تلویزیون OLED بخرم یا تلویزیون LED؟

فناوری اولد  با آنچه در LED مشاهده می شود متفاوت است. در تکنولوژی اولد نور پس زمینه حذف شده و نوردهی به پیکسل ها از طریق عبور جریان الکتریکی از یک فیلم آلی که بین دو الکترود قرار دارد انجام می شود. در فناوری اولد پیکسل ها به صورت مجزا از هم عمل می کنند و تاثیر آنها بر همدیگر ناچیز است در نتیجه این عملکرد تاریکی عمیق و خاکستری یکنواخت و کنتراست در محدوده رنگ های تیره نسبت به تلویزیون های LED به صورت قابل توجهی افزایش یافته است، بنابراین در یک شرایط یکسان فناوری اولد بسیار بهتر از LED در نمایش تصاویر عمل می کند. از طرفی به دلیل حذف نوردهی پس زمینه، صفحه نمایشی با ظرافت و باریکی مورد پسند  در تلویزیون های اولد ایجاد شده است. در تلویزیون های اولد چون نور پس زمینه و برد لامپ های LED حذف شده است بنابراین مشکل سوختن و یا از کار افتادن این برد الکترونیکی برطرف شده است از طرف دیگر انرژی مصرفی در تلویزیون های اولد مقداری بیشتر از تلویزیون های LED است. با توجه به شرایط وصف شده تلویزیون های اولد گزینه بهتر و به روز تری برای استفاده هستند.

قیمت تلویزیونهای oled نسبت به تلویزیونهای led بیشتر است و این به دلیل ارتقای این تلویزیونها از تمامی جهات نسبت به تلویزیونهای led می باشد. اگر به کیفیت تصویر و نیز دکوراسیون منزل خود بیش از سایرین اهمیت میدهید ما به شما تلویزیونهای oled را پیشنهاد می کنیم. زیرا این تلویزیونها علاوه بر اینکه دارای کیفیتی فوق العاده و ستودنی هستند، دارای طراحی بسیار زیبا و منحصر به فردی نیز می باشند که با قرار دادن آنها در هر محیط، جلوه خاصی به محیط می بخشند و به تنهایی نمایی ایجاد می کنند که چشم از آن سیر نمی شود. البته این گفته ها به این معنی نیست که تلویزیونهای led کیفیت نامطلوب و دکوراسیون ناپسندی دارند. بلکه میان خوب وخوبتر در حال قیاس هستیم. قطعا لذت تماشای تلویزیونهای oled نسبت به تلویزیونهای led همانند مقایسه کیفیت HD نسبت به Full HD است! اما اگر از تلویزیونهای OLED چشم پوشی کنیم، آنگاه تلویزیونهای LED حرفهایی برای گفتن خواهند داشت. البته نکته ای که در اینجا لازم به یادآوری است این است که ما در این نوشته به بررسی تلویزیونهای LG پرداخته ایم که در این صورت گفته های بالا صحیح خواهند بود. اگر در این چکیده تلویزیونهای سایر برندها از قبیل سامسونگ را نیز دخیل کنیم، در این صورت مقایسه ها به گونه ای دیگر خواهد بود. ولی چون ما در اینجا فقط به تلویزیونهای LG پرداخته ایم پس گفته های بالا صدق خواهند کرد.

جمع بندی

تلویزیونهای OLED ال جی نسبت به تلویزیونهای LED از قیمت بالاتری برخوردار هستند که این اختلاف قیمت به نسبت اختلاف کیفیت تصویری که دارند کاملا” منطقی و قابل درک است. این تلویزیونها با طراحی ظریف و منحصر به فرد خود دکوراسیون و جلوه ای خاص به محیط می بخشند و حتی زمانی که خاموش هستند چیزی از ابهت این تلویزیونها کاسته نمی شود. به همین دلیل است که به شما پیشنهاد می کنیم که اگر به دکوراسیون و کیفیت نمایش اهمیت می دهید، تلویزیونهای OLED را انتخاب کنید. هر چند تلویزیونهای LED نیز حرفی برای گفتن دارند و از طراحی و کیفیت خاص خود برخوردارند، ولی در کل تلویزیونهای OLED برای انتخاب گزینه بهتری خواهند بود.

مطالب مرتبط

5 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *