تشخیص تلویزیون های اصلی و تقلبی با استفاده از کارتن بسته بندی

تشخیص تلویزیون های تقلبی با استفاده از کارتن و نحوه بسته بندی

برای همه خریداران جنس اصلی و تقلبی از اهمیت بالایی برخوردار است اما کمتر کسی به نکات ریز توجه می کند که از سوی متقلبان بر روی محصولات پیاده شده است. گاهی اوقات افراد سود جو  برای محصولات بی کیفیت کارتن بسته بندی درست کرده و آن را با بسته بندی ساختگی خود به فروش می رسانند. برای هر وسیله و محصول اصلی که وارد بازار می شود فقط و فقط یک کارتن موجود می باشد و آن هم کارتن بسته بندی است که محصول از کارخانه به همراه خود آورده است از طرفی دیگر هر محصول مثلا تلویزیون با شماره سریال خود وارد بازار می شود که این شماره سریال برای کارتن و تلویزیون یکی است. نتیجه اینکه افرادی که در زمینه تقلب محصولات کار می کنند دسترسی کمتری به این کارتن ها و بسته بندی اصلی دارند و مجبورند که برای فروش محصول  خود کارتن بسازند.این افراد با در دست داشتن امکانت کمتر نمی توانند دقیقا یک کپی برابر با اصل از کارتن بسته بندی اصلی تولید کنند که اگر خریدار کارتن ها و نحوه بسته بندی و حتی برچسب ها را بشناسد به راحتی می تواند اصلی و تقلبی را از هم تشخیص دهد. هر مدل از محصول مانند تلویزوین با کارتن مخصوص به خود بسته بندی شده و وارد بازار می شود خریدار می تواند اصلی بودن آن را با افزایش دانش خود تشخیص دهد. البته ناگفته نماند که هنگام ورود محصولات به مرزها، این محصولات را به صورت دسته جمعی برای بررسی اصل بودن از کارتن خود بیرون آورده و اصالت آنها چک می شود. ولی هنگامی که دوباره آنها را در کارتنهایشان می گذارند، گاها اشتباهی کارتنها جابجا می شوند و محصولی در کارتنی غیر از کارتن خود جای می گیرد که در این صورت شماره سریال روی کارتن با برچسب پشت تلویزیون همخوانی ندارد. در این حالت نمی توان گفت محصول تقلبی است بلکه هم کارتن و هم محصول اصل هستند و فقط کارتن یک محصول با کارتن دیگر جابجا شده است. این چیزی است که به صورت بسیار نادر اتفاق می افتد. ولی در هر حال نباید تنها به همخوانی شماره سریال کارتن و برچسب محصول اکتفا کرد. زیرا همان گونه که گفتیم احتمال دارد که کارتنهای محصولات به هنگام بررسی اصل بودن، جابجا شده باشد. پس بهترین کار این است که شماره سریال برچسب تلویزیون با شماره سریالی که در قسمت تنظیمات، در بخش About this TV قید شده است چک شود و همخوانی داشته باشد.

پیشنهاد ویژه :  دختری که باعث اخراج پدرش از شرکت اپل شد به خاطر فیلمبرداری از آیفون ایکس

شما می توانید با مراجعه به سایت اصلی و جستجوی مدل به صورت کامل  در قسمت اندازه Dimensions اندازه کارتن بسته بندی را پیدا کرده و با اندازه کارتن محصولی که می خواهید خریداری کنید مقایسه کنید، از طرفی دیگر می توانید به آن چه سایت های فروش محصولات اصلی در نوشته های خود درج می کنند نگاهی انداخته و معلومات خود را بالا ببرید. در اینجا ما به دو مورد از کارتن های تقلبی که در آن ها محصولات بی کیفیت به فروش می رسد اشاره کرده و عکس آن ها را آورده ایم تا کمکی برای خریدارن تلویزیون در بازار باشد.

همانگونه که در تصویر اول از سمت راست مشاهده می شود از یک برچسب ساختگی استفاده شده است و محل قرارگیری برچسب با محل قرار گیری آن بر روی کارتن های اصلی فرق دارد. در تصویر وسط که کارتن تلویزیون اصلی است برچسب به صورت برجسته نبوده و انگار همان قسمت کارتن سفید رنگ است که در کارتن تقلبی با برچسب ساختگی این قسمت برجستگی دارد. در تصویر آخر یعنی تصویر سوم چند کارتن تلویزیون را مشاهده می کنید و محل قرارگیری مدل و شماره سریال مشخص است. با مقایسه تصویر اول و سوم جواب معما مشخص می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *