کولر گازی تقلبی

شناسایی کولر گازی تقلبی و اصلی

کولر گازی تقلبی:

باتوجه به نزدیک شدن فصل گرما سوالات بسیار زیادی در مورد کولرهای گازی و اسپلیت مطرح میشود، به همین جهت لازم دانستیم نکاتی را برای شناسایی کولر گازی تقلبی بیان کنیم.

در بازار ایران انواع کولر گازی با ظرفیت های مختلف وجود دارد.برای فردی که اطلاعات کافی درباره نوع کولر گازی ندارد انتخاب یک مدل مناسب  از بین این همه مارک مختلف بسیار مشکل است. اکثرا ما ایرانیها دنبال  برند معروف هستیم. در کولر گازی برند اجنرال و ال جی و گری برای ما خیلی آشناست و اکثرا دنبال خرید این چند برند هستیم. تقلب فروشان نیز از این موضوع سواستفاده می کنند و چون نمی توانند مارکهای نا آشنا را بفروشند، برچسب این کولرها را عوض میکنند و برچسب مارک های معروف را بر روی این کولرها درج می کنند و به اسم مارک معروف و با قیمت بالاتر می فروشند.

یک مورد دیگر که تقلب فروشان انجام می دهند این است که روی برچسب مشخصات کولر گازی سایز را هم عوض می کنند،یعنی 24000 را به 30000 تبدیل می کنند.

اما چطور متوجه بشیم که کولری که خرید می کنیم واقعا همان مارک است با همان سایز واقعی یا یک کولر نا آشناست و برچسب آن را عوض کرده اند؟

ما در زیر اندازه لوله های اتصال را برای انواع ظرفیت های کولر گازی آورده ایم:

ظرفیت کولرگازیقطر لوله کولر بدون اینورترقطر لوله کولر اینورتردار
9000 (1/4 اینچ) 6mm(3/8 اینچ) 10mm(1/4 اینچ) 6mm(3/8 اینچ) 10mm
12000(1/4 اینچ) 6mm(1/2 اینچ) 12mm(1/4 اینچ) 6mm(1/2 اینچ) 12mm
18000(3/8 اینچ) 10mm(5/8 اینچ) 16mm(1/4 اینچ) 6mm(5/8 اینچ) 16mm
24000(3/8 اینچ) 10mm(5/8 اینچ) 16mm(1/4 اینچ) 6mm(5/8 اینچ) 16mm
30000(3/8 اینچ) 10mm(5/8 اینچ) 16mm(3/8 اینچ) 10mm(5/8 اینچ) 16mm
36000(3/8 اینچ) 10mm(3/4 اینچ) 20mm(3/8 اینچ) 10mm(3/4 اینچ) 20mm

وزن تقریبی موتور(یونیت خارجی)  کولر گازی ها:

ظرفیت 9000 :20 تا 25 کیلو گرم

ظرفیت 12000: 25 تا 33  کیلو گرم

ظرفیت 18000: 38 تا 45 کیلو گرم

ظرفیت 24000: 48 تا 55 کیلو گرم

ظرفیت 30000: 60 تا 65 کیلو گرم—( کولر گازی اصلی اجنرال حدود 75 کیلو گرم وزن دارد)

ظرفیت 36000 : 75 تا 100 کیلو گرم

لازم به ذکر است که بعضی از مدلهای کولر گازی با مارک مختلف در یک سایز هم وزن نیستند و وزن هایی که بیان شد به صورت تقریبی هستند.

توصیه اصلی ما این است که از یک فروشگاه معتبر اجناس را تهیه فرمایید. سه مورد زیر در مورد کولر گازی را اگر در یک فروشگاه مشاهده کردید به هیچ وجه از آن فروشگاه کولرگازی نخرید:

 1. به هیچ عنوان کولرهای اوجنرال، “اینورتر” نیستند(مدل اوجنرالی که فروشنده به عنوان اینورتردار به مشتری میدهد ۱۰۰ درصد تقلبی و مارک های پرمصرف دیگه ای هست که برچسب گذاری شده است)
 2. کولر الجی چه اینورتر چه غیر اینورتر اصلا در اندازه ی ۳۰ هزار در حال حاضر در بانه موجود نیست، فروشنده ای که ادعا میکند کولر ۳۰ هزار الجی دارد به طور قطع اجناس تقلبی دارد.
 3. کولر گازی بوش اصلی اصلا در بازار موجود نیست و هر فروشگاه که ادعا کرد کولر گازی بوش دارد مطمئن باشید تقلب فروش است.

نمونه عکسهای کولر گازی تقلبی که از مارکهای دیگر به مارکهای معروف مثل گری و اجنرال و ال جی تبدیل  شده اند:

تبدیل کولر گازی فوجی به مارک معروف گری:

در زیر تبدیل کولر گازی جنرال t3 که برچسب اجنرال زده اند را می بینید:

در زیر تبدیل کولر گازی ایوولی که برچسب اجنرال زده اند را می بینید:

در زیر تبدیل کولر گازی فوجی آینه ای که برچسب اجنرال زده اند را می بینید:

تبدیل کولر گازی شارپ به اجنرال:

تبدیل کولر گازی جنرال گلد به ال جی:

از این مثال ها زیاد است و ما نمی توانیم بیشتر از این چند مثال در این مقاله ذکر کنیم. هدف ما بالا بردن سطح آگاهی شما عزیزان است که فریب تقلب فروشان و افراد سودجو را نخورید.

خب حالا با وجود این همه تقلب چطور جنس اصلی را بشناسیم؟

برای اینکه حجم این مقاله زیاد نباشد ما در مقاله های زیرنحوه شناسایی کولر گازی های معروف مانند ال جی و اجنرال و گری را بیان کرده ایم.

پس برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بررسی اصلی بودن کولر گازی مقاله های زیر را حتما مطالعه فرمایید.

بیشترین تقلبی که انجام می شود این است که کولر گازی هایی با مارکهای نا آشنا را به کولر گازی های ال جی و گری و اجنرال و بوش تبدیل می کنند. برای همین هم ما بیشتر شناسایی این چند مدل را آموزش داده ایم. وگرنه افراد تقلب فروش مارکهای نا آشنا را با مارکهای نا آشنای دیگر تبدیل نمی کنند.

حال با خواندن این مقاله شاید سوالهای زیر برایتان پیش آمده باشد :

 •  کیفیت کولر گازی های با مارکهای نا آشنا مانند جنرال و فوجی و ایوولی و شارپ و زانتی و میلون و یوجین و میدیا استار و بکو و یونیوا و ماتسو و کامفورت و آکایی وکریر و هایسنس و هزاران مارک متنوع دیگر چگونه است؟
 • آیا این کولر گازی های ذکر شده با کیفیت هستند؟
 • آیا ما باید فقط کولر گازی معروف و گران قیمت اجنرال و گری و ال جی و سامسونگ و هیتاچی و توشیبا خریداری کنیم که خوب کار کنند و قابل استفاده باشند؟
 • آیا کیفیت مارکهای معروف خیلی بالاتر از مارکهای نا آشناست؟
 • برای آب و هوای ایران کدام برند را خریداری کنیم؟

حال جواب این سوال ها:

کولرگازی هایی که وارد کشور ایران می شوند اکثرا از دبی خریداری شده اند بیشتر این مارکها برای کشورهای عربی که دارای آب و هوای بسیار گرمتر از کشور ایران هستند، طراحی و ساخته شده اند. پس همه  آنها برای مناطقی از ایران که نهایت دمای هوا به 40 درجه می رسد جوابگو هستند. پس اگر در یک منطقه معتدل یا دارای آب و هوای خنک زندگی می کنید و هزینه خرید کولرهای اصلی اجنرال و گری و ال جی و مارکهای معروف دیگر را ندارید، با خیال راحت و با هزینه کم ، کولر گازی های مارکهای ارزان قیمت و ناآشنا را خریداری کنید. توصیه ما برای مناطقی از کشور که دمای هوا در تابستان بالای 50 درجه می رسد این است که حتما کولر گازی هایی با کپرسور t3 و اسکرول یا پیستونی و مارک با کیفیت مانند اجنرال اصلی یا گری خریداری کنند.البته لازم به ذکر است که کولر گازی اصلی ال جی و اجنرال و گری و برندهای معروف دیگر دارای کیفیت قطعات عالی هستند. هدف از بیان این موضوع این است که خیلی از خریداران کولر گازی دنبال یک کولر گازی هستند که جوابگوی منطقه زندگی ایشان باشد و لازم ندارد که کولر گازی بیشتر از نیازش با امکانات و با کیفیت باشد تا هم از هوای گرم تابستان در امان باشد هم بتواند از پس هزینه خرید کولر برآید.پس توصیه ما به این خریداران این است که با خیال راحت کولر گازی های ارزان قیمتر تر از برندهای معروف را خرید کنند و مجبور نیستند دنبال برند باشند.

ویژگی های اینورتر

كاهش انرژی مصرفی و لذا كاهش هزینه برق، كاهش جریان راه اندازی و در نتیجه طولانی شدن عمر موتور ، امكان تغییر سرعت موتور، امكان تغییر جهت حركت موتور، داشتن حفاظت در برابر اضافه بار، امكان كار موتور در شرایطی كه ولتاژ ورودی متغیر است، امكان كنترل از راه دور، ایجاد سرعت بیشتر از سرعت نامی موتور، برنامه ریزی كردن حركت.

اینورتر به صورت هوشمند میزان بار وارده به موتور را تشخیص داده و متناسب با همان بار، به موتور جریان می دهد و این جریان در بسیاری از مواقع از جریان نامی موتور كمتر است. دستگاهی الكترونیكی است كه بوسیله آن می توان سرعت موتورهای سه فاز را تغییر داد.

دیگر كاربردها و مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره كرد :

**تنظیم كننده سرعت موتور (كنترل دور)

**تغیر دهنده جهت دور به راحتی و بدون نیاز به كنتاكتور

**روشن و خاموش نمودن موتور بدون نیاز به قطع و وصل برق اصلی

**كاهش ضربه های مكانیكی و در نتیجه افزایش طول عمر مفید قسمت مكانیكی

**حفاظت موتور در مقابل افزایش ولتاژ و جلوگیری از آسیب دیدن موتور

چطور میتوان یک کولر گازی اینورتر را از کولر گازی معمولی تشخیص داد ؟

با توجه به بازار داغ کولرهای اینورتر متأسفانه بسیاری از افراد سودجو  از عدم شناسایی کولر گازی اینورتر اقدام به کلاه‌برداری از مشتریان کرده و کولر گازی‌های معمولی را به‌جای کولر گازی اینورتر به مشتری معرفی میکنند که  هزینه بیشتری را نیز بابت اینورتر بودن آن دریافت میکنند.

ما در زیر به شما نکاتی را آموزش میدهیم تا شما بتوانید به وسیله آن یک کولر گازی اینورتر را از کولر گازی معمولی تشخیص دهید.

 • مطمئن‌ترین راه خرید از مراکز معتبری در بانه می باشد که شرایط خرید حضوری از فروشگاهشان نیز فراهم هست و خود واسطه نمی باشند. (هیچگاه به کانال های تلگرامی اعتماد نکنید. خرید کولر گازی )
 •  مهم ترین روش تشخیص چک کردن برچسب فنی کولرگازی است.
 • برد اینورتر یک قطعه الکترونیکی است که در قسمت یونیت بیرونی کولر گازی بالای کمپرسور قرار گرفته است.شما با باز کردن دستگاه می توانید از وجود این قطعه اطمینان حاصل کنید.
 • لازم به ذکر است که کولر گاز هایی که برد اینورتر دارند در زمان کار کردن کولر که دمای هوای اتاق به درجه تنظیم شده رسید خاموش نمی شود بلکه دور موتور کم می شود و کور گازی با دور کم کار می کند و اگر دوباره دمای اتاق تغییر کرد دوباره دور موتور زیاد می شود.کولر گازی بدون اینورتر هر بار خاموش و روشن می شود. و چون زمان روشن شدن موتور میزان جریان زمان استارت بسیار بالاست همین جریان بالای زمان استارت کولر گازی باعث افزایش هزینه برق شده و همچنین طول عمر کمپرسور پایین می آید.

در زیر نمونه برد اینورتر را مشاهده می کنید:

کولر گازی ال جی

برچسب فنی یا پلاک چیست ؟ برچسب فنی اطلاعاتی است که به‌صورت برچسب روی تمامی لوازم الکترونیکی ثبت شده که داده های زیادی درباره دستگاه و نوع کارکرد آن به شما منتقل می‌کند.

چند برچسب کولر گازی 30000 بدون اینورتر:

یک نمونه برچسب مشخصات کولر گازی 30000 اینورتر دار:

امیدواریم با نوشتن این مقاله کمکی هرچند کوچک به شما خوانندگان و خریداران کولر گازی کرده باشیم تا بتوانید کولر اصلی خریداری کنید.

لیست قیمت روز کولر گازی های اصلی موجود در فروشگاه بانه 90

331 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تردیدگاه های جدیدتر »
 1. بهنام
  بهنام گفته:

  با سلام
  ممنون از سایت خوبتون. دو تا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدین.
  1-برای استان گرم و خشک و خونه شخصی(نه آپارتمان) با متراژ حدود 120 متر کولر مناسب اینورتر دار در حال حاضر چه مدل و برندی دارید و با چه قیمتی؟بعد از اوجنرال چه برندی از نظر شما کاراریی بهتری داره؟گری یا ال جی یا هیتاچی یا جنرال؟
  2- آیا فرضا کولر 30000 برای کل خونه بخریم بهتره یا دو کولر با پاور کمتر که یکی رو در پذیرایی و یکی در آشپزخانه قرار داده شود؟پیشنهاد شما کدوم مورده؟
  ممنون

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام تشکر
   1-برای اون فضا کولر گازی باید با ظرفیت سی هزار تهیه بفرمایید و در حال حاضر در بانه تنها برندی که کولر اصلی در این ظرفیت داره گری هست که قطعات آمریکایی و مونتاژ چین هستش از لحاظ کیفیت هم واقعا خوبه
   قیمت کولر گازی گری تو ظرفیت سی هزار نوع اینورتردارش در بانه امروز 96/10/28 معادل 4400000 هستش
   2- به نظر ما یه کولر گازی 30000 گری که مصرف بسیار بهینه ای داره و همچنین طول عمر موتورش هم بسیار خوبه نیاز شما رو برآورده می کنه

   پاسخ
 2. هانی
  هانی گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید.
  دو دستگاه کولرگازی اوجنرال مدل های AOG12/24RAT خریدم با اعلام 60درصد صرفه جویی در مصرف انرژی از سوی فروشنده که روی پنل آن اینورتر V درج شده است. نصابی که از در تهران برای نصب مراجعه کرده دستگاه را از نظر دارا بودن برد و میزان آمپر مصرفی تست کرده و می گوید کم مصرفترین نوع کولر می باشد.( یعنی حتی از مدل های DC INVERTER) خواستم باز هم مطمئن شوم این ادعا درست است و اینکه کولرها اصل می باشند؟ اگر امکان دارد راهنمایی فرمایید با تشکر

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   مطمئننا کولر هایی که خریدید اوجنرال نیستن و یه مدل دیگه هستن که برچسب گذاری شدن با توجه به فیدبک مشتریانمون در اهواز در گرمای وحشتناک هم بهترین عملکرد ممکن رو داره و شما زمانی می تونید به تقلبی بودن کولرتون پی ببرید که یک بار سرمای این کولر گازی های اوجنرال رو حس کنید.
   در مورد نصاب هم که مطمئننا با هماهنگی محل فروش اومده و این کولر گازی های تقلبی سود های کلانی واسشون در پی داره مثلا یه کولر گازی اصلی نهایت نهایت صد و پنجاه هزار به فروشنده سود می رسونه ولی کولر گازی های تقلبی گاهی بیش از دو میلیون هم به فروشنده سود می رسونه که متأسفانه این دلیل اصلی فروش کولر های تقلبی هست

   پاسخ
   • هانی
    هانی گفته:

    با سلام مجدد،
    بر چه مبنایی با این اطمینان می فرمایید که کولر ها اصل نیست؟ ضمن اینکه همین مدل کولر را در پست های قبلی ( به کاربری به نام علی در 26مهر96) اعلام کرده ایید که اصل است؟
    آیا به پلاک مندرج روی کولرها که مشخصات آن را ذکر کرده است نیز نمیتوان اطمینان کرد؟

    پاسخ
    • admin
     admin گفته:

     خب همه اینا رو برچسب گذاری می کنن در حال حاضر نه در بانه و در هیچ کدام از شهرهای مرزی اوجنرال اینورتر دار نداریم و باتوجه به اطلاعاتی که شما فرمودید هیچ شکی در تقلبی بودن کولرتون نیست.
     برای اینکه مطمئن باشید که تقلبی هست حتما در عرض چند روز اینده یک فیلم در این صفحه و صفحه اصلی کولر گازی فروشگاه های بانه نود قرار می گیره حتما اون رو مشاهده بفرمایید.

     پاسخ
 3. علی حامدی نیا
  علی حامدی نیا گفته:

  سلام و عرض ادب و خسته نباشید خدمت شما.بنده ساکن تهران هستم.به مصرف و کیفیت اهمیت زیاد میدم.پیشنهاد شما برای سالن 80متری و دوتا اتاق خواب 8و12متری مجموعا سه عدد کولر گازی مناسب از هر نظر کدام برند و مدل میباشد و قیمت.ممنون از لطف. و حوصله شما

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام تشکر وقتتون بخیر
   شما می تونید برای فضای هشتاد متری یک کولر گازی ال جی 24000 تهیه بفرمایید البته از نوع اینورتر دارش که هم کیفیتش خیلی خوبه و هم اینکه شصت درصد نسبت به کولر های بدون اینورتر کاهش مصرف برق رو در پی داره و همچنین کولر گازی اینورتردار طول عمرش بسیار بیشتره
   برای اطاق هاتون می تونید کولر گازی ال جی 12000 تهیه کنید که کولر گازی های با ظرفیت 12000 به خودی خودی کم مصرف هستن

   پاسخ
   • admin
    admin گفته:

    البته اگر مشکلی با هزینه ش نداشتید می تونید برای سالن 80 متری که می فرمایید یک کولر گازی گری با ظرفیت 30000 از نوع اینورتردارش تهیه بفرمایید
    قیمت 96/10/28
    24000 اینورتر دار ال جی : 3150000
    30000 اینورتردار گری : 4400000
    البته فعلا به خاطر مسائل اخیر کشور قیمت دلار یه کم رفته بالا می تونید صبر کنید و عید خریدتون رو انجام بدید

    پاسخ
 4. Reza
  Reza گفته:

  باسلام وخسته نباشید خدمت شما، میخاسم بدونم کولر گازی گری مدل اسماتیک آیا اصل هست؟ وسوال دومم اینه که آمپری که مصرف میکنه چقدره؟ قیمتش رویم اگه بگید ممنون میشم

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام ممنون
   کولر گازی گری در مدل های بسیار زیادی به صورت شرکتی وارد ایران شده اما در بانه این مدل نیستش
   مدل هایی که در حال حاضر اصلی و بسیار پر فروش هستن در بانه به قرار زیر می باشد :
   مدل GWH18MC در ظرفیت هجده هزار با قیمت یک میلیون و هشتصد هزار تومان
   مدل GWH24MD در ظرفیت 24 هزار با قیمت دو میلیون و دویست و پنجاه
   مدل GWH24UC که پنل رنگی می باشد ( در رنگ های نقره ای – طلایی – زرشکی) با قیمت دو میلیون و سیصد هزار تومان
   همه قیمت ها مربوط به 96/10/15

   پاسخ
 5. هادی
  هادی گفته:

  باسلام. ميخواستم بدونم بندهای دی جنرال و جنرال شکار در مقایسه با آل جی و اجنرال از لحاظ کیفیت و بازدهی چه تفاوتی دارد؟ کلا این دی جنرال و جنرال شکار زیر مجموعه آ جنرال هست؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام کلا کولر های جنرال در حال حاضر پرفروش ترین کولر های بانه می باشن به این دلیل که هم قیمتشون بسیار مناسب هستش و هم واسه بسیاری از مناطق ایران واقعا نیاز رو تا حد زیادی برطرف میکنه اما مطمئنن کولر اوجنرال که دارای قطعات ژاپن هستش بسیار با کیفیت تر هستش و کلا یه مارک جدا از جنرال می باشد. کیفیت ال جی هم از جنرال بالاتر هستش

   پاسخ
  • Saiid
   Saiid گفته:

   با سلام وخسته نباشید
   یه سوال داشتم که خیلی منو تو فکر برده هرچی گشتم تو سایت نبود
   خواستم بپرسم که کولر اجنرال ۳۰هزار مدل ASGS30LECAدارم الان که گزاشتیم رو cool
   و در ۲۵ درجه
   نیمساعت یه بار یونیت بیرونی خاموش میشه
   حدود ۱۰دیقه شایدم کمتر و دوباره روشن میشه
   و همین روال ادامه داره
   به نظر کارشناسیتون مشکلی نداره؟؟
   واینکه درجش رو بزارم رو چند تو فصل گرما و سرما که اتوماتیک بشه و خونه یک دست باشه و فشارم بهش نیاد
   با تشکر
   ممنون ازتون به خاطر سایتتون

   پاسخ
   • admin
    admin گفته:

    سلام
    بهترین درجه برای کولر گازی 25 درجه می باشد.
    دلیل خاموش شدن کولر گازی و روشن شدن دوباره این است که در کولر گازی سنسور تشخیص دما وجود دارد و اگر دما به درجه تنظیم شده رسید خاموش شده و در صورت تغییر دمای اتاق ، دوباره کولرگازی روشن می شود تا دما را به درجه تنظیم شده برساند .

    پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام این مدل در بانه نیست ، در کل کیفیت مارک های ال جی و سامسونگ تفاوت چندانی نداره ولی خب در بازار فروش کولر های ال جی خیلی بیشتره

   پاسخ
 6. مهران
  مهران گفته:

  سلام لطفا نظرتون رو در مورد کولر گازی سامسونگ مدل گود وان (24000) بگین آیا تقلبیش هم تو بازار هست؟ دوم هم اینکه قیمتش چنده!؟ باتشکر از راهنمایتون

  پاسخ
 7. علی
  علی گفته:

  سلام من در بلوچستان زندگی میکنم ودما درتابستان تا۵۰درجه است وفقط سه ماه از سال طرح گرمسیری تعلق می گیره .یک اسپیلت ۲۴۰۰۰مارک ال جی کم مصرف می خوام که با گرما سازگار باشه چی بخرم لطفا راهنمایی کنید.باتشکر

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام کولر گازی ال جی 24000 اینورتر در حال حاضر قیمتش در بانه بالا رفته و امروز بیست و هشتم آذر ماه نود و شش سه میلیون تومان هستش ولی اگه میخواید من کولری رو بهتون معرفی کنم که همیشه واسمون دعای خیر بخونید من اوجنرال رو معرفی میکنم و من فکر میکنم در اون دمایی که شما اشاره کردید کولر اوجنرال کیفیت خوبی از خودش نشون بده ال جی و گری هم باز بد نیستن ولی بازخورد مشتریامون از اون مناطق همیشه اوجنرال رو تأیید کرده

   پاسخ
 8. mehdi
  mehdi گفته:

  سلام
  با تشکر از سایت خوب شما که به خوبی ما رو در خرید کولر گازی راهنمایی میکنید
  می خواستم سوال کنم این مدل ASGA24JCC – 2.0 Ton کولر اجنرال که اینورتر هست کی در بانه موجود می شه و در سایتهای خارجی مثل آمازون موجود هست
  تشکر

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام شما لطف دارید دوست عزیز
   در بانه بیشتر خرید های کولر گازی از بازار هایی مثل بازار دبی که خیلی کم محصول سفارشی به اون بازار میاد انجام میشه محصول سفارشی منظور محصولی هست که شرکت سازنده اون محصول را برای یه شرکت خاص یا کشور خاص تولید میکنه و اون رو به بازار های بین المللی مثل دبی نمیفرسته مثلا اگه توجه کنید 1️⃣ ظرفشویی ۱۴ نفره سامسونگ مدل DW60K8550FW که خیلی در بانه پرفروش هست در بازار ایران با نام d162 به فروش میرسه در حالی که هیچ جای دنیا شما مشاهده نمیکنید که d162 رو به عنوان ظرفشویی بفروشن.
   در دبی واقعا کولر گازی اوجنرال اینورتردار نیست در حال حاضر تمام افرادی که ادعا میکنن که از شهرهای مرزی کولر اوجنرال وارد کردن بدون شک قصد دارن کالای تقلبی به شما می فروشن که اگه شهرهای مخصوصا جنوبی این کولر های تقلبی رو بخرید احتمالش زیاده در مدت کوتاهی با مشکل پیدا کردن موتور کولر گازی و از کار افتادنش مواجه بشید و اگه از کار هم نیوفته مطمئننا کیفیت بسیار پایینی رو به شما ارائه میده چون در اصل این کولر ها اوجنرال نیستن و برند بی کیفیت دیگری هستن که به نام اوجنرال برچسب گذاری شدن.
   در مورد این مدلی که فرمودید مطمئننا اگه سفارشی نباشه و به بازار دبی برسه وارد بانه هم خواهد شد

   پاسخ
 9. aram
  aram گفته:

  سلام، وقت بخیر، متاسفانه در خانه ای که تازه ای گرفتیم پیمانکار ساختمان ، کولر تقلبی سی هزار میتسوبیشی نصب کرده که پنل کوچکی داره و روی قسمت بیرونی کولر نوشته شده ساخت ژاپن، یک تعمیرکار کولر هم آوردم قسمت بیرونی آن را باز کرد گفت که اولا برخلاف مشخصاتی روی کولر نوشته کمپرسور پیستونی و ثانیا بیست و چهار هزار نه سی هزار ، حالا با توجه به اینکه من در اهواز زندگی می کنم میخواستم ببینم این کولر میتونه بمن جواب بده و خونه سرد کنه و در ضمن میخواستم بدونم قیمت این کولر با مشخصاتی که گفتم در بانه چقدر است با تشکر

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام متأسفانه حالا در بازار بانه به هیچوجه میتسوبیشی اصل وجود نداره و اونایی که همچین ادعایی کنن خیلی بعیده که صداقت داشته باشن چون تقریبا از سال نود و یک به بعد نمونه اصلی اون خیلی کم دیده شده. در اهواز خیلی دوستان گفته اند که با داشتن کولر غیر پیستونی به مرور موتور کولرشون مشکل پیدا کرده . اما با فرض اینکه کولرتون اصلی باشه که انشاالله اینطور باشه ، کولر های میتسوبیشی اصل واقعا با کیفیت هستن و احتمال زیاد نیازتون رو براورده کنه

   پاسخ
 10. مهناز
  مهناز گفته:

  سلام.خسته نباشین کولر گازی 30000 میخواستم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که اوجنرال (چه مدلی)بخرم یا گری یا توشیبا و اینکه کدوم از این مارکها تقلبیش کمتره؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام ممنون کولر گازی OGENERAL اوجنرال بخواید بخرید باید حواستون باشه نسخه تقلبی نباشه و اینورتردار اصلیش در بانه موجود نیست قیمت ظرفیت سی هزار این برند بدون اینورتر موتور پیستونی معادل 3950000 (قیمت چهاردهم آذر نود و شش) چنانچه بخواید کولر گازی گری بخرید قطعات آمریکایی و مونتاژ چین که در ایران روز به روز طرفداران بیشتری پیدا میکنه قیمتهاش به این شکل هست : سی هزار معمولی 3300000 تومان و سی هزار اینورتردار 3800000 تومان – چنانچه بخواید کولر گازی توشیبا بخرید قطعات ژاپن مونتاژ تایلند باید حواستون باشه که حالا اینورتردارش نیست در بازار و قیمت ظرفیت سی و دو هزارش بدون اینورتر معادل 4100000 تومان (تمام قیمت های این کامنت مربوط به چهاردهم آذر نود و شش می باشد)

   پاسخ
 11. سامان حسنی
  سامان حسنی گفته:

  سلام ممنون از مطلب خوبتون کولر گازی اوجنرال موتور پیستونی اصلی برای هفتاد متر فضا میخوام ظرفیت چند هزار خوبه و قیمتش چنده ؟ اگر کولر گازی آمریکایی گری اینورتردار دارید به درد من بخوره ممنون میشم قیمت بدید تشکر

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام وقتتون بخیر ممنون شما لطف دارید ، کولر گازی 18 هزار اوجنرال بدون اینورتر قطعات ژاپن مونتاژ تایلند واسه شما مناسب هستش با قیمت امروز 96/8/30 دو میلیون و هشتصد هزار تومان 2800000 و همچنین کولر گازی قطعات آمریکایی و مونتاژ چین برند گری هم اینورتردارش که بسیار کم مصرف هستش ظرفیت 21000 برای شما در میاد دو میلیون و هفتصد و پنجاه هزار قیمت 96/8/30

   پاسخ
 12. عبدالله
  عبدالله گفته:

  سلام و عرض ادب ، براستی خواستم پیام بدم و تشکر کنم از مطلب آموزندده ای که در سایتتان گذاشتید متأسفانه یکی از فامیلامون بهار امسال از طریق یک کانال تلگرامی به اسم بانه تجارت یک کولر گازی اوجنرال و لباسشویی بوش را با قیمتی ظاهرا مناسب تهیه کرد که بعد مدتی خودش متوجه شده بود نه کولر دارای قدرت سرمای مناسب است و لباسشویی هم بسیار داغان لباس ها رو می شورد که این باعث شد یه تحقیقی کنیم در مورد اجناس تقلبی که با سایت خوب شما آشنا شدیم هم مطلب شناسایی اجناس تقلبی بوشتان راخواندم و هم این مطلب را که فهمیدیم این اجناس تقلبی می باشد تازه از فامیل ما گذشت ولی از شما بسیار سپاسگذارم چون این مطالب واقعا به درد مردمی که امروزه قدرت خرید چندانی هم ندارن و از طرفی امکان گول خوردن توسط افراد خدا نشناس را دارند خواهد خورد

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام وقتتون بخیر بله این مدل اصلی هست ولی چنانچه این کولر گازی رو خریدارید کردید از جایی عکس کولر با عکس برچسبش رو به تلگرام شماره پشتیبانی فروشگاه ارسال بفرمایید تا تیم فروش به طور دقیق بررسی و شما را راهنمایی بفرمایند.
   📲 09185213907 -8
   ☎️ 08734231224

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام مدل های کولر گازی گری بسیار زیاد می باشد و واقعا تا حالا دیده نشده که کسی در بانه یه کولر گازی فیک رو به عنوان مدل اصلیش بفروشه – این مدل اصلی هستش

   پاسخ
 13. TF
  TF گفته:

  سلام،ایا کولر اجنرال مدلAOGR24RAT موجود دارید،اگر هست لطف بفرمایید مشخصات فنی سو اعلام کنید،قبلا از راهنمایی شما تشکر می کنم

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام کولر گازی اٌجنرال مدل asg24rbc-w در فروشگاه موجود هست که در لینک زیر می توانید عکس برچسب آن را مشاهده بفرمایید. قطعات ژاپن مونتاژ تایلند
   http://baneh90.com/wp-content/uploads/2017/09/photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۵_۱۷-۴۱-۴۲.jpg

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام در حال حاضر مناسبترین کولر گازی که پرفروشترین هم هستن کولر گازی 24000 دوال اینورتر ال جی هست با قیمت 2880000 تومان. البته کولر گازی 21000 از برند گری هم هست با قیمت 2750000 تومان (قیمت 96/6/17)

   پاسخ
 14. moradi
  moradi گفته:

  سلام ببخشید ایا راهی وجود داره که با چند سوال همون اول کار تشخیص بدیم ایا فروشنده کولر گازی در بانه بدل فروش هست یا اصلی فروش ؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام خواهش میکنم در حال حاضر اگر خواستید به صورت غیر حضوری از بانه خرید کنید همون اول حرفاتون از فروشنده بپرسید کولر 30000 ال جی دارید چنانچه جواب داد بله صد در صد بدل فروش هست 96/6/12

   پاسخ
 15. yousefi
  yousefi گفته:

  سلام
  ممنون بابت اطلاعات خوب ساستتون/عالی هست
  یه سوال داشتم
  آیا کولر مارک بکو هم در بانه جنس تقلبیش وجود داره یا نه همه اصل هستن؟

  پاسخ
 16. صادق نشاط
  صادق نشاط گفته:

  با سلام من قصد خرید یک کولر گازی 30 یا 36 هزار دارم بوشهر هستم و هوا فوق العاده شرجی هستش برای این اب و هوا چه پیشنهادی به بنده میدید ؟ در ضمن برندهایی که اینجا هستن : سوپرانو ،میتسوبیشی ، گری، اجنرال ، میدیا ، سوپرجنرال هست خودم نظرم روی اجنرال هستش در ضمن اینورتر دار میخوام با گاز r22

  لطفا چند نمونه به بنده پشنهاد بدید یا به ایمیل بنده اطلاع بدید با تشکر از شما

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام برند اٌجنرال که مناسب هستش ولی خب اینورتردارش به صورت سفارشی در ایران وجود داره که قیمتش بسیار بالا هست ( اٌجنرال اینورتردار در بانه موجود نیست) . کولر گازی گری قطعات امریکایی و مونتاژ چین هم میتونه نیاز شما رو برآورده کنه و قیمت هاش هم تقریبا مناسبتره مثلا قیمت کولر گازی گری 30000 بدون اینورتر2700000 و اینورتردارش 3480000 تومان در بانه می باشد. (قیمت 96/6/12)
   تذکر : کولرگازی ال جی سی هزار رو در حال حاضر در ایران فقط گلدایران داره

   پاسخ
 17. هادی
  هادی گفته:

  شما که اینقد سایت باحالی دارین,چرا نماد نمیگیرین
  بگیرین که آدم سایتتون رو نگاه میکنه,دیگه با خیال راحت تو سایت جستجو کنه و خریدشو انجام میده
  من به شخصه هر سایتی که میبینم نماد نداره
  از همون اول میبندم میرم سراغ گزینه بعدی

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   ممنون دوست گرامی به خاطر لطفی که دارید و پیام روحیه بخشتون . راستش داریم کارهاش رو انجام میدیم انشالا درا ینده ای نزدیک نماد اعتماد میگیریم . ممنون

   پاسخ
 18. ahmad eshmit
  ahmad eshmit گفته:

  با سلام
  اولا فرق بین aogr24rat و asgs24lfca از محصولات کولر گازی اجنرال چیست ؟
  دوما چرا بعضی شرکت ها در تهران مثلا asgs24lfca را اصلش رو وارد می کنه ولی در بانه وارد نمی شه ؟ حالا کی موجود می شه ؟ صبر کنیم ؟
  سوما این که اگه اونی که میگید تقلبیه ،مارک اصلیش چیه ؟ اصلا اجنرال هست یا نه ؟ اگه هست چیه ؟ و اگه نیست چه مارکیه ؟ ارزش خرید داره ؟
  چهارم فرض کنید همه جور تحقیقی کردیم و یک مارک اصل رو خریدیم و یک کولر دقیقا با همون شکل آوردند درب منزل و همون موقع پولش رو می خواد حالا چطوری بفهمیم اصله یا نه ؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام شرکت اٌجنرال برای تولید و عرضه کولر گازی های اینورتردار وبدون اینورتر دو سیاست جدا را پیش گرفته است. در حال حاضر تولید کولر های بدون اینورترش که شهرت جهانی دارند به صورت کاملا استاندارد بوده و به صورت استاندارد و همانند سایر شرکت های معتبر دنیا به بازار عرضه می شود. اما این شرکت در سال های اخیر کولر گازی های اینورتر دار را نیز به صورت سفارشی به بازار بعضی کشورها مثل هندوستان و ایران نیز فرستاده است. asgs24lfca این مدل کولر گازی جزء یکی از این کولر گازی های سفارشی هست . اما همواره مطمئننا تمام شرکت های دنیا وقتی به صورت سفارشی محصولاتی را برای بازار بعضی کشور های پرجمعیت می فرستند کمیت را بر کیفیت ترجیح می دهند!! (پس کولر گازی asgs24lfca چون به صورت استاندارد به بازار عرضه نمی شود پس در بازار دبی نیز هیچوقت عرضه نخواهد شد و در نتیجه به بانه هم نخواهد امد)
   همانطور که توضیح دادم کولر گازی های اینورتر دار اٌجنرال به بازار های جهانی عرضه نمی شود پس در حال حاضر در بانه هم به هیچوجه وجود نداره ولی افرادی هستند که در بعضی از کانال های تلگرامی ادعا می کنند که کولر گازی اٌجنرال اینوتردار رو از بانه به تمام نقاط کشور می فروشند !! این کولر ها صد در صد اجنرال نمی باشند و کولر گازی هایی بسیار بی کیفیت نیز هستند (این کولرهای تقلبی معمولا از مارک های بسیار بی کیفیتی هستند که جهت استفاده برای کشور های فقیر نشین ساخته می شوند مثلا در سال های اخیر عده ای سود جو از ظرفشویی های شرکت فابر که شباهت خاصی به ظرفشویی های بوش دارند سوء استفاده کرده و با برچسب گزاری ظرفشویی های فابر که بسیار بی کیفیت هستند آن ها را به عنوان ظرفشویی های بوش به مردم می فروختند یعنی ظرفشویی یک و نیم میلیونی را با قیمت ظرفشویی بوش اصلی که حدود سه و نیم میلیون هست می فروختند و سود های کلانی به دست می آوردند !!) اما سوال اخرتون که فرمودید کولر بدل بیارن و به ما تحویل بدن چطور فورا بفهمیم که اصلی هست شما مطمئن باشید اکثر کولر های بدل کاملا شبیه کولر های اصلی نیستند پس اگر به جایی که کولر رو ازش خریدید اعتماد ندارید سعی کنید که با یک فرد اشنا به بازار کولر گازی خرید خود رو انجام بدید و در عین خرید اعلام کنید اگه کولر تقلبی به دستتون برسه شکایت می کنید از فروشنده – مطمئن باشید افراد سود جو و کلاهبردار فردی را به عنوان طعمه خود انتخاب می کنند که اصلا در مورد کولر های تقلبی چیزی نشنیده باشه و از اطلاعات کم مردم سوء استفاده می کنند چون با کوچکترین شکایتی باید کار و کاسبیشون رو جمع کنند و احتمالا فرار کنند

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام کولر گازی ال جی که در بانه 30000 موجود نیست . کولر گازی اوجنرال بدون اینورترش موجوده که قیمتش بالاتر از این مبلغ هست. ولی هر وقت خواستید میتونید برای اطلاع از قیمت و خرید ظرفیت سی هزار سایر برندها با شماره های بخش فروش تماس بگیرید .

   پاسخ
 19. منتظری
  منتظری گفته:

  سلام.کولر گازی اسپلیت اجنرال،18000، آیا انورترش هم در بازار به غیر از بانه وجود داره؟ واینکه قیمت اصلش جقدره واقعا؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام کولر گازی اٌجنرال اینورتر دارش در بانه موجود نیست (البته یه عده ادعا میکنن که تو بانه هستن و دارن اوجنرال اینورتر دار رو که مطمئن باشید اونا صد در صد بدل فروش هستن )
   ام اٌجنرال اینورتر دار غیر از بانه نمونه اصلیش در بازار وجود داره مثل شرکت نیا در تهران که البته قیمت هاش بسیار بالا هستش. که ما توصیه مون این هست کولر گازی ال جی 18000 اینورتردارش رو از بانه بخرید که خیلی از لحاظ قیمت واستون به صرفه تر در میاد

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   دوست گرامی این مدل اصلی و فقط سرد هست ولی برای کسب اطمینان بیشتر عکس پنل کولرتون رو به تلگرام شماره اصلی فروشگاه 09185213907 ارسال بفرمایید تا به طور کامل راهنماییتون کنن

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تردیدگاه های جدیدتر »

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *