مقایسه تلویزیون های سونی سری E، F، G و H

شرکت سونی تلویزیون های متنوعی را روانه بازار کرده است، این تلویزیون ها هر کدام مربوط به یک سری تلویزیون هستند. اما سری تلویزیون چه معنایی می تواند داشته باشد؟ در واقع شرکت ها تعدادی از تلویزیون ها را هر ساله تولید کرده و تحت عنوان های مدل و سری وارد بازار فروش می کنند، برای اینکه تلویزیون های جدیدتر با تلویزیون های قدیمی متمایز شوند از سری استفاده می شود. در بسیاری از موارد شاید یک سری با سری قبل از خود تفاوت زیادی نداشته باشد اما برای اینکه پیشرفت و ابداع و اتخاذ فناوری یک شرکت بزرگ برای اکثریت کاربران مفهوم باشد از سری های تولید برای هر دسته از تلویزیون ها استفاده می شود. تفاوت سری های تلویزیونی به چه صورت است و اگر تفاوت زیادی ندارند چرا معمولا سری های جدیدتر قیمت فروش بالاتری دارند؟

تنوع مدل های تلویزیونی که شرکت سونی وارد بازار کرده است زیاد است و هر دسته و مجموعه ای از این مدل ها در سال و یا نیم سال خاصی وارد بازار شده اند. شرکت سونی اولا برای اینکه به کاربران نشان دهد که کدام دسته جدیدتر هستند و دوما اگر امکاناتی را به تلویزیون های خاصی اضافه کرده است، مشخص شود از سری استفاده می کند. 

سری های تلویزیونی سونی از سال ۲۰۱۷ تا سال ۲۰۲۰

تلویزیون های سونی که در سال ۲۰۱۷ وارد بازار شده اند سری E و تلویزیون های تولید سال ۲۰۱۸ سری F، تلویزیون های تولید ۲۰۱۹ سری G و تلویزیون های تولید ۲۰۲۰ سری H هستند. بنابراین ما در اینجا  ۴ سری از تلویزیون های سونی را مورد بررسی قرار می دهیم و مشخص می کنیم که هر سری چه تفاوت ها و شباهت هایی با هم دارند. 

سری E تولید سال ۲۰۱۷

سری E یک سری نسبتا قدیمی است چون که بعد از آن ۳ سری دیگر از تلویزیون های سونی وارد بازار شده اند. کیفیت تصویر و صدای این تلویزیون ها در حد قابل قبولی بود و در زمان خود بسیار مخاطب پسند بودند. شاید بعضی از کاربران هنوز هم از این سری از تلویزیون ها استفاده می کنند. 

پیشنهاد ویژه :  برای جلوگیری از سوختن تلویزیون چه کار باید کرد؟

سری F تولید سال ۲۰۱۸

سری F بعد از سری E وارد بازار شده است، این سری تفاوت و تمایز خاصی با سری E که در سال ۲۰۱۷ وارد بازار شده بود را ندارد اما شرکت سونی برای اینکه مشخص کند که این سری جدید تر از سری قبلی است و برای کاربران مشخص باشد که تلویزیون های جدید تر کدام ها هستند، تلویزیون های تولید ۲۰۱۸ را تحت عنوان سری F وارد بازار کرد. البته نمی توان گفت که دقیقا یک سری تلویزیون با سری قبل از خود شبیه است چرا که بستر نرم افزاری و یا طراحی دستخوش تغییر می شود و با نام و نشانی جدید وارد بازار می شود.

سری G تولید سال ۲۰۱۹

تلویزیون های این سری در سال ۲۰۱۹ تولید شده اند و به مراتب از لحاظ نرم افزاری و طراحی تفاوت هایی با سری های قبلی داشتند اما میزان این تفاوت در حدی نیست که چشم گیر باشد. تنوع مدل های این سری بیشتر از سری های قبل بود  به این معنا که تعداد تلویزیون های تولید شده سری G بیشتر بوده است. در سال ۲۰۱۹ تلویزیون های اولد OLED سونی هم حضوری پر رنگ در بازار داشتند.

سری H تولید سال ۲۰۲۰

سری H در سال ۲۰۲۰ وارد بازار شده است، تلویزیون های این سری دارای محدوده اندازه صفحه نمایش متنوعی هستند به گونه ای که از اندازه صفحه نمایش ۴۳ اینچ تا ۸۵ اینچ در تلویزیون های سال ۲۰۲۰ وجود دارد. در این سری یعنی سری H تولید سال ۲۰۲۰ برخلاف سری های قبل تفاوت ها با سری های قبلی آشکار تر است. طراحی اسپیکر های های موجود در تلویزیون های سری H سال ۲۰۲۰ به صورت X-Balance است و پایه های تلویزیون هم باریکتر و حاشیه صفحه نمایش نیز باریکتر شده است. جزئیاتی از سری های تلویزیونی تولید شده توسط شرکت سونی را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

پیشنهاد ویژه :  تلویزیون های اولد OLED ال جی با ویژگی Crystal Sound در سال 2020
ویژگی و امکاناتتلویزیون های سونی سری Eتلویزیون های سونی سری Fتلویزیون های سونی سری Gتلویزیون های سونی سری H
نوع صفحه نمایشVA و IPSVA و IPSVA و IPSVA و IPS
نور پس زمینهDirect و EdgeDirect و EdgeDirect و EdgeDirect و Edge
سال تولید۲۰۱۷۲۰۱۸۲۰۱۹۲۰۲۰
قدرت صدا۲۰ وات۲۰ وات۲۰ وات۲۰ وات
طراحی اسپیکرConventionalThin Ovel SpeakerThin Ovel SpeakerX-Balance
پردازنده تصویر۴K X-Reality PRO۴K HDR Processor X1™۴K X-Reality PRO۴K HDR Processor X1™
طراحیپایه وسطپایه کنارپایه کنارپایه کنار
محدوده دینامیکی بالادارددارددارددارد
پشتیبانی از فرمت های HDRHDR 10و HLGHDR 10و HLGHDR 10و HLGHDR 10و HLG و Dolby Vision
محدوده اندازه پنل۴۳ اینچ تا ۸۵ اینچ۴۳ اینچ تا ۸۵ اینچ۴۳ اینچ تا ۸۵ اینچ۴۳ اینچ تا ۸۵ اینچ
حافظه داخلی۱۶ گیگابایت۱۶ گیگابایت۱۶ گیگابایت۱۶ گیگابایت
کیفیت تصویر۴K Ultra HD۴K Ultra HD۴K Ultra HD۴K Ultra HD
رزولوشن تصویر۳۸۴۰×۲۱۶۰۳۸۴۰×۲۱۶۰۳۸۴۰×۲۱۶۰۳۸۴۰×۲۱۶۰
ارتقای کیفیت تصویردارددارددارددارد
قیمت++++++++++

جزئیاتی از سری های تلویزیونی شرکت سونی

شما می توانید جهت خرید جدید ترین تلویزیون سونی به لینک های زیر رجوع کنید:

جمع بندی

پیشنهاد ویژه :  مقایسه و بررسی یخچال فریزر های ال جی مدل J247 و J961

همانطور که در بالا ذکر شد تلویزیون های شرکت سونی هر ساله تحت عنوان و سری های مختلفی وارد بازار می شوند . به صورت کلی تفاوت در سری های تولیدی بسیار کم است و حتی می توان گفت به تفاوت در ورژن نرم افزاری و یا طراحی در مقایس کم بسنده می کند اما شرکت سونی برای ایجاد تفاوت و تمایزبین تلویزیون هایی که هر ساله تولید می کند از عنوان سری های مختلف مانند سری E و F وG وH استفاده می کند. ما در بررسی و تحقیق خود اکثر تلویزیونها ی مربوط به هر سری را مورد ارزیابی قرار دادیم و به این نتیجه رسیدیم که تفاوت سری های E وF وG کم ولی سری H که در سال ۲۰۲۰ وارد بازار شده است تفاوت آشکار تری دارد. تلویزیون های سری H سونی دارای طراحی باریکتر و حاشیه صفحه نمایش کمتر و پایه های باریکتر هستند، از طرفی هم قسمت نرم افزاری نیز تغیرات جزئی پیدا کرده است ، بنابراین تلویزیون های سونی سری H  بروز تر هستند و مت تمام شده و یا قیمت فروش سری H  بیشتر از سری های قبلی است.

دیگران خوانده اند:

مقایسه صفحه نمایش های VA و IPS در تلویزیون های ۲۰۲۰

ال جی تلویزیون های اولد ۲۰۲۰ را رونمایی کرد.

پردازنده a9 هوشمند نسل سوم در تلویزیون های ال جی ۲۰۲۰

معرفی تکنولوژی های به کار رفته در تلویزیونهای LED سامسونگ


برای مشاهده تلویزیونهای OLED و منحنی در وبسایت بانه ۹۰ اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED سامسونگ در وبسایت بانه ۹۰ اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED ال جی وبسایت بانه ۹۰ اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED سونی در وبسایت بانه ۹۰ اینجا کلیک کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *