تلویزیون های با قیمت مناسب و ارزان قیمت بانه

قیمت تلویزیون یکی از گزینه های مورد توجه کاربران است. در این شرایط اقتصادی کاربران و یا خریداران زیاد به قیمت تلویزیون در مرحله اول خرید توجه می کنند. قبلا کاربر بیشتر به دنبال برند معتبر و یا به عبارتی ویژگی و امکانات موجود در تلویزیون بود و با توجه به اینکه می توانست به راحتی هزینه تلویزیون را پرداخت کند سعی داشت تا بهترین و کاربردی ترین تلویزیون را خریداری کند. خرید تلویزیون بیش از یک برآورده کردن یک نیاز، یک تجربه محسوب می شود. تلویزیون ها ارزان قیمت نیستند بلکه با قیمت بالایی به فروش می رسند اما خوب قیمت ها همیشه نسبی است.  در هنگام خرید برند هایی چون ال جی، سامسونگ و یا سونی مقداری از هزینه پرداختی برای تلویزیون به برند اختصاص داده می شود ، اما همه برند ها این گونه نیستند. بهتر از است در زمان خرید مشخصات تلویزیون را مورد توجه قرار داد و با توجه به مشخصات و امکانات موجود، بهترین تلویزیون را انتخاب کرد.

قیمت گذاری تلویزیون ها از سوی شرکت سازنده

هر برند به گونه ای کاربردی  تلویزیون های خود را قیمت گذاری می کند. شرکت سونی تعداد کمی از تلویزیون های خود را هر ساله روانه بازار می کند اما قیمت بالایی را برای آنها در نظر می گیرد و به این خاطر است است که تلویزیون های سونی با قیمتی بیشتر از تلویزیون های دیگر برند ها به فروش می رسند. بسیاری از کاربران و یا خریداران فکر می کنند چون قیمت تلویزیون های سونی در رده بالایی قرار دارد حتما کیفیت تصویر و صدا  و یا کیفیت ساخت هم در آنها فوق العاده است، البته کیفیت تلویزیون های سونی زبانزد خاص و عامل است اما باید توجه داشت که لحاظ کردن قیمت از سوی شرکت ها امر انتخابی و سیاستی اقتصادی است. شرکت ال جی فناوری های زیادی را در تلویزیون های خود قرار می دهد و برای این فناوری ها قیمت تعیین می کند. در تلویزیون های اولد از فناوری نویین نور پردازی آلی استفاده شده است که ساختار تلویزیون را دگرگون کرده و کیفیت تصویر فوق العاده ای به دست آمده است بنابراین گرانترین تلویزیون های ال جی تلویزیون های اولد این شرکت هستند. بعد از تلویزیون های اولد، تلویزیون های نانوسل ال جی در رده بالایی از قیمت قرار می گیرند که آن هم به واسطه فناوری و صفحه نانو ذرات است. سامسونگ هم در این اواخر فناوری کیولد را روانه بازار کرد که قیمت بیشتری را نسبت به تلویزیون های LED برای آن در نظر گرفت. اگر واقع بینانه فکر کنیم ال جی توانسته به صورت ایده آل تلویزیون های خود را قیمت گذاری کند.

منظور از قیمت مناسب چیست؟

هر چند قیمت مناسب با توجه به توانایی خریداری در پرداخت هزینه تلویزیون مربوط می شود برای مثال خریداری که توانایی پرداخت را داشته باشد قیمت تلویزیون را مناسب می داند، اما بهتر است قیمت تلویزیون با توجه به مشصخات آن مناسب پنداشته شود. یک تلویزیون با امکاناتی که دارد تا حدودی می توان تشخیص داد که قیمت آن مناسب است یا نه. کاربر و یا خریدار مشخصات تلویزیون را برآورد می کند و آن را با تلویزیونی دیگر مقایسه می کند آنگاه ارزش و ظرفیت هر ویژگی در تلویزیون به خوبی مشخص خواهد شد. برای نمونه تلویزیون های سونی اکثر ویژگی و امکانات تلویزیون های ال جی را دارند و شاید از بسیاری از لحاظ تلویزیون های ال جی از تلویزیون های سونی بالارده تر باشند اما خوب قیمت تلویزیون های سونی در یک رده بالاتر از قیمت تلویزیون های ال جی است و در این شرایط بهتر تلویزیون های ال جی ترجیح داده شوند. در زیر چند تلویزیون از چند برند را آورده این که هم طرفدار زیادی را دارند و هم قیمت مناسبی برای آنها از سوی شرکت سازنده در نظر گرفته شده است:

تلویزیون اولد ال جی مدل C9

ال جی این تلویزیون را در سال 2019 روانه بازار کرد. در این تلویزیون ویژگی های منحصر به فردی وجود دارد. اولد یک فناوری نوین در تلویزیون است که توسط ال جی ابداع و در تلویزیون های این شرکت قرار گرفته است. به واسطه فناوری اولد، کیفیت تصویر، کنتراست، روشنایی تصویر، روان و شفاف بدون نمایش تصویر، نمایش رنگ های بیشتر در واحد سطح و…. افزایش پیدا کرده است. در تلویزیون C9 از پردازنده هوشمند نسل جدید استفاده شده است که 4 هسته ای می باشد و نسبت به پردازنده های دیگر قدرت پردازش بیشتری را دارد.  در تلویزیون C9 از محدوده دینامیکی و فرمت هایی چون HLG، HDR10 و Dolby Vision پشتیبانی می شود و جزئیات زیادی بر روی صفحه نمایش ظاهر خواهد شد. قابلیت ارتقای تصویر را دارد یعنی می توان از یک تصویر Full HD تا حدی انتظار نمایش خیره کننده نزدیک به کیفیت تصویر 4K را داشت. صدا در این تلویزیون 40 وات می باشد که ال جی در تلویزیون های منحصر به فرد خود از این میزان توان صوتی استفاده می کند وگرنه اکثرا توان صوتی در تلویزیون های ال جی 20 وات می باشد. برای آن ویژگی هایی چون DTS، Dolby Atmos و Dolby Digital در نظر گرفته شده است که کیفیت صدا را با روش های دیکد کردن داده های صوتی که دارند افزایش می دهند. زاویه دید در این تلویزیون بالا است و می توان از کناره های تلویزیون هم از کیفیت تماشای تصویر بهرمند بود. طراحی بسیار جذابی دارد و با توجه به ویژگی هایی که این تلویزیون دارد می توان گفت که قیمتی مناسب برای آن در نظر گرفته شده است.

تلویزیون نانوسل ال جی مدل SM9000

ال جی اخیرا در تلویزیون های خود از فناوری نانوسل استفاده کرده است. تلویزیون SM9000 در سال 2019 روانه بازار شده است که بسیار کاربر پسند و پرفروش بوده است. در این تلویزیون از صفحه نمایش IPS استفاده شده که زاویه دید بالایی دارد. تلویزیون SM9000  از فرمت های تصویر با جزئیات بالا مانند HDR،HDR10 و Dolby Vision پشتیبانی می کند و آن هم به واسطه صفحه نمایش 10 بیتی آن است. صفحه نمایش تلویزیون Sm9000 ال جی در یک ثانیه توانایی نمایش داده های پردازش شده را تا 10 بیت دارد. پردازنده هوشمند در این تلویزیون تصویر را در 4 مرحله پیاپی پردازش می کند و هر گونه بلور و تاری در تصویر را حذف خواهد کرد. سیستم صوتی رد این تلویزیون 40 وات می باشد و ویژگی هایی چون دالبی اتمس و DTS که روش های نوید دیکد داده های صوتی هستند و موجب افزایش کیفیت صدا می شوند در این تلویزیون قرار گرفته است. طراحی در این تلویزیون فوق العاده است و ال جی میزان حاشیه صفحه نمایش و قاب آن را باریک طراحی کرده است. ال جی برای این تلویزیون و همه تلویزیون های خود از سیستم عامل WebOS استفاده کرده است و ویژگی هایی چون Voice Assistant و Google Assistant را اتخا کرده است.

تلویزیون LED ال جی مدل UM7340

تلویزیون UM7340 محصول 2019 ال جی است. این تلویزیون LED است و فناوری چون نانوسل و یا اولد را ندارد. در این تلویزیون از کیفیت تصویر 4K با رزولوشن 2160*3840 پیکسل استفاده شده است. این تلویزیون از محدوده دینامیکی و فرمت های HDR و HDR10 پشتیبانی می کند. سیستم صوتی در این تلویزیون 20 وات می باشد. طراحی منسجمی دارد و از ویژگی های هوشمند فوق العاده ای برخوردار است. قیمت این تلویزیون در میانه است و اکثر کاربران می توانند آن برای خرید در میان تلویزیون های ال جی انتخاب کنند.

تلویزیون کیولد سامسونگ مدل Q70R

سامسونگ تلویزیون Q70R را با فناوری Qled در سال 2019 روانه بازار کرد. این تلویزیون دارای صفحه با ذرات کریستالی است که در مسیر نور پردازی قرار می گیرد و نور را جهت دارد کرد و آن را شدت می بخشد که به آن کوانتوم دات Quantum Dot می گویند. سامسونگ برای این تلویزیون از پردازنده جدید کوانتوم 4K استفاده کرده است که نسبت به پردازنده قبلی یعنی UHD Engine سرعت و دقت بیشتری را دارد. در این تلویزیون از نور پس زمینه Direct با فناوری Full Array Local Dimming استفاده شده است که کنتراست تصویر و نمایش رنگ سیاه عمیق را افزایش داده است. سیستم صوتی آن 40 وات می باشد که در میان تلویزیون های سامسونگ کمتر دیده می شود. طراحی منسجم و فوق العاده ای دارد. این تلویزیون برای ویژگی های هوشمند از سیستم عامل تایزن استفاده می کند که سرعت بالا و کاربری آسان از ویژگی های آن است.

تلویزیون LED سامسونگ مدل RU7100

تلویزیون RU7100 محصول 2019 است. این تلویزیون بعد از سری NU وارد بازار شد و بسیار پر مخاطب بوده است. در این این تلویزیون از فناوری خاصی استفاده نشده است . در این تلویزیون کیفیت تصویر 4K می باشد و محدوده دینامیکی و فرمت های HDR و HDR10 پشتیبانی می شود و در آن خبری از Dolby Vision نیست. شرکت سامسونگ با دالبی ویژن قرارداد همکاری ندارد و فرمت های آن را پشتیبانی نمی کند. توانایی ارتقای کیفیت تصویر در این تلویزیون وجود دارد و تا حدی رزولوشن و کنتراست تصاویر کم کیفیت را افزایش می دهد. این تلویزیون به واسطه سرعت در پورت ها برای بازی فوق العاده است. سیستم صوتی آن 20 وات می باشد و از سیستم عامل تایزن برای ویژگی های هوشمند بهره می گیرد.

تلویزیون سونی مدل X8000H
تلویزیون سونی X8000H در سال 2020 روانه بازار شده است. این تلویزیون زیاد تفاوتی با مدل های قبلی سونی ندارد. در این تلویزیون هم کیفیت تصویر 4K می باشد. تلویزیون X8000H سونی از محدوده دینامیکی و فرمت های HDR و Dolby Vision پشتیبانی می کند. X8000H سونی سیستم صوتی 20 وات را دارد و از ویژگی هایی چون Dolby Atmos و Dolby Digital Surround به خوبی پشتیبانی می کند. برای ویژگی های هوشمند از سیستم عامل کاربردی اندروید استفاده شده است که از مشخصه اصلی آن در دسترس بودن کلی برنامه برای آن است.

جمع بندی
در هنگام خرید تلویزیون باید نهایت دقت را اختیار کرد. تلویزیون های هر چند با توجه به ویژگی و امکانات موجود در آنها قیمت گذاری می شوند اما بعضی از اتخاذ قیمت ها از سوی شرکت سازنده و بر اساس یک سری سیاست های کاری اعمال می شود. بهتر از خریدار به جای پرداخت هزینه برای برند آن را برای ویژگی های موجود پرداخت کند. پس بهتر است زیاد به دنبال برند نباشیم. تلویزیون هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم با توجه به امکانات و کیفیتی که دارند قیمت مناسبی برای آنها در نظر گرفته شده است. قیمت تلویزیون های اولد ال جی در رده بالایی است و اگر خریدار نمی تواند از عهده آنها براید تلویزیون های نانوسل ال جی و در نهایت تلویزیون های LED ال جی و یا سامسونگ و سونی گزینه مناسب برای خرید خواهند بود.

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *