون است. در بسته بندی تلویزیون های اصلی ال جی همانطور که در شکل زیر میبینید لوگوی ال جی بدون برچسب و به صورت بزرگ بر روی کارتن بدون هیچ رنگ بندی درج شده است.

تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی

در حالیکه در بسته بندی  تلویزیون های ال جی تقلبی لوگوی ال جی به صورت برچسب جدا شدنی به کارتن محصول چسبانده شده است و عموما بسته بندی  تلویزیون های ال جی تقلبی کاملا رنگی هستند.

روش ساده دیگری که می توان با توجه به آن تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی را انجام داد توجه به ریموت کنترل تلویزیون است. ریموت کنترل تلویزیون های ساخت ال جی از سال ۲۰۱۳ تا حال حاضر همگی به شکل های زیر هستند.

تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی

Untitledfsadfsr34

lg-an-mr650-4

بسیاری از ریموت کنترل های تقلبی لوگوی بزرگ ال جی در پایین کنترل را ندارند که به سادگی می توان تقلبی بودن آن ها را تشخیص داد.

پیشنهاد ویژه :  تلویزیون نامرئی پاناسونیک را ببینید

روش دیگر استفاده از سریال نامبر Serial Number محصول است. در پشت تلویزیون های اصلی ال جی همان طور که در شکل زیر میبینید سریال نامبر محصول به همراه اسم مدل درج شده است.

تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی

برای تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی می توانید با سریال نامبر محصول مورد نظرتان را از فروشنده درخواست کرده و اصلی بودن محصول را از شماره ۰۰۰۰-۲۴۳ (۸۰۰) ۱ (مرکز خدمات مشتریان تلویزیون های ال جی) بپرسید.

روش چهارم برای تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی استفاده از نام مدلی است که فروشنده در اختیار ما میگذارد. روش نام گذاری مدل های تلویزیون های ال جی به سه صورت کلی زیر است:

 • تلویزیون های OLED 2016

از سال ۲۰۱۶ روش نام گذاری تلویزیون های منحنی ال جی تفاوت کرد به این صورت که ابتدای اسم مدل کلمه OLED ذکر می شود. به عنوان مثال تلویزیون OLED55B6V را در نظر بگیرید. این یک تلویزیون منحنی ساخت ۲۰۱۶ است. برای تلویزیون های منحنی ساخت سال ۲۰۱۶ شرکت ال جی تصمیم به تغییر در نام گذاری گرفت و کلمه OLED را به ابتدای نام مدل اضافه کرد. برای تلویزیون های دیگر ال جی ساخت سال ۲۰۱۶ ابتدای نام مدل با سایز صفحه به اینچ شروع میشود. بعد از کلمه OLED عددی که ظاهر می شود نشان دهنده سایز صفحه به اینچ است که در مورد OLED55B6V یعنی این تلویزیون ۵۵ اینچ است. حرف بعدی در اینجا B است که نشان دهنده نوع طراحی است این حرف می تواند E یا C نیز باشد و معنی خاصی ندارد و فقط برای تشخیص دادن مدل های تلویزیون ها از یکدیگر به کار میرود. حرف بعدی در این تلویزیون ها نشان دهنده سال ساخت است. در اینجا عدد ۶ نمایانگر این است که  در سال ۲۰۱۶ ساخته شده است. حرف آخر نشانگر نوع تیونر ( وسیله تنظیم جریان برق) است. حرف V  نشانگر تیونر های  DVB-T2/DVB-C/DVB-S2 است. اگر حرف P در انتها ظاهر شود نشان دهنده تیونرهای ATSC/ISDB  است. اگر حرف D ظاهر شود نشانگر تیونرهای DVB-T/DVB-T2/DVB-HD/DVB-C/DVB-S/DVB-S2 است و در نهایت اگر حرف J ظاهر شود نشانگر تیونرهای DVB-T2/DVB-C/DVB-S2 است. برای اینکه این نام ها را بیشتر درک کنید به یاد داشته باشید که DVB مخفف کلمه  Digital Video Broadcast به معنی پخش ویدیوی دیجیتال است.اگر حرف T در انتهای DVB ظاهر شود مخفف کلمه Terrestrial به معنی زمینی است. اگر S ظاهر شد مخفف کلمه Satellite  به معنی ماهواره ای است. اگر C ظاهر شد مخفف Cable یا کابلی است

 • تلویزیون های LED 2016 و کلیه تلویزیون های ال جی ۲۰۱۵
پیشنهاد ویژه :  بررسی تلویزیون های OLED وبسایت فروشگاه بانه نود

نام گذاری تلویزیون های LED 2016 و کلیه تلویزیون های ال جی ۲۰۱۵ از یک الگو پیروی می کند. نام این تلویزیون ها ابتدا با یک عدد که نشان دهنده اندازه صفحه اسکرین به اینچ است شروع شده و حرف بعدی در این نام گذاری نشان دهنده تکنولوژی مورد استفاده در این تلویزیون هاست. به عنوان مثال EG نشان دهنده تلویزیون های منحنی ال جی با فناوری ۴K هستند. EF برای تلویزیون های ۲۰۱۶ نشان دهنده تلویزیون های OLED flat-screen است و برای مدل های قبل از سال ۲۰۱۶ نشان دهنده تلویزیون های منحنی ال جی با فناوری ۴k  هستند. UF نشان دهنده تلویزیون های صفحه تخت ال جی با فناوری UHD است و در نهایت LF نشان دهنده تلویزیون های Full HD ال جی است. حرف بعدی نشان دهنده سال ساخت تلویزیون است به عنوان مثال F و G نشان دهنده سال ساخت ۲۰۱۵ هستند. B و C نشان دهنده سال ساخت ۲۰۱۴ هستند. N یا A سال ساخت ۲۰۱۳ رانشان میدهند. W، M یا S نشان دهنده سال ساخت ۲۰۱۲ هستند و V نشان دهنده سال ساخت ۲۰۱۱ است. برای روشن تر شدن بحث یک مثال میزنیم. تلویزیون هوشمند ال جی مدل ۴۳LF540V در نظر بگیرید. عدد ۴۳ نشانگر آن است که این تلویزیون ۴۳ اینچ است. LF نشان دهنده آن است که این یک تلویزیون FULL HD است. عدد ۵ نشانگر سال ساخت این تلویزیون که ۲۰۱۵ است؛ می باشد. عدد ۴ نشان دهنده آن است که سری این مدل، سری ۴ است. سری ۴ نشان دهنده ی تلویزیون های با سایز صفحه کوچک است؛ سری ۳ نشانگر تلویزیون هایی با قیمت و مدل های پایین است. سری ۵ نشان دهنده تلویزیون های تا ۵۰ اینچ غیر سه بعدی است. سری ۶ نشانگر تلویزیون های تا ۶۰ اینچ سه بعدی است. سری ۷ مانند تلویزیون های سری ۶ است فقط مقداری ویژگی ها در آن پیشرفت داشته است. سری ۸ نیز مانند سری ۷ است منتها یک سری لوازم جانبی مانند دوربین برای اسکایپ به تلویزیون اضافه شده است. امکانات تلویزیون های سری ۹ مانند تلویزیون های سری ۸ است ولی به تلویزیون هایی با سایز صفحه ۸۰ تا ۱۰۰ اینچ سری ۹ گفته می شود. عدد بعدی در تلویزیون ۴۳LF540V که می تواند در بازه ی ۰ تا ۹ باشد نمایانگر مدل خاص آن سری خاص است. آخرین حرف تلویزیون ۴۳LF540V نشانگر تیونر (وسیله تنظیم جریان برق) است که در تلویزیون های منحنی سال ۲۰۱۶ کاملا توضیح داده شد.

پیشنهاد ویژه :  کارخانه تولید نمایشگر ال جی در گوانگژو برای سونی پنل اولد تولید می‌کند

تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی

 • مدل های قدیمی تر

در بعضی از مدل های قدیمی تر بعد از عدد سایز تلویزیون به اینچ حرفی ظاهر میشود که نشان دهنده کیفیت تصویر تلویزیون است. به عنوان مثال حرف های A، M و N نشان دهنده تصویر Full HD با رزولوشن ۱,۹۲۰×۱,۰۸۰ یا بالاتر است. علاوه بر این ها حروف L، U، E یا P نیز می توانند ظاهر شوند. L نشان دهنده LED است، U مخفف UHD LED است؛ E نشانگر تلویزیون های منحنی است و P نمایانگر تلویزیون های پلاسما است.

با استفاده از توضیحات نحوه نام گذاری تلویزیون های ال جی از فروشنده نام مدل و اطلاعات مربوط به آن را دریافت کنید و اگر تناقضی در اطلاعات فروشنده و نحوه نام گذاری مدل های تلویزیون های ال جی مشاهده کردید صد در صد مطمئن باشید که تلویزیون مورد نظر تقلبی است.

در پایان تیم فروشگاه بانه ۹۰ امیدوار است با در اختیار گذاشتن این اطلاعات، کمک هر چند کوچکی در راستای  تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی به شما کرده باشد. لطفا تجربیات خود را در مورد خرید تلویزیون های ال جی با ما در میان بگذارید.

87 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. محمد
  محمد گفته:

  سلام مدل ۴۹Lk61 اصل کره موجود هست و قیمتش چنده و سریال داخل منو تی وی
  ۹۰۳kcqxnl524 که داخل تی وی زده سئول کره ولی کارتن چیز دیگه نوشته ایا این سریال اصل کره هست و ۴۹lk6100pvaتو منو زده لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 2. محمد
  محمد گفته:

  سلام تی وی ال جی مدل ۲۰۱۹کره ایا وجود داره یا ۲۰۱۸فقط در بازار هست؟ و اینکه مدل sk8000ابتدا در چه سالی ساخته شده و مدل گلدیران sk79000 مربوط به چه سالی هست چون هردو شبیه هم هستن اما در گلدیران ۲۰۱۹اعلام شده در سایت شما ۲۰۱۸رویت کردم و تفاوت با مدل گلدیران وجود دارد یا خیر؟و این مدل دارای اسمارت هست یا خیر ؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   بله مدل ۲۰۱۹ ساخت کره هم موجوده. مدل sk8000 , sk7900تولید سال ۲۰۱۸ هستند. مدلهای ۲۰۱۹ حرف دوم کد m میباشند مثل sm8100 , sm9000, sm8600 , um7340,lm6300.
   مدلهای سری s همگی اسمارت و سوپر فورکا هستند.

   پاسخ
 3. A
  A گفته:

  سلام ال ای دی ال جی مدل ۴۹lk5730 خرید کردم آیا این تلویزیون اصلا یا تقلبی کارتن رنگی صورتی سفیده اما فروشنده تضمین اصل داده آیا اصلا یا قلابی واصولا کشور سازندش کجاست ممکنه چین باشه بگن جای دیگه است لطفا راهنمایی بکنید.

  پاسخ
 4. رضا
  رضا گفته:

  سلام من تلویزیون الجی مدل ۴۹sm8100 رو میخام بخرم در سایتها تحقیق که کردم نوشته بودند که اگه اصلی باشه نوشته made in koreو اگه ساخت کشورهای دیگه نوشته made by lgو اگر نوشته شده EGPETساخت مصره وحال باتوجه به اینکه این مدل پشت تلویزیون هیچ گونه برچسب و نوشه حک شده ای نیست من چطور بفهمم که اصله و باید فقط از روی کارتن ان بفهمم ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام این مدل فقط ساخت کره داره که شما میتونید در سایت سازنده آن را مشاهده بفرمایید. در کل با سرچ مدل در سایت ال جی قابل تشخیص هست که مدل تلویزیون ساخت کدام کشور یا به سفارش کدام کشور ساخته شده است.

   پاسخ
 5. م م
  م م گفته:

  سلام
  من به تازگی یک تلویزیون ال جی مدل ۵۵SM8600 از بانه خریدم که روی برچسب پشتش زده Made in Korea و شماره سریالش هم ۹۰۴KCVUN7647 هست که با روی کارتن و داخل منو تلویزیون مطابقت داره ولی اول اینکه روی یک طرف کارتنش برچسب رنگی بزرگ همراه شکل تلویزیون بود و دیگه اینکه تصاویر شبکه های ایران خیلی شفاف مثل تصاویر تبلیغ خود تلویزیون تو سایت نیست نصاب هم میگفت چون ایران شبکه هاش ۴k نیست تصاویرش اینطوره!
  خواستم ببینم آیا این تلویزیون اصل هست و چرا تصاویر حتی فکر میکنم از تلویزیون قدیم LCD سامسونگ که داشتیم کیفیت پایینتر داره؟
  ممنون میشم پاسخم رو بدین.

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   بله این مدل اصل کره ست و ساخت ۲۰۱۹٫ برای اینکه کیفیت واقعی این مدل تلویزیونها مشخص بشه لازمه فایل تصویری از نوع ۴k داشته باشین یا شبکه تلویزیونی ۴k باشه . شبکه های ایران دارای کیفیت تصویر خیلی پایین هستن و برای این مدل تلویزیونها تصاویر دارای وضوح بالایی نیستن. پنل تلویزیونهای ال جی از نوع IPSو پنل تلویزیونهای سامسونگ از نوع VA هستن. وضوح تصویر سامسونگ بهتر از ال جی می باشد و دوام و ماندگاری ال جی بهتر است.

   پاسخ
  • سعید
   سعید گفته:

   با سلام من یک تلویزیون ۵۵ اینچ سونی مدل۸۵۷۷f خریدم . روی کارتن ساخت مالزی زده آیا اصل هستش؟
   و اینکه تفاوت مدل ۸۵۰۰ با ۸۵۷۷ در چی هستش و چرا قیمت مدل ۸۵۰۰ بیشتر درج شده؟

   پاسخ
   • admin
    admin گفته:

    سلام بله مدل ۸۵۷۷ اصله و مونتاژ مالزی.
    تفاوت مدل ۸۵۷۷ با ۸۵۰۰ در این است که ۸۵۷۷ دور قابش نقره ایه و ۸۵۰۰ دور قابش مشکیه. وگرنه در کیفیت تصویر و تکنولوژی و امکانات یکی هستند.
    دلیل اختلاف قیمت در این است که ۸۵۷۷ فروش کمتری دارد چون دور قاب نقره ای مشتریان خاص خود را دارد.

    پاسخ
 6. حامد
  حامد گفته:

  سلام منم میخوام تی وی بگیرم ولی انقدر بی اعتمادی زیاد شده که دودلم تولید داخل بگیرم یا نه
  انقدر در دیوار اگهی الجی هست زیر قیمت ولی جعبه هاشونم برچسبیه مثل عکس مطلب! معلوم نیست چی به چیه
  ازاین ورم اختلاف قیمت جمهوری با سایت های غیر بانه خیلی زیاده مثلا سونی ۴۸ انلاین حدود۷۸۰۰
  ولی جمهوری ۵۸۰۰ البته ی جورایی فکرمیکنم مرجوعین انقدر پایینه قیمت
  ی چی. عجیب دیگه از کجا انقدر در بارار سری ۵ سامسونگ زیاد شده خیلی زیاد قیمت ها هم رقابتی ی مغازه ۴۳ میده ۴۵۰۰ یکی ۶ !
  اینجا هم کرج مغازه های ال جی بی گارانتی گناوه ای ال جی میدن فقط سری اف دارن خیلی گمراه کنندست
  میشه نظرتونو بگید دوستان

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام دوست عزیز
   به نظرم الان خرید جنس اصلی با قیمت مناسب تر از هرجا خیلی اسونتر شده . اولا مهم اینه که جنس اصلی و بدون عیب پیدا کنید اونم با جستجو کردن مدل تلویزیون در سایت های شرکت سازنده مثل ال جی و سونی و سامسونگ بعد از مطمئن شدن اصلی بودن مهم بی عیب بودن محصوله یعنی هاله و خط و پیکسل نداشته باشه که تشخیصش خیلی راحته. بعدا طی شدن این دو مرحله دنبال قیمت مناسبتر بگردین که با وجود دنیای اینترنت اونم خیلی راحت شده.

   پاسخ
 7. مجيد مرادي
  مجيد مرادي گفته:

  سلام ي تلويزيون از بانه خريدم مونتاژ مصر زده فروكي اسمارته شماره سريالش اين هست يا خوب هست اين تلويزيون
  ۹۰۱Egvjl7207

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام برای بررسی اصالت جنس از روی سریال نامبر باید سریال نامبر نوشته شده در پشت تلویزیون رو با سریال نامبر داخل تنظیمات تلویزیون در قسمت درباره دستگاه مقایسه کنید.
   از لینک زیر برای راهنمایی بیشتر استفاده کنید.
   https://www.lg.com/ca_en/support/product-help/CT20098005-20150585049620-others

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام تلویزیون های بانه وارداتی هستند و برای بازار بین الملل ساخته شده اند فقط شرکتهای خصوصی گارانتی کردن رو متقبل میشن. مدلای گلدیران و سام سرویس به سفارش ایران هستند و فقط اجناس خودشون رو گارانتی میکنند.

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *