مزایا و معایب ال ای دی ها

مزایای تلویزیون های ال ای دی

بازدهی و کارایی: تلویزیون های ال ای دی از میزان بازدهی نور و روشنایی بیشتری در هر وات نسبت به لامپ های رشته ای استفاده می کنند.تلویزیون LED به چراغ‌های LED برای روشن کردن کریستالهای مایع مجهز شدهاند‌.

رنگ: تلویزیون های ال ای دی می توانند بدون استفاده از فیلترهای رنگی از رنگ های از پیش تعیین شده در تلویزیون نور ساطع کنند که بسیار کارآمدتر بوده و می تواند هزینه های اولیه را کاهش دهد. ال ای دی ها می توانند.

سایز: LED ها می توانند بسیار کوچک باشند (کوچکتر از 2 میلیمتر), همچنین جهت نصب روی دیوار نیز مناسب تر می باشند.

زمان روشن و خاموش شدن: چراغ های LED خیلی سریع روشن می شوند, چراغ نشانگر قرمز معمولی در هنگام روشن کردن تلویزیون زیر یک میکرو ثانیه به نور کامل می رسد.

 کاهش نور: فناوری کاهش نور یا همانDimming ابتدا به‌عنوان یک تکنیک در مدل‌های روشنایی از پشت به‌کار گرفته می‌شد تا با کاهش نور در نقاطی از تلویزیون که نیاز به ایجاد تصویری تیره یا مشکی بود، تصاویر با کیفیت بهتر و عمق تیرگی بیشتری تولید شود. این غنی‌سازی عمق تصاویر تیره، موجب می‌شد تصاویر به رنگ روشن نیز جلوه بیشتری از خود نشان داده و در نهایت کیفیت تصویر بهتری از تلویزیون دریافت شود. اکنون تولیدکنندگان تلویزیون به راه‌حل مشابهی برای ترکیب این فناوری در تلویزیون‌های روشنایی از لبه نیز دست‌یافته و این مدل‌ها را با کیفیت تصویر مشابه روانه بازار می‌کنند.

نور کم: در مقایسه با اکثر منابع نور، اشعه های ال ای دی به ندرت گرم می شوند, گرم شدن آن باعث آسیب به اشیا یا پارچه های حساس می شود. انرژی از دست رفته, از طریق پایه LED پراکنده می شود.

روند خراب شدن بسیار کند:  LED ها در طول زمان با کم نور شدن، به جای شکست ناگهانی لامپ های رشته ای، از کار می افتند.

طول عمر: : LED ها طول عمر نسبتا طولانی دارند. (تقریبا در حدود 35,000, 50,000 ساعت).  یعنی 7 سال طول می کشد تا 60 هزار ساعت را پر کند(اگر تلویزیون 24 ساعته روشن باشد). افت طول عمر ال ای دی مدت زمانی است که میزان نور پس زمینه آن ها به نصف کاهش پیدا کند.
مقاوم در برابر ضربه: ال ای دی ها, که دارای اجزای محکمی هستند, در برابر ضربه های خارجی مقاوم هستند.
معایب تلویزیون های ال ای دی
قیمت بالا: LED ها در حال حاضر نسب به تلویزیون های دیگر, گران تر هستند.
عملکرد خوب تلویزیون های ال ای دی در دمایی متناسب: عملکرد ال ای دی ها تا حد زیادی به دمای محیطی که در آن قرار دارد, بستگی دارند. این تلویزیون ها اگر در محیطی که دمای آن زیاد باشد, قرار داشته باشند, ممکن است باعث گرم شدن آنها شوند, که در نهایت منجر به خراب شدن دستگاه می شود. دمای بسیار مناسبی برای حفظ عمر طولانی تلویزیون مورد نیاز است. توشیبا LED هایی را با عملکردی خوب در دمای  -40 تا 100 درجه سانتیگراد تولید می کند.
نوسان برق: این مشکل هیچ محدودیتی در قبال مدل ها و تکنیک ها ندارد و دامن گیر تمام ادوات صوتی و تصویری است. .در صورت بروز نوسان برق ممکن است قسمتی از بردها و یا حتی تمام آنها از کار افتاده و معیوب شوند. .تنها راه حل برای جلوگیری از این مشکل نیز استفاده از محافظ برق های معتبر است.
کاهش کارایی: بازدهی ال ای دی ها با افزایش جریان الکتریکی کاهش می یابد. همچنین با افزایش جریان برق, گرما نیز بیشتر می شود که باعث کاهش طول عمر ال ای دی می شود.
تاثیرگذاری این نوع تلویزیون بر روی پشه ها: LED ها برای حشرات بسیار جذاب می باشد, تجمعشان بر روی تلویزیون موجب به وجود آمدن نقص در آن می شود.
استفاده در شرایط زمستانی: از انجایی که تلویزیون های ال ای دی نسبت به لامپ های الکتریکی, گرمای کمتری دارند, لامپ هاای ال ای دی که برای کنترل ترافیک  استفاده می شوند, اگر برف روی این لامپ ها قرار بگیرد موجب تیره و تار دیده شدن چراغ کنترل ترافیک و باعث بروز حادثه می شود.

دیگران خوانده اند:

7 پاسخ
  • admin2
   admin2 گفته:

   LCD همان پنل شیشه ای تلویزیون است که از کریستال مایع تشکیل شده است و LED نور پس زمینه است که از برد نورپردازی توسط دیود های نوری انتشار می یابد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *