تصویر شفاف با Noise Reduction در تلویزیون های هایسنس

هایسنس اخیرا در مقیاس وسیعی تلویزیون را تولید کرده است. این شرکت تلویزیون های خود را با ویژگی های منحصر به فرد روانه بازار می کند. هایسنس شاید در این اوایل به دلیل اینکه نوپا است مخاطبان زیادی را نداشته باشد در آینده قطعا با تلویزیون های ال جی و سامسونگ از لحاظ جذب مخاطب رقابت خواهد کرد. در تلویزیون های هایسنس تصویر بسیار شفاف است و در این نوشته به جزئیات نمایش تصویر در تلویزیون های هایسنس می پردازیم.

نوع صفحه نمایش در تلویزیون های هایسنس

 به صورت کلی 2 نوع پنل وجود دارد که این پنل ها در تلویزیون های موجود در بازار قرار گرفته اند و متناسب با آن ویژگی ها و کیفیت هایی متمایز را از تلویزیون ها ارائه می شود. برند های مختلف از صفحه نمایش VA و IPS استفاده می کنند. هایسنس و سامسونگ از صفحه نمایش VA و ال جی و شیائومی از صفحه نمایش IPS استفاده می کنند.

صفحه نمایش VA در تلویزیون های هایسنس

خصوصیات صفحه نمایش VA، کاربری و کارایی تلویزیون را متمایز می کند. در این گونه صفحه نمایش آرایش پیکسلی عمودی است و پیکسل ها و یا به عبارتی ساب پیکسل ها به صورتی عمودی در صفحه نمایش چیده شده اند.  نور پس زمینه که در پشت صفحه نمایش قرار گرفته است از روبه رو بیشتر به پیکسل ها نفوذ دارند اما پیکسل های صفحه نمایش با واسطه لبه ریزی که در ضلع بزرگتر ایجاد می کنند در برابر نفوذ نور جلوگیری می کنند. در صفحه نمایش VA به همین واسطه زاویه دید کم است یعنی از کناره ها به آن تماشا شود، چون نور کم است تصویر تیره به نظر می رسد و این به واسطه عملکرد ضعیف پیکسل ها است.

کنتراست بالا در تلویزیون های هایسنس

در تلویزیون های هایسنس صفحه نمایش VA کنتراست بالایی را موجب شده است. نمایش رنگ سیاه عمیق در صفحه نمایش VA فوق العاده است به گونه ای که تاریکی یکنواخت و یا خاکستری یکدست در صفحه نمایش محقق می شود. از آنجا که کنتراست تفاوت حداکثری بین رنگ روشن و تیره است، در صفحه نمایش VA این ویژگی به خوبی محقق می شود. تلویزیون های هایسنس برای تماشای فیلم ها و ایجاد یک فضای سینمایی فوق العاده هستند.

نویز در تصویر چیست؟

در تلویزیون ها برای پردازش داده های تصویر و صدا از پردازنده استفاده می شود. پردازنده خود مشخصه ای دارد که بیانگر قدرت آن در پردازش داده است. این مشخصا و واحد اندازه گیری هرتز HZ نام دارد. هرتز به معنی تعداد فریم های پردازش شده و نمایش داده شده بر روی صفحه نمایش است. برای نمونه در تلویزیون اگر فرکانس تصویر 60 هرتز باشد در هر ثانیه 60 فریم نمایش داده می شود. چشم انسان تغییر 1 تا 5 فریم در ثانیه را می تواند تشخیص دهد اما تعداد 60 فریم در ثانیه توسط چشم کاربر دیده نمیشود و کاربر تصویری روان را مشاهده خواهد کرد. اگر تعداد فریم های تصویر در ثانیه بیشتر باشد چه اتفاقی می افتد؟ در صورت زیاد بودن تعداد فریم های تصویر در ثانیه، نویز و بلور در تصویر به وجود می اید. در صورت همچین فرایند بر روی تصویر از ویژگی هایی برای کاهش نویز استفاده می شود تا تصویر روان بودن و شفافیت خود را حفظ کند.

ویژگی کاهش نویز Noise Reduction در تلویزیون های هایسنس

هایسنس هم همانند برند های دیگر از ویژگی کاهش نویز استفاده می کند. این ویژگی برای فریم های بیشتر از حد ظرفیت و یا تصایور سریع بازی به کار می رود. زمانی که تصاویر سرعت بالایی را داشته باشند ، فریم های تصویر با کندی زمان پردازش می شوند و نویز و بلور تصویر را فرا میگیرد. هایسنس برای پوشش و کاهش نویز از ویژگی Noise Reduction استفاده می کند. این ویژگی کمک می کند تا تمرکز بیشتری بر روی فریم های تصویر صورت گیرد. پردازنده ها معمولا 4 هسته ای هستند و در آن تصویر طی چهار مرحله پردازش می شد که یک مرحله آن کاهش نویز Noise Reduction است.

جمع بندی

تلویزیون های هایسنس در نمایش رنگ سیاه یکنواخت، کنتراست، روشنایی صفحه نمایش فوق العاده هستند که تا حدودی جلوتر و یا حداقل با تلویزیون های سامسونگ برابری می کنند. در تلویزیون های هایسنس معملا زاویه دید کم است  چون از صفحه نمایش VA در آن ها استفاده می شود. هایسنس برای افزایش کارایی تلویزیون در نمایش تصاویر بازی از ویژگی Noise Reduction استفاده می کند که به همین واسطه تصاویر در تلویزیون های هایسنس شفاف و روان خواهد بود. در هنگام خرید تلویزیون بهتر است ویژگی های موجود در آنها مورد تمرکز و توجه قرار گیرد تا در نهایت بهترین تلویزیون انتخاب شود.


برای مشاهده تلویزیونهای OLED و منحنی در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED سامسونگ در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED ال جی وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED سونی در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *