کولر گازی تقلبی

شناسایی کولر گازی تقلبی و اصلی

کولر گازی تقلبی:

باتوجه به نزدیک شدن فصل گرما سوالات بسیار زیادی در مورد کولرهای گازی و اسپلیت مطرح میشود، به همین جهت لازم دانستیم نکاتی را برای شناسایی کولر گازی تقلبی بیان کنیم.

در بازار ایران انواع کولر گازی با ظرفیت های مختلف وجود دارد.برای فردی که اطلاعات کافی درباره نوع کولر گازی ندارد انتخاب یک مدل مناسب  از بین این همه مارک مختلف بسیار مشکل است. اکثرا ما ایرانیها دنبال  برند معروف هستیم. در کولر گازی برند اجنرال و ال جی و گری برای ما خیلی آشناست و اکثرا دنبال خرید این چند برند هستیم. تقلب فروشان نیز از این موضوع سواستفاده می کنند و چون نمی توانند مارکهای نا آشنا را بفروشند، برچسب این کولرها را عوض میکنند و برچسب مارک های معروف را بر روی این کولرها درج می کنند و به اسم مارک معروف و با قیمت بالاتر می فروشند.

یک مورد دیگر که تقلب فروشان انجام می دهند این است که روی برچسب مشخصات کولر گازی سایز را هم عوض می کنند،یعنی 24000 را به 30000 تبدیل می کنند.

اما چطور متوجه بشیم که کولری که خرید می کنیم واقعا همان مارک است با همان سایز واقعی یا یک کولر نا آشناست و برچسب آن را عوض کرده اند؟

ما در زیر اندازه لوله های اتصال را برای انواع ظرفیت های کولر گازی آورده ایم:

ظرفیت کولرگازیقطر لوله کولر بدون اینورترقطر لوله کولر اینورتردار
9000 (1/4 اینچ) 6mm(3/8 اینچ) 10mm(1/4 اینچ) 6mm(3/8 اینچ) 10mm
12000(1/4 اینچ) 6mm(1/2 اینچ) 12mm(1/4 اینچ) 6mm(1/2 اینچ) 12mm
18000(3/8 اینچ) 10mm(5/8 اینچ) 16mm(1/4 اینچ) 6mm(5/8 اینچ) 16mm
24000(3/8 اینچ) 10mm(5/8 اینچ) 16mm(1/4 اینچ) 6mm(5/8 اینچ) 16mm
30000(3/8 اینچ) 10mm(5/8 اینچ) 16mm(3/8 اینچ) 10mm(5/8 اینچ) 16mm
36000(3/8 اینچ) 10mm(3/4 اینچ) 20mm(3/8 اینچ) 10mm(3/4 اینچ) 20mm

وزن تقریبی موتور(یونیت خارجی)  کولر گازی ها:

ظرفیت 9000 :20 تا 25 کیلو گرم

ظرفیت 12000: 25 تا 33  کیلو گرم

ظرفیت 18000: 38 تا 45 کیلو گرم

ظرفیت 24000: 48 تا 55 کیلو گرم

ظرفیت 30000: 60 تا 65 کیلو گرم—( کولر گازی اصلی اجنرال حدود 75 کیلو گرم وزن دارد)

ظرفیت 36000 : 75 تا 100 کیلو گرم

لازم به ذکر است که بعضی از مدلهای کولر گازی با مارک مختلف در یک سایز هم وزن نیستند و وزن هایی که بیان شد به صورت تقریبی هستند.

توصیه اصلی ما این است که از یک فروشگاه معتبر اجناس را تهیه فرمایید. سه مورد زیر در مورد کولر گازی را اگر در یک فروشگاه مشاهده کردید به هیچ وجه از آن فروشگاه کولرگازی نخرید:

 1. به هیچ عنوان کولرهای اوجنرال، “اینورتر” نیستند(مدل اوجنرالی که فروشنده به عنوان اینورتردار به مشتری میدهد ۱۰۰ درصد تقلبی و مارک های پرمصرف دیگه ای هست که برچسب گذاری شده است)
 2. کولر الجی چه اینورتر چه غیر اینورتر اصلا در اندازه ی ۳۰ هزار در حال حاضر در بانه موجود نیست، فروشنده ای که ادعا میکند کولر ۳۰ هزار الجی دارد به طور قطع اجناس تقلبی دارد.
 3. کولر گازی بوش اصلی اصلا در بازار موجود نیست و هر فروشگاه که ادعا کرد کولر گازی بوش دارد مطمئن باشید تقلب فروش است.

نمونه عکسهای کولر گازی تقلبی که از مارکهای دیگر به مارکهای معروف مثل گری و اجنرال و ال جی تبدیل  شده اند:

تبدیل کولر گازی فوجی به مارک معروف گری:

در زیر تبدیل کولر گازی جنرال t3 که برچسب اجنرال زده اند را می بینید:

در زیر تبدیل کولر گازی ایوولی که برچسب اجنرال زده اند را می بینید:

در زیر تبدیل کولر گازی فوجی آینه ای که برچسب اجنرال زده اند را می بینید:

تبدیل کولر گازی شارپ به اجنرال:

تبدیل کولر گازی جنرال گلد به ال جی:

از این مثال ها زیاد است و ما نمی توانیم بیشتر از این چند مثال در این مقاله ذکر کنیم. هدف ما بالا بردن سطح آگاهی شما عزیزان است که فریب تقلب فروشان و افراد سودجو را نخورید.

خب حالا با وجود این همه تقلب چطور جنس اصلی را بشناسیم؟

برای اینکه حجم این مقاله زیاد نباشد ما در مقاله های زیرنحوه شناسایی کولر گازی های معروف مانند ال جی و اجنرال و گری را بیان کرده ایم.

پس برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بررسی اصلی بودن کولر گازی مقاله های زیر را حتما مطالعه فرمایید.

بیشترین تقلبی که انجام می شود این است که کولر گازی هایی با مارکهای نا آشنا را به کولر گازی های ال جی و گری و اجنرال و بوش تبدیل می کنند. برای همین هم ما بیشتر شناسایی این چند مدل را آموزش داده ایم. وگرنه افراد تقلب فروش مارکهای نا آشنا را با مارکهای نا آشنای دیگر تبدیل نمی کنند.

حال با خواندن این مقاله شاید سوالهای زیر برایتان پیش آمده باشد :

 •  کیفیت کولر گازی های با مارکهای نا آشنا مانند جنرال و فوجی و ایوولی و شارپ و زانتی و میلون و یوجین و میدیا استار و بکو و یونیوا و ماتسو و کامفورت و آکایی وکریر و هایسنس و هزاران مارک متنوع دیگر چگونه است؟
 • آیا این کولر گازی های ذکر شده با کیفیت هستند؟
 • آیا ما باید فقط کولر گازی معروف و گران قیمت اجنرال و گری و ال جی و سامسونگ و هیتاچی و توشیبا خریداری کنیم که خوب کار کنند و قابل استفاده باشند؟
 • آیا کیفیت مارکهای معروف خیلی بالاتر از مارکهای نا آشناست؟
 • برای آب و هوای ایران کدام برند را خریداری کنیم؟

حال جواب این سوال ها:

کولرگازی هایی که وارد کشور ایران می شوند اکثرا از دبی خریداری شده اند بیشتر این مارکها برای کشورهای عربی که دارای آب و هوای بسیار گرمتر از کشور ایران هستند، طراحی و ساخته شده اند. پس همه  آنها برای مناطقی از ایران که نهایت دمای هوا به 40 درجه می رسد جوابگو هستند. پس اگر در یک منطقه معتدل یا دارای آب و هوای خنک زندگی می کنید و هزینه خرید کولرهای اصلی اجنرال و گری و ال جی و مارکهای معروف دیگر را ندارید، با خیال راحت و با هزینه کم ، کولر گازی های مارکهای ارزان قیمت و ناآشنا را خریداری کنید. توصیه ما برای مناطقی از کشور که دمای هوا در تابستان بالای 50 درجه می رسد این است که حتما کولر گازی هایی با کپرسور t3 و اسکرول یا پیستونی و مارک با کیفیت مانند اجنرال اصلی یا گری خریداری کنند.البته لازم به ذکر است که کولر گازی اصلی ال جی و اجنرال و گری و برندهای معروف دیگر دارای کیفیت قطعات عالی هستند. هدف از بیان این موضوع این است که خیلی از خریداران کولر گازی دنبال یک کولر گازی هستند که جوابگوی منطقه زندگی ایشان باشد و لازم ندارد که کولر گازی بیشتر از نیازش با امکانات و با کیفیت باشد تا هم از هوای گرم تابستان در امان باشد هم بتواند از پس هزینه خرید کولر برآید.پس توصیه ما به این خریداران این است که با خیال راحت کولر گازی های ارزان قیمتر تر از برندهای معروف را خرید کنند و مجبور نیستند دنبال برند باشند.

ویژگی های اینورتر

كاهش انرژی مصرفی و لذا كاهش هزینه برق، كاهش جریان راه اندازی و در نتیجه طولانی شدن عمر موتور ، امكان تغییر سرعت موتور، امكان تغییر جهت حركت موتور، داشتن حفاظت در برابر اضافه بار، امكان كار موتور در شرایطی كه ولتاژ ورودی متغیر است، امكان كنترل از راه دور، ایجاد سرعت بیشتر از سرعت نامی موتور، برنامه ریزی كردن حركت.

اینورتر به صورت هوشمند میزان بار وارده به موتور را تشخیص داده و متناسب با همان بار، به موتور جریان می دهد و این جریان در بسیاری از مواقع از جریان نامی موتور كمتر است. دستگاهی الكترونیكی است كه بوسیله آن می توان سرعت موتورهای سه فاز را تغییر داد.

دیگر كاربردها و مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره كرد :

**تنظیم كننده سرعت موتور (كنترل دور)

**تغیر دهنده جهت دور به راحتی و بدون نیاز به كنتاكتور

**روشن و خاموش نمودن موتور بدون نیاز به قطع و وصل برق اصلی

**كاهش ضربه های مكانیكی و در نتیجه افزایش طول عمر مفید قسمت مكانیكی

**حفاظت موتور در مقابل افزایش ولتاژ و جلوگیری از آسیب دیدن موتور

چطور میتوان یک کولر گازی اینورتر را از کولر گازی معمولی تشخیص داد ؟

با توجه به بازار داغ کولرهای اینورتر متأسفانه بسیاری از افراد سودجو  از عدم شناسایی کولر گازی اینورتر اقدام به کلاه‌برداری از مشتریان کرده و کولر گازی‌های معمولی را به‌جای کولر گازی اینورتر به مشتری معرفی میکنند که  هزینه بیشتری را نیز بابت اینورتر بودن آن دریافت میکنند.

ما در زیر به شما نکاتی را آموزش میدهیم تا شما بتوانید به وسیله آن یک کولر گازی اینورتر را از کولر گازی معمولی تشخیص دهید.

 • مطمئن‌ترین راه خرید از مراکز معتبری در بانه می باشد که شرایط خرید حضوری از فروشگاهشان نیز فراهم هست و خود واسطه نمی باشند. (هیچگاه به کانال های تلگرامی اعتماد نکنید. خرید کولر گازی )
 •  مهم ترین روش تشخیص چک کردن برچسب فنی کولرگازی است.
 • برد اینورتر یک قطعه الکترونیکی است که در قسمت یونیت بیرونی کولر گازی بالای کمپرسور قرار گرفته است.شما با باز کردن دستگاه می توانید از وجود این قطعه اطمینان حاصل کنید.
 • لازم به ذکر است که کولر گاز هایی که برد اینورتر دارند در زمان کار کردن کولر که دمای هوای اتاق به درجه تنظیم شده رسید خاموش نمی شود بلکه دور موتور کم می شود و کور گازی با دور کم کار می کند و اگر دوباره دمای اتاق تغییر کرد دوباره دور موتور زیاد می شود.کولر گازی بدون اینورتر هر بار خاموش و روشن می شود. و چون زمان روشن شدن موتور میزان جریان زمان استارت بسیار بالاست همین جریان بالای زمان استارت کولر گازی باعث افزایش هزینه برق شده و همچنین طول عمر کمپرسور پایین می آید.

در زیر نمونه برد اینورتر را مشاهده می کنید:

کولر گازی ال جی

برچسب فنی یا پلاک چیست ؟ برچسب فنی اطلاعاتی است که به‌صورت برچسب روی تمامی لوازم الکترونیکی ثبت شده که داده های زیادی درباره دستگاه و نوع کارکرد آن به شما منتقل می‌کند.

چند برچسب کولر گازی 30000 بدون اینورتر:

یک نمونه برچسب مشخصات کولر گازی 30000 اینورتر دار:

امیدواریم با نوشتن این مقاله کمکی هرچند کوچک به شما خوانندگان و خریداران کولر گازی کرده باشیم تا بتوانید کولر اصلی خریداری کنید.

لیست قیمت روز کولر گازی های اصلی موجود در فروشگاه بانه 90

335 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. Samira
  Samira گفته:

  سلام کولر 18000 ایوولی بهتره یا جنرال گلد
  من ساکن یکی از شهرهای استان گلستانم
  گنبد کاووس با اب و هوای اینجا کدوم بهتر سازگارتره امکاناتش بیشتره و اینکه سرمایش خوبی هم داشته باشه و کم‌مصرف تر

  پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام هر 2 مدلی که فرمودید میتوان گفت جزو کولرگازیهای درجه 2 می باشند (البته اینطور نیست که کیفیت بدی داشته باشند).
   توصیه ما برای شمال کشور کولر هایی مثل گری پاناسونیک ال جی هیتاچی توشیبا و سامسونگ است. و مدلهایی که شما فرمودید بیشتر برای مناطق شمال غرب کشور که آب و هوای خنک دارد مناسب می باشد.

   پاسخ
 2. ebi
  ebi گفته:

  با دورود وعرض ادب بزرگوار خواستم بپرسم کیفیت بین کولر های ASR و Gree از نظر شما. کدوم یکی از کیفیت بالا تری برخوداره ممنون از زحمات شما

  پاسخ
 3. مژگان
  مژگان گفته:

  سلام خسته نباشی. میخواستم بدونم نظرتون درباره اسپلیت جنرال مکس چیه؟ و اینکه برای مازندران میخوام بنظرتون مناسب هستش؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   توصیه ما برای شمال کشور کولر هایی مثل گری پاناسونیک ال جی هیتاچی توشیبا و سامسونگ است. کولر جنرال مکس جزو کولرهای درجه دو محسوب می شود. بیشتر برای مناطق شمال غرب کشور که آب و هوای خنک دارد مناسب است.

   پاسخ
 4. حمیدرضا
  حمیدرضا گفته:

  با سلام کولر گازی با برند هایسنس مدل ۳۰۰۰۰ و گاز ۴۱۰ اینورتر دار برای کاشان میخاستم ببینم خوبه یا نه.خواهش میکنم راهنمایی کنیم.ممنون میشم.قیمتشم بی زحمت بگین
  Hello, I wanted to see if the air conditioner with the Hisense brand, model 30,000, and 410 gas inverter for Kashan is good or not. Please help. Thank you. Please tell me the price.

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام دوست عزیز
   در فروشگاه ما کولر گازی هایسنس نداریم ولی در کل کولر هایسنس اگر اصل باشد دارای کیفیت خوبی می باشد. برای بررسی اصالت آن مدل خریداری شده را در سایت هایسنس بررسی کنید.

   پاسخ
 5. حجت
  حجت گفته:

  سلام استاد خسته نباشی کولر گازی پاناسونیک ۱۲ هزار گرفتم از کجا بدونم اصلیه بعد اگه اصلیه مصرفش چطوریه بعد اصلا کولر خوبی هست یانه چه قیمته مرسی

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   کولر گازی پاناسونیک جزو بهترین نوع کولر گازیهاست. و ظرفیت 12000 مصرف کمی دارد.
   برای اصالتش می توانید به سایت پاناسونیک مراجعه کنید.و مدل خریداری خود را درآنجا پیدا کنید.

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   برای آب و هوای گرگان هر دو نوع مناسب می باشد. ولی اگر منطقه شما نوسان برق دارد، توصیه ما این است که نوع بدون اینورتر انتخاب کنید چون برد اینورتر با نوسانات برق احتمال سوختن دارد.

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *