مقایسه تلویزیون های نانوسل ال جی 2019 و 2020

ال جی به طور کلی 3 دسته تلویزیون را هر سال روانه بازار می کند که این دسته ها تلویزیون های LED ال جی، تلویزیون های نانوسل nano Cell ال جی و تلویزیون های اولد OLED ال جی هستند. ال جی در سال 2019 یک سری از تلویزیون های خود را روانه بازار کرد که تنوع مدل و امکانات زیادی را داشتند. این شرکت در سال 2020 هم همین روال قبلی را ادامه داده و با اندکی تغییرات تلویزیون هایی را روانه بازار کرده است. در این نوشته ما تلویزیون های نانوسل Nano Cell ال جی را در سال 2019 و 2020 مورد ارزیابی قرار می دهیم.

نانوسلNanoCell

از اینکه ال جی در زمینه ارتقای سطحی کیفیت در تلویزیون ها پیشتاز بوده است شکی نیست. این شرکت کیفیت تصویر و منمایش رنگ را در سطح بالایی در تلویزیون های خود نمایش می دهد. نانوسل یک فناوری بود که به منظور ارتقای کیفی صفحه نمایش و تصویر در تلویزیون ها صورت گرفت. صفحه نانوسل با ذرات کریستالی ریز در بین صفحه نمایش و نور پس زمینه قرار می گیرد و نور را شدت می بخشد که در نتیجه آن رنگ هایی بیشتر امکان نمایش را خواهند داشت. افزایش دقت نمایش رنگ به واسطه این تکنولوژی به حدی بود که ال جی را مجبور کرد از پردازنده هایی قوی تر از قبل در آن ها استفاده کند. نانوسل یک فناوری است که بر روی تلویزیون های LED معمولی پیاده شده است و از همان نور پس زمینه استفاده می کند. از آنجا که کیفیت نمایش تصویر در یک تلویزیون نانوسل بیشتر است طبیعتا قیمت تلویزیون نانوسل ال جی نسبت به تلویزیون های LED بدون این فناوری بیشتر خواهد بود.

تلویزیون های نانوسل 2019 ال جی

در سال 2019 ال جی سری Sm را وارد بازار کرد. این سری تلویزیون های زیادی را در بر می گرفت. تنوع در تلویزیون های این سری فقط به مدل مربوط نمی شد بلکه در امکانات هم بسیار با هم متفاوت بودند. کاربر و یا خریدار می توانست در میان آنها انتخاب کند اما خوب انتخاب بدون آگاهی از امکانات اغلب منجر به صرف هزینه اضافی خواهد بود. ال جی در سری SM از انواع پردازنده و امکانات استفاده کرد. این شرکت در تلویزیون های رده بالای سری SM از پردازنده های هوشمند A7 نسل اول و دوم استفاده کرده است که توانایی بالایی در نمایش تصاویر را دارند. این پردازنده ها 4 هسته ای هستند و در چهار مرحله تصویر را پردازش می کنند و نویز و بلور تصویر را به حداقل می رسانند. ال جی نه تنها در تلویزیون های نانوسل بلکه در تلویزیون های معمولی نیز از قابلیت های فوق العاده ای  استفاده می کند. محدوده دینامیکی بلا وفرمت های HDR و Dolby Vision توسط تلویزیون های نانوسل پشتیبانی می شود. عمق نمایش داده در تلویزیون های نانوسل ال جی سری SM برابر با 8 بیت می باشد که داده های بیشتری را در واحد زمان نمایش می دهند. پورت هایی چون HDMI با ورژن 2:0 و ورژن 2:1 در این تلویزیون ها موجود می باشد. تاخیر در انتقال داده در تلویزیون های نانوسل کم است و از این حیث برای بازی بسیار کاربردی هستند. ویژگی های هوشمند در انها با سیستم عامل WebOS، مرورگر اینترنت، Google Assistant و Alexa محقق شده است. اما ال جی در سال 2020 تلویزیون های نانوسل را روانه بازار کده است و می خواهیم ببینیم چه ویژگی های جدیدی در آنها وجود دارد.

تلویزیون های نانوسل 2020 ال جی

ال جی در سال 2020 تلویزیون های سری نانو Nano را روانه بازار کرده است. این سری همانند سری SM تولید 2019 ویژگی و امکاناتی را به همراه خود دارند ولی آیا ویژگی ها و امکانات موجود در آنها ارتقا یافته تر است؟ در واقع این تلویزیون ها دقیقا همانند تلویزیون های سری SM تولید 2019 هستند و همانند آنها ویژگی و امکانات منحصر به فردی را دارند. تلویزیون های این سری هم متنوع هستند  و به صورت Nano نامگذاری شده اند. اگر به دنبال یک ویژگی کاملا منحصر به فرد باشیم که برتری آنها را بر تلویزیون های نانوسل NanoCell تولید 2019 یعنی سری SM نشان دهدباید اعتراف کنیم که ال جی ویژگی خاصی را در آنها قرار نداده که سبب برتری در مدل های 2019 شود. سیستم صوتی متنوع 2 و 2.1 کاناله در انواع مدل ها، پردازنده های هوشمند و نسل های آن در انواع مدل ها، طراحی و … کاملا شبیه به سری 2019 است و فقط ال جی نامگذاری این تلویزیون ها را تغییر داده است.

جمع بندی

معمولا هر چه تلویزیون جدید تر باشد قیمت بالاتری را خواهد داشت و از طرفی کاربر همیشه به دنبال تلویزیون های جدید است. در مورد خرید تلویزیون نانوسل ال جی 2020 باید بگوییم که این سری بسیار شبیه به سری قبلی یعنی سری SM تولید 2019 است. تنوع مدل در این سری Nano همانند سری SM زیاد است و ویژگی ها و امکانات متنوع در این تلویزیون ها قرار گرفته است. برای اینکه بخواهیم یک تلویزیون را انتخا کنیم باید سری را در نظر نگرفته بلکه مدل را مد نظر قرار دهیم برای نمونه تلویزیون nano95 در سری nano تولید 2020 بر تلویزیون Nano85 این سری برتری دارد و از طرفی تلویزیون نانوسل SM9000 تولید 2019 سری SM بر تلویزیون Nano85 برتری دارد هر چند قدیمی تر است. هنگام خرید تلویزیون نانوسل ال جی دانستن ویژگی و امکانات آن بر سال تولید ارجعیت دارد.


برای مشاهده تلویزیونهای OLED و منحنی در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED سامسونگ در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED ال جی وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED سونی در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *