تقویت کننده خودکار در تلویزیون های سامسونگ (Samsung Auto Depth Enhancer)

تولید تصاویر متحرک به هر شکل و هر زمان که ما بخواهیم غیر قابل باور بوده و بیشتر شبیه به سحر و جادو بود تا زمانی که این تصاویر خلق شدند و الان سینما نامیده می شود. بعد از آن صدا، رنگ و … به تصاویر اضافه شد و تلاش های بی وقفه ایی جهت بهبود و ارتقاء آن هر روز صورت گرفت تا تصویر هرچه بیشتر به واقعیت نزدیک باشد. در روند بهبود تصویر و ارائه یک تصویر باکیفیت و واقعی به تماشاگران، افزایش عمق و کنتراست تصویر نقش مهمی ایفا می کند و یکی از چالش های بزرگ شرکت های تولید کننده بوده است.

تکنولوژی سه بعدی در تلویزیون ها به تماشگر اجازه می دهد تا تجربه ایی جذاب و بسیار نزدیک به واقعیت در هنگام تماشای تصویر داشته باشد و یکی از پیشرفت های مهم در عرصه تکنولوژی تلویزیون ها است. مرحله بعدی در ارتقاء سیستم های تصویری این است که تماشاگر در هنگام مشاهده تصویر، هر چه بیشتر آن را احساس کند و تصویر خیلی به واقعیت نزدیک تر باشد. در این باره تلویزیون های منحنی و تکنولوژی تقویت کننده خودکار تلویزیون موفق ظاهر شده اند.

تقویت کننده خودکار در تلویزیون سامسونگ چیست؟

تقویت کننده خودکار، تکنولوژی جدیدی است که کمپانی سامسونگ در تلویزیون های منحنی خود با رزولوشن UHD  که سال ۲۰۱۴ تولید شده اند، استفاده کرده است. این تکنولوژی به بیننده امکان می دهد که تصویری بسیار نزدیک به تصاویر تلویزیون های سه بعدی را مشاهده کند با این تفاوت که از عینک های سه بعدی استفاده نمی کند. سیستم افزایش عمق خودکار تصویر  به صورت صفحه به صفحه با تصاویر کار می کند.

پیشنهاد ویژه :  IPS،VA،TN : سه نوع پنل مورد استفاده در تلویزیون

تمام بخش های تلویزیونهای سامسونگ در راستای اجرای تکنولوژی تقویت کننده خودکار تصویر کار می کنند. تلویزیون های سامسونگ با استفاده از پردازشگرهای Quad Core هر یک از صحنه ها را با دقت تجزیه و تحلیل می کند و نتیجه آن تصویری بسیار نزدیک به نمای سه بعدی است و بیننده از تماشای چنین تصویری که به صورت منحصر به فردی با صوت همراه است لذت خواهد برد.

یک الگوریتم همه چیز را تغییر می دهد

اگر مشتاق هستید بدانید تقویت کنده خودکار تصویر چگونه عمل می کند، باید بدانید در اصل کلید این عملکرد استفاده از یک الگوریتم حرکت است که به شما اجازه می دهد المان های تشکیل دهنده هر تصویر و موقعیت آن ها در فضا را تشخیص دهید. عملکرد الگوریتم به این شکل است که برای هر یک از صحنه ها ( قسمت پیش زمینه، مرکزی و جلو) صفحه های مختلفی منتشر و بر روی صحنه هایی کار می کند که بیننده با احتمال بیشتری با آن درگیر می شود، مثلا چشم انسان چگونه تصویر را دریافت کند. همچنین تکنولوژی تقویت خودکار تصویر با استفاده از کنتراست های مختلف، عمق دقیق و لازم را برای ارائه تصویری بهتر فراهم می کند. این تکنولوژی با افزایش کنتراست، عمق تصویر را افزایش می دهد و کیفیت آن را بهبود می بخشد و بیننده جزییات بیشتری را در تصویر می بیند.

پیشنهاد ویژه :  چند سوال متداول در مورد خرید از بانه

تاثیر این تکنولوژی زمانی آشکار می شود که ما تصویری که بر روی نمایشگر تلویزیونهای سامسونگ مشاهده می کنیم با تصاویری که قبلا بر روی یک تلویزیون دیگر دیده ایم مقایسه کنیم و واضح است که افزایش کنتراست، تفاوت قابل توجهی بین دو تصویر ایجاد می کند.

تصاویر واقعی تر

تکنولوژی تقویت خودکار تصویر در تلویزیون سامسونگ به ما اجازه می دهد که محتوای نمایش داده شده توسط تلویزیون را خیلی کامل و جامع تر به صورت زنده ببینیم و این را مدیون تولید کنندگانی هستیم که تلاش میکنند تا تصویری ارائه دهند که بسیار به واقعیت نزدیک باشد. یکی از نتایج افزایش خودکار عمق تصویر در تلویزیون های منحنی سامسونگ این است که تصویری زنده ارائه می دهد و با اعمال ترکیب های ایجاد شده بیننده احساس می کند که در لحظه ای  که در حال تماشای تلویزیون است، قهرمان اصلی صحنه است. تلاش شرکت سامسونگ بر این است که حتی در هنگام نمایش تصاویری که دارای حرکات زیاد هستند تداخل آزاردهنده ایی در هنگام نمایش وجود نداشته باشد که کاربر احساس کند فقط بینده و شنونده است بلکه او را در صحنه شرکت دهد. علاوه بر موارد فوق، در مورد محتوای UHD، عمق و کنتراست تصویر بیشتر حس می شود.

پیشنهاد ویژه :  مفهوم Motionflow در تلویزیون، حرکت یکنواخت تصاویر

در کل هدف از تکنولوژی تقویت خودکار تصویر در تلویزیونهای سامسونگ این است که برای بیننده تجربه ایی جذاب ایجاد کند و تماشای فیلم تبدیل به یک ماجراجویی واقعی شود و به صورت خاطره ایی ماندگار در ذهن تماشاگر حک شود.

مطالب جذاب دیگر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *