تشخیص کولرگازی اینورتر از کولرگازی بدون اینورتر

امروزه با مشاهده آمار تقلب در لوازم خانگی و به ویژه کولرهای گازی که در اکثر موارد روش خاصی برای شناسایی محصولات اصل ارائه نشده است، افراد سودجو و متقلب را بر آن داشته که محصولات بی کیفیت و ارزان قیمت را با از بین بردن برچسبهای آن و چسباندن برچسبهای تقلبی، به محصولات گران قیمت تبدیل کنند و با قیمتهای بسیار بالاتر از آنچه در واقع هستند، بفروشند. ما نیز با مشاهده این بازار و اینکه نمی توان به گونه ای تمام هموطنان را از آسیب این گونه افراد مطلع سازیم بسیار ناراحت و متاسفیم. اما ما تلاش خود را خواهیم کرد تا جایی که امکان داشته باشد مسیرهای راستی و واقعی را در اختیار هم میهنان عزیزمان قرار خواهیم داد تا با وجدانی آسوده به درگاه پروردگارمان رفته، خلوص خود را بیان کنیم.

هدف از نوشتن این چکیده، تشخیص و شناسایی کولرهای گازی اینورتردار از بدون اینورتر است. زیرا بسیار زیاد مشاهده شده که اولا متقلبان با برچسب گذاری کولرهای بدون اینورتر، آنها را با عنوان اینورتردار به فروش می رسانند. دوما بسیاری از مشتریان نیز این سوال را از ما می پرسند که چگونه می توان یک کولر گازی اینورتر را از کولر بدون اینورتر تشخیص دهیم؟ ما نیز با توجه به درخواست مشتریان واجب دانستیم تا هر آنچه را که موجب شناسایی کولرگازی اینورتر از بدون اینورتر شود، در اختیار شما هموطنان گرامی قرار دهیم.

پیشنهاد ویژه :  سه ویژگی جدید که به تلویزیون ها در سال 2019-2020 اضافه شده است

اینورتر یک قطعه الکتریکی است که روی موتور کولرگازی نصب می شود و فرمانهای صادر شده از موتور را کنترل می کند. به عبارتی دیگر آرایشی به عملکرد موتور می دهد که موجب کم مصرف شدن آن می شود. اگر بخواهیم به لحاظ فنی به موضوع نگاه کنیم باید پنل بیرونی یا کندانسور کولرگازی را باز کنیم. در صورت داشتن این فرصت که پنل بیرونی کولرگازی را باز کنید، با مشاهده یک برد بزرگ و تقریبا پیچیده بر روی موتور کولر گازی، از اینورتر بودن آن اطمینان حاصل کنید. این برد الکتریکی اینورتر نام دارد و در کولرهای عادی یا بدون اینورتر وجود ندارد. اگر هم بردی وجود داشته باشد، بسیار کوچکتر و ابتدایی تر است.

تصویری که در بالا مشاهده می کنید، تصویر برد اینورتر یک کولر گازی اینورتردار است. همانگونه که مشاهده می کنید این برد به نسب بزرگ و پیچیده است به همین علت نیز با باز کردن کندانسور کولرگازی به راحتی قابل رویت است. اما زمانی هم شما قادر به باز کردن کندانسور کولرگازی نیستید. در این گونه مواقع چکار باید کرد؟ در این صورت با مراجعه به برچسب فنی کولرگازی که بر روی کندانسور نصب شده، اطلاعاتی را استخراج می کنیم که تا ۸۵ درصد ما را در این هدف یاری می کند.

پیشنهاد ویژه :  تشخیص تلویزیون های اصلی و تقلبی با استفاده از کارتن بسته بندی

در تصویر بالا که مربوط به یک کولرگازی اینورتردار ۱۲۰۰۰ ال جی است میزان کشش آمپر کولر گازی در بیشترین حالت، یعنی به هنگام روشن شدن، ۶٫۲ آمپر و در حالت عادی، یعنی پس از روشن شدن ۵٫۸ آمپر را مشاهده می کنید که این میزان کشش قابل قبول بوده و نشان از کم مصرف بودن کولر گازی دارد. این مقادیر در نمونه های مشابه بدون اینورتر بالاتر بوده که نشان از پرمصرف بودن کولر گازی دارند. همچنین اگر دقت کنید گاز مبرد این کولرگازی R410A است که این گاز در ۹۰ درصد کولرهای بدون اینورتر R22 می باشد.

ما در اینجا یک سری اطلاعات جمع آوری کردیم که با توجه به آنها می توان از اینورتر و غیر اینورتر بودن کولر گازی اطمینان حاصل نمود. شایان ذکر است که این آمار مربوط به آن دسته از کولرهایی است که با برچسب اینورتر وی (V Inverter) وارد بازار می شوند. اما این آمار برای آن دسته از کولرهای گازی که با برچسب اینورتر دی سی (DC Inverter) وارد بازار می شوند به میزان ۲ آمپر کمتر است. کولرهای گازی دی سی اینورتر به کولرهای فوق کم مصرف شناخته شده اند.

پیشنهاد ویژه :  تشخیص اصل بودن محصولات ال جی، شناسایی محصولات تقلبی

ظرفیت کولرگازی اینورتر V

مصرف بر حسب آمپر

۱۲۰۰۰

۵

۱۸۰۰۰

۷

۲۴۰۰۰

۸

۳۰۰۰۰

۱۰

    مطالب جذاب دیگر:
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *