تنظیم کیفیت تصویر در تلویزیون های 2019-2020

تلویزیون های موجود در بازار با برند های مختلف روش های مختلفی برای تنظیم تصویر و ارائه بهترین کیفیت تصویر دارند. در بعضی از موارد کاربران شیوه تنظیم تصویر را ندانسته و نمی توانند از کیفیت تصویر بهینه تلویزیون استفاده کنند در این نوشته روش های تنظیم کیفیت تصویر را در تلویزیون ها با برند های مختلف را مورد بررسی قرار می دهیم.

تنظیم تصویر در تلویزیون های ال جی 2019-2020

شما می توانید به منوی تنظیمات رفته و از آن جا از میان حالت های تصویر، حالت Standard را برای تصویر انتخاب کنید و Dynamic Contrast  را غیر فعال کنید. شما می توانید Truemotion را  از طریق Custom mode  مقداری کاهش بدهید. سپس De Judder را به عدد 5 و Blure را به 8 تغییر بدهید. تلویزیون های ال جی معمولا رنگ های کمتر و با دامنه ی طول موج بالاتر نمایش می دهند بنابراین توصیه می شود Dynamic Color  و Color gamut  را در حالت Wide تنظیم کنید.

تنظیم تصویر در تلویزیون های سامسونگ 2019-2020

تلویزیون های سامسونگ به روشنایی بیشتر و کنتراست بالاتر به واسطه نوع پنل صفحه نمایش مشهور هستند، شما حالت تصویر را در حالت استاندارد Standard تنظیم کنید. Dynamic Cotrast را غیر فعال کنید( این حالت برای نمایش جزئیات تصویر در یک فضای تاریک و کم نور کاربرد دارد) . گزینه Custom Setting را انتخاب کرده و از آن Judder (لرزش)  را روی 5 و میزان بلور Blure را به عدد 8 کاهش بدهید. Color Space را روی حالت  بومی و Flash Tone را روی صفر تنظیم کنید.

نوشته های مرتبط:

معنی و مفهوم مدل تلویزیون های ال جی

اتصال گوشی های آیفون به تلویزیون های ال جی و به اشتراک گذاشتن محتوا

پردازنده های هوشمند A7 و A9 در تلویزیون های مدرن 2019

Full Array LED در تلویزیون های مدرن

جمع بندی

برای تنظیم تصویر و کیفیت  یا اندازه ان در تلویزیون ها متفاوت است به گونه ای که تنظیم تصویر با  برند های مختلف متمایز می شود. با روش هایی که در بالا در مورد تنظیم تصویر تلویزیون های ال جی و سامسونگ به آنها اشاره کردیم میتوانید تصویر را در ایدآلترین حالت تنظیم کنید و تصویری  با حداکثر کیفیت داشته باشید.

6 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *