کولر گازی تقلبی

شناسایی کولر گازی تقلبی و اصلی

کولر گازی تقلبی:

باتوجه به نزدیک شدن فصل گرما سوالات بسیار زیادی در مورد کولرهای گازی و اسپلیت مطرح میشود، به همین جهت لازم دانستیم نکاتی را برای شناسایی کولر گازی تقلبی بیان کنیم.

در بازار ایران انواع کولر گازی با ظرفیت های مختلف وجود دارد.برای فردی که اطلاعات کافی درباره نوع کولر گازی ندارد انتخاب یک مدل مناسب  از بین این همه مارک مختلف بسیار مشکل است. اکثرا ما ایرانیها دنبال  برند معروف هستیم. در کولر گازی برند اجنرال و ال جی و گری برای ما خیلی آشناست و اکثرا دنبال خرید این چند برند هستیم. تقلب فروشان نیز از این موضوع سواستفاده می کنند و چون نمی توانند مارکهای نا آشنا را بفروشند، برچسب این کولرها را عوض میکنند و برچسب مارک های معروف را بر روی این کولرها درج می کنند و به اسم مارک معروف و با قیمت بالاتر می فروشند.

یک مورد دیگر که تقلب فروشان انجام می دهند این است که روی برچسب مشخصات کولر گازی سایز را هم عوض می کنند،یعنی ۲۴۰۰۰ را به ۳۰۰۰۰ تبدیل می کنند.

اما چطور متوجه بشیم که کولری که خرید می کنیم واقعا همان مارک است با همان سایز واقعی یا یک کولر نا آشناست و برچسب آن را عوض کرده اند؟

ما در زیر اندازه لوله های اتصال را برای انواع ظرفیت های کولر گازی آورده ایم:

ظرفیت کولرگازیقطر لوله کولر بدون اینورترقطر لوله کولر اینورتردار
۹۰۰۰ (1/4 اینچ) ۶mm(۳/۸ اینچ) ۱۰mm(۱/۴ اینچ) ۶mm(۳/۸ اینچ) ۱۰mm
۱۲۰۰۰(۱/۴ اینچ) ۶mm(۱/۲ اینچ) ۱۲mm(۱/۴ اینچ) ۶mm(۱/۲ اینچ) ۱۲mm
۱۸۰۰۰(۳/۸ اینچ) ۱۰mm(۵/۸ اینچ) ۱۶mm(۱/۴ اینچ) ۶mm(۵/۸ اینچ) ۱۶mm
۲۴۰۰۰(۳/۸ اینچ) ۱۰mm(۵/۸ اینچ) ۱۶mm(۱/۴ اینچ) ۶mm(۵/۸ اینچ) ۱۶mm
۳۰۰۰۰(۳/۸ اینچ) ۱۰mm(۵/۸ اینچ) ۱۶mm(۳/۸ اینچ) ۱۰mm(۵/۸ اینچ) ۱۶mm
۳۶۰۰۰(۳/۸ اینچ) ۱۰mm(۳/۴ اینچ) ۲۰mm(۳/۸ اینچ) ۱۰mm(۳/۴ اینچ) ۲۰mm

وزن تقریبی موتور(یونیت خارجی)  کولر گازی ها:

ظرفیت ۹۰۰۰ :۲۰ تا ۲۵ کیلو گرم

ظرفیت ۱۲۰۰۰: ۲۵ تا ۳۳  کیلو گرم

ظرفیت ۱۸۰۰۰: ۳۸ تا ۴۵ کیلو گرم

ظرفیت ۲۴۰۰۰: ۴۸ تا ۵۵ کیلو گرم

ظرفیت ۳۰۰۰۰: ۶۰ تا ۶۵ کیلو گرم—( کولر گازی اصلی اجنرال حدود ۷۵ کیلو گرم وزن دارد)

ظرفیت ۳۶۰۰۰ : ۷۵ تا ۱۰۰ کیلو گرم

لازم به ذکر است که بعضی از مدلهای کولر گازی با مارک مختلف در یک سایز هم وزن نیستند و وزن هایی که بیان شد به صورت تقریبی هستند.

توصیه اصلی ما این است که از یک فروشگاه معتبر اجناس را تهیه فرمایید. سه مورد زیر در مورد کولر گازی را اگر در یک فروشگاه مشاهده کردید به هیچ وجه از آن فروشگاه کولرگازی نخرید:

 1. به هیچ عنوان کولرهای اوجنرال، “اینورتر” نیستند(مدل اوجنرالی که فروشنده به عنوان اینورتردار به مشتری میدهد ۱۰۰ درصد تقلبی و مارک های پرمصرف دیگه ای هست که برچسب گذاری شده است)
 2. کولر الجی چه اینورتر چه غیر اینورتر اصلا در اندازه ی ۳۰ هزار در حال حاضر در بانه موجود نیست، فروشنده ای که ادعا میکند کولر ۳۰ هزار الجی دارد به طور قطع اجناس تقلبی دارد.
 3. کولر گازی بوش اصلی اصلا در بازار موجود نیست و هر فروشگاه که ادعا کرد کولر گازی بوش دارد مطمئن باشید تقلب فروش است.

نمونه عکسهای کولر گازی تقلبی که از مارکهای دیگر به مارکهای معروف مثل گری و اجنرال و ال جی تبدیل  شده اند:

تبدیل کولر گازی فوجی به مارک معروف گری:

پیشنهاد ویژه :  مقایسه تلویزیون های اولد A8F و A9F

در زیر تبدیل کولر گازی جنرال t3 که برچسب اجنرال زده اند را می بینید:

در زیر تبدیل کولر گازی ایوولی که برچسب اجنرال زده اند را می بینید:

در زیر تبدیل کولر گازی فوجی آینه ای که برچسب اجنرال زده اند را می بینید:

تبدیل کولر گازی شارپ به اجنرال:

تبدیل کولر گازی جنرال گلد به ال جی:

از این مثال ها زیاد است و ما نمی توانیم بیشتر از این چند مثال در این مقاله ذکر کنیم. هدف ما بالا بردن سطح آگاهی شما عزیزان است که فریب تقلب فروشان و افراد سودجو را نخورید.

خب حالا با وجود این همه تقلب چطور جنس اصلی را بشناسیم؟

برای اینکه حجم این مقاله زیاد نباشد ما در مقاله های زیرنحوه شناسایی کولر گازی های معروف مانند ال جی و اجنرال و گری را بیان کرده ایم.

پس برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بررسی اصلی بودن کولر گازی مقاله های زیر را حتما مطالعه فرمایید.

بیشترین تقلبی که انجام می شود این است که کولر گازی هایی با مارکهای نا آشنا را به کولر گازی های ال جی و گری و اجنرال و بوش تبدیل می کنند. برای همین هم ما بیشتر شناسایی این چند مدل را آموزش داده ایم. وگرنه افراد تقلب فروش مارکهای نا آشنا را با مارکهای نا آشنای دیگر تبدیل نمی کنند.

حال با خواندن این مقاله شاید سوالهای زیر برایتان پیش آمده باشد :

 •  کیفیت کولر گازی های با مارکهای نا آشنا مانند جنرال و فوجی و ایوولی و شارپ و زانتی و میلون و یوجین و میدیا استار و بکو و یونیوا و ماتسو و کامفورت و آکایی وکریر و هایسنس و هزاران مارک متنوع دیگر چگونه است؟
 • آیا این کولر گازی های ذکر شده با کیفیت هستند؟
 • آیا ما باید فقط کولر گازی معروف و گران قیمت اجنرال و گری و ال جی و سامسونگ و هیتاچی و توشیبا خریداری کنیم که خوب کار کنند و قابل استفاده باشند؟
 • آیا کیفیت مارکهای معروف خیلی بالاتر از مارکهای نا آشناست؟
 • برای آب و هوای ایران کدام برند را خریداری کنیم؟
پیشنهاد ویژه :  دلیل اختلاف قیمت بانه ، دلیل قیمت پایین بانه

حال جواب این سوال ها:

کولرگازی هایی که وارد کشور ایران می شوند اکثرا از دبی خریداری شده اند بیشتر این مارکها برای کشورهای عربی که دارای آب و هوای بسیار گرمتر از کشور ایران هستند، طراحی و ساخته شده اند. پس همه  آنها برای مناطقی از ایران که نهایت دمای هوا به ۴۰ درجه می رسد جوابگو هستند. پس اگر در یک منطقه معتدل یا دارای آب و هوای خنک زندگی می کنید و هزینه خرید کولرهای اصلی اجنرال و گری و ال جی و مارکهای معروف دیگر را ندارید، با خیال راحت و با هزینه کم ، کولر گازی های مارکهای ارزان قیمت و ناآشنا را خریداری کنید. توصیه ما برای مناطقی از کشور که دمای هوا در تابستان بالای ۵۰ درجه می رسد این است که حتما کولر گازی هایی با کپرسور t3 و اسکرول یا پیستونی و مارک با کیفیت مانند اجنرال اصلی یا گری خریداری کنند.البته لازم به ذکر است که کولر گازی اصلی ال جی و اجنرال و گری و برندهای معروف دیگر دارای کیفیت قطعات عالی هستند. هدف از بیان این موضوع این است که خیلی از خریداران کولر گازی دنبال یک کولر گازی هستند که جوابگوی منطقه زندگی ایشان باشد و لازم ندارد که کولر گازی بیشتر از نیازش با امکانات و با کیفیت باشد تا هم از هوای گرم تابستان در امان باشد هم بتواند از پس هزینه خرید کولر برآید.پس توصیه ما به این خریداران این است که با خیال راحت کولر گازی های ارزان قیمتر تر از برندهای معروف را خرید کنند و مجبور نیستند دنبال برند باشند.

ویژگی های اینورتر

كاهش انرژی مصرفی و لذا كاهش هزینه برق، كاهش جریان راه اندازی و در نتیجه طولانی شدن عمر موتور ، امكان تغییر سرعت موتور، امكان تغییر جهت حركت موتور، داشتن حفاظت در برابر اضافه بار، امكان كار موتور در شرایطی كه ولتاژ ورودی متغیر است، امكان كنترل از راه دور، ایجاد سرعت بیشتر از سرعت نامی موتور، برنامه ریزی كردن حركت.

اینورتر به صورت هوشمند میزان بار وارده به موتور را تشخیص داده و متناسب با همان بار، به موتور جریان می دهد و این جریان در بسیاری از مواقع از جریان نامی موتور كمتر است. دستگاهی الكترونیكی است كه بوسیله آن می توان سرعت موتورهای سه فاز را تغییر داد.

دیگر كاربردها و مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره كرد :

**تنظیم كننده سرعت موتور (كنترل دور)

پیشنهاد ویژه :  IPS،VA،TN : سه نوع پنل مورد استفاده در تلویزیون

**تغیر دهنده جهت دور به راحتی و بدون نیاز به كنتاكتور

**روشن و خاموش نمودن موتور بدون نیاز به قطع و وصل برق اصلی

**كاهش ضربه های مكانیكی و در نتیجه افزایش طول عمر مفید قسمت مكانیكی

**حفاظت موتور در مقابل افزایش ولتاژ و جلوگیری از آسیب دیدن موتور

چطور میتوان یک کولر گازی اینورتر را از کولر گازی معمولی تشخیص داد ؟

با توجه به بازار داغ کولرهای اینورتر متأسفانه بسیاری از افراد سودجو  از عدم شناسایی کولر گازی اینورتر اقدام به کلاه‌برداری از مشتریان کرده و کولر گازی‌های معمولی را به‌جای کولر گازی اینورتر به مشتری معرفی میکنند که  هزینه بیشتری را نیز بابت اینورتر بودن آن دریافت میکنند.

ما در زیر به شما نکاتی را آموزش میدهیم تا شما بتوانید به وسیله آن یک کولر گازی اینورتر را از کولر گازی معمولی تشخیص دهید.

 • مطمئن‌ترین راه خرید از مراکز معتبری در بانه می باشد که شرایط خرید حضوری از فروشگاهشان نیز فراهم هست و خود واسطه نمی باشند. (هیچگاه به کانال های تلگرامی اعتماد نکنید. خرید کولر گازی )
 •  مهم ترین روش تشخیص چک کردن برچسب فنی کولرگازی است.
 • برد اینورتر یک قطعه الکترونیکی است که در قسمت یونیت بیرونی کولر گازی بالای کمپرسور قرار گرفته است.شما با باز کردن دستگاه می توانید از وجود این قطعه اطمینان حاصل کنید.
 • لازم به ذکر است که کولر گاز هایی که برد اینورتر دارند در زمان کار کردن کولر که دمای هوای اتاق به درجه تنظیم شده رسید خاموش نمی شود بلکه دور موتور کم می شود و کور گازی با دور کم کار می کند و اگر دوباره دمای اتاق تغییر کرد دوباره دور موتور زیاد می شود.کولر گازی بدون اینورتر هر بار خاموش و روشن می شود. و چون زمان روشن شدن موتور میزان جریان زمان استارت بسیار بالاست همین جریان بالای زمان استارت کولر گازی باعث افزایش هزینه برق شده و همچنین طول عمر کمپرسور پایین می آید.

در زیر نمونه برد اینورتر را مشاهده می کنید:

کولر گازی ال جی

برچسب فنی یا پلاک چیست ؟ برچسب فنی اطلاعاتی است که به‌صورت برچسب روی تمامی لوازم الکترونیکی ثبت شده که داده های زیادی درباره دستگاه و نوع کارکرد آن به شما منتقل می‌کند.

چند برچسب کولر گازی ۳۰۰۰۰ بدون اینورتر:

یک نمونه برچسب مشخصات کولر گازی ۳۰۰۰۰ اینورتر دار:

امیدواریم با نوشتن این مقاله کمکی هرچند کوچک به شما خوانندگان و خریداران کولر گازی کرده باشیم تا بتوانید کولر اصلی خریداری کنید.

لیست قیمت روز کولر گازی های اصلی موجود در فروشگاه بانه ۹۰

323 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تردیدگاه های جدیدتر »
 1. آرش
  آرش گفته:

  سلام برای آب و هوای سنندج چه مدل کولر گازی که هم با کیفیت باشه هم قیمت مناسب و هم در صورت خرابی قطعات دچار دردسر نشیم پیشنهاد می کنید ؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   برای آب و هوای خنک سنندج تمام کولرگازی های موجود در بازار جواب گو هستند.
   قطعات کولر گازی در بازار موجود است.
   برای مشاهده لیست قیمت کولر گازی به صفحه نخست سایت بانه ۹۰ مراجعه کنید.

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   مدل معرفی شده صد در صد تقلبی است چون قیمت امروز کولر گازی اجنرال ۳۰۰۰۰ در تاریخ ۲۰/۱۱/۱۳۹۸ حدود ۱۴ میلیون تومان است.

   پاسخ
 2. عاشورمحمد
  عاشورمحمد گفته:

  السلام عليكم برادر عزیز ما کولر گازی گری ۳۰۰۰۰ خرید کردیم
  ولی متأسفانه طبق اطلاعاتی که شما دادین اصل نبوده و ما این رو بخاطر اینورتر داشتنش و بیشتر برای گرمایش لازم داشتیم.
  بفرمایید چگونه بفهميم که اینورتر داره یا نه
  مصرف برقش چطوره
  هنوز نصب نکردیم آیا ارزش نصب داره
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 3. Reza Khazaei
  Reza Khazaei گفته:

  یک سوال می خواستم کولر گازی ۱۲۰۰۰ اینورتر سرد و گرم بگیریم شما کدام مدل را پیشنهاد می دهید که خدمات پس از فروشش موجود باشه و کیفیتش هم خوب باشه؟

  پاسخ
 4. علی
  علی گفته:

  سلام وبا تشکر از راهنمایی هاتون
  بنده احتیاج به کولرهای ۱۲۰۰۰ و ۲۴۰۰۰ دارم برای اب و هوای شیراز لطفا برای مارک خوب و نه بسیار گران راهنمایی بفرمایید ایا اینورتر دار خوب است عده ای مدعی هستند برد اینورتر خرابی زیاد داره و تاثیر زیادی نداره ممنون از شما

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام بهترین انتخاب برای شما مارک گری مدل ۱۲۰۰۰ اسفورماتیک بدون اینورتر و مدل ۲۴۰۰۰ اسفورماتیک بدون اینورتر می باشد. بدون اینورتر احتمال خرابی کمتری دارد و ارزانتر هستند.

   پاسخ
 5. ساعد
  ساعد گفته:

  با سلام آیا سیستم گرمایش کولر الجی ۲۴۰۰۰ دوال اینورتر به صورت المنت است یا از طریق کمپرسور و میزان مصرف برق آنها چقدر است؟ممنون

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   سیستم گرمایش کولر گازی به این شیوه است:
   در داخل دستگاه، گاز وجود دارد که برای عملکرد مناسب سیستم گرمایش در فصول سرد لازم است که این گاز در درون کمپرسور گرم شود و از طریق یک شیر چهار طرفه به سمت اواپراتور هدایت شود. این بخش از قسمت داخلی اسپیلت، مجموعه ای است متشکل از لوله های مسی و صفحاتی از جنس آلومینیوم که می تواند گرما را به سمت بیرون دستگاه و محیط انتقال دهد. هوای گرم ورودی از کمپرسور به این محفظه باعث گرم شدن لوله ها و صفحات شده و این هوای گرم در کسری از ثانیه به محیط منزل یا محل کار شما دمیده می شود.
   در کل مصرف برق در حالت گرمایش بیشتر است چون کمپرسور بیشتر فعال است.

   پاسخ
 6. سجاد
  سجاد گفته:

  درود بر شما
  آیا کولر گازی که از بانه میخریم احتمال این هست که گاز نداشته باشه و هزینه اضافی بابت تزریق گاز متقبل بشیم؟ با تشکر

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام نه غیر ممکن است که یک کولر گازی گاز نداشته باشد مگر اینکه بر اثر ضربه گاز آن خالی شده باشد که آن هم براحتی قابل تشخیص است.

   پاسخ
 7. سعید
  سعید گفته:

  با سلام
  ممنون بابت اطلاعات خوبی که دادین.
  سوالم اینه که الآن بهترین مارک کولر ۲۴۰۰۰ بین اینورتر گری و دوال اینورتر الجی واسه آذربایجان کدوم هستش؟ ممنون.

  پاسخ
 8. سعید
  سعید گفته:

  با سلام
  من یک کولر گازی ۲۴۰۰۰ ال جی مدل آی کنترل خریدم.روی پنل بیرونی آرم و علامت ال جی و نوشته دوال اینورتر به صورت برچسب هست. آیا تقلبی هست یا نه؟ لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام دوست عزیز
   تصاویر مربوط به مدل اصلی رو در بخش کولرگازی ال جی گذاشتیم.
   بله ارم ال جی و دوال اینورتر به صورت برچسپ نوشته شده .
   برای بررسی بیشتر لطفا تصویر موتور بیرونی و پنل داخلی رو در تلگرام به شماره ۰۹۱۸۵۲۱۳۹۰۷ بفرستین.

   پاسخ
 9. سینا سرشبان
  سینا سرشبان گفته:

  با سلام من میخواستم یه کولر ۳۰۰۰ هزار با برند جنرال لبخند (شکار) و یا برند گری خریداری کنم به نظرتون کدوم بهتره و قیمتشون چقدره؟

  پاسخ
 10. سینا
  سینا گفته:

  با سلام من میخوام کولر ۳۰۰۰۰ خریداری کنم به نظر شما کدوم برند بهتر هست جنرال یا گری لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 11. ایمان
  ایمان گفته:

  با سلام و عرض ادب خدمت شما و با تشکر ویژه از مطالب خوبتون من یه کولر هومکس ۳۰۰۰۰ دارم و بتازگی برای مغازه یه ۳۰۰۰۰ اینورتردار اجنرال گرفتم اما سایز موتور و پنل داخلیشون یک اندازه نیست و چون یک ۲۴۰۰۰ هومکس دارم باید بگم یه کمی اجنرال از مدل ۲۴۰۰۰ هومکس بزرگتره و با اختلاف از ۳۰۰۰۰ هومکس کوچیکتره نمیدونم طبیعی هست یا خیر ضمنا موتدر هومکسها پیستونی و موتور اجنرال روتاری طلایی رنگ هست ممنون میشم جواب بدین وقت بخیر سپاسگزارم

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام دوست عزیز
   قطعا کولری که گرفتین تقلبیه چون اولا هم اندازه موتور خیلی بزرگه دوما ۳۰۰۰۰ اجنرال پیستونی و اسکرول داره و اصلا روتاری نداره سوما اجنرال اصلی اینورتر نداره مگر اینکه یه شرکت خاص و نمایندگی که قیمتش خیلی بالاست مثلا بالای بیست ملیون تومان

   پاسخ
   • ایمان
    ایمان گفته:

    درود بر شما و تشکر از پاسخگوییتون خیلی شریف هستید که پاسخگوی مردم هستید راستش دقیقا این کولر در سایت دیجیکالا موجوده با همین شکل و شمایل و با همین ابعاد و دقیقا همین مشخصات و همچنین برد اینورتر هم باز کردم و دیدم و در عملکرد هم اینورتر داره اگر تقلبی باشه احیانا به چه شکلی میتونم شکایت کنم چون تاکید بر برند اجنرال یا گری داشتم و اطمینان اصالت و گارانتی دادن در پایان باز هم ممنونم و خیلی متاسف که دیر با شما آشنایی پیدا کردم

    پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام کولر های دی جنرال نسبت به دی ان جنرال و جنرال شکار ضعیفتر هستن موتوراشون کوچکتره یعنی مثلا ۳۰۰۰۰ دی جنرال مثل ۲۴۰۰۰ جنرال شکار عمل میکنه

   پاسخ
 12. جواد از میاندوآب
  جواد از میاندوآب گفته:

  سلام مطالبتون رو خودم اطلاعاتتان عالی بود .
  من ۹۸/۰۳/۱۵ میام بانه یه کولر جنرال ۲۴۰۰۰ بردارم فقط نمی‌دونم گارنتی و نصب رایگان دارن یا نه .

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام دوست عزیز
   مدلای جنرال در بانه زیادن مثل جنرال شکار، دی ان جنرال لبخندی ، دی جنرال،جنرال گولد، جنرال مکس، جنرال مکس لبخندی، t3جنرال لبخندی،t3جنرال دیجیتالی،جنرال هاوس، جنرال ایس،جنرال ش،سوپر جنرال
   که همشون اصلی هستن از همه بهتر جنرال شکاره ولی چون گازش r22 هست از بقیه پر مصرفتره. بعد دی ان جنرال و جنرال گولد خوبن بقیه مثل همن تقریبا.

   پاسخ
 13. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام.ابتدا بابت سایت خوبتون واطلاعات مفیدتون سپاسگزارم.میخواستم بدونم در حال حاظر در تاریخ ۱۹ /۲/ ۹۸ کولر گازی اجنرال اینورتر دار موجود هست؟

  پاسخ
 14. حسن
  حسن گفته:

  با سلام
  راجع به کولر اینورتر گری ۳۰ هزار اطلاعاتی میخوام اگه لطف کنین. در ضمن چطور میتونم اصل یا تقلبی بودن اون رو متوجه بشم؟

  پاسخ
 15. صادق
  صادق گفته:

  سلام
  من برای یک منطقه سردسیر کولر گازی برای مدت دو ماه تابستون میخوام فضا بالای ۸۰ متر مربع دارم
  در ضمن ترجیحا محصولات میتسوبیشی، بوش یا اجنرال باشه
  ممنون

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   در حال حاضر کولر میتسوبیشی موجود نیست کولرهای بوش هم اصلی نیستن
   کولر اجنرال هم واسه مناطق گرم حاره ای مناسبه لازم نیست واسه منطقه شما
   کولر جنرال ظرفیت ۲۴۰۰۰ جوابگوی شماست

   پاسخ
 16. محسن
  محسن گفته:

  باسلام و خدا قوت
  براستی هنوز تاجرانی مثل شما هست که قبل از خرید ، اطلاعات کامل و جامعی در اختیار خریدار میگذارد تا خریدار با چشم و گوش باز خرید کند . از زحمتی که انجام میدهید و اگاهی و اطلاع رسانی که انجام میدهید کمال سپاس را دارم . بنده از مطالب و فیلمهای اموزشی که ارائه دادید خیلی استفاده کردم . واقعا ممنون . انشاالله موفق و موید باشید . باتشکر مجدد از شما سرور گرامی

  پاسخ
 17. javad
  javad گفته:

  سلام. من با تازگی یک کولر گازی اسپلیت اجنرال ۲۴۰۰۰ خریداری کردم اما برچسب روی آن مدل ASGS30LFCA زده شده. و وزن کمپرسور که روی کارتن زده ۸۲ کیلو اما واقعاً اینطور نیست به شخصه من خودم وزنشو که بلند کردم حدود ۳۰ کیلو گرم بیشتر نیست. لطفا راهنمایی بفرمائید که دستگاهی که من خریدم اصلی هست یا تقلبی. در ضمن من دستگاه را از شخص با گارانتی خریدم با قیمت ۵٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان

  پاسخ
  • سجاد
   سجاد گفته:

   با عرض خسته نباشید.
   برای نصب کولر گازی که از بانه میخریم آیا شرکتی که گارانتی میکنه کارشون درسته یا از سرویسکارهای نمایندگی داخلی برای نصب درخواست کنیم؟

   پاسخ
   • admin
    admin گفته:

    سلام
    برای اینکه اون شرکت ، گارانتی رو متقبل بشه باید حتما سرویس کار مخصوص خودش رو بفرسته. در بینشون نصاب حرفه ای هم هست.

    پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام و وقت بخیر در حال حاضر این اسپلیت ها در بانه موجود نیستن (۶/۴/۹۷) به این خاطر اطلاعات دقیقی نداریم و امیدواریم فردی که تجربه خرید و فروش این نوع کولر گازی رو داره سوال شما رو اینجا جواب بده

   پاسخ
 18. ایمان خالقی
  ایمان خالقی گفته:

  سلام.مرسی از سایت خوبتون.خدا قوت…ما داریم فردا یه اسپلیت سامسونگ ۳۰۰۰۰ میگیریم.مدلشو توجه نکردم.البته در یک فروشگاه معروف در شمال و با گارانتی هست.خواستم بدونم اصلا ارزش خرید داره سامسونگ یا نه.من خودم گری مد نظرم هست ولی پیدا نکردم.اینم قیمتش ۵۶۰۰۰۰۰ هست.به نظرتون عمر میکنه سامسونگ یا بعد یه مدت تقش در میاد.ممنون اگه زودتر ج بدین.مرسی

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام و وقت بخیر از تأخیر در جوابمون عذر خواهی میکنم سامسونگ هم برند خیلی خوبی در بازار اسپلیت داره و در مورد تفاوت هاش با برند گری حرف زیاده و واقعا نمیشه اینجا توضح داد می تونید البته فیلم کامل راهنمای خرید کولر گازی ما را مشاهده بفرمایید اگر خواستید از بانه خرید کنید می تونید با شماره های بخش فروش ما تماس بگیرید

   پاسخ
 19. مصطفی
  مصطفی گفته:

  سلام
  ببخشید روی بعضی از پنل محصولات ال جی ذکر شده dual inverter یا smart inverter
  آبا این موارد نشان دهنده تقلبی بودن محصول هستش؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام و وقت بخیر نه منظور از اینا اینورتر دوگانه و اینورتر هوشمند هستش که ساخت خود شرکت ال جی هستند و این کولر گازی ها بسیار با کیفیت و کم مصرف هستند

   پاسخ
 20. سعید
  سعید گفته:

  سلام ، می خواستم بدونم کولر ۲۴۰۰۰ هیتاچی مدل AIR CONDITIONER RAS-S24HPA اصل هست ؟ و چرا تو بعضی سایتا ۵/۵ میلیونه بعضی سایتا ۲/۷ میلیون؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام احتمالا در نوشتن اسم مدل اشتباهی کردید ، در کل کولر گازی های هیتاچی نوع های تقلبیشون در بازار خیلی کم دیده میشه و من نمیدونم قیمتی رو که درج کردید مربوط به کدام تاریخ هستش و شاید به علت نوسانات دلار اکثر سایت ها قیمت رو اپدیت نکرده باشن

   پاسخ
 21. رضا
  رضا گفته:

  عزیزان من یه چیزی زو خدمت شما عرض کنم که به هیچ عنوان از کولرگازیهایی با کمپرسور «روتاری» استفاده و خریداری نفرمایید چون کمپرسور یکبارمصرفه و قابل تعمیر نیست ! بهترین نوع کمپرسور پیستونی و بعد هم اسکرول . اسکرول چینی هم نه ! دنبال کولرگاری کم مصرف نباشید چون کمپرسور ۱۸۰۰۰ رو میزارن روی ۳۰۰۰۰
  هزار شما میگید خوبه ۳۰ هزاره و مصرفشم کم! اینو با تجربه به شما عرض میکنم ! کولرگازی با کمپرسورهای اول امریکایی . بعد تایلندی و اخر هم هندی خوبن . کمپرسور روتاری = دور انداختن پول ! من به کولرگاز قدیمی حدود ۱۰ سال پیش توی انبار اکبند بود , ۱۸۰۰۰ مارک جنرال الکتریک . کمپرسور پیستونی بزرگ و پنل بزرگ قدرت کولر درحد ۳۶۰۰۰ های الان که ساخته میشه خیلی عالیه خوب کار میکنه سرمادهی بالا و مصرف برقشم کمی بیشتر از کولرهای معمولی . شما ماهی ۲۰ تومن اضافه میپردازین برای برق اما کولرتون کولر خوبیه . جایی هم عرض کردم کولرهای میدیا و تراست = اشغال ! تجربه کردم

  پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تردیدگاه های جدیدتر »

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *