خرید کولرگازی برای مناطق گرمسیر، کولر گازی مخصوص مناطق گرمسیری

چه کولری برای مناطق گرمسیری مناسب است؟

همانگونه که در بخشهای قبل اشاره کردیم موتور کولرهای گازی از لحاظ ساختمان در حالت کلی به سه نوع روتاری، اسکرول و پیستونی تقسیم می شوند و از لحاظ شرایط استفاده دارای دو نوع T1 و T3 هستند. کمپرسورهای T1 برای منطق نیمه گرم تا دمای 47 درجه ساخته شده اند و کمپرسورهای T3 در مناطق بسیار گرم تا دمای 57 درجه کارایی دارند. به عبارت دیگر اگر برای یک منطقه با آب و هوای نیمه گرم و یا معتدل از کولرگازی با کمپرسور T3 استفاده شود، به احتمال زیاد مصرف انرژی بالا خواهد رفت و هم چنین بالعکس، اگر از کمپرسور T1 برای مناطق بسیار گرم استفاده شود، کولرگازی جوابگو نخواهد بود چه بسا عمر کمتری نیز خواهد داشت. کمپرسورهای پیستونی دارای قدرت فوق العاده ای بوده و در کل مخصوص مناطق گرم هستند که البته مصرف انرژی بالایی نیز نسبت به دو نوع دیگر دارند. این نوع کمپرسورها و نیز اکثر کمپرسورهای اسکرول دارای موتور T3 هستند که البته کمپرسورهای اسکرول در مناطق نیمه گرم نیز جوابگوی خوبی بوده است.

کمپرسورهای روتاری دارای دو نوع T1 و T3 می باشند یعنی در هر دو شرایط آب و هوایی گرم و نیمه گرم جوابگو بوده و به همین دلیل نیز کولرهای گازی با این نوع کمپرسور در سطح وسیعی تولید می شوند و همچنین از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. کولرهای گازی ال جی اکثرا از نوع روتاری هستند به این معنا که در دو نوع T1 و T3 در بازار یافت می شوند. کولرهای گازی گری اکثرا دارای کمپرسور اسکرول هستند و بیشتر دارای موتور T3 هستند هرچند این کولرها در نوع T1 نیز تولید می شوند. کمپرسور اکثر کولرهای گازی جنرال نیز همانند ال جی روتاری هستند و در دو نوع T1 و T3 تولید می شوند و در بازار وجود دارند و این نشان دهنده این است که کولرهای گازی جنرال نیز در دو شرایط آب و هوایی گرم و بسیار گرم قابلیت استفاده دارند.

ذکر اینکه کولرهای گازی تمامی برندها از چه نوعی هستند و مناسب برای چه نوع آب و هوایی هستند از حوصله این نوشته خارج است ولی ما لیستی از انواع و اقسام کولرهای گازی موجود در بازار تهیه کرده ایم که شما خواهید توانست نوع موتور و کمپرسور و نیز اطلاعاتی دیگر که می تواند مفید واقع شود را در این لیست مشاهده کنید. همچنین در این لیست قیمت روز تمامی کولرهای گازی موجود در بازار قید شده که این نیز کمک شایانی به اطلاع از وضعیت بازار خواهد کرد.

لیست قیمت تمامی کولرهای گازی موجود در بازار

برای مشاهده لیست قیمت و همچنین کشورهای مونتاژ کننده تمامی کولرهای گازی موجود در بازار، اعم از گری، جنرال، اجنرال، ال جی، ایوولی، فوجی، جنرال گلد، جنرال مکس، شارپ، توشیبا و ….. روی دکمه زیر کلیک کنید

    مطالب جذاب دیگر:
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *