مقایسه و بررسی تلویزیون ها نانوسل ال جی مدل Nano85 و Nano95

از این که تلویزیون های نانوسل کیفیت نمایش تصویر فوقالعاده ای را دارند شکی نیست. این تلویزیون های با واسطه فناوری نانوسل طول موج های ضعیف رنگ را قابل نمایش می سازند. قیمت تلویزیون نانوسل ال جی نسبت به تلویزیون معمولی این شرکت بیشتر است و آن هم به دلیل کیفیت تصویر بالاتر و ویژگی هایی است که ال جی در تلویزیون های نانوسل قرار می دهد البته همه تلویزیون های نانوسل در یک سطح کیفی نیستند بنابراین توصیه می شود هنگام خرید تلویزیون مشخصات تلویزیون مورد نظر را به دقت بررسی کنید. در این نوشته تلویزیون نانوسل ال جی مدل Nano85 و Nano95 را مورد مقایسه قرار می دهیم.

نانوسل nanoCell
از اینکه ال جی در زمینه ارتقای سطحی کیفیت در تلویزیون ها پیشتاز بوده است شکی نیست. این شرکت کیفیت تصویر و منمایش رنگ را در سطح بالایی در تلویزیون های خود نمایش می دهد. نانوسل یک فناوری بود که به منظور ارتقای کیفی صفحه نمایش و تصویر در تلویزیون ها صورت گرفت. صفحه نانوسل با ذرات کریستالی ریز در بین صفحه نمایش و نور پس زمینه قرار می گیرد و نور را شدت می بخشد که در نتیجه آن رنگ هایی بیشتر امکان نمایش را خواهند داشت. افزایش دقت نمایش رنگ به واسطه این تکنولوژی به حدی بود که ال جی را مجبور کرد از پردازنده هایی قوی تر از قبل در آن ها استفاده کند. نانوسل یک فناوری است که بر روی تلویزیون های LED معمولی پیاده شده است و از همان نور پس زمینه استفاده می کند. از آنجا که کیفیت نمایش تصویر در یک تلویزیون نانوسل بیشتر است طبیعتا قیمت تلویزیون نانوسل ال جی نسبت به تلویزیون های LED بدون این فناوری بیشتر خواهد بود.

تلویزیون نانوسل ال جی Nano85
تلویزیون ال جی نانوسل Nano85 در سال 2020 تولید شده است و در سری Nano قرار می گیرد. این تلویزیون دارای فکانس تصویر 120 هرتز می باشد و کیفیت تصویر آن 4K UHD و رزولوشن تصویر در آن 2160*3840 پیکسل می باشد. محتوای دینامیکی در آن به خوبی نمایش داده می شود و از فرمت هایی چون HDR و Dolby Vision پشتیبانی می کند. قابلیت ارتقای کیفیت تصویر در آن کمک می کند تا تصویر با رزولوشن و کیفیت پایین را تاحدی با کیفیت بالاتر تماشا کرد. سیستم صوتی در آن 2 کاناله و 20 وات است و از فرمت های Dolby Atmos و Dolby Digital پشتیبانی می کند. ویژگی هایی چون Google Assistant و Alexa را دارد و با قابلیت Voice Assistant می توان کاربری تلویزیون را آسان تر کرد. این تلویزیون یک تلویزیون میان رده در سری Nano می باشد و به نسبت قیمت آن در وسط سری قرار می گیرد.

تلویزیون نانوسل ال جی Nano95
تلویزیون نانوسل ال جی مدل nano95 در سری nano قرار می گیرد و جزء تلویزیون های رده بالای سری است. این تلویزیون کیفیت تصویر 8K را دارد که تصویر را با رزولوشن 4320*7680 پیکسل ارائه می دهد. محدوده دینامیکی در این تلویزیون به خوبی پشیبانی می شود و فرمت های Dolby Vision و HDR قابل نمایش خواهد بود. سیستم صوتی در آن 2.2 کاناله است و جدا از اسپیکر در آن از ساب ووفر هم استفاده شده است که در مجموه صدایی 40 وات را انتشار می دهد. ویژگی هایی چون Google Assistant و Alexa را دارد و با قابلیت Voice Assistant می توان کاربری تلویزیون را آسان تر کرد. این تلویزیون یک تلویزیون میان رده در سری Nano می باشد و به نسبت قیمت آن در وسط سری قرار می گیرد.

جمع بندی
در این نوشته دو تلویزیون نانوسل ال جی را مورد بررسیو مقایسه قرار دادیم. قیمت تلویزیون نانوسل ال جی Nano95 بیشتر از قیمت تلویزیون تلویزیون نانوسل ال جی Nano85 است. تلویزیون Nano85 فرکانس تصویر 120 هرتز را دارد ولی تلویزیون Nano95 با فرکانس تصویر 60 هرتز تصویر را بروز رسانی می کند. یکی دیگر از تفاوت های این دو تلویزیون سیستم صوتی و کیفیت و رزولوشن تصویر است که برگ برنده با Nano95 است. سیستم صوتی Nano85 برابر با 20 وات و 2 کاناله می باشد وسیستم صوتی Nano95 برابر با 40 وات و 2.2 کاناله می باشد که همرا اسپیکر ها سابووفر هم دارد. رزولوشن تصویر در تلویزیون Nano95 برابر با 4320*7680 پیکسل و 8K است در حالی که رزولوشن تصویر در تلویزیون Nano85 برابر با 2160*3840 پیکسل و 4K است و رزولوشن تلویزیون nan095 بیشتر است.در بقیه قسمت ها وامکانات شبیه هم هستند.


برای مشاهده تلویزیونهای OLED و منحنی در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED سامسونگ در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED ال جی وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED سونی در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *