مقایسه و بررسی تلویزیون ال جی UN8500 و SM8500

حتما با نام ها و مدل های تلویزیون های ال جی اشنایی دارید، یا نه می خواهید آشنایی لازم را به دست آورید. تنوع مدل و سری در تلویزیون های ال جی بسیار زیاد است به گونه ای که اگر خریدار از آنها آگاهی نداشته باشد، نمی تواند تلویزیون مناسب و مورد نظر خود را انتخاب کند. برای نمونه کسی که به دنبال تلویزیون برای کاربری بازی است اگر تلویزیونی را انتخاب نکند که حداقل تاخیر در انتقال داده را نداشته باشد هر چند گزینه های دیگر آن در سطح بالایی باشد اما همیشه با مشکل بلور و نویز تصویر بازی مواجه خواهد بود. قیمت تلویزیون ال جی بسیار مهم است از آنجا که تلویزیون های ال جی در ویژگی های بسیار ریزی با هم تفاوت دارند گاها می توان دلیل اختلاف قیمت را در مشخصات تلویزیون یافت. در این نوشته ما تلویزیون SM8500 و UN8500 را مورد بررسی قرار می دهیم.

SM و UN در تلویزیون های ال جی

تلویزیون های ال جی LED با پیشوند هایی چون UN، SM و UM نام گذاری می شوند البته ما در اینجا UN و SM را مورد بررسی قرار می دهیم. SM برای نام گذاری تلویزیون هایی به کار می رود که در آنها از فناوری نانوسل استفاده شده است و UN برای تلویزیون هایی استفاده می شود که LED معمولی هستند و فاقد فناوری مربوط به ارائه تصویر هستند. در سری SM میزان نمایش رنگ و وضوح تصویر بیشتر است چرا که صفحه نانوسل نور را جهت دهی کرده و طول موج های ضعیف رنگ امکان نمایش را پیدا می کنند. در سری SM جدا از فناوری نانوسل NanoCell از پردازنده 4 هسته ای هوشمند سری های A9 و A7 هم استفاده می شود و اغلب سیستم صوتی پر توانی چون 40 وات همراه با ساب ووفر دارند. سری UN دارای سیستم صوتی 20 واتی 2 کاناله هستند و ویژگی های ارتقای کیفیت صدای چون Dolby Atmos و Dolby Vision در آن ها با سری SM مشترک است. ویژگی های هوشمند هم دقیقا یکی بوده و بسته به جدید بودن تلویزیون ورژن های جدیدی از نرم افزار ها و یا سیستم عامل در تلویزیون وجود خواهد داشت.ناگفته نماند که سری UN در سال 2020 تولید و سری SM تولید 2019 می باشد.

تلویزیون SM8500

تلویزیون SM8500 تولید 2019 و دارای فناوری نانوسل NanoCell است. این تلویزیون کیفیت تصویر 4K را دارد که در آن تصویر با رزولوشن تصویر 2160*3840 پیکسل پردازش و نوسازی می شود بنابراین در صفحه نمایش آن تعداد 8 میلیون پیکسل وجود دارد. پردازنده در این تلویزیون 4 هسته ای و از نوع a7 هوشمند نسل دوم می باشد. محدوده دینامیکی و فرمت های HDR و Dolby Vision به خوبی در آن ها پشتیبانی می شود. ارتقای تصویر در آن کمک می کند تا تصویر با رزولوشن پایین را با کیفیت بالاتری تماشا کرد. سیستم صوتی در آن 2 کاناله است و 20 وات خروجی صدا را دارد. ویژگی هایی چون Dolby Atmos و Dolby Digital در این تلویزیون صوایی رسا و فراگیر را به سمع کاربر می رساند. ویژگی های هوشمند در آن با سیستم عامل WebOS پیاده شده است و در آن مرورگر اینترنت و ویژگی هایی چون Assistant و Voice Assistant وجود دارد. نمایی از این تلویزیون را رد زیر آورده ایم:

تلویزیون UN8500

تلویزیون UN8500 از سری UN و تولید 2020 می باشد و در این تلویزیون فناوری همچون نانوسل وجود ندارد. کیفیت تصویر در آن از نوع 4K می باشد و رزولوشن تصویر در آن با 8 میلیون پیکسل ارائه می شود. در این تلویزیون پردازنده در این تلویزیون 4 هسته ای و از نوع a7 هوشمند نسل سوم می باشد و محدوده دینامیکی و فرمت های Dolby Vision و HDR به خوبی پشتیبانی می شود.سیستم صوتی در آن 2 کاناله است و 20 وات خروجی صدا را دارد. ویژگی هایی چون Dolby Atmos و Dolby Digital در این تلویزیون صوایی رسا و فراگیر را به سمع کاربر می رساند. ویژگی های هوشمند در آن با سیستم عامل WebOS پیاده شده است و در آن مرورگر اینترنت و ویژگی هایی چون Assistant و Voice Assistant وجود دارد. نمایی از این تلویزیون را رد زیر آورده ایم:

جمع بندی

حالا این سوال پیش می اید که تلویزیون SM8500 را انتخاب کنم و یا تلویزیون UN8500. تلویزیون SM8500 دارای فناوری نانوسل می باشد و نمای رنگ و روشنایی صفحه نمایش در آن بیشتر است. تلویزیون UN8500 دارای پردازنده a7 هوشمند نسل سوم می باشد در حالی که تلویزیون SM8500 همان پردازنده و نسل دوم آن را دارد. سیستم صوتی در هر دو تلویزیون شبیه هم است. ویژگی های هوشمند نیز در هر دو مورد مشابه هستند. قیمت تلویزیون ال جی در یک جزء خیلی کوچک متمایز و متفاوت می شود بنابراین قبل از خرید تلویزیون ال جی دانستن تمام ویژگی های آن  توصیه می شود. با توجه به مطالب گفته شده ترجیحا تلویزیون SM8500 بهتر است هر چند هنوز تفاوت پردازنده هوشمند a7 نسل دوم و سوم مشخص نشده است.


برای مشاهده تلویزیونهای OLED و منحنی در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED سامسونگ در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED ال جی وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED سونی در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *