دلیل بوی بد ماشین لباسشویی | رفع بوی بد ماشین لباسشویی

رفع بوی بد ماشین لباسشویی از سری مواردی است که توجه به آن در هنگام استفاده طولانی مدت از ماشین لباسشویی ضرورت دارد. استشمام بوی بد از ماشین لباسشویی اتفاق ناخوشایندی بوده و افراد را نسبت به تهیه بوگیر ماشین لباسشویی ترغیب می‌کند. رفع بوی بد ماشین لباسشویی با قرص خوشبو کننده ماشین لباسشویی یا مواد ضدعفونی کننده طبیعی انجام شده و هر کدام نتایج خاصی را به همراه دارند. حتما برای شما هم پیش آمده که برای از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی به دنبال یک بوگیر ماشین لباسشویی قوی و موثر باشید.

ضرورت رفع بوی بد ماشین لباسشویی

روش‌های کاربردی زیادی برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی وجود دارد؛ از تهیه بوگیر ماشین لباسشویی گرفته تا جرم گیری دیگ شستشو با مواد ضدعفونی کننده طبیعی. یکی از اساسی ترین مواردی که در از بین رفتن بوی بد ماشین لباسشویی تاثیر داشته تمیز کردن زود به زود و مدام ماشین لباسشویی است. جرم گیری ماشین لباسشویی و سرویس مدت به مدت این وسیله نیز از دیگر اقداماتی بوده که برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی در کنار دیگر نکات نگهداری و تعمیرات ماشین لباسشویی توصیه می‌شود.

معرفی چندین بوگیر ماشین لباسشویی

محیط شسشتوی لباس در ماشین لباسشویی به دلیل گرما، رطوبت و استفاده از مواد شوینده برای رشد باکتری و کپک‌ها مساعد است. بنابراین به حال خود رهاکردن ماشین لباسشویی پس از هر مرحله استفاده مشکل اشتشمام بوی بد را به همراه دارد. اما چاره کار چیست؟ چگونه از ایجاد کپک در ماشین لباسشویی جلوگیری کنیم؟ اقدامات موثر در رفع بوی بد ماشین لباسشویی را چگونه بشناسیم؟ و در حالت کلی از چه نوع بوگیر ماشین لباسشویی برای رفع این مشکل استفاده کنیم؟

چند ترفند کاربردی برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی

در بیشتر مواقع به کارگیری ترفند‌های تجربه و خانگی در برخی مواقع تاثیر استثنایی بر رفع بوی بد ماشین لباسشویی دارد. روش‌های متنوعی برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی ارائه شده که در این بخش به پرکاربردترین و اثر گذارترین موارد اشاره خواهیم داشت.

استفاده از آب گرم برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی

یکی از ساده‌ترین و اصولی‌ترین روش‌های رفع بوی بد ماشین لباسشویی تمیز کردن دیگ شستشو با آب گرم پس از اتمام کار است. این اقدام علاوه بر ضدعفونی کردن درام ماشین لباسشویی به جلوگیری از تجمع باکتری و آلودگی و ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی کمک می‌کند.

استفاده از مواد شوینده مرغوب

از مواد شوینده مناسب با لباس‌ها و نوع ماشین استفاده کنید. این اقدام در تخلیه کامل ماشین لباسشویی و ممانعت از بو گرفتن لباسشویی پس از اتمام فرآیند شستشوی لباس تاثیر بسزایی دارد. توصیه می‌شود از مواد شوینده با کف صابونی کمتر در این موارد استفاده کنید.

جریان هوا برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی

باز گذاشتن درب ماشین لباسشویی به خشک شدن کامل درام شستشو و تبخیر رطوبت کمک می کند. بنابراین به جریان درآوردن هوا در محیط ماشین لباسشویی پس از اتمام امر شستشو در رفع بوی بد ماشین لباسشویی موثر است.

تمیز کردن مداوم ماشین لباسشویی

از آنجایی که محل دقیق ایجاد کننده بو مشخص نیست پس از هر بار استفاده از ماشین لباسشویی حتما پمپ تخلیه و جاپودری ماشین لباسشویی را تمیز کنید. چندین راهکار برای جرمگیری و تمیز کردن راحت ماشین لباسشویی در منزل وجود دارد که در خلال بحث رفع بوی بد ماشین لباسشویی به آن اشاره خواهیم داشت.

شستشوی ماشین لباسشویی با سرکه

برای انجام این روش تمیزکردن ماشین لباسشویی دو لیوان سرکه را هر 6 ماه یکبار در دیگ شستشوی ماشین لباسشویی ریخته و درب آن را به مدت 15 دقیقه ببنید. در قدم بعدی برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی برنامه شستشوی لباس با آب داغ در یک مدت زمان طولانی را فعال کنید.

رفع بوی بد ماشین لباسشویی با جوش شیرین

اگر تمیز کردن دستگاه با سرکه در رفع بوی بد ماشین لباسشویی تاثیر مطلوبی نداشت، مقداری جوش شیرین را به محلول سرکه اضافه و اقدامات توضیح داده شده را مجدد تکرار کنید. از آنجایی که جوش شیرین و سرکه در حل ذرات چربی، باکتری‌ها و میکروب و آلودگی موثرند، بنابراین در این حالت بوی بد ماشین لباسشویی تا حد زیادی برطرف می‌شود.

رفع بوی فاضلاب ماشین لباسشویی

ایجاد گرفتگی در پمپ تخلیه عامل اصلی بوی بد ماشین لباسشویی در این حالت است. برای رفع این مشکل وضعیت این قطعه را بررسی و در صورت گرفتگی مسیر تخلیه را باز کنید.

تمیز کردن جا پودری و لاستیک درب لباسشویی

حلقه لاستیک درب ماشین لباسشویی محل مناسبی برای تجمع و رشد باکتری و میکروب‌ها و کپک است. بنابراین پس از انجام فرآیند شستشو بصورت دستی و با یک پارچه مرطوب آغشته به سرکه این قسمت را از آلودگی پاک کنید.

دلایل استشمام بوی بد لباسشویی

یکی از کابردی ترین اقدامات برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی در کنار استفاده از بوگیر ماشین لباسشویی شناخت دلایل ایجاد بوی بد در این وسیله است. از این رو اصلی ترین موارد ایجاد کننده بوی بد در ماشین لباسشویی را به شرح ذیل معرفی می‌کنیم.

  • باقی ماندن لباس‌ها داخل آبکش برای چندین ساعت پس از شستشو و در حالت نم دار
  • بستن درب لباسشویی بلافاصله بعد از اتمام کار و جلوگیری از جریان هوا و خشک شدن محیط شستشو
  • خشک نکردن لاستیک دور درب بعد از اتمام شستشو و فراهم کردن شرایط برای رشد باکتری‌ها و کپک در این محیط
  • عدم سرویس لباسشویی و عدم جرم‌گیری در فواصل کوتاه
  • عدم تمیز کردن مسیر خروجی (فیلتر، پمپ تخلیه و شیلنگ) و عدم تمیز کردن جاپودری

سخن پایانی

ماشین لباسشویی دستگاهی بسیار پرکاربرد و مفید است که باید حین استفاده از آن بسیار مراقب بوده تا مشکلاتی برای خود اعضای خانواده به وجود نیاورد. البته جنس و برند ماشین لباسشویی نیز در ایمنی استفاده از آن تاثیر دارد. به عبارتی اطمینانی که از کار با ماشینهای لباسشویی برندهای بوش، ال جی و سامسونگ حاصل می شود، در سایر برندها ممکن است حاصل نشود. در هر صورت اگر قصد خرید لباسشویی از بانه را دارید می توانید از محصولات ما دیدن کنید. قیمت لباسشویی بانه در پایین ترین سطح خود قرار دارد. پس با خیالی راحت می توانید خرید خود را از بانه انجام دهید.

مطالب جذاب دیگر:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *