چگونه می توان به محتوای 4K دسترسی داشت؟

یک زمانی محتوای 4K همچین در دسترس نبودند و بسیاری از خریداران فکر می کردند که داشتن یک تلویزیون 4K یک هزینه اضافی است و استفاده از یک تلویزیون Full HD به صرفه تر است، اما واقعیت چیز دیگری است، اگر بخواهیم اقتصادی برآورد کنیم همیشه داشتن یک تلویزیون بالا رده بهتر است چراکه اگر از آن دسته از افرادی باشید که به دنبال تکنولوژی و جذابیت های نوین و جدید هستید بایستی مدام در حال تعویض تلویزیون  و خرید تکنولوژی و یا کیفیت جدید تر باشید. امروزه دیگر مثل قبل نیست نه تنها محتوای 4K رو به افزایش است بلکه کیفیت های بالاتر مانند کیفیت 8K در حال تولید و پیدایش است. در این نوشته می خواهیم در دسترس بودن محتوا برای نمایش روی تلویزیون های 4K را ارائه دهیم.

محتوای 4K

دیگر دوران دمو های با کیفیت 4K به سر رسیده است و محتوای 4K با قابلیت نمایش بر روی تلویزیون های 4K در دسترس است. در سراسر جهان  برنامه های پخش زنده با کیفیت تصویر 4K در دسترس است اما خوب در حال حاضر در داخل کشور همچین پیشرفت هایی  صورت نگرفته است. اما پرا به برنامه های تلویزیونی بسنده کرد  وقتی راه های دیگری برای دسترسی به محتوای با کیفیت بالا وجود دارد؟ امروزه سرویس های ارائه دهنده محتوا زیاد است از Amazon Prime Video گرفته تا Netflix ،  Rakuten و You Tube  همه محتوای 4K را به خوبی در اختیار کاربران تلویزیون 4K قرار می دهند.

چگونه می توان محتوای 4K را از طریق Netflix تماشا کرد؟

برای تماشای محتوای 4K از طریق Netflix به یک تلویزیون با کیفیت تصویر 4K نیاز است. تلویزیون 4K باید از HEVC یا High Efficiency Video Coding با کدینگ H.265 پستیبانی کند. تلویزیون های 4K قدیمی ممکن است این قابلیت را نداشته باشند و کدینگ H.264 را پشتیبانی کنند. اما زمانی که از یک کنبع خارجی بخواهیم محتوای 4k را تماشا کنیم، تلویزیون علاوه بر این قابلیت ها باید چه ویژگی هایی را داشته باشد؟ برای این منظور تلویزیون 4K باید دارای پورت HDMI 2:0 با  2.2  HDCP باشد. اما اگر تلویزیون Netflix را نداشت چگونه به محتوای 4K دسترسی داشته باشیم؟ در این صورت کاربران می توانند از طریق Amazon Fire TV Stick 4K  و یا Now TV Smart Stick به Netflix دسترسی داشته باشند. برای استفاده از Netflix به خرید اکانت نیاز خواهد بود که به صورت ماهانه پرداخت می شود ودر حال حاضر هزینه آن 12.99 پوند است. میزان پهنای باند و یا سرعت اینترنت هم باید حداقل 25 مگابایت بر ثانیه باشد هر چند بیشتر از آن مقدار هم بهتر است.

چگونه می توان محتوای 4K را از طریق آمازون تماشا کرد؟

برای تماشای محتوای 4K از طریق Amazon شرایط به مانند Netflix است با این تفاوت که هزینه اولیه داشتن اکانت در آن کمتر است. برای استفاده از Amazon باید تلویزیون دارای Amazon App باشد و یا به صورتی بتوان آن را بر روی تلویزیون نصب کرد. کاربران می توانند از طریق از طریق Amazon Fire TV Stick 4K  و یا Now TV Smart Stick به Netflix دسترسی داشته باشند.

 

جمع بندی

برای دسترسی به محتوای 4K باید تلویزیون قابلیت و یا کیفیت تصویر 4K را داشته باشد، از طرفی دیگر باید یاد آور شویم که تلویزیون های 4K قدیمی توانایی پشتیبانی از محتوای 4K جدید را ندارندف بنابراین ایجاب می شود که ورژن 4K در تلویزیون آپدیت و به روز باشد.این درست است که کیفیت تصویر 4K امری ثابت و بدون تغییر است اما قابلیت ها و ویژگی های همراه می توانن در پشتیبانی از فرمت های تصویر موثر باشند. ویژگی High Efficiency Video Coding  یا HEVC با کدینگ H.265 برای تلویزیون 4K و ورژن HDMI 2:0 با HDCP 2.2 در تلویزیون 4K لازم است تا از محتوای 4K جدید پشتیبانی شود. این ویژگی ها را در مشخصات تلویزیون می توان یافت .

تفاوت سری SM و UM در تلویزیون های ال جی

تکنولوژی Mini Led در تلویزیون های ال جی ۲۰۲۰

تکنولوژی Mini Led در تلویزیون های ال جی ۲۰۲۰

کیفیت تصویر ۸K چیست؟ آیا باید تلویزیون جدید را خریداری کرد یا منتظر ماند؟


برای مشاهده تلویزیونهای OLED و منحنی در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED سامسونگ در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED ال جی وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED سونی در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید

4 پاسخ
  • admin2
   admin2 گفته:

   سلام
   بله برای خرید اینترنتی که با ارز خارجی حالا دلار یا پوند هستش باید مستر کارت داشته باشی و با استفاده از آن اکانت را خریداری کنید.

   پاسخ
  • admin2
   admin2 گفته:

   سلام
   معمولا در تلویزیون هایی که این ویژگی را دارا هستند در مشخصات تلویزیون در وب سایت شرکت سازنده و یا وب سایت های معتبر این ویژگی ذکر می شود و از طرفی اگر از فروشگاهی معتبر خرید کنید، فروشنده تمام مشخصات تلویزیون را در اختیار خریدار می گذارد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *