شناسایی مشخصات ماشین های لباس شویی بوش با استفاده از شماره مدل آن ها

شرکت بوش یک شرکت آلمانی است که ماشین های لباسشویی متنوعی را روانه بازار کرده است. این ماشین های لباسشویی دارای مشخصاتی هستند که از روی شماره مدل می توان آنها را تشخیص داد مثلا می توانیم بفهمیم که ماشین لباسشویی بوش چند دور است یا در دقیقه چند دور می چرخد و یا اینکه طراحی آن به چه صورت است. ما مدل ماشین های لباسشویی را از سال 2014-2019 مورد بررسی قرا می دهیم. شما می توانید تصویر زیر را که مربوط به یک مدل ماشین لباسشویی بوش است مشاهده بفرمایید:

 

نمونه ای از مدل ماشین های لباسشویی بوش

مدل یا شماره WAT28460GB  مربوط به یک ماشین لباسشویی  بوش است که آن را توضیح می دهیم. در این شماره مدل، W  به معنی Washer است یعنی این کد مربوط به دستگاهی(ماشین لباسشویی) است که کار شستشو را انجام می دهد. حرف A و مکان آن مربوط به طراحی است، در اینجا حرف A معرف ماشین لباسشویی بوش است که از جلو بارگیری می شود و عمق استاندارد 60 سانتیمتر را دارد و همینطور:

حرف L: ماشین لباسشویی باریک  با بارگیری از جلو و عمق 45 سانتیمتر

حرفI: ماشین لباسشویی با بارگیری از جلو و امکانات صفحه نمایش در قسمت جلویی البته بقیه هم دارند.

حرف O: ماشین لباسشویی با بارگیری از بالا یا Top Load

 در شماره مدل بالا بعد از حرف A نوبت به حرف T می رسد که این حرف و مکان آن مربوط به سری ماشین لباسشویی است. حرف Q و T یعنی ماشین لباسشویی بوش سری 6 است و همینطور:

حرفG،H و E: سری 2 و 4

حرف S  و W:  سری 8

حرفY: ماشین لباسشویی فوق العاده کاربردی و عالی Home Professional

  در مدل بالا بعد از حرف T نوبت به عدد دو رقمی 28 می رسد، این عدد و مکان آن به صورت دو تایی به معنی سرعت درام در ماشین لباسشویی است و بیشتر این سرعت در زمان آبکشی و خشک کردن انجام می شود، عدد 20 ماشین لباسشویی با 1000 دور در دقیقه، 24 ماشین لباسشویی بوش با 1200 دور در دقیقه، 28 ماشین لباسشویی بوش با 1400 دور در دقیقه و 32 ماشین لباسشویی با 1600 دور در دقیقه است.

در کد و یا مدل بالا نوبت به عدد 46 می رسد این عدد و مکان قرار گیری آن مربوط به  نوع صفحه نمایش در ماشین لباسشویی بوش و نوع برنامه ها و دارا بودن قابلیت های هوشمند است. بعد از 46 نوبت به عدد 0 می رسد این عدد و مکان آن مربوط به طراحی ماشین لباسشویی بوش است و بعد از آن حروف GB به معنای این است که ماشین لباسشویی برای کدام کشور تولید شده است که در اینجا ماشین لباسشویی برای انگلستان Great Britain است و همینطور:

حرف OE:روسیه

حروفEE: اسپانیا

حروفEU: اروپا

حروف UC: امریکا

در کد پایین یعنی WAYH8790GB حرف H اخیرا به مدل های ماشین لباسشویی بوش اضافه شده است که به معنی قابلیت های وای فای و Home Connect و ویژگی های هوشمند است.

نوشته های مرتبط:

لباسشویی بوش ساخت کجاست، لباسشویی بوش در کجا مونتاژ می شود؟

شماره مدل های ماشین های لباسشویی بوش، شناسایی مشخصات ماشین های لباس شویی بوش با استفاده از شماره مدل

مقایسه و بررسی سری های ۲، ۴، ۶ و ۸ ماشین های لباسشویی بوش

جمع بندی

هر وسیله ای که از کارخانه تولید خارج می شود یک کد و یا شماره مدل دارد. در اکثر موارد می توان از روی شماره مدل مشخصات و اصالت کالا را تشخیص داد. شرکت آلمانی بوش هم از این قاعده مستثنی نیست و ماشین های لباسشویی خود را با شماره مدل هایی دقیق روانه بازار می کند و از روی این شماره مدل ها می توان مشخصاتی چون سرعت چرخش درام، طراحی، نوع کنترل و سفارش کشور مقصد را یافت که خود یک وجه مثبت در خرید محصولی است که مشخصات آن را قبل از خرید تشخیص داده و شناسایی کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *