کاربرد و کیفیت تلویزیون های هایسنس برای بازی

هایسنس اخیرا تلویزیون های متنوعی را روانه بازار کرده است که این تلویزیون ها مشخصات و ویژگی هایی منحصر به فرد را دارند. همانطور که می دانید می توان از تلویزیون برای کاربری های مختلف استفاده کرد. از تلویزیون برای بازی استفاده می شود می خواهیم بررسی کنیم که ایا تلویزیون های هایسنس می توانند برای بازی کاربری و کارایی را داشته باشند. قیمت تلویزیون های هایسنس کمتر از قیمت تلویزیون های ال جی و سامسونگ است و دلیل این اختلاف قیمت رقابت در در بازار تلویزیون است. هایسنس از ویژگی هایی برخوردار است که تصاویر را به صورت قابل ملاحظه ای ارتقا می دهد. در این نوشته ما به بررسی تلویزیون های هایسنس و کاربری بازی ان ها می پردازیم.

تکنولوژی درتلویزیون هایسنس

از آنجا که هر شرکت برای رقابت باید حرف هایی برای گفتن داشته باشد هایسنس با بهره گیری از فناوری Dual Cell شرکت BOE توانسته صفحه نمایش و تلویزیون هایی را تولید کند و برند های مشهوری چون ال جی و سامسونگ را به چالش بکشد. در تلویزیون های هایسنس همانند دیگر برند ها از نور پردازی LED استفاده می شود و هر نوع نور پردازی  Direct و یا Edge بسته به مدل در تلویزیون های هایسنس وجود دارد.  هایسنس از فناوری Dual Cell استفاده می کند و تلویزیون های با این فناوری را ULED XD نامیده است و همین فناوری موجب برتری هایسنس بر بسیاری از برند ها و تلویزیون های LED موجود در بازار شده است.

Dual Cell چه تاثیر در کیفیت تصویر تلویزیون گذاشته است؟

 روش های مختلفی برای افزایش کنتراست و نمایش رنگ سیاه عمیق به کار برده شده است که از آنها فناوری هایی چون نانوسل NanoCell، کیولد QLED ، اولد OLED و… را می توان نام برد. در ULED از صفحه نمایش Full HD که قبل از صفحه نمایش اصلی با رزولوشن 4K UHD قررا می گیرد به منظور افزایش کنتراست و روشنایی تصویر استفاده می شود. زمانی که نور پس زمینه تابیده می شود در اولین مرحله به صفحه Daul Cell می رسد که رزولوشن Full HD را دارد و از آنجا به پیکسل های اصلی خواهد رسید، در این بین کارایی تصویر و کیفیت آن افزایش می یابد. در این نوع از فناوری تعداد منطقه هایی که مستقل عمل می کنند تا 4 میلیون زون افزایش می یابد و در تلویزیون هر چه منطقه های مستقل عمل کننده بیشتر باشد کنتراست تصویر و روشنایی صفحه نمایش افزایش می یابد. بنابراین این فناوری یعنی Dual Cell به منظور ارتقای نور پس زمینه و افزایش نمایش تاریکی عمیق و خاکستری یکنواخت با افزایش زون ها مستقل در تلویزیون ها اتخاذ شده است و XD به معنی Xtream Detail یا نمایش دقیق جزئیات است که به موجب فناوری Dual Cell پدید آمده است.

MEMC در تلویزیون های هایسنس

MEMC کوتاه شده عبارت Motion Estimation Motion Compensation است. این ویژگی چه کاربردی دارد. در تلویزیون های هایسنس این ویژگی برای بازی های کامپیوتری استفاده شده است. در تلویزیون هایسنس با این ویژگی می توان نهایت لذت را از پخش یا بازی برد اما چطور؟ این ویژگی داده های منبع را در یک لحظه دریافت می کند و سپس آن داده ها را پردازش کرده و اگر لازم باشد داده هایی اضافه را به آن ها افزوده تا با این روش تصویری روان و شفاف ارائه شود. این ویژگی در تلویزیون بسیار مهم است و این زمانی بیشتر اهمیت پیدا می کند هرتز و یا فرکانس بازی بیشتر از فرکانس تلویزیون باشد، با این ویژگی می توان بسیار از نواقص و ضعف تلویزیون را برطرف کرد. در زیر تصویری را مشاهده می کنید که یک بار با ویژگی MEMC و بار دیگر بدون این ویژگی بر روی صفحه نمایش تلویزیون ظاهر شده است:

تصویر سمت راست با ویژگی MEMC و تصویر سمت چپ بدون این ویژگی برداشت شده است.

ویژگی motion Flow در تلویزیون های هایسنس

بازی های کامپیوتری با تصاویری پر سرعت همراه هستند. زمانی که تلویزیون تصاویر بازی را پخش می کند، چون آن تصاویر سرعت زیادی را دارند معمولا اگر تلویزیون از قابلیت کافی برخوردار نباشد تصاویر با نویز و بلور ارائه می شود. در نتیجه کاربری زیاد از آن لذت نمی برد و یا چشم کاربر با تماشای آن تصویر خسته می شود. در تلویزیون های معملا از پردازنده استفاده می شود که این پردازنده تصاویر را پردازش می کند که واحد پردازش هرتز HZ نام دارد. در تلویزیون ها معمولا از پردازنده های  50 تا 120 هرتز استفاده می شود. هر چه فرکانس پردازنده تصویر بیشتر باشد تصویر بهتر و با کیفیت تر ارائه می شود. اما اگر پردازنده 50 هرتز بود چگونه تصاویر بازی با فرکانس 120 هرتز ارائه می شود. در تلویزیون ها برای این امر و توانایی نمایش تصایور با فرکانس بیشتر از فرکانس پردازنده تلویزیون از ویژگی هایی مانند Motion Flow استفاده می کند. معمولا Motion Flow تعداد فریم ها را تا دو برابر فرکانس افزایش می دهد یعنی پردازنده 50 هرتز Motion Flow برابر با 100 فریم در ثانیه را خواهد داشت. هایسنس در این زمینه متفات عمل کرده و فریم های بیشتری را برای حذف بلور و نویز تصویر اتخاذ می کند. برای نمونه در تلویزیون H8G با فرکانس تصویر 60 هرتز از Motion Flow برابر با 240 استفاده می کند یعنی برای هر فریم اصلی 3 فریم دیگر را در تصویر وارد می کند و بدین صورت کیفیت تصویر بالا رفته، نویز تصویر کاهش می یابد و تصویر بازی جذاب تر و شفاف تر می شود.

جمع بندی

تلویزیون های هایسنس در بسیار از ویژگی های لازم بهترین کارایی و کیفیت را دارند و از آنجا که این تلویزیون ها معمولا قیمت پایینی را دارند می توانند وارد رقابت با شرکت ها و یا برند های پر آوازه شوند. هایسنس در تلویزیون های 2020 خود از نور پردازی لیزری و یا فناوری Dual Cell و همچنین ویژگی MEMC استفاده کرده است که تقریبا می توان گفت نیاز هر کاربر تلویزیون را برآورده کرده است. هایسنس از ویژگی  Flow Motion  با کاریی بیشتر استفاده کرده است. هایسنس برای هر فریم از 3 فریم کپی استفاده می کند و بدین طریق روان بودن، شفافیت، بدون نویز و بلور بودن تصویر محقق می شود. در تلویزیون های هایسن که فرکانس تصویر 60 هرتز می باشد میزان نرخ Motion Flow برابر با 240  فریم در ثانیه می باشد اما در تلویزیون های برند های دیگر میزان Motion Flow دو برابر فرکانس پردازنده است یعنی برای فرکانس تصویر 60 هرتز میزان Motion Flow برابر با 120 فریم در ثانیه می باشد. تلویزیون های هایسنس برای بازی کیفیت و کارایی مناسبی را دارند.  قیمت تلویزیون ال جی و سامسونگ معمولا بیشتر از هایسنس است بنابراین با هزینه کم می توان این ویژگی های کاربردی و موثر را دارا بود.


برای مشاهده تلویزیونهای OLED و منحنی در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED سامسونگ در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED ال جی وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED سونی در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *