FRC کنترل سرعت فریم تصویر در تلویزیون های 2019-2020

تلویزیون ها روز به روز با امکانات بیشتری وارد بازار می شوند. در بسیاری از موارد کاربران اطلاع کاملی از ویژگی های تلویزیون و کاربرد آنها را ندارند. با دانستن و شناخت از تمام ویژگی ها و جزئیات تلویزیون می توان بهترین مدل موجود را مطابق نوع استفاده از آن را خریداری کرد. در تلویزیون ها در بعضی از مدل هایی که توسط شرکت های سازنده روانه بازار می شود ویژگی FRC یا Frame Rate Control وجود دارد که به کارایی و کاربرد آن خواهیم پرداخت:

FRC در تلویزیون های مدرن

در یک تلویزیون علاوه بر ویژگی های سخت افزاری، مانند نوع پنل، پردازنده، حافظه، طراحی و… ویژگی هایی هستند که اساسا نرم افزاری بوده و به داده های تصویر و صدا مربوط می شوند. تصویر در یک تلویزیون مراحل زیادی را طی می کند تا به دید کاربران برسد. یک تصویر از منبع تولید شده مانند دستگاه سی دی یا کنسول بازی و… با استفاده از کابل یا از طریق قابلیت های انتقال داده بیسیم، به تلویزیون منتقل شده و از آنجا چندین صفحه را طی می کند تا در نهایت نمایش داده شود. در تلویزیون های مدرن از یک ویژگی جدید استفاده شده است و آن FRC یا کنترل سرعت فریم نام دارد، اما کاربرد آن چگونه است؟ در این ویژگی سرعت فریم های تصویر کنترل می شود و اجازه می دهد تا رنگ های بیشتر و اشباع تری از پیکسل ها نمایش داده شود با این ویژگی یک صفحه نمایش که پردازش تصویر و رنگ 6 بیتی دارد تا 16.7 میلیون رنگ را نمایش می دهد این مقداری نمایش رنگ یعنی 16.7 میلیون رنگ در واقع بر روی صفحه نمایش های 8 بیتی نمایش داده می شوند، حالا کاربرد یک ویژگی در تلویزیون را می توان به خوبی درک کرد. 

نحوه مشاهده ویژگی های موجود در تلویزیون ها

شما می توانید در سایت شرکت های سازنده جزئیات تلویزیون را مشاهده کنید.  در سایت شرکت ال جی می توان ویژگی های تلویزیون ها در قسمت Features و در سایت شرکت سامسونگ هم میتوان ویژگی های تلویزیون ها را در قسمت Specs و یا Specification مشاهده کنید. ویژگی که در بالای آن را توضیح دادیم با مخفف FRC و یا Frame Rate Control در میان دیگر ویژگی وجود خواهد داشت البته اگر تلویزیون این ویژگی را داشته باشد. 

دیگران خوانده اند:

جدید ترین تکنولوژی در تلویزیون های سونی IMAX

Bixby چیست و در تلویزیون ها چه کاربردی دارد

جمع بندی

تلویزیون ها دارای ویژگی هایی منحصر به فرد و متفاوت از یکدیگر هستند در بسیار از موارد کاربران اطلاع کاملی از این ویژگی ها و نحوه عملکرد آن ها را ندارند. با دانستن تمام ویژگی های یک تلویزیون می توان بهترین گزینه ممکن را خریداری کرد، ویژگی FRC کمک می کند تا رنگ هایی بیشتر بر روی صفحه نمایش امکان نمایش داشته باشند و تا حد بسیار زیادی کیفیت رنگ تصویر را ارتقا می دهد.

6 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *